Život Jen Waltersové se obrátí vzhůru nohama, když po neobvyklé nehodě získá superschopnosti. (Disney+)

kitsuchan97

*5/10* Od seriálu nečekám žádné velké zázraky, takže fakt, že první epizoda je těžký průměr, mě osobně vůbec nepřekvapuje. Origin Jen Waltersové a její přeměny v She-Hulk mi přišel zbytečně uspěchaný. CGI není tak tragické jako v prvních trailerech, ovšem i tak bych ho nijak zvlášť nevychvalovala. Doufejme, že příští díly nám nabídnou zajímavější podívanou. ()

SpaceOdyseus

Kdyz preimhourim oci na nasilu woke a girl power momentama, tak se mi prvni dil docela libil. Ale obavam se, ze az zmizi Bruce, jako ze ho od dalsiho dilu moc neocekavam, tak pujde me zaniceni strme dolu. Uvidime... ()

Mitin

Všechno co je dneska špatně. Marvel pomalu ale jistě umírá a jestli takhle chtějí pokračovat, R.I.P. ()

Risolutore

Zatím to vypadá na jeden z lepších MCU seriálů. Scénáři prospívá přímočarost. Hlavní představitelka je fantastická a hodně dobře funguje její dynamika s Hulkem. -20% za to, ze seriál není v ČR distribuován pod názvem "Hulka". ()

Klajnik

Velmi prvoplánová sračka. Velké posuny postav jsou během 5 vteřin vysvětleny způsobem: “Vyrobil jsem si tohle zařízení, abych si udržel svou lidskou podobu”. Vyřešeno, jede se dál. Je to woke, ale tím debilním způsobem. Snaha o humor bolí, ačkoliv by měla bavit. Když se protagonistka snažila být vtipná, napadlo mě, že females arent funny. Já jsem levičák, ale tyhle sračky ve mě vzbuzují konzervatismus. Jo a Mark Ruffalo své repliky odříkává jako by je prvýkrát četl ze scénáře. Herectví v tom hlase často chybělo. Uspěchané, odfláklé, otravné… ()

warrenur

Tatiana Maslani je symposka a velka kocka. Zurive vykriky v "zelenej forme" nalezite upravili a zrejme dokaze vsetko lepsie a rychlejsie ako povodny Hulk, takze je splnena i tato "vseobecna pravda". Vsetko je teda v poriadku. Naviac ten tik a zmurk v pravom ocku, ked povie: "it's true, I'm a hulk", stoji za to. Jednoducha zabava a absentovali i mnohe hluposti. Akurat ma prekvapilo ako z rychlika vsetko vysvetlili plus wtf dianie pocas sudneho konania. Haluska. ()

SidneyP

První díl je lehce uspěchaný, určitě jsem nečekal, že důvod, proč se sestřenka přemění v She-Hulk bude tak... připitoměle... jednoduchý. Prostě bum a bylo. CGI občas pokulhává a i já už si začínám říkat, že je čas, aby nám vrátili našeho starého Hulka. Maslany je kost, je za mě docela divný to říct nahlas, ale v zelenější formě je tak o dvě třídy víc sexy :D Jinak mi to asi nevadí na úvodní díl. Závěr avšak opravdu OPRAVDU uspěchaný alá WTF. Hodně slabé 4*, ale cítím z toho dobrý vibe. Uvidíme. ()

Hapretor

bylo tam pár momentů, které bych já pochválil, ale jinak mi to přijde jako další zbytečná m-dka do universa dementních hraných "komiksáků" ... pokud se vyloženě nudíte a fakt nemáte nic lepšího na práci, tak si tím čas zabijte ... ()

Pichloza

Celkem fajn začátek. Dospělý chlapce co nedokážou přijmout fakt že žena může být v něčem lepší než chlap to  ovšem hned naštve a o Jen začnou mluvit jen ve zlém. Naštěstí já nejsem ten typ co by si to bral osobně a i přes často dost meh CGI a trochu rychlej origin si to užívám. Tatiana jako She hulk je mega sympatická a s Ruffalem jsou super dvojka. Jsem zvědavej co za případy nám tenhle seriál nabídne a jak si vyhraje se schopností Jen mluvit s diváky. ()

tomik99

Tak takhle hloupý a nesmyslný origin postavy jsem ještě neviděl. Oni mají deset dílů, aby si s tím pohráli, ale nacpou vše do prvních deseti minut. Postava, která se nemá co učit od Hulka, její jakýkoliv emocionální vývoj je hned vyhozen do koše hned v prvním díle, protože postava She-Hulk je samozřejmě do první minuty ve všech směrech dokonalá, silnější, naprosto smířená se svým osudem a žádnou vnitřní proměnou neprochází. Co nám tato postava může dát? A jak se o ni můžeme zajímat, když si vším projde během patnácti minut a je s tím naprosto v pohodě? Samozřejmě nechybí nakopat zadek zkušenému Hulkovi hned v prvních minutách, protože samozřejmě The Force is Female. Tohle bylo fakt špatný. ()

Fidsta odpad!

