Země a krev

Said desítky let úspěšně zaměstnával propuštěné vězně a mladé trestance na pile v Ardenách, ale teď ho čeká nemilá návštěva od drogového kartelu. (Netflix)

noriaki

Neserte chlápka, který ví že brzy umře. Francouzi točí drsné kriminálky a tahle je toho důkazem. Děj je strohý, s vysvětlováním si hlavu neláme a s úmrtností postav už vůbec ne. Všechno rámuje vizuál, který připomíná spíš Skandinávii než sladkou Francii. Bohužel i těch osmdesát minut se strašlivě táhne a akce, i když je špičková, zase není tolik. ()

mira007

Majitel pily proti černošskému gangu,  který si na venkov dojede pro drogy.  Mám  rád francouzské temné krimi drama včetně  témat drogových band přistěhovalců  z předměstí velkoměst,  ale když tady běhají  po lese a mezi traktory s kalasnikovem tak mi to přijde absurdní.  Velmi slabé  dílko. ()

Illy

Vše zachraňuje depresivní atmosféra a slušná brutalita. Francouzské kulisy a šarm dávají jinak průměrnému thrilleru důvod ke sledování. ()

MickeyStuma

Režisér Julien Leclercq, mající za sebou docela zajímavé filmové kousky, se tentokrát se svým temným thrillerem rozhodl zajít do neznámých vod a nedá se říct, že neúspěšně. Pro fanoušky tohoto žánru je to však docela šok a ne každý to dokáže strávit. Scénář je neoriginální, tudíž velice známý, jen neobvykle zpracovaný. Akční popcornová zábava se tentokrát nekoná. Po dějové stránce tu máme nějakého Saïda žijícího na vzdálené pile se svou hluchoněmou dcerou Sarah. Jednoho krásného dne zjistí, že jeden jeho mladý zaměstnanec, právě na jeho pile, schovával ukradený kokain. A samozřejmě netrvá dlouho a objevuje se majitel s jasným požadavkem. Obléhání pily je poté tímto započato. A to je vše. Nic víc, nic míň. Dalo by se i říci, že by mohl být takovýto námět převzatý z leckterého westernu. A možná právě v tom je i onen neobvyklý zádrhel, neboť atmosférou se tento snímek hodně podobá spaghetti westernu. Po celou stopáž má tak nepříjemně pomalé tempo, až z toho vyznívá dojem, že se režisér snad snažil zabřednout do artových vod. Dějový vývoj se tedy vyvíjí pomalu, avšak skutečně v napnuté temné atmosféře. Pomalé záběry, čekání na akci a následná brutalita v celé své ryzosti. Ano, k onomu nevyhnutelnému tedy chvíli trvá, ale stojí to za to. Co filmový záběr, to obrazový skvost. Výprava mrazivá, a to by ani jeden neřekl, že se jedná o nízkorozpočtový snímek. Pomalu se vlnící mlha v horách předznamenává tajemno a strach z neodvratitelných věcí. Desaturovaná atmosféra silného deště plná šedých a nahnědlých břidlicových odstínů vyznívá strašlivě fádně a vyvolává nepříjemný pocit. Protáhlá expozice má hlavně význam ve vývoji nečekaného. Diváka to drží v napětí, co se bude následně dít. Náhlý prudký závěr potom přijde tak nečekaně, že mnohý divák, kterému se podařilo se plně dostat do hloubky celého konceptu, takřka nemá šanci ani chytit dech. Nejedná se tedy o nějaký velký film plného rozjařeného očekávání. Je to film skromný, ale v té vyšší velikosti. Zajišťuje konstantní podívanou udržující si diváka na maximum po celou dobu stopáže, která nemá ani hodinu a půl. Venkovský divoký západ s bojem o přežití v obléhacím filmu, jaký tady ještě nebyl. ()

