Graham Hess a jeho rodina žijí na farmě daleko v polích. Jednoho dne se probudí a zjistí, že přímo za jejich domem je obrovský kruh v kukuřičném lánu. Zaslechnou zvěsti o tom, že je to znamení mimozemšťanů. Zvířata v okrese se začínají chovat zvláštně, psi se stávají agresivními. S rostoucím strachem sledují televizní zprávy, které dokola opakují, že znamení v obilí se rychle objevují po celém světě. Kdo jsou jejich tvůrci? Co se jimi pokoušejí sdělit? Čeká Zemi útok? Skutečnosti, které odhalí Graham během vyšetřování tohoto jevu, navždy změní životy jeho bratra a dětí. (TV Nova)

TomBar

Shyamalan je veľmi zručný a veľmi precízny režisér a kameraman. A práve to mi v určitých okamihoch vadí. Tento jeho perfekcionizmus udiera do očí až príliš. Znamenia mi prídu ako hororový "šlabikár", ktorý nezabudol skoro ani na jedno písmeno od A až po Z. Strihová skladba obsahuje asi každý možný typ strihu, ktorý sa vzhľadom na žáner dá využiť. Vybral si veľmi sprofanovanú tému, využíva klišé - kruhy v obilí a humanoidných "roswellov". Priznám sa, že ma prekvapila pointa v tom zmysle, že som očakával poetickú dôslednosť, akou chcel klasika hororu napodobniť. No namiesto toho sa zjaví v plnej kráse prihrbený dvojmetrový "ufón", ako vystrihnutý z knižiek s mimozemskou tematikou. Ak film začal znameniami, pokračoval znameniami, tak mal znameniami aj skončiť. Takto vyzerá "navoňaná zdochlina", ale treba uznať, že francúzskym parfumom. ()

tomashrabek

Príjemne plynúci film, v ktorom je intenzita napätia priamo úmerná času strávenému pri ňom. Vynikajúca hudba a takisto aj kamera, no škoda záveru, ktorý ma mierne sklamal. ()

Ace

Vynikající eskalace atmosféry, z pouhých náznaků či "mihnutí se" dokáže film vytěžit pořádnou porci napětí a strachu. Herecké výkony jsou vynikající, perfektní Mel Gibson i Joaquin Phoenix, snad jen ta policejní oficírka je trochu nepřirozená. Od shlédnutí tohohle dílka nedám na vodu u postele dopustit :) ()

melloun

Nejvíce se mi ve Znamení líbil Joaquin Phoenix. Zvládl svoji roli naprosto úžasně, neboť jsem mu uvěřil všechno, co udělal. Na výbornou je i obrovský prostor pro představivost, nechat se jen tak pozvolna unášet příběhem, který postupně graduje. Jo, to je něco pro mě. Mrazivá atmosféra prostupuje celým filmem od začátku až do konce, ale několik momentů je skutečně dechberoucích. ()

TomasKotlant

Netradiční film, který ze zajímavého začátku přejde v dokonalou absurdní frašku, která výustí v konec, který sází na pointu, která je trochu podivná, ale bezvadně dovrší nespecifičnost celého filmu. Bylo to hezkých 106 minut plných UFO tématiky. *** Ve zkratce: Mimozemšťani si udělali výlet na naši planetu, ale nikdo neví proč. ()

joker2

Od Shyamalana jsem čekal něco jiného. Jakože na konci se ukáže, že jim televizor narušili hackeři z okolí, kteří ztratili víru v Boha poté, co Mel Gibson opustil církev (jako vždy kvůli rodině). SPOILER ALERT: O to víc překvapí, že nakonec žádný překvapivý zvrat nenastane. Je to asi jako když David Linch natočí Příběh Alvina Straighta (neboli lineráně plynoucí příběh). Zato musím pochválit mrazení v zádech, které jsem zažil naposledy u Hitchcocka. Pan S je mistrem hrůzy, aneb jak říkají Američané thrilleru. Hned po Michaelovi Jacksonovi. Mimozemštani jsou věrní (a krásně chameleonští) za což vděčíme osvědčené firmě ILM. Cameo Christophera Walkena je ozdobou každého dobrého filmu (Pulp Fiction, Život na dálkové ovládání, Paničky Winsdorské, Boží armáda, Poslední zůstává, Balls of Fury, Ospalá díra atp.). Jen škoda, že není více zobrazeno z krásy kruhů v obilí. Film Kukuřičné děti jsem sice neviděl (ač jistě stojí za shlédnutí), ale kukuřice jsem se bál od začátku filmu a říkal si: proč nepěstují raděj ječmen? Joaquin Phoenix taky potěší v každém filmu (8 MM, Johnny Cash ve Walk the Line, Gladiátor, atp.) a tady rozhodně nezklamal. Dělal parťáka lepšího než kterého má Patrick Swayze v seriálu Bestie (Phoenix by byl asi moc výrazný pro tuto nadhazovačskou roli, ale určitě by se mi tam líbil). Dívčí výkon na úrovni Dakotty Flemigové. Takže, buďme rádi za vodu (Pancéřová holka) a za country hudbu (Mars útočí). ... ()