Tady se někdo hodně posral. Marnost nad marnost, trapná agitka a navíc je to ještě celý úplně debilní. Vypadá to jako hodně špatná parodie na power rangers z roku 1993. Jak tohle může někdo myslet vážně, jak tohle může někdo zaplatit, jak tohle někdo může s klidnym svědomím pustit do světa? Upřímně si nemůžu vzpomenout, jestli jsem někdy viděl něco horšího. ()

Kraty

5,5/10 Na začátek než to tu začnu hatit tak musím upřímně říct, že She-Hulk je o trochu lepší než jsem čekal. Rád vidím po té době Bruce... V jedné scéně když se začali hádat tak to bylo docela zajímavý a řekl jsem si "že by konečně něco vážného??" A ono ano! Jen to po pár vteřinách zkazili ZVLÁŠTNÍ a ZBYTEČNĚ vyhrocenou trapnou bitkou, která měla být vtipná... Ale za mě to vtipné nebylo, jen jsem si říkal panebože a jsme doma :| Ne aby z toho byla zhroucená a smutná že je Hulk, ona je chvíli z toho mimo a neví co dělat, ale to je ono! Jenom CHVÍLI! Pak už dělá jako by to byla úplně normální věc a hází vtípky :/ Nemáme vysvětleno proč je teda při vědomí ve své She-Hulk podobě.. Absolutně nechápu proč je v hodně věcech lepší jak Bruce a proč si z něho dělá srandu? To jakože existuje girlpower nebo co?? Na jednu stranu musím trochu uznat že i když je to 12+ tak se snaží o nějaké dospělé vtipy, jako je například to jestli to už Steve měl nebo například fakáč tady slečny Jennifer Walters 😎 Nevím noo. Uvidíme co nám nabídne další epizoda. ()

HERGImanCZ

Jednoduchý origin, který pobaví, ale neunikne častému problému současných ženských hrdinek. První epizoda She-Hulk od začátku neztrácí čas. Retrospektivně tu dostaneme příběh vzniku nové superhdinky, která si už od prvního pohledu dokáže prosadit svůj názor. Uzavření celé epizody do pomyslného rámce je poměrně svěží a tak trochu mě mrzí, že si tvůrci s touto retrospektivou a bořením čtvrté stěny nepohráli trochu více. Pokud jste skalními fanoušky Hulka, možná pro vás může být problém opravdu velké zploštění a odlehčení tohoto charakteru, který zde místy může působit až jako karikatura sebe sama. Rozhodně to ale není cítit tak šíleně, jako jsme toho byli svědky ve čtvrtém Thorovi, a mě to zde upřímně poměrně bavilo. Můj problém se samotnou epizodou se tak týká z menší části spíše až přílišné jednoduchosti děje, ale hlavně pak s představenou postavou, z níž máte pocit, že je bezchybná a neomylná. Když už je tu pak vystavena nějaké hrozbě, kde měli tvůrci šanci ji trochu více polidštit, zvládne ji bez problému na první dobrou. Jako origin to i přesto působí příjemně, jen doufám, že se v dalších epizodách dostaneme nové zelené hrdince trochu hlouběji pod kůži. ()

Th3T3mpt3r odpad!

