Graham Hess a jeho rodina žijí na farmě daleko v polích. Jednoho dne se probudí a zjistí, že přímo za jejich domem je obrovský kruh v kukuřičném lánu. Zaslechnou zvěsti o tom, že je to znamení mimozemšťanů. Zvířata v okrese se začínají chovat zvláštně, psi se stávají agresivními. S rostoucím strachem sledují televizní zprávy, které dokola opakují, že znamení v obilí se rychle objevují po celém světě. Kdo jsou jejich tvůrci? Co se jimi pokoušejí sdělit? Čeká Zemi útok? Skutečnosti, které odhalí Graham během vyšetřování tohoto jevu, navždy změní životy jeho bratra a dětí. (TV Nova)

yazik

Po většinu filmu vynikající atmosféra, napětí a i herecké výkony (5*), které maximálním možným způsobem zabil závěr (odpad), který nemůžu nazvat jinak, než trapnost nad trapnost. Rád bych dal vyšší hodnocení, ale ten konec prostě nepřekousnu a je to obrovská škoda, protože potenciál zde byl mnohem větší. ()

davistercz

Suprově zahrané, extrémně děsivé a mysteriozní. To přesně jsem čekal od tohohle filmu a přeci jenom jsem to dostal. Opravdu velmi vydařený kousek. Filmu chybí taková ta "mimozemská invaze" a více propracovanější děj, ale i přesto je to tak dokonalé, že vám to nebude vadiit. ()

markettka

Po dlouhé době jsem koukala na něco s dabingem a už nikdy víc! Přišlo mi, že jsou všichni zpomalení idioti a tak strašně mne to vytáčelo, že jsem skoro nevnímala, o co se jedná..Hodnocení přidáno po prvním shlédnutí před 6 lety.. ()

Marty_cz

Na jednu stranu skvěle a geniálně na druhou stranu průměrně a nezajímavě natočený film. Všechno to co jsme viděli, celý ten film měl v sobě určitě nějakou dobrou myšlenku. A nechci říct, že ten film byl špatný a ani dobrý a už vůbec průměrný. Jen se nedokážu pořádně rozhodnout, zda to bylo skvěle promyšlené dílo. Nebo nepromyšlená věc s dobrým úmyslem a nápadem. Jinými slovy zda je to dobrý nebo špatný. Jsem si jistý, že to, ale není v oblasti průměru. Co se mi líbilo nebo nelíbilo, bylo to, že celý ten film nás od začátku napíná U.F.O., U.F.O. a na konec hovno z prdele z toho. A to je právě to co nevím jest-li se mi líbí, že je to jiný anebo jest-li mě to na tom štve. Určitě se na to, ale podívejte velice zajímavý a to ať si o tom uděláte vlastní obrázek. Jinak jest-li je to pro mě good nebo shit se pozná ve finále na mém osobním hodnocení. ()

AndrewNewman

Na jednej strane skvelé herectvo a fajn réžia. Na tej druhej debilný príbeh, ktorý nč nevysvetľuje. Proste zase prišli emzáci, ktorí sa tentokrát radi hrajú v kukuričnm poli. Prilepšujem kvôli atmoške, ktorá graduje až do finálnej scény. ()

JuveIt

Brilantní film, který dávkuje napětí ve velkém, doplněný excelentními výkony všech čtyř hlavních představitelů. Po zhlédnutí už pro nikoho nebude kukuřičné pole jako dřív. ()

Mamutol

Pokud vezmu v úvahu, že průměrná relativní vlhkost vzduchu v létě je kolem 70 %, tak by naši mimozemšťané alergičtí na vodu nepřežili v naší atmosféře ani půl hodiny. Proč tedy neměli skafandry a také zbraně ? Nevím. ()

PamelaJJK

Sice skvěle obsazené (až na mojí neoblíbenkyni A. Breslin), skvělá hudba, houstnoucí a gradující atmosféra a napětí (zde se Shyamalan dostal až na pomezí hororu), optimální stopáž a... A přesto jsem se na prdel neposadil. Něco neidentifikovatelného tomu chybělo... Něco, co zabránilo tomu, abych dal lepší hodnocení. I přes poselství "mezi řádky" je to jen lepší průměr... ()

Nikolas__

Tak dobrý film že ho asi začnu nesnášet. (Shyamalan je absolutní génius, ten film je emocionální bomba!!!) Jeden z nejlepších snímků tohoto úžasného režiséra (né li ten nejlepší). ()

hrumsrt

Perfektní sci-fi kánon! V celé svojí kráse pracujeme s atmosférou a strachem, který pramení z neviděného. Jak vnímáte celý to osudí Hessovic rodinky, kde každý z nich hraje na pokraji svých sil. Postupná gradace je tady vskutku extrémní! Vizuálně to má mezery a finální setkání s mimozemšťanem je pro mě už spíše zbytečná nadstavba. Ale nedokáži si představit, jak by to celé mělo takový dopad bez té geniální hudby Jamese Newtona Howarda, z níž pro mě pramení velká část úspěchu. 85% ()

Dejweez26

U tohoto filmu mi mrazí v zádech vždy, když se na něj podívám, protože atmosféra je tu neskutečně skvělá a mrazivá, i herecké výkony jsou tady skvělé. Tento film je pro mne nejlepším filmem od Pana Shyamalana. Škoda, že nenatočil víc takových skvělých filmů, jako je tento... Každopádně tento film mám velmi rád a každýmu ho doporučuji zhlédnout ;). ()

muti

Film o stratenej viere na pozadí invázii mimozemšťanov. Po režisérovych známych Twistoch by som očakával tiež nejaký, ale nevadí. Proste #aliens. Herci sú skvelí a miestami mi nedá nemyslieť na scény so scary movie 🙂 ()

Salus

Velmi netradiční alien historka. Je povzbudívé vidět Mela Gibsona zase jednou v civilnější roli antihrdiny. Nevstoupíš dvakrát do téže řeky a ani Šestý smysl nenatočíš 2x, ale přesto je to příjemné. J. Phoenix po Gladiátorovi zas jednou klaďas. ()

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda

27.08.2015

Herecký návrat Mela Gibsona

Herecký návrat Mela Gibsona

17.08.2008

Mel Gibson patřil ještě před pár lety mezi největší herecké hvězdy, ale za posledních šest let prakticky nic pořádného nenatočil. Nepočítáme vedlejší role v béčkovém thrilleru Paparazzi nebo podivném… (více)