Willoughbyovi

• Kanada The Willoughbys

Animovaný film o čtyřech dětech, které se potom, co je opustí jejich sobečtí rodiče, učí skloubit svoje staromódní hodnoty s realitou moderního světa. (Netflix)

MejDej

Ani pořádně nedokážu říct proč, ale hodně jsem se bavil. Styl animace mi ze začátku moc neseděl, časem jsem si na to zvykl. Ricky jako vyprávěč/kočka je originální, rodiče jsou super, ale nejlepší jsou dvojčata, vše co řeknou je dokonalé. Škoda jen že se to hodně zpomalí ke konci, slušel by tomu kratší runtime. ()

toi-toi

Úprimne netuším kto je cieľová skupina. Pre deti ťažká depresia, dobrý dôvod na nočné pomočovanie a strach o rodičov. Pre dospelých nudná, infantilná blbostička so slabým scenárom a divnou animáciou. ()

BOURQUE

Druhý celovečerný animák pána Pearna sa spíš snaží upozorniť na veci, ktoré Bohužial v čoraz viacerých rodinách sa objavujú – nie je nič horšieho ako vidieť deti trpieť. Spôsob, akým na to ide pán režisér, nie je zlý – avšak sú tu ešte rezervy. Postavy jednotlivých mladých ľudí mali v sebe väčší potenciál, ako aj skvelá „Nanny“. Počas sledovania príbehu mladých Willoughbyovcov som myslel na to, že Bohužiaľ je tu stále vysoký počet takých rodín, kde rodičia nevenujú dostatok pozorností svojim deťom. Zabúdajú na to, že najväčším darom je mať dobrých a hlavne zdravých detí. Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

Olík

Strašně podivný „animák“....sice originální stylizace s neobvyklým jádrem věci, ale…. Ponuré povídání o nesympatických postavách a jejich neveselém bytí. Nevím, na koho bylo mířeno, ale dětský divák z toho celého vyjde v lepším případě pouze s nezájmem o podobné kousky, v horším s vypadáváním vlasů a koktavostí. ()

E lan

Pro mě nic moc. Tak nějak slabší animace i scénář a některé postavy jsou tak nějak mimo. Celkově to nešlo dohromady a ani dětem se to moc nelíbilo. ()

Zombiepod

Vcelku priemerný rodinný animák, ktorému najviac prihráva unikátne a krásne vizuálne prevedenie. Knihu nepoznám, a čo sa príbehu týka, nebolo to pre mňa to pravé. Vtipné to veľmi nebolo, postavy nemali tú správnu šťavu, ktorá robí takéto animáky tým, čím sú. Napriek tomu je film primerane milý a veľmi dobre sa naň pozerá. Pre milovníkov podobného výtvarného štýlu vo filmoch je to fajn jednorazovka. ()

Grezocrusk

Animak o nefunkčnej rodine v ktorej rodičia ich odmietaju a nakoniec opustia.Ako náhradu im daju chúvú a následne chcu prredat aj dom.Celkovo som nevydržal pozreť celu pohadku , väčšinu som iba počuval a videl v pozadi ale má to iba jednu priamu liniu kde je hned po 15 minutach očividne ako to skonči.Určite nič extra ale zas nie ani otrasne, no neodporučam púštať pokial máte na výber niečo lepšie. .Hodnotenie 40% ()

jabbo123

Jestli chcete aby vaše dítko odešlo z kina s doživotním traumatem a rozjetou bipolární poruchou, rozhodně tenhle animák doporučuju. Jinak moc ne. Po výtvarné stránce nic moc co vytknout, i když několik scén mi přišlo dodělávaných horkou jehlou nějakým brigádníkem ve fotošopu, toho je určitě minimum. Co se týče příběhu... je to taková kreslená groteska ala Tom a Jarry rádoby spojená příběhem rodinného dramatu až s hororovými prvky - pro dospělého zcela nezáživné, pro děti podle mě naprosto zmatené. Očekával bych po shlédnutí filmu několik bezesných nocí plných chytrých dotazů od vaší ratolesti. Navíc se děti dozví, že když budou náhodou nespokojení se svými rodiči, nejlepší řešení je takzvaná reversní aborce, prostě ty šmejdy zavraždit! Nesympatické charaktery, které nezachraňuje ani kocour, který z role vypravěče nevystoupí, takže toho ani nemůže moc předvést. Velké zklamání a palec dolů. 35% ()

BlackBarron

Dle traileru jsem čekal zábavnou dětskou pohádku, ale byla to spíše dětská kravina. Námět zajímavý a první půlhodinu i vcelku dobrý, pak to začalo být divné. Chápu, že je to z pohledu dětí, ale prostě to není ono. Námět dobrý, příběh špatný, zpracování vcelku ušlo, závěr očekávaný, dabing v češtině lepší než originál (smutné), postavy dobré (hlavně dvojčata), ale na tohle jsem prostě starej, a to mám animáky rád. 50% a 3 hvězdy ze soucitu ()

McGuffin

Willoughbyovi, The Willoughbys jsou dvoje, děti a jejich rodiče. Na jejich konfliktu postavený příběh, v němž jsou děti ty sympatické a rodiče a stát ti zločinní, rozvíjí Kris Pearn podle knihy Loise Lowryho vyprávění, které dopadne zrovna tak, jak hádáte. Možná ve dvojce budou jiní rodiče sériovými vrahy, aby byli zrovna tak očividně ti zlí. Kdo cizí dětem pomůže potom, můžete losovat. Ve skutečnosti sázky na nezištnou pomoc cizími lidmi nijak často nevycházejí, ale berme to tak, že i děti mají nárok na slušnou porci Roalda Dahla, a rodiče, co je zaplaťpánbůh konečně sežral žralok, do ní jistě patří. Takže tak. https://www.macguffin.cz/ ()