Krvavá hostina

(festivalový název)
  • USA Blood Feast (více)

Fraud Ramses je obchodník s kuriozitami. K narozeninám pro dceru své zákaznice připravuje pravou slavnost bohyně Ištar, ale nikdo neví, že Ramses je pachatelem vražd mladých dívek. (Halloween9)

corpsy

V tomto filme ide len o zobrazovanie detailných a naturalistických záberov vrážd, o nič viac. Nebyť jedných z najhorších hereckých výkonov v histórii filmu ( horšie sú azda len vo filmoch Eda Wooda ) dal by som 3 *. ()

liquido26

První krvavý horor s jednoduchými efekty, které dnes již nikoho nevyděsí, naivními dialogy a totálně přehrávajícími herci. Příběhově trochu nuda natahovaná zdlouhavými záběry, ale svým způsobem klenot :-) ()

seeker23

je to historicky první gore film. a opravdu hodnota tohoto snímmku je ryze historická. Klišé sou na sobě navrstvena tak hutně, že už mezi nimi není prostoru pro cokoli svébytného, tady se opravdu nechce věřit že to vše je navážno, není tu ani radostnost pozdějších gore filmů ani ed woodovský zápal zaníceného a o věci přesvědčeného neumětela. ()

filmsim

Ano je to první film svého druhu, gore film od kosti, ale to neznamená, že by se mu měli odpouštět příšerné herecké výkony, slaboučká narace a primitivní triky (na svou dobu). Jediné zlepšení jsou hezké slečny (možná herečky), které sice neumějí hrát, ale aspoň hezky vypadají. Levný brak, který posloužil svému účelu a vryl se do historie, i když víceméně bezdůvodně. 3/10 ()

YURAyura

Dabuzel gore film bez gore - verim, ze v roce vziku to mohl byt pro divaka sokujici zazitek. Dnes je to uz sotva. Napeti maji delat zrejme zvukove predely, co sice postupne postihnou vsechny nastroje v orchestru, ale jinak docela zivacka. Herci z podivneho dividla predrikavaji debilni dialogy se zaujetim pro vyplatni pasku. A hlavni zaporny hrdina nemuze nepripomenout Virgila z Usual Suspects ;]] Co se teda ale musi vyzdvihnout, tak je pritomnost opalenych swlecen - Russ Meyer z toho mel jiste radost ;]] a ja taky ;]] ()

Toj

Naprosto kouzelná záležitost... Celý film je vystavěn v takové podivné stylizované topornosti a nadsázce... Ty záběry na vykulené oči, vrah který se modli k egyptské bohyni, absurdně přehnané a přehrané promluvy a herecké výkony a nakonec i vizuální stylizace z filmu dělají hlavně perfektní komedii. Pokud chce někdo hnusárny, tak možná bude zklamaný, vše je dost nevěrohodný. Ale jinak jsem se u filmu bavil jako už dlouho ne... ()

Martin741

Reziser herschell gordon lewis sa preslávil najprv filmami s nahotou, kde herecky nemali problém sa úplne vyzliecť a chodiť na konoch úplne nahé. Po tom, ako nahota prestala sokovat, sa reziser rozhodol pre naturalisticke sceny nasilia - tu konkretne chlap zabija mlade slecny. este mozno roku 1963 to mohlo sokovat, dnes je evidentne, ze ide o lacny brak s kopou kecupu, jedine co reziser zamyslal vazne boli asi len tie filozoficke kydy. Odborne bullshit. 40 % ()

Wade

Blood Feast jsem si pustil jako návrat na úplný začátek všeho extrémního co vzniklo a právě to přidává filmu tu třešničku na vrch. Nebudu tu rozepisovat co je ve filmu super a co ne, protože to už napsali ostatní. Jelikož jsem fanda hororu a jeho dalších pod žánru tak jsem bral shlédnutí tohohle díla jako povinnost a měl by to tak brát každý kdo se byť jen trochu nazývá fandou hororu. ()

Arkanoid

„Police request: that all women stay inside their homes after dark.“ Spočiatku si všímame ženu na hoteli a policajný oznam cez rádio s dobrou dikciou, potom si záber ukradne na pár sekúnd názov knihy o antických rituáloch a potom už vrah, čo si odnáša časti tela zavraždenej, ktorú Herschell Gordon Lewis nezabúda zobraziť nahú. Vzhľadom na nízky rozpočet nie sú najstrašnejšie zábery vraždenia zobrazené, čo je pre brutalitu filmu škoda, ale poteší hýbanie ústami v posmrtnom šoku, čo je celkom uveriteľne zahrané. Hrá tu aj režisérov dvorný herec William Kerwin, známy z úlohy chamtivého Jacka z Living Venus, stand-up komika Tommyho z Goldilocks and the three Bares, či fotografa zo Scum of the Earth. Hypnotizuje sa očami ako za najslávnejších časov éry Bélu Lugosiho a kvôli napätiu znejú mocné, dôrazné bubny a kvôli temnote zádumčivé violončelo. Herecké výkony sú väčšinou béčkové, čo je spôsobené aj slabšími postavami. Záchrana sa koná netradičným spôsobom. V istých ohľadoch slabota, ale gore scény sú pútavé. ()

Han22 odpad!