Hapretor

Opravdu nechutný a debilní záporák ... k tomu charismatický a schopný "hrdina" ... blbé, ale sakra zábavné ... ne-li místy až vtipné ... tohle sedlo ... ()

bearmeedek

Další francouzská jednohubka. Film, který by v podání jiné země určitě dopadnul špatně. Krátké, stručné, úvod pozvolný, ale potřebný. Násilí celkem brutální. Zajímavější by to ještě bylo, kdyby ten přepadený majitel pily měl z minulosti nějaké zkušenosti s tímto oborem. ()

rublik05

Pila, která zaměstnává trestance. Napadení drogovým kartelem. To je sám o sobě námět na akčňák jako prase. Hned zpočátku mě zarazila atmosféra, značně pochmurná a temná. S tou temností to ale tvůrci trochu přepískli, některé záběry byly tak tmavé, až nešlo občas vůbec vidět, co se na plátně vlastně odehrává. Hudba místy jak z toho nejděsivějšího hororu, což působilo dost uměle, občas trochu vtipně. Samotný děj je pojatý velmi jednoduše, tvůrci se s ničím nemažou a v podstatě se jde hned na věc. Přestřelky jsou natočené relativně dobře, i zde však najdeme kupu nesmyslů a zaujalo mě i místy dost nesmyslné chování jednotlivých postav. Samotní herci nejsou nikterak výrazní, teda kromě hluchoněmé dcerky. Všechno mi však přišlo moc laciné a nudné. Postrádal jsem větší zvraty či mnohem lepší přestřelky a souboje. Herci se rovněž moc nepředvedli. Na to, že má film jen cca 80 minut, jsem se opravdu hodně nudil a modlil jsem se, ať už je konec. 1/10. ()

Acrobat

Leclerq druha sanca. Opat aj na tak utlej stopazi dokaze dat amatersky nudne pasaze. Ale nastastie mu celu reziu a film drzi pila. Prostredie nove, do ktoreho pridu SUVka ciernych dilerov. Dobre pocujes. Vo filme dneska su cierni vykresleni brutalne zle ako banda. A to velmi ocenujem. Hned je film uveritelnejsi, sviezejsi. Je sice extremne nizkonakladovy ale kde inde okrem Kobry 11 mas nahanacku mercedesu s LKTckom. Solidny prijemny, nikym a nicim neruseny filmcek, s troskou brutalitky, nepocujucich a vela vela dreva. Atributy, ktore zaberaju. (Videne 22.3.2021, BDrip) ()

Marty7CZ

No, je to Netflixovskej průměr, ale francouzi to stejně uměj.... V Česku by takovej biják byl mega trapnej!!!!!! Takže 60%, dobrejch ()

Shanen29

Podle názvu jsem čekal velmi divokou a krvavou jízdu i z důvodu Francouzských tvůrců,ale dočkal jsem se pouze průměrného thrilleru bez špetky dravosti a napětí.Ten průměr je na místě. ()

Hemlock

Francouzský film, ve kterém nehraje ani jeden francouz - to je můj první dojem. Když už do takového filmu obsadím křováky, nestačí jim nahradit bederní roušky z peří za rifle a posadit je do nadupané káry, ale je potřeba je naučit aspoň držet zbraň a zdůraznit jim, že od pasu, či s pažbou v podpaží, trefí leda tak hovno... Hlavně kvůli nelogicky a absolutně amatérsky se chovajícím záporákům z toho byla nakonec zbytečná fraška a dvě hvězdy dávám pouze za prostředí pily a za délku snímku - dalo se to těch osmdesát minut vydržet... ()

Mamlas odpad!

Podřadná hovadina s pár amatérama a supernudným průběhem, celá natočená navíc v šeru, aby to asi bylo víc cool. (0%) ()

xxmurphyxx

Nebola to až taká tragédia, ako to tu niektorí vykreslili, na jedno pozretie určite v poho. Hlavný problém je, že rozbeh príde až cca po 40min., čo je vzhľadom ku krátkej stopáži celkom škoda. Príbeh je otrepaný, ale zachraňuje to surový vizuál a pár efektných scén. Čo sa týka osadenstva, tak neviem, či existuje niečo hnusnejšie ako francúzski negri. Musí byť radosť žiť v dnešnom liberálnom žabožrútove. ()

srolyma

Arabofrancouz ukradne afrofrancouzovi drogy a jede se schovat na pilu hluboko v lesích, kterou provozuje smrtelně nemocný týpek s hluchoněmou dcerou. Afrofrancouz si pro zboží přijede a rozpoutá se taková neslaná nemastná rubanice. ()