Love Life

• USA Love Life
USA, (2020–2021), 10 h 15 min (Minutáž: 27–37 min)

Tvůrci:

Sam Boyd

Anna Kendrick, William Jackson Harper, Zoë Chao, Sasha Compère, Scoot McNairy, Peter Vack, Maureen Sebastian, Ali Liebegott, Lesley Manville (vypravěč) (více)

Série(2) / Epizody(20)

Neotřelý romantický seriál Love Life zachycuje cestu od první lásky až k té poslední, a současně sleduje, jak nás lidé, s nimiž se v jejím průběhu setkáváme, ovlivňují a formují, dokud s jedním z nich nezůstaneme už napořád. V každé sérii této komediální antologie hledá jiný hlavní hrdina svou životní lásku. (HBO Europe)

Recenze uživatele Anderton k tomuto seriálu (11)

Love Life (2020)

Po konci celého seriálu dá skutočný zmysel aj jeho názov, proste sú to lásky jednej osoby v priebehu rokov až desaťročí, až má divák dojem, že ich videl všetky, ktoré Darby zažila. Vtipný a zaujímavý nápad venovať jeden diel jednej blízkej osobe... je proste dobrý nápad. Nemáme tu žiadne modelky a modelov, proste normálnych ľudí ako zo života s klasickými problémami, ale predsa len to nie je realizmus v pravom zmysle slova. Anna Kendrick vám občas bude liezť na nervy, občas jej budete držať palce a súcitiť s ňou, vo všeobecnosti je Darby sympatická postava, i keď nie priamo na žožratie. 70% ()

Augie Jeong (2020) (S01E01)

Koncept seriálu dáva explicitne poznať, ako sa bude dej vyvíjať, čiže ak od začiatku viete, že sa pár za tridsať minút rozíde, tak ani nemáte dôvod im držať palce. Pričom v tomto prípade by týmto dvom sympošom fandil asi každý, s výnimkou najťažších cynikov a frustrátov. Uvidíme, čo ďalej, samotný záver (flashforward) zase dáva na známosť, že nás čakajú aj nejaké tie zvraty a že koncept snáď nebude až tak repetetívny. ()

Bradley Field (2020) (S01E02)

Začínam mať dojem, že vo fikčnom svete Love Life sa nestarne, podobne ako v Simpsonovcoch. Opäť tu máme dlhší úsek Darbyinho života, ktorý začal po dlhšom úseku dlhšieho úseku v prvej epizóde a záver sa zase odohráva po dlhšom úseku toho, čo sme videli v epizóde tejto. Prvý partner bol asi sympatickejší, respektíve to medzi dvojicou viac iskrilo a pôsobili spontánnejšie. Nablýskaný svet bývalého šéfa je príliš načančaný a som rád, že sa rozišli... o spoiler nejde, všetci od začiatku vieme, ako to skončí. ()

Danny Two Phones (2020) (S01E03)

V tejto epizóde je všetko naopak oproti konvenciám, respektíve klišé. A popravde to viac vystihuje realitu, keďže rovnako si aj ženy dokážu užiť sex na jednu noc a zlomiť srdce tomu druhému. Darby tak ochutnáva veci z opačného konca, čo by si mohla užiť, ale predovšetkým by ju to mohlo obohatiť. Čo sa ešte týka reality, tak sme vo svete, kde na seba v megapolise narážajú ľudia len tak každý deň na ulici, pričom ja v Bratislave niektorých ľudí buď nestretnem už vôbec, alebo raz za pár rokov. A keď tak ľahko Darby podľahne zvodom, čo vlastne robila celý rok? ()

Magnus Lund (2020) (S01E04)

Darby si narazila akúsi škaredšiu, nemotornejšiu a roztečenejšiu verziu Karla Urbana a ja vôbec nechápem, čo na ňom vidí. Okrem neschopnosti splácať účty a divného vzhľadu má aj gýčové tetovania, možno až na to úplne posledné, nové. Každopádne tu máme menšiu zmenu štýlu rozprávania, takže na rozdiel od predchádzajúcich dielov nás čaká celkom napínavý cliffhanger. ()

Luke Ducharme (2020) (S01E05)

Epizóda, ktorou teoreticky mal celý seriál začať, ale nakoniec je fajn, že prichádza až v dobe, kedy Darby už pomerne dobre poznáme. Nechýbajú ani dialógy s psychoterapeutkou na sedeniach, kde sa dozvedáme aj nejaké to psychologické pozadie slečniných problémov. Popravde až v polovici série to tak začína byť skutočne zaujímavé. Retro epizóda je asi zatiaľ to najlepšie, čo seriál priniesol. ()

Magnus Lund Part II (2020) (S01E06)

Nie je to síce výnimočná epizóda, ale má proste grády, čo sa o doterajšom priebehu seriálu tak úplne povedať nedá. Nestretávame sa s nikým novým, pokračujeme s debilkom Magnusom a niekto sa vynorí aj z minulosti. Jeho úloha sa samozrejme viaže na ďalší vývoj Darbyinho emocionálneho stavu a uvedomení si zopár zásadných vecí. Snáď to už do konca nebude stagnovať a naopak gradovať podobným spôsobom ako v šestke. ()

Claudia Hoffman (2020) (S01E07)

Do Darbyinho života patrí aj jej matka a je určite dobre, že jedna epizóda sa zaoberá aj ich komplikovaným vzťahom. Claudia sa síce javí ako neznesiteľne otravná matka, ale je jasné, že svoju dcéru zároveň miluje. No a o uvedomovaní si tejto pravdy a všetkého okolo je tento diel. Patrí sem, je dokonca aj dobre napísaný, ale sledovať tieto dve vo vzájomných konfrontáciách je tak akurát na onú polhodinku. Takže je všetko v poriadku. ()

Sara Yang (2020) (S01E08)

Prvá epizóda venujúca sa Darbyinej kamarátke Sare. No a ukazuje, že ani tie najväčšie kamarátstva nie sú bez chýb a konfliktov. Najmä ak si obe prechádzajú odlišnými životnými etapami. So Sarou je väčšia sranda, asi by ste s ňou radi chodili na večierky, ale podľa všetkého s jej spoľahlivosťou to bude horšie. Dámske a pánske jazdy sa robia preto, aby sme si na chvíľu od opačného pohlavia oddýchli a tento diel je tak určený viac pre ženy, príliš ma nebavilo sa pozerať na dve ženské šňupajúce koks. ()

Augie Again (2020) (S01E09)

O čo, respektíve o koho pôjde v predposlednej epizóde je patrné z názvu, ako sme si pri tomto seriáli zvykli. Je to síce nápadité, ale už pred samotným pozeraním viete, kam to celé bude smerovať. Najsympatickejší zo všetkých Darbyiných nápadníkov sa vracia na scénu a tvorcovia, aby bolo trocha tej drámy, mu prisudzujú aj zopár úplne debilných vlastností, čo je skôr na škodu veci. Každopádne sa diel vyvinie pomerne nečakaným smerom, kedy sa Darby ocitne v celkom paradoxnej situácii. Ale aspoň bude finále o to zaujímavejšie. ()

The Person (2020) (S01E10)

Dojazd seriálu pokračuje prekvapivo až dva roky po istom zásadnom zvrate, ktorého sme sa dočkali na konci deviatej epizódy. A dojazd je to slušný, logický, nie príliš prekvapivý, ani emocionálne silný, len proste milý. Dokonca sa aj zdá, že tvorcovia brali celú sériu ako uzavretý, dopovedaný príbeh a nebudú skúšať sezónu číslo dva, ktorá by mohla pôsobiť nadbytočne. ()