Modrý bicykl (TV seriál)

La Bicyclette bleue

Modrý bicykel

Francie / Itálie, 2000, 3x90 min

• Jeanne

Úvod se odehrává na jihu Francie v nádherném prostředí vinic ...ale nenadchla mě ani knižní předloha, takže mě ani film nevtáhl do děje. Musí se mu jen přiznat, že se snaží o vytvoření atmosféry doby.(27.10.2003)

Francouzský seriál, který vkusným způsobem pojednává o 2. světové válce, zprvu o idylické době před válkou, pak jak obyčejní Francouzi žili během války a nakonec osvobození. Sice velmi silně mi připomíná Jih proti Severu a osudy Scarlett, ale při sledování to francouzským autorům nakonec odpustíte, ale za toto plagiátorství tedy jen 4 hvězdičky.(1.7.2003)

napínavější, přitažlivější a jednoduše mnohem atraktivnější než knížní předloha..(30.9.2006)

Docela koukatelný francouzský seriál, tak na nedělní odpoledne s krásnou Laetitií Castou.(29.4.2007)

• Acrobat

Zabudnutý snímok, ktorý tak rada vysielala verejnoprávna STV 1 v stredajších večeroch, potom v nedeľňajších poobediach. Avšak čas nie je dôležitý, dôležité je vzrušenie. Z ženstva, z arodity na Zemi. Sledujem dej, ale pri NEJ, všetko z JEJ, je to z celej akadémie také...So cruel.(2.11.2013)