El-Barto

Signs jsou dalším skvělým filmem M. Night Shyamalana, ve kterém mistr napětí opět bravurně ukazuje to, co zvládá nejlépe. Při scéně v kukuřici nebo ve sklepě mi po zádech běhal takový mráz jaký jsem nezažil u žádného hororu, bravo! Doufám, že se Shyamalan ještě vrátí k podobným tématům, na pohádky ho je škoda. ()

vtelenie

11% - film som uz hodnotil pred istym casom - jednou hviezdickou, ale neda mi nepridat komentar, ked vidim ze aj ludia s inak dobrym vkusom davaju 5 alebo 4 hviezdy tomuto bludu. Podla mna je tento film dobry iba na to, aby sa ukazalo kto ma naozaj filmovy vkus. Ja sa domnievam, ze viem ocenit emocionalnu hlbku filmu alebo vseobecne umenia, a toto dielko vo mne vzbudilo hlavne hnev a rozcarovanie. Pan reziser M. Night Shyamalan je celkovo velky omyl Hollywoodu (aj ked je to Ind), ale toto je vskutku vrchol opovrhovania s divakom. Jednak je namet uz 1000x videny, dialogy su sama floskula bez pointy, no a scenar - to ako ze ma byt napinave?, jedna obrovska nuda, a ked to akoze k niecomu smeruje tak sa objavi nejaky vodnik z inej galaxie, fakt sorry. Proste, nerozumiem preco ma tento film (a jeho polodebilny reziser) taky uspech aj u nadpriemernych milovnikov filmu. Donutil so sa to pozriet ete raz, ale bolo nad moje sily vydrzat do konca, uz prvy krat to bola tortura. ()

Kesiak

Dokonalý kinový zážitok. Všetko som prežíval s rodinkou. Dobíjanie do zadebneného domu - neskutočná atmosféra a úchvatný soundtrack. Scenár obsahuje zopár naozaj krásnych diskusií o živote a viere. ()

mh.mail

50% - Začínalo to docela zajímavě, ale jak se objevili mimozemšťani, považoval jsem to trochu za podraz. Čekal jsem nějaké vtipné vysvětlení ve stylu Vesnice, ale nakonec se z toho vyklubal "obyčejný" ufonský film. ()

Helldo

Nejlepší scifi budované na ufonském tématu (odehrávající se na Zemi), které jsem měl možnost vidět. Brutální atmosféra, skvělá hudba a výborné herecké vystoupení všech od Mela až po Shyamalana, který si jako vedlejšák dal i režii :). Vámi kritizovaný závěr mně vůbec nevadil, ba naopak vynikly zdánlivě duchaprázdné spojitosti (Merrile máchni a Boiny sklenice vody). ***** ()

chelsea17

Myslím, že to byl solidní film na téma UFO, Mel Gibson do role zapadl jak ušitý společně s "Commodem" J. Phoenixem. Občas se dalo napětí i krájet, ale ten konec tomu nasadil korunu ... chtělo to určitě lepší. ()

Mr.Hudson

V tomto díle nám režisér M. Night Shyamalan opět naplno ukazuje svůj režisérský talent. Hlavní zápletka silně připomíná Den nezávislosti, až na to, že v tomto filmu můžeme vidět prostředí rodinné farmy, kruhy obilí a mnoho dalších neobvyklých jevů, které v ostatních filmech na podobné téma nejsou. Z tohoto díla se nám opět dostává důkazu, čeho všeho se dá pomocí schopného režiséra a filmařské techniky dosáhnout. Shyamalan vymyslel vynikající zápletku a rozuzlení, technika se postarala o dokreslení celého děje a ztvárnění vynikajících efektů. Výborné jsou i výkony hlavních postav, líbil se mi především Mel Gibson v roli hlavy rodiny. Představa, že by se zde opravdu objevili tito tvorové je celkem na nic, a tak jsem rád, že jsem se na ně mohl podívat pouze z klidu domova a vychutnat si ničím nerušenou atmosféru opravdového thrilleru. ()

zahadum

Veľmi ťaživá a divná atmosféra ...veľmi to robí geniálna práca so zvukom...všetky zvukové efekty sú v popredí a počuť každý šuchot kukuričného klasu v poli ... každý škrabot na streche domu...a všadeprítomný vietor...toto v kombinácii s hudbou vytvára u diváka pocit ..som tam aj ja a deje sa to všetko okolo mňa...SUPER !!! Ďalšia skvelá zložka je strih ... je úderný ..šetrí zábermi na zbytočné veci a hlavne by som pochválil ako je zladený s kamerou ktorá má netradičné uhly pohľadu...celý tento audiovizuálny skvost by nestál za veľa keby sa neopieral o scenár ktorý stavia hlavne na správnej a správne načasovanej gradácii deja...herecké výkony sú uspokojivé...Phoenix a Culkin boli naprosto skvelá voľba a ich postavy tam dokonale sadnú. ()

goniss

Celu dobu čekám co se bude dít .. a trvá to strašně dlouho..poád zívám a nudím se... domýšlím si děj a řikam si, co je na tom tak dobrého... Prostě mě to od začatku do konce brutálně nebavilo.... ničeho jsem se nebála, ničeho nelekla, nic zajímavého, nic přesvědčivého, nic nového, sorry... ()

Caine

5 hvězd dávám kvůli té šílené depresivní náladě, kterou ten film vyvolává (alespoň u mě). To prostě musím ocenit!!! :-) ()

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda

27.08.2015

Herecký návrat Mela Gibsona

Herecký návrat Mela Gibsona

17.08.2008

Mel Gibson patřil ještě před pár lety mezi největší herecké hvězdy, ale za posledních šest let prakticky nic pořádného nenatočil. Nepočítáme vedlejší role v béčkovém thrilleru Paparazzi nebo podivném… (více)