60% na CSFD a já nestačím zírat. Ano byl to první krvavý horor, nicméně všechno ostatní je ještě hluboko pod úrovní Ed Wooda nebo z novějších Uwe Bolla či filmů od studia Asylum. Herci co by neuspěli ani v pornu, dialogy co rvou uši, nepadnoucí děsná hudba, pajdající vrah s mizerně obarvenými vlasy a makeupem, neschopná policie, naprosto otřesné finále (SPOILER - kulhavý zabiják uteče policii s auty a spáchá sebevraždu skokem do popelářského auta). Ani za krev nejde dát hvězdičku, protože samotné vraždy jsou mimo záběr, vidíme jen výsledek. A úpřimně, bylo to nechutný a blbý a... opravdu 60%?? Odpad jak když vyšije. ()

POciSEM

V době vzniku propustka do ústavu pro choromyslné,dneska nechtěně bláznivá komedie plná hovězích stejků,laku na nehty místo krve jak v Bruce Leeho filmech a spousta násilí.Šílenej Řek nabízí ve svym řeznictví exotický pochoutky a lidi v okolí mizí jak naběžícím pásu.Co chtít víc?No snad jenom kameraman mohl trochu promazat stativ protože ho měl nějak moc utaženej.Na dílo z pravěku ale jinak hodně našlapaný ()

Arach.No

Tak vysoké hodnocení Blood Feastu bez debaty náleží za nesporné vizionářství. Nebýt tento snímek první svého žánru, byla by to 1-2*. Ty by mu právem patřily za všechno, co je v něm do té míry špatné, až je to skvělé. Rozhovor matky s dcerou je tak otřesně zahraný, že se budete muset nahlas smát. Podobných perliček je ve Feastu víc, ale ono neuvěřitelné neherectví všech "hrdinů" je už jakýmsi podpisem Lewisových filmů a bez něj by tyto snímky nebyly takovou fanouškovskou lahůdkou. ()

drinker

První gore v dějinách, to se musí vidět! Je tam spousta vtipných scén a kulhavý vrah, který svoji šouravou chůzí stále utíká naplno běžícím policistům, aby ho nakonec rozmačkalo popelářské auto. Blood Feast také překvapí mimořádně špatnou kamerou a celkovým technickým provedením, ale vzhledem k datu vzniku to má spíše svoje kouzlo. Pro všechny co jim nevadí pohled na masakrování pěkných žen (to mě vždycky zajímalo, kde ti úchyláci berou pěkný herečky do gore) můžu jen doporučit! ()

Rathalos

Herschell Gordon Lewis a prvy gore film,no je viditelne,ze je to prvotina,lenze tu boli aj herecke vykony ubohe a to sa po prvykrat nedialo,cize dve hviezdicky dam,viac sa neda,nebolo by to spravodlive,jedna je za novinku vo svete filmu a druha hviezdicka za snahu...:-) ()

MickeyStuma

Snímek má své zasloužené prvenství v oblasti hororového subžánru a tím je ´splatter´. Stal se tak předlohou a inspirací pro mnoho dalších tvůrců a to až do dnešních dob. Týká se to nejen  klasického ´giallo´, ale hlavně pro mnohé daleko známější ´slasher´. Neznamená to však, že by byl tento snímek lecjaká pecka. Spíše naopak. Dějová linka, samozřejmě v oblasti krimi žánru, jednodušší snad už být ani nemohla a statičnost na výjimky všech scén jsou po divácké stránce až rdousící. Režisér prostě jen někam postavil herce, či spíše neherce, ti snaživě odříkali svůj text, a to je všechno. Dialogy jsou příšernější, než by leckoho mohlo napadnout a že by se po dějové stránce opravdu něco odvíjelo…   No, hamba mluvit. Každopádně na ´splatter´ je krve a rozřezaných končetin dostatek. I když je teda ona kapalina v pozici krve spíše k pousmání a ty nevěrohodné cákance na obětech zrovna tak, ale když je to v této hororové oblasti první film, dejme tomu. Nízký rozpočet je tedy víc než znatelný, ale vlivem divácké zvědavosti, co že je to  za nový subžánr, si tvůrci mohli komerčním úspěchem radostně poklepat po ramenou. Z rozpočtu 25 tisíci dolary zisk 4 miliony dolarů. K tomu není víc co dodat. Film je strašný, ale svým novým hororovým zaměřením se zapsal do filmové historie. ()

Shanen29

Není to první natočený gore film.V Itálii r.1959 byl natočen velmi ošklivý a brutální film,který byl producent nucen spálit a režisérovi byl dán zákaz točit na území celé Itálie,ale zpět k filmu.Na tu dobu celkem odvážný počin,ale i po těch letech splatter,sice bez děje s tupým scénářem a mizernými hereckými výkony.Ale pravda je,že to není dobrý film. ()

Pitryx

Tak tohle jsem si vychutnal. Mohu si konečně říci, byl jsem u pramene gore žánru. Ne, skutečně to nebylo nic převratného, ale za podívanou to stálo. I přes mé vyšší hodnocení není třeba podruhé vidět. Jsem děsně zvědav na pokračování. (Blood Dinner). I když to prý pokračování není, prý se tvůrci těsně před natáčením shodli, že to bude samostatný film. ()

Deadmann

První gore film v dějinách! Těžko popisovat jeho kouzlo někomu, kdo se v podobných momentech zrovna dvakrát nevyžívá Vzhledem k době vzniku se jedná spíše o komedii. Otřesné herecké výkony a dialogy, litry kečupu, dementní hudba absolutně nepasující k jednotlivým scénám, naprosto úchylný a slizký vrahounnašlo by se toho možná víc. Vrcholem všeho je, když značně kulhající chlapík neskutečně dlouho utíká policistům Pro milovníky daného žánru však půjde o snímek bezesporu kultovní ()

ian.draco

Čisté zlo. A pokud by Connie Mason zvládla jednoduchou větu: "Oh Ishtar, take me unto yourself!" tak by se dalo dát i pět hvězd. ()