Emil, Vrabec a Mišo sú traja priatelia, ktorých najväčšou vášňou je podávať športku. Každú nedeľu, ako mnoho iných nadšencov, očakávajú výsledky a dúfajú, že raz sa im podarí vyhrať slušný obnos peňazí. Každý z nich má svoj sen - Emil túži po „Jave 250“, Vrabcovi by stačil aj „Pionier“ a Mišo dúfa, že sa raz vyberie na svoju veľkú cestu okolo sveta. Ani jeden z nich však doteraz nemal šťastie v hre. Tento stav sa rozhodnú radikálne vyriešiť. Každý z nich vynaloží maximálne úsilie na to, aby získal čo najviac peňazí na podanie športky - pravdepodobnosť výhry sa tým automaticky zvýši. Ale to nie je tak jednoduché, ako by sa na prvý pohľad zdalo. Situácia medzi priateľmi sa ešte viac vyhrotí po tom, ako sa v televíznej estráde zoznámia s atraktívnou Evou Dvorčíkovou. Tá je už dlhší čas platonickou láskou Michala, ale ten dosiaľ nenabral odvahu, aby sa jej prihovoril. A keďže v láske je povolené všetko, chlapci sa rozhodnú losovať. Ten, ktorý vyhrá, získa právo bojovať o Evinu lásku... (oficiální text distributora)

PTuranyi

Príjemná slovenská veselohra o troch priateľoch snažiacich sa šťastie v Športke, aby si za vyhrané peniaze mohli kúpiť po čom túžia. Každý z nich má iný charakter. Kým Emil je sveták, najodvážnejší a najdrzejší z trojice. Štefan je popleta a Miško je tichý, plachý a svedomitý, ktorého kamaráti namočia do každej vylomeniny. A je tu ešte Eva, ktorej sa všetci traja dvoria. Stávkovanie je nákladná záležitosť a tak väčšina ich problémov točí okolo zháňania peňazí na tikety. Pritom samozrejme narobia množstvo hlúpostí a zažijú veľa vtipných situácií. Produkcia je kvalitná a herecké výkony celkom dobré. 70% ()

andykanadan

Aj keď tento film vznikol ešte koncom 1950-tych rokov, je to pre mňa dodnes jedna z najlepších slovenských komédií. Okrem toho, že jej hlavnými hrdinami je skupina, resp. "moderným slovníkom povedané" -  partia mladých ľudí, mám rád tento film aj kvôli "obrázkom" (záberom) starej Bratislavy, z ktorej som už prakticky nič nezažil a v tomto zmysle má tento výborný film pre mňa tak trochu aj "pridanú" (dokumentárnu...) hodnotu :-) ()

Richard768

Námet filmu je jednoduchý a tomu zodpovedajúca zápletka tiež. Je to teda pohodové sledovanie, pri ktorom ma skôr zaujali obrázky zo vtedajšieho života v Bratislave. Lodná kaviareň na Dunaji, trh na Rybnom námestí ešte so synagógou, staré električky a malý vysielač na Kamzíku. Zaujímavé je aj porovnanie štýlu reči a celkového prejavu hercov so súčasným - pôsobí trošku prehnane spisovne a umelo, ale zrejme je to znak vtedajšej doby. ()