Jak by vypadal svět, ve kterém Superman nevyrůstal v USA, ale v Sovětském svazu?
SSSR, 1955 – sovětská propaganda představuje světu Supermana – neporazitelného hrdinu a symbol sovětské moci a komunismu. Prezident Eisenhower pověřuje geniálního Lexe Luthora úkolem vymyslet a vytvořit protiopatření, které by USA ochránilo před novou sovětskou hrozbou. Superman však brzy odhaluje skutečnou zrůdnou tvář režimu, který ho vychoval a kterému věrně slouží. Proto se rozhodne vzít budoucnost Sovětského svazu do vlastních rukou a přetvořit svět dle komunistických ideálů. (TwoFace)

CaptainCzech

Předloha patří mezi moje nejoblíbenější komiksy vůbec a tak pro mě byl tenhle animák povinnost. Výsledek je v pohodě, bohužel je tu několik zbytečností bez kterých bych se obešel. Například ty neustálé kecy ženských postav jak jsou všichni muži stejní bastardi, slaboši atd. + zbytečně velký prostor pro Lois a zde nesympatickou (v DCUAOM jinak oblíbenou) Wonderku. Naštěstí to celé zachraňují mužské postavy. Superman je i přes pár životních ran stále věrný a hrdý komunista, který se s ničím a s nikým nese.e a to až do posledního momentu. Samozřejmě nelze opomenout Batmana v ušatce, ten je tu radikalista, fanatik a terorista chtějící nastolit demokracii. V neposlední řadě Luthor, ten je deset kroků přede všemi a jde si zatím co chce dokud toho nedosáhne. Díky těmto třem charakterům to vystřeluje na 4 hvězdy, jinak by to bylo poměrně zklamání. Závěrem pochválím úvodní ukázky, ty jsou skvělé a komunistická propaganda je z nich cítit. ()

Drom

Nějak jsem nepochopil, proč se obtěžovali dělat film, když je to založený na jedný jediný věci a jinak je ta... zdráhám se pojmenovat ty rozpohybovaně výstřižky komixové předlohy jako animace... tak ta teda za moc nestojí. To jsem si mohl přečíst komix. Celý to je takový banální, jako ostatně každej z příběhů Supermana, které jsem kdy viděl. Ale tak, a ptám se znovu, proč se teda obtěžovali? Bylo mi to jasný, když jsem uzřel Stalina, kterej by se nepoznal. Já bych řekl, že někdo měl chabomyslnej marketingovej plán postavenej na torzu komixu trestuhodně nevyužívajícího svého potenciálu a myslel si, jaký to bude. No a bylo. Předlohu jsem nečetl, málokdy čtu komixy a ještě méně něco, kde převládá latinka. Ta může být lepší. Ale tohle? Proč? Nemluvě o tom, že mě rozčiluje ten pseudo-ruskej přízvuk. To je málo rusů aby to namluvili v rodný řeči nebo už američani neumějí číst titulky? Pravděpodobně to druhé, když vznikají takovéhle karikatury filmů pro (ne)čtenáře komixů. Ale možná jim křivdím a tenhle skvost je ruka podaná těm, kteří by chtěli číst komixy ale neobtěžovali se naučit číst... Takže charita a dobrodinství... vlastně! ()

JimiH

Skvělý alternativní pohled na mytologii Supermana, který strká do kapsy celý marvelovský seriál What If. ()

Ceberus

Po krátkém úseku z dětství se film dějově rozprostírá přes několik desetiletí, a scénář se rozhodně neštítí zařadit nemálo dramatických historických událostí a také nešetří hrdiny DC univerza (Batman, Wonder Woman, Green Lantern, Lex Luthor, Lois Lane). Je to prostě taková "what-if" sonda do paralelního vesmíru, takže představivosti se zjevně meze nekladly. Není to žádný objevný snímek, ale na těch 80 minut bez problémů zabaví. ()

GameboyNES

tavárišč suprmán, dobrej nápad :D Budu se zase opakovat: proč to sakra u DC animáku od WB , jde udělat, zábavně a hrané filmy stojí za výměšek. ()

carodejb

V rámci svojho žánru a kategórie je to výrazne výborný príspevok. Jasne, škoda pôvodného konca jemných nuáns komiksu, ktoré nebolo kde do filmu umiestniť, ale i napriek tomu to má silu. Akože aj obsahovo; motivácie sú jasné, aj pointa. Len animácia občas zamrzí. ()

spoock

Proč to předělávají do animáku, když se nedrží ani toho komiksu. Palec dolů za dementní konec, který je v komiksu asi 1000x zajímavější. ()

