Výkřik bez ozvěny

• Dánsko Ulven kommer (více)
Dánsko / Norsko / Finsko / Island / Švédsko, 2020, 6 h 46 min (Minutáž: 44–55 min)

Tvůrci:

Maja Jul Larsen

Bjarne Henriksen, Flora Ofelia Hofmann Lindahl, Christine Albeck Børge, Peter Plaugborg, Noah Storm Otto, Lila Nobel, Lone Rødbroe, Justin Geertsen (více)

Epizody(8)

Holly je citlivá čtrnáctiletá dívka, která do školní eseje popsala násilné chování nevlastního otce Simona. Rodiče obvinění popírají, ale… kde je pravda? Neobvyklý případ začne vyšetřovat sociální pracovník Lars. Ten je o pravdivosti příběhu Holly přesvědčen. Rodiče ale tvrdí, že v eseji nejde o nic jiného než literární vzpouru puberťačky. Pobouření veřejnosti na sebe nenechá dlouho čekat a sympatie veřejnosti kolísají. O kvalitě seriálu Výkřik bez ozvěny svědčí řada mezinárodních filmových cen a ohlas diváků, kteří na drama z prostředí rodiny a sociálních služeb reagovali s nadšením. (Skylink 7)

Franki69

Tak jsme tohle emočně velmi těžké rodinné drama dokoukali do konce. ČT Art ho momentálně (březen-duben 2022) nasadila v původním znění, ale služba Skylink ho s dabingem odvysílala už před více než rokem a dá se dohledat. No, nechtělo se nám čekat, po třech dílech v ČT ivysílání jsme byli zvědaví jak to dopadne.  ** A dopadlo to víceméně tak jak jsme čekali a vlastně i doufali. Z příběhu samotného mrazilo a z jeho filmového vyprávění taky. S každým dílem čím dál víc. Spoilery nečekejte, ale můžu říct, že kdybych byl někdy vtažen do příběhu domácího násilí, moc bych si přál, aby český OSPOD měl svého „Larse“ a ten to s nikým nevzdal. A vy, než začnete odsuzovat 14-letou Holly nebo její mámu Deu, zkuste si najít pár příběhů žen a dětí, které měly ze života ve svých domovech peklo. Můžete začít třeba tady. Ono od klávesnice se to radí…Dáváme s přítelkyní oba vysoko. Ona 80% a já plnej počet za 100%. Nevadilo mi totiž pomalé tempo vyprávění a žádnou scénu, byť zdánlivě nedůležitou, si zpětně nevyhodnocuju jako „zbytečnou“.  Naprosto mě odrovnaly herecké výkony nejen Bjarne Henriksena (Lars) ale také Flory Ofelie Hofman Lindahl (Holly) a Christiny Albeck Børge (Dea). ()

Veber

Vnitřně neuvěřitelně znepokojivé. Tak stísněně jsem se dlouho necítila. (Zajímavý komentář Spotczek). ()

Kozlowski8

Opravdu může jedna školní esej způsobit takový poprask? Děje se v rodině Holly opravdu násilí, nebo je to jen výplod protivné nesympatické puberťačky, která nesnáší nevlastního otce a chce se ho zbavit? Mimochodem - Holly nebyla jediná mne nesympatická postava v seriálu. Platí to i pro Simona (nevlastního otce) Hollyinu matku a vlastně i pro sociálního pracovníka Larse. Nikomu jsem nevěřil, žádné straně jsem nefandil... Možná (asi) to byl záměr tvůrců a tyto mé nesympatie se rozhodně netýkají herců - ti hráli velmi solidně. Toto severské dílko mne vyloženě nezklamalo, ale ani si mne nezískalo. Proto "jen" tři hvězdy. 65 %. ()

tuctovychlap odpad!

šesť epizód sa naznačuje, že s ukazovákom šťandy (ukazujúc na stepdaddyho) to nemusí byť s kostolným poriadkom..a potom zrazu sa z dr. Jekylla stáva p. Hyde..a aby pospolitosť nemala pocit, že sociálka naozaj dokáže neopodstatnene rozvrátiť rodiny, dá ôsma časť za pravdu starému pičúsovi, že srať na dôkazy, intuícia a inštinkt sú fuck-kurva-vždy-viac..takže ak sociálka zakročí, isto-iste má na to dôvod..hoci by sa objavil až po roku, ale mýliť sa predsa nemôže..fuuuj, bad dad, very bad..!! tak to teda nasrať..a hoci som mal zo seriálu na začiatku fajn pocit a ku koncu to padlo u mňa na 60 %, s odporom k dejovej línii dávam odpad.. ()

NikiVai

Krásný příklad, jak může být napínavý seriál, aniž by v něm řádil nějaký vrah. Prvních pět dílů jsem fakt nevěděla komu věřit. Holly nebo Simonovi? Silné téma, silné emoce. Moc jsem si to užila. ()

VenusInFurs

Zbytečně roztáhlé - dlouhé pohledy, mlčení a záběry na zbytečnosti, jako že si vyndavá z chodidla střep....Kdyby to mělo max. 3 díly, bylo by to tak akorát. Od Dánů jsem čekala víc. ()

makoviceee

Ac jsem cekala, ze to budu mit minimalne za 4, mozna i 5, nakonec davam 2, nasrana jak jetel. Na to vsechno natahovani (ktere mam jinak rada a severany obecne v podstate dost zeru) jsem cekala fakt promakanejsi konec, pointu jaxviň, ale vlastne i prubeh. Jenze skvele finale se jaxi nekona. SPOILER: Nakonec mi proste vsichni rodinni prislusnici prijdou jako totalni debilove, herci jsou mi neskutecne nesympaticti, bohuzel i vcetne hlavni hrdinky. Zrali na facku, jeden vedle druheho. Po poslednim dilu musim priznat, ze celkove tu formu vlastne vubec nechapu, nedava mi to smysl, proc to cele neprasklo driv, prilezitosti hromada, ale ceka se az na osmyyyyy dil…. 🤦🏼‍♀️ Tema i vyusteni by slo naslapat treba do trilogie, a pribeh mohl mit spad, smysl i hlavu s patou. Takhle je to jen jedna hodne dlouho se nafukujici bublina, roste, roste, prask a… a hm… no, celkem nic. Zklamani. ()

Filumena

Nesympatický Lars s perfektním instinktem. Celkem jsem si vychutnala poslední díly které nejen měly spád ale i hlubokou myšlenku že o životech dětí rozhodují mnohdy úředníci bez empatie. Navenek rodina jako ze žurnálu hodně skrývá. ()