--- Úvod --- Tohle byl za poslední léta jeden z nejhorších zážitků (hned po Disney ehm ehm „Star Wars“ trilogii), jaký jsem měl tu smůlu prožít. Veškeré neduhy soudobého woke Hollywoodu jako by se slily do jednoho čtyřicetiminutového monstra. Začněme tedy pěkně popořadě... --- 1) Misandrie, kam se podíváš --- Tak by se dala shrnout zpráva, kterou se „tvůrci“ snaží sdělit svým divákům. Už od začátku je každá mužská postava vykreslená jako opovrženíhodná, bezohledná a idiotská kreatura, které jde jen o jediné – znásilnit každou ženu na planetě. Této ideologické tezi je podřízeno vše. V původním komiksu získala Jennifer své schopnosti tak, že jí ve svízelné situaci poskytl Bruce krevní transfúzi. Toho se ale v seriálu nedočkáme, protože to by znamenalo, že na světě jsou i dobří muži. „Tvůrci“ si však již na začátku stanovili, že všichni muži jsou zlí. Musíme se tedy spokojit s následujícím: Jenn je při řízení auta natolik zaneprázdněná zostuzováním Steva Rogerse kvůli jeho údajnému panictví, že si nevšimne obrovské vesmírné lodi přímo před autem, a způsobí tak nehodu. Zatímco Jenn se ze zničeného auta dostane levou zadní, Bruce má problémy. Jenn tak udělá zcela uvěřitelnou věc – ještě jako člověk téměř vyrve zdeformované dveře auta, vytáhne Bruce ven a LUP! Brucova krev se dostane do jejího oběhu a stane se z ní She-Hulk. Následně uteče do nedalekého lesa, kde ztratí vědomí. Když se zase probudí, dojde si na záchod do nedalekého baru, kde ji skupina „diverzifikovaných“ lidí nalíčí a obléknou jako noční pracovnici z Perlové ulice. Když pak stojí před barem, přijde k ní skupinka tří mužů (ó no no no no!) a dovolí si jí pozdravit a zeptat se jí, jak se má, načež se Jenn změní v She-Hulka a dá jednomu z trojice pěstí do hlavy. V tomto momentě by bylo dobré se pozastavit nad dalším aspektem tohoto seriálu. Úplně na začátku má Jenn proslov v duchu „s velkou silou přichází velká zodpovědnost“. Je dobré mít toto na paměti, protože ve světle výše zmíněného incidentu před barem je jasné, že pro hlavní postavu žádná zodpovědnost platit nebude. Je dost pravděpodobné, že ten muž, co dostal od Jenn pěstí, je mrtvý. Nést za něco takového zodpovědnost by znamenalo být souzen buď za pokus o vraždu (pokuď to ten nešťastník přežil) nebo za vraždu. Událost před barem už ale nikdy není zmíněná... Co si z tohoto všeho má divák vzít? Všichni muži jsou zlí bastardi, kteří chtějí znásilnit všechny ženy, a zabití či pokus o zabití muže jsou nejen beztrestné, ale i naprosto v pořádku, protože „down with the patriarchy“ (přepokládejme také, že ten tzv. „patriarchát“ bude největším antagonistou v této sérii). --- 2) Jennifer „Mary Sue“ Waltersová --- Podívejme se nyní na hlavní postavu – její charakterové vlastnosti, silné a slabé stránky a charakterový vývoj. Všechno je nanejvýš předvídatelné a s ohledem na skutečnosti popsané v bodě 1 tomu ani jinak být nemůže. Když nám je hned od začátku ukazováno, že ženy jsou ve všem lepší než muži, tak je docela zřejmé, co takovýto postulát pro hlavní postavu (ženu) implikuje – Jennifer byla úžasná a bezchybná vždycky a když se z ní stal She-Hulk, je z ní ještě víc mocinky nejúžasnější a nejbezchybnější postava. Připočtěme k tomu její arogantní, egoistický a zpovykaný charakter a máme co dělat s nesnesitelnou a nudnou postavou v duchu Mary Sue. Je paradoxní, že se nám „tvůrci“ snaží popsat Jenn jako kladnou postavu, ale na plátně nám ukazují pravý opak. „Tvůrcům“ přeji hodně štěstí, chtějí-li představit ještě zápornější postavu, proti níž má Jenn bojovat. Co se „tréninku“ s Brucem týče, Jenn se nic nenaučila, chovala se jako arogantní a rozmazlené děcko v pubertě, ponižovala Bruce na každém kroku a cílem bylo říct jediné – Jenn je prostě nejlepčejší! Pomyslným vrcholem je Jennyina tiráda o tom, jak to měla v životě těžší než Bruce, protože jí všichni muži nazývají kočičkou, protože jí zkušenější právnici chtějí poučit o některých skutečnostech a zapeklitostech, a to asi tak vehementně, že má Jenn občas pocit, že by mohla být v jakýkoli den regulérně zamordována! Rád bych připomněl, že Bruce byl týrán svým otcem, matka mu brzy zemřela, musel se vzdát lásky svého života, protože ji nechtěl ublížit, nejprve nezachránil půlku obyvatel vesmíru před Thanosovým „lusknutím“, následně za trýznivé bolesti vymazanou půlku vesmíru vrátil vlastním „lusknutím“ zpět, poté zemřela Black Widow, ke které choval milostné city... Ano, Jenny je na tom ve všem zcela nepochybně hůř! Přejděme teď k Jennyiným slabým stránkám... kdyby tedy nějaké měla. Jenn nemusí trénovat a učit se, aby nabyla znalostí či schopností, nemusí se na nikoho jiného spoléhat v ničem a všechno zvládá jako soudruzi za minulého režimu na sto padesát procent. Její „příběh“, alespoň to tak zatím vypadá, bude, že nejprve nebude chtít být superhrdinkou, ale jen právničkou. V průběhu série si však plně uvědomí svou úžasnost a bezchybnost, což povede k tomu, že nejen bude nejlepší coby právnička, ale i coby superhrdinka. Postavy, které nečelí skutečným překážkám (rád bych podotkl, že „zápornou“ postavu na konci prvního dílu Jenn vyřídí jedním úderem a celý souboj trvá cca 15 vteřin), nenesou zodpovědnