Ikona Australanů, herec Paul Hogan chce pouze žít klidným životem. Bydlí v Brentwoodu v Kalifornii, je šťastně v důchodu, spokojený s luštěním křížovek a s telefonními hovory s desetiletou vnučkou Lucy v Sydney. Když ho osloví jeho agent a oznámí mu, že má získat od britské královny titul rytíře za zásluhy v oblasti komedie, nabídku odmítne. Lucy ale už tuto ohromnou zprávu sdělila dětem ve škole, a ty se jí vysmály. Paul je nucen o rytířský řád přece jen bojovat, aby si zachránil pověst. Tím si ale udělal ze života peklo… (JOJ Cinema)

Trailer 1

Sidenius

Možná opojen  nostalgií z Paula Hogana. Baví mi kde hraje sám sebe. Kdo nepochopil je mi ho líto. Super sranda. A chevy chase taky stojí za to. Super komedie. A když Olivia Newton John řiká že prijede i Johny a budou zpívat pár hitů z pomády že tam Hogan dobře zapadne. Sorry lepší vtip jsem dlouho neslyšel. ()

Flego odpad!

Kdeže sú tie časy, keď dobrodruh Dundee bavil celý svet... Tento omyl sa nikdy nemal stať. Veľmi smutné. ()

BOURQUE

Paul Hogan po veľmi dlhom čase je späť v jednom celovečernom filme, v ktorom môže súčasný Hollywood (a jeho „prvky“, zahrnujúcich aj hercov/herečiek) vidieť seba samého v zakrivenom zrkadle (napr. snaha oživiť nejaký film alebo natočiť jeho pokračovanie za každú cenu). „Crocodile Dundee“ nie je výnimkou a pán Hogan cez svoju osobu/postavu ukazuje, že aké veci/okolnosti môžu zapríčiniť to, že človek za malý okamžik sa môže dostať z Nebe do Pekla (v tom Hollywoodskom zmysle slova). Celý film obsahuje slušnú dávku nostalgických prvkov – máme tu odkazy nielen na „Dundeeho“, ale aj na iné filmy (napr. Pomáda). K tomu prispievajú aj hereckí veteráni (John Cleese, Chevy Chase), ktorí sú paródiou nie len vlastných postáv. Všetky tieto prvky sú mixované a servírované v nenáročnej forme, ktoré v konečnom dôsledku pasujú k dynamike filmu. Tá je pomalšia, ale nezabudneme, že pán Hogan je už v ôsmom X (tu by som zaznamenal, že stále má dobrú a fit postavu a nechýba ani ten šarm – klobúk dolu). Film neobsahuje také vtipné momenty a situácii, na akých sme zvykli napr. u prvých dvoch „Dundee“ filmov, ale ani to nemôžeme povedať, že to, čo vidíme, nedáva zmysel. Osobne by som dal aj známku „slabšia trojka“, ale vadí mi ten „pred“ záver, ktorý by mal byť trochu viac vypracovaný. Je jasné, že tento film nespasí svet (kinematografii) – má aj niekoľko chýb – ale to, že by sa jednalo o jedného z najhorších filmov ever, považujem za veľmi prehnanú reakciu (viac súčasné percentá (12%) a hodnotenie na ČSFD – ku dňu 21.2.2021). Osobné hodnotenie: 67% (**) ()