S jizvami na duši, které si přivezl z Vietnamu, pracuje samotář Travis jako taxikář na nočním Manhattanu. Všude kolem se to hemží přátelstvím, jen Travisovi se nedaří s kýmkoliv sblížit. Rande s Betsy (Cybill Shepherdová) nedopadne dobře, protože jí vezme do porno kina. Snaží se zachránit dvanáctiletou prostitutku Iris (Jodie Foster) od jejího pasáka Sporta (Harvey Keitel), ta ale o záchranu nestojí. Travisův zadržovaný hněv a problém s loajalitou propukne v záchvat násilí a odplaty. (Cinemax)

Salmayo

Velké zklamání, R.de Niro vypadá jak Novak Djokovič a i jeho přeměna na vykonavatele spravedlnosti nebyla nic extra. ()

krvavamera

Bavily mě vtipné odkazy - v pornokyně v komentáři z plátna slyšíme, "something growing", načež hrdina ve voice-overu pronese, že "An idea was growing in mind mind". Rovněž malebný pokojíček Jodie Foster, ve kterém se sápe na De Nira za účelem blow jobu, přičemž na ni ze zdí shlíží s našpulenou pusou Mick Jagger (kromě dalších dvou plakátů Rolling Stones v pokoji). Následuje konverzace o tom, že byla "stoned" (pod vlivem drog). Jak je ta angličtina krásná, překladem se mnohé ztratí. Jo a dokonalá zvuková stopa! ()

Eva_D666

"V noci vycházejí všechna hovada. Děvky, pasáci, buzeranti, překupníci drog, narkomani. Zvrácení, prodejní. Jednou přijde opravdový déšť a odplaví všechnu tuhle špínu z ulic." Osamělý taxikář a ponurý svět kolem něj. Sklíčený a v depresi se rozhodne k činům. ()

Sundance23

Tak jsem se konečně dokopal k legendární a kultovní klasice 70 let a musím vše svést nejspíš na to že jsem u filmu asi dvakrát usnul,háček je v tom že si nejsem uplně jistý zda to bylo únavou a nebo nudným a pro mě nezajímavím dějem a Robertovo herecké umění už bylo vidět i v lepším podání.Myslel jsem si že dám třeba ještě Scorseseho Špinavé ulice ale raději vynechám,nechci kazit další visoké hodnocení. ()

Andresito

Taxikář rozhodně není špatný film. Za celých 113 minut jsem ale De Nirovu postavu nepochopil, což je u podobného typu filmu dost velký zádrhel. 70% ()

Pitrsss

Sedmdesátá léta a Big Apple. Zavšivené ulice Bronxu a Brooklynu. Pára stoupající z horkých kanálů. Smrad, pasáci a sjetý kurvy. Veterán z Vietnamu, Travis, trpící nespavostí a neskutečným odporem k tomu všemu, co vidí z okénka svého žlutého taxíku. S každou další probdělou nocí stoupá jeho chtíč s tím vším něco udělat. Vyčistit ulice. Poslat tu verbež tam kam patří. Do pekla. Tolik asi na úvod. O hereckém výkonu Roberta De Nira by se dala napsat kniha. Z Taxikáře místy sálá neskutečně depresivní atmosféra. Během sledování jsem několikrát nevěděl, co si vlastně mám myslet. Moře na oko prázdných scén, jejichž smysl mi vyplul na povrch až po grandiózním závěru, té špínou nasáklé mozaiky. Po skončení filmu jsem notnou chvíli jen koukal do prázdna a hlavou se mi honily myšlenky. Jedna bláznivější, než druhá. Zapálil jsem si cigáro a v ten moment mi to celé došlo. Genialita. Mimochodem jeden z nejlepších hudebních doprovodů, jaký jsem kdy slyšel. 95% ()

Gagner

Vynikající výkon Roberta De Nira, jeho nezvyklý image a potemnělý New York mě včetně závěrečné přestřelky udělali příjemnou zábavu, nicméně ten konec mohl skončit hůře. ()

TonyM

Od tohto filmu som očakával veľa, len škoda, že to, čo som dostal, nestačí na plnohodnotnú 5ku. Robert De Niro mi každým filmom stále viac a viac potvrdzuje, že ho mám právom ako top herca v rebríčku a k Jodie Foster asi len toľko... v tak mladom veku som ešte nevidel hrať nikoho tak, ako to zahrala práve ona. Na 14 rokov veľmi vyzretý výkon, a tej nominácii na Oscara sa ani nečudujem. No a Bernard Herrmann? Dokáže niekto vôbec prekonať genialitu tohto pre mňa najoriginálnejšieho hudobného skladateľa, ktorý filmom dodáva tú správnu atmosféru? Na záver tohto veľmi pochmúrneho snímku sa ukázala sila majstra Scorseseho, ale celkovo mi v tomto filme niečo chýbalo a preto "len" 85%. ()