xzajox

Ak pri tomto animáku očakávate pohľad druhej strany na súboj "Komunizmus vs. Demokracia", nezabudnite - stále to točili amíci... Teda nie je to proti môjmu presvedčeniu, ale tá miera, v akej celý dej doslova smrdí trápnym vyzdvihovaním amerického štýlu života, dokonalosťou demokracie (aj keď priznali že s chybami), ma sakramentsky iritovala celú dobu pozerania. Tož však asi všetko, čo sa týka negatív. Naozaj, ale že fakt dobre som sa bavil. A to nielen na trápnosti a predvídateľnosti vyššie spomínaného, ale napríklad aj na alternatívnom rozmiestnení známych postáv z DC univerza v príbehu - Batmana na prvom mieste :-D Celkovo, ak sa vyprdneme na trápne pokusy o zodpovedanie otázky "Bol by komunizmus relevantný a účinný, ak by mal na čele dokonalého vodcu?", na ktorú asi aj tak poznáme odpoved, dokážeme si ten príbeh vcelku dobre užiť. Odporúčam prívrženocm oboch politicko-názorových klubov, a samozrejme aj fanklubu DC - 78% - 4* ()

diccon odpad!

Zezacatku to vypadalo nadejne. Soudruh Superman sliboval vybornou podivanou, i kdyz komix je ocividne mnohem propracovanejsi a inteligentnejsi. Ale od chvile, co se ukazalo ze (SPOILER) WonderWoman je lezba, se to zvrhlo v klasickou SJW woke sracku, kterejch ted Holywood chrli tuny. Takze jsem to ani nedokoukal a jak ctu zdejsi komentare, dobre jsem udelal. Vsichni muzi jsou egoisticti mocichtivi maniaci a zeny bud nebohe obeti, nebo Mary Sue dokonale bytosti z vyssich sfer, ktere muzou podle libosti zkopat kohokoliv do kulicky. Dzizys... ()

vepff

Velmi se mi ze zacatku libila ta prehozena realita. Proc nemit soudruha supermana? Protoze neznam komiksovou predlohu, celkem jsem se tesiil kam to zajde. Caste skoky v case jsou vsak matouci, pribeh se postupne staval dost nesmyslnym. Jak je vlastne mozne, ze wonder woman lita bez lana? No nic, hlavne, ze jsou vsichni muzsky hajzlove. Nakonec tedy nic moc, nevyuzity potencial. ()

KukulienkaHO

Nápad zaujímavý. Ale skoro všetko ostatné je čisto fanservice (ja fanúšik nie som, takže u mňa to extra body nezískalo). Príbeh je nelogický a hlúpučký. Finálny zvrat je však celkom fajn. ()

ProsteDub

Soudruh Superman? Proč ne! Svojí temnější a političtější tématikou si mě film získal. Je zajímavé, že i v kreslených filmech máme možnost nahlédnou na problematiku otroctví, pracovních táborů, korupce a vlastně celkovou kritiku jedné obrovské éry SSSR. Navíc mi velmi sedlo zasazení do studené války (což se dá vzhledem k zápletce vydedukovat). V jednu chvíli (tedy v moment, kdy se film odehrává v 50. letech) jsem měl pocit, že se dokonce dívám na Noire, kreslený film se superhrdiny, což je dle mého super kombinace. Dávám také palec nahoru za "záporného" Batmana, který ovšem na můj vkus dostal méně prostoru a dokázal bych si ho představit i jako hlavního záporáka. ()

Prokop_Buben

Řeknu to otevřeně a na rovinu: Je to mnohem lepší, než Batman v Superman (2016). Zde má souboj těchto dvou hrdinů s pláštěm minimální dopad a význam, oproti hranému filmu, ve kterém je na tom postavena celá zápletka. I přes to mi přijde, že je Batmanova motivace lépe pochopitelná a člověk neví, komu má vlastně fandit, jelikož simpatizuje s oběma. Trochu více feministická Wonder Woman tomu nevadí, obzvlášť po nově nabytých schopnostech. Dalším milým překvapením byli Green Lanterni a to vše zasazeno do politického prostředí druhé poloviny 19. stol. ()

PlaCzech

Superman s ruským přízvukem a Batman v ušance? Proč ne? Doporučuju si přečíst i původní komiks, ten konec je tam dost odlišný. ()

Sefko

Nie som oboznámený s komiksom od Millara, ktorý slúži ako predloha pre tento film. Preto nemôžem súdiť nakoľko ide o vernú adaptáciu. Pokiaľ ide o snímku tá obsahuje zaujímavú alternatívu ku klasickému príbehu o zrode supermana a ďalších hrdinov zo sveta DC. Fajn záležitosť ak nemáte čo robiť a mate radi práve tento druh animaču. Ale pre bežného diváka nie. ()

Llou

Velice špatná adaptace - Film nepochopil zdrojový materiál a dokonale ho zmrvil. Výborně to shrnula recenze na Nerdfixu, takže vlastně toho nemám moc co přidat. Velká škoda, protože je vidět, že nějaký talent do animace vložen byl. Doporučil bych se radši podívat buďto na motion comics, či si přímo přečíst samotný komiks. ()