Do česko-německého pohraničí přijíždí skupina brigádníků na geologický průzkum. Ne všichni lidé však mají čisté úmysly i minulost, a tak skupinu geologů ohrožují diverzanti, kteří chtějí vyhodit do vzduchu opuštěný důl a uniknout přes hranici... (oficiální text distributora)

KdG

Dobrý film s parádní, chvílema dost strašidelnou atmosférou a obsazení je fakt povedené. Mladý Vinklář, Kopecký, Hrušínský, Lipský, Zázvorková ... ()

zona

Ve své době určitě absolutní špička v detektivně-dobrodružném žánru. Výborné herecké obsazení, třeba Rudolf Hrušínský v roli recidivisty ve dvojici se Stellou Zázvorkovou jsou neodolatelní. Ať si kdo chce co chce žvaní Sequens detektivky uměl vždycky skvěle. ()

Pitryx

Výborný film. Gradující příběh, napětí, kolaboranti, co víc si přát?? Až na pár drobnosti skutečně dobré, Lehce nadprůměrný filmek se skvělými herci a svižným dějem. 20110925 9014/9019 ()

ostravak30

Větrná hora je sice film z 50. let a figurují v něm diverzanti, ale naštěstí tentokrát ne ti západní, ale pováleční. Na tom není nic až tak zvláštního, přeživších nacistů byla celá řada, kteří si chtěli jakýmkoli způsobem polepšit. V tomto případě však šlo o útěk na západ. Oproti klasickým budovatelským nebo propagátorským filmům je zde té čistě komunistické tématiky přeci jen méně. Najde se i nějaké drama, byť závěrečná přestřelka je dost naivní, když každý střílí, jak ho zrovna napadne a dlouho nikdo nikoho nemůže trefit, byť se do střel každý vrhá jak šílený. Na svou dobu to ale jisté napětí má. Ve filmu se objeví mnoho později slavných herců a tak je můžeme vidět jako mladíčky. Naopak první film je to pro Marii Kyselkovou pozdější princeznu se zlatou hvězdou. ()

Coliseum

Charakterový mixle v piksle a ano, panoptikum. A taky láska k tomuhle typu celuloidu. Neskrývaná, nepopiratelná, odvěká. ()

honzic

Poměrně napínavý příběh, který se postupně rozvíjí, kvalitní herci bez větších rolí, rozhodně dobře koukatelné. Hodnocení: 60 % ()

Romadoor

Na svou dobu překvapivě neagitační kriminálka v dobrém tempu a s mnoha napínavými i vtipnými situacemi. Když člověk vidí tu partu (ne)havířů, která je v úvodu představena v autobuse, hned by měl chuť se připojit a sdílet to nadšení....to zklamání kluků, že nemůžou jít hned po nalezení žíly rubat, ale musejí půl dne čekat na rozhodnutí geologů, napravený sňatkový podvodník, Bohuš Záhorský, který hraje stejně jako kdyby dělal popleteného krále nebo jeho sluhu atd.... :) ()

blanic

Na svou dobu velmi povedené dobrodružné kriminální drama. Po překousnutí pár soudruhů jsem byl hodně mile překvapený atmosférou, která od začátku hezky plynule graduje a končí napínavou přestřelkou a především ručním projektilem Rudolfa Hrušínského v oldshatterhandovském stylu. Hlavní padouchy ve skupině geologů jsem odhadl zcela chybně, takže zápletka byla zřejmě kvalitně vystavěna. Ve vedlejších rolích září plejáda českých hvězd, co víc si přát? ()

sharka.68

troufalka to popsala přesně, taky jsem přála mužům v uniformách a měla o ně strach..a o koníky... otec říkal matce - snad z toho vyroste,až bude větší. ()

Warden75

Hvězdné herecké obsazení, vcelku ucházející děj. Na dobu,ve které film vznikl, to není nejhorší a na snímek se dá koukat i dnes. ()

ALchemik

U mne povedený a napínavý film, kde slovou "soudruh" bylo snad jen dvakrát. Navíc krásná krajina (Krušné hory, Děčínsko). ()

brasek

Veľmi plané dobrodružstvo. Začiatok a koniec ešte spĺňal kritériá dobrodružného filmu, ale to celé popri tom bola malé neschopné nič. Čakal som oveľa viac aj na základe mien hercov a režiséra. ()

evangelik

Viděl jsem to jako malej kluk. Nepamatuji se vůbec nic kromě toho, že jsem se v kině hrozně bál. Tuším, že to byly scény z podzemí? ()

mire.k

Pěkný film s dobrými herci. Jen ten naivní závěr se střílečkou jak ze špatného westernu to celé zabil. Příliš soudružské a hrdinské. ()

Jasmín

Ne moc známý, trochu upozaděný film, což je, na to kolik v něm hraje hereckých hvězd, zvláštní. Dobrodružně - detektivní příběh z tehdejšího pohraničí se dá celkem v klidu vydržet. Má výbornou atmosféru, i když ta hudba to chvílemi trochu přehání. Závěrečná přestřelka mi svým amatérismem připomíná souboje pánů ze čtyřky v Hříšných lidech města pražského :-) a výkřik: "Pomoc soudruzi..." mě docela vytrhnul z napětí probíhající scény, ale jinak to vážně celkem jde. ()

cyglos

V pořadí třetí Sequensuv film je udělán, v porovnání s těmi dvěma předešlými, na jiné laťce. Příběh skutečně vtáhne a pozvolna vede k rozluštění. Konec je už docela předvídatelný. Námět je svým obsahem určován dobou a skutečnostmi, že Češi skutečně, v řadě případů, kolaborovali s Němci. Honička pohraničníků na koních s ujíždějícím autem je z pohledu dneška úsměvná a možná i zbytečná. Reálie působí příjemně a zhodnocují vyznění filmu. ()

milos.bradik

Hvězdné obsazení a pokus dobrodružný film ve stylu rodokapsu, sice je tam ta komančská propaganda, ale díky výborným hercům se na to docela dobře dá dívat. ()

Zemřela herečka Marie Kyselková

Zemřela herečka Marie Kyselková

22.01.2019

Ve věku 83 let zemřela česká herečka Marie Kyselková, kterou diváci mohou nejlépe znát jako princeznu Ladu z pohádky Princezna se zlatou hvězdou. Herečka byla dlouhodobě vážně nemocná a v poslední… (více)