Brylin

Herecký koncert De Nira! Ruku na srdce - kdo z nás nemá někdy chuť vykydat tu špínu, která ho místy obklopuje? Stačí se projít po Václaváku... Film Taxikář má dvě části - hledání sebe sama, narůstající frustrace a neúspěch vztahu s Betsy v první půlce a náklonnost k Iris, rozhodnost a akce ve druhé. Oba výrazy i vnitřní přerod Travise jsou nádherně ztvárněné Robertem De Nirem, který je opravdu vynikající. Velmi kvalitní jsou i ostatní výkony, zejména ženské - Jodie Foster a Cybill Sheperd. To vše pod perfekcionistickou taktovkou Martina Scorseseho, nápaditou kamerou M. Chapmana a skvělou hudbou B. Herrmanna. Dlouho jsem váhal, ale nakonec dávám kvůli významu pro budoucí tvorbu a sugestivnímu zachycení atmosféry NY pět hvězd. ()

divisak

Spíš 4,5*. Temný příběh taxikáře měnícího se z válečného veterána v muže, jenž se rozhodne, snad ze začátku i s trochou naivity a bezradnosti, řešit problémy každodenní a odvrácené tváře velkoměsta po svém. Pomalé tempo se láme v okamžiku proměny depresemi svázaného Roberta De Nira v doslova zabijáka, jenž po strhujícím finále vyšel z boje se „špínou“ jako hrdina. ()

papyrosaurus

První polovina filmu plyne tak nějak nostalgicky- brouzdání v taxíku po ulicích města, příjemná hudba a skoro sympatický taxikář, který se zakoukal do výstavní a politicky angažované Betsy (herečka Cybill Shepherd byla opravdu andělsky krásná). V životě nic moc nemá a je osamocený ve všem tom společenském balastu. Někdo však musí tu špínu z ulice spláchnout...... ()

andio

Mně se to teda líbilo hodně. De Niro je skvělej a na tuhle roli se hodil dokonale, Jodie Foster byla taky fajn, ta hudba mě hodně bavila, záběry zajímavý a závěrečná krvavá scéna byla taky vostrá. V podstatě si nemám na co stěžovat, takovýhle filmy typu sondy do něčí hlavy (vyprávění z první osoby, zapisování do deníku, et cetera), ale zase ne odhalení všeho, úplně zbožňuju a nemůžu jinak než 10/10 ()

Maryinka

Skvělý snímek s pomalou, tísnivou atmosférou. Kamera se zde pohybuje přímo dokonale, všímá si zajímavých detailů a scény zabírá z neobvyklých úhlů a perspektiv. Ačkoli mě děj pohltil, celou dobu sledování jsem byla napjatá a zvědavá na rozuzlení, Taxikáře si už s největší pravděpodobností nikdy nepustím - takovou depresi, jakou mám teď po jeho zhlédnutí, jsem už dlouho neměla. Jelikož ale nemám co vytknout, nezbývá mi než dát 5 hvězd. ()

Yokolobuna

Koukat na taxikáře je jako dlabat obří porci bramborové kaše ze školní jídelny. Než se s tím svinstvem prokoušete k tomu kousíčku masa někde vespod, je vám už nevolno. Taxikář je nevzhledná vata od začátku až do konce. Samotný závěr je pak oním kouskem masa přelitým školním blivajzem. Kouskem shnilého masa, nutno podotknout, protože ten, kdo napsal závěrečnou scénu, která byla snad jedinou, ve které se něco děje, by zasloužil když ne napíchnout když ne na kůl tak alespoň na anální kolík ze speciální edice pro veledíru Nicki Minaj. ()

crozet

Přestože mám vůči starším ročníkům velké pochopení a úctu a leccos jsem ochoten i obdivovat, u tohohle klasického Scorseseho "one against the others" (jak typický syžet americký dramat 70. let - viz Serpico, Půlnoční kovboj, Brubacker atd.) jsem se začínal nudit. Přestože vyprávění spěje postupně do finále, nabírá souběžně na rozvleklosti (hůře snesitelné někde po rozchodu s Betsy). V každém případě ale dozajista jde o hodnotnou sociálně historickou fotografii dobového New Yorku a všeobecně významný hřbet v knihovně spořádaného občana s bonusem podmanivé krásy v pohledu 25leté Cybill Sheperd. ()

Chudobka

Scorsese výborný režisér, De Niro výborný herec, Jodie Foster rovněž. Depresivní atmosféra, ano. Pomalé tempo mi vyhovuje. Ale film mě vůbec nezaujal, byl pro mě velkým zklamáním. Všude o něm psali v superlativech, ale já si nemůžu pomoci. Nedokázal ve mně vzbudit téměř žádné emoce (až na ten závěr). ()

waits

Na Scorseseho Taxikáře se dá, jak to tak u výjimečných filmů, bývá, nahlížet z mnoha úhlů. Jako mladý, zvídavý divák jsem si odnesl hlavně dojem smutného, ponurého New Yorku a de Nirovy proměny z pozorujícího taxikáře na bojovníka se zločinem, plus výrazné postavy Jodie Foster a Harveiho Keitela, vůbec jsem si kupříkladu nepamatoval závěr. Dnes, po letech, jsem viděl trochu jiný film, film o chlápkoví, který se snaží zařadit, ale jeho psychologická výbava, zkušenosti a kulturně-společenská výbava obecně mu to nedovolují. Jeho hledání sebe sama na pozadí temného města prochází přes krutá společenská nedorozumnění,přes trochu psychopatický boj proti zločinu až po očištující závěr. Travis Brickle se, podle mého, našel. ()

Zemřel kameraman Michael Chapman

Zemřel kameraman Michael Chapman

22.09.2020

Jak by vypadal Batman od Aronofskyho?

Jak by vypadal Batman od Aronofskyho?

18.04.2020

Joker dostane vlastní film