Příběh chlapce a jeho strýce, který je soukromým detektivem, se odehrává v daleké budoucnosti, kdy vedle sebe žijí lidé a roboti, nikoliv však ve shodě. Mnozí roboti jsou nuceni obývat vyhrazené oblasti a je jim přisouzena úloha pouhých lidských sluhů, což samozřejmě nepřispívá ke klidu ani k harmonickému soužití. Když se chlapec setkává s robotem Timou, dostávají se spolu do mnoha komplikovaných situací, v nichž pochopí, jak důležité jsou city, které lidi odlišují od ostatních bytostí. (oficiální text distributora)

wincow

Film ktorý si požičal zvučné meno a nedostál mu. Dej v ktorom sa pri troche snahy dá naozaj nájsť niekoľko podobností s originálom, pôsobí ako by v ňom tvorcovia uplatnili všetko zaujímavé čo ich napadlo. Na rozdiel od grafickej stránky, kde sa tento postup osvedčil, pozliepaný príbeh plný lacných zvratov, čo sa naviac snaží byť filozofický nepôsobí práve najlepšie. ()

Forty-

Pre mňa , podotýkam milovníka steampunku a cyberpunku, jedno veľké sklamanie. Jednoducho som sa nudil celý film a ani pár svetlých momentov a skvelé animácie mi chuť nenapravili. ()

Allegro.g.

Hodně silný dobrodružný film, jaké dnes točí snad už jen v Japonsku, a to je ještě k tomu kreslí. K bravurnosti Miyazakiho ale ještě ta hvězdička chybí. ()

PRobin

Vizuálně dokonalé dílo, které ale scénáristicky občas pokulhává. Přesto dávám pět hvězd, jednu navíc za zajímavý soundtrack. ()

Zombiepod

Nádherné skĺbenie počítačovej digitálnej animácie s japonskou ručnou prácou, pripomínajúcou retro animáký v štýle dysney 30's. Porovnávať však Rintarovu verziu s klasickou čiernobielou legendou však neodporúčam. Príbehovo odlišné, no atmosférou dokonalo cyberpunkové a temné. Film nepoteší každého, či už sa jedná o záver alebo netradičné vizuálne spracovanie, no svojou výraznosťou, a dejovou kostrou obsahujúcou mnoho až desivo reálnych situácii, je Metropolis povinnosť pre každého anime fanboya. ()

Arccos

Především je třeba říct, že nejde o remake filmu Metropolis. Z něj si ta novodobá anime verze bere opravdu jenom námět. Proto není úplně správné tyto dva filmy srovnávat. Tento Metropolis je skutečně zvláštní. Hlavně ze začátku mi přišel dosti chaotický a to nejen trošku zkratkovitým dějem, ale i zpracováním. Nesourodě zde vypadá taky poněkud naivní animace (neznám Rintara, je to jeho normální styl?). Zajímavou kontrastní stylizací je použitá hudba (hlavně ve finále), ale tak úplně to nefungovalo. Jednoduše po většinu filmu bych dal tři hvězdičky. Ale ten konec! Ano, opravdu to ve mně něco nechalo. ()

Miloško

Japonské anime je vždy osviežením od šablónovitých animákov,ktoré nás zaplavujú.Toto nie je typický japonsky anime film,skor je to také sci-fi retro z originálnou atmosférou a netradičnou hudbou. Ale aký by to bol animák z Japonska,bez robotov.Aj tu ich je dosť,a spolu z príbehom tvoria veľmi zaujímavý príbeh,keď spolu žijú roboti a ľudia.Ako? Pozrite si Metropolis... ()

vlada-xxx

No Miyazaki to tedy rozhodne neni. Nejvice mi vadila celkova neoriginalita- jak vytvarna tak predevsim scenaristicka.....jako anime fanda jsem podobny pribeh videl nekolikrat a vzdy lepsi a hlubsi.Slabsi tri hvezdicky... na japonske anime si totiz nejvice cenim originalitu a nepredvidatelnost....zaverecna scena je na japonske pomery vylozene slaba.....hudba zase rusi atmosferu. ()

cubiczech

Přesto, že se spousta krásy vytratila od doby, co jsem film viděl poprvé, tak mi nikdy nepřestane vyhovovat zpracování 50. let noir atmosféry, super Jazz muziky a toho bezva konce, moje srdcovka. I když nemusím generická anime, tohle prostě generické není :-). ()

spawnxp

Masterpiece! Retro anime figurky v luxusně udělaným prostředí, příběhově aktualizovanej a významově moc "nepřetíženej" remake puvodního Langova filmu, finální destrukce megadivadlo (samozřejmě hejna bílejch ptáků mezi rozvalinama), muzika akčni us jazzík - ano, tohle můžu. Plna palba. ()

juluch

slaby pribeh, precudesna kombinacia animovanych postav a rusiva hudba (pre mna velmi). dve hviezdicky za atmosferu, ta je naozaj posobiva.... ()

Bluesun

Nechápu, proč to všichni porovnávají s původním filmem. Asi aby se pochlubili, že ho viděli. Tenhle Metropolis je sympatický a velmi zajímavý film v mnoha ohledech. Určitě bych vyzdvihl vátvarné zpracování, ale také způsob vyprávění a finále, na které tady na západě nejsmě úplně zvyklí. Ale chápu, že někomu může na nervy lézt poněkud dětská kresba postav. která mi trochu připománá animaci z dob Williho Foga... ()

draxxi

Omlouvam se. Asi su unavenej a ospalej, ale me to vazne nebavilo. Musim vsak uznat, ze je film plnej skvele hudby a opravdu krasne animace dtroju a vselijakych mechanickych udelatek. 31/1/2023 49% ()

KristovaNoha

Ti Japonci! :) Si to představte: Pořád vám někdo tvrdí, že jste člověk a nakonec zjistíte, že jste robot, to jednoho naštve, ať je vyvolený ke spáse nebo zkáze... Předně - nejfamóznější klip k I cant stop loving you, jaký jsem viděl. Nádherné megalomanské technokratické kulisy a vůbec... Musíte do toho zabřednout a první půlhodiny si sami pro sebe držet palce: Tenhle film bude stát za to! On se vám potom odmění. Dvě hvezdy za animaci, jedna za hudbu, jedna za stylizaci, kolik že je maximum? Pět, jo tak to už by stačilo. ()

damned

Metropolis mě potěšil silnou audiovizuální stránkou. Animace je velice moderní, ale přitom silně retro (z nějakého důvodu mi některé postavičky připomínali Mickey Mouse nebo Betty Boop). Stejně tak hudební doprovod ve stylu swingu a jazzu je velice neobvyklou ale chytrou volbou. Hlavní příběh s filosofickým nádechem je zručně napsaný, o to víc ale bije doočí, pokud se nějaká postava chová ploše a naivně. ()

Herrydos

Metropolis je úžasná pocta původnímu filmu která si bere to nejlepší z originálu a přidává svůj pohled na danou problematiku. Film mám úžasný audiovizuál který mě naprosto pohltil. Rozhodně bych film nedoporučil pro malé diváky ani ne tak pro nějaké násilí kterého ve filmu ani moc není ale spíše pro jeho filosofické ražení kterému stejně asi moc dobře neporozumí. Pro mě úžasná podívaná kterou si rozhodně někdy zopakuju 5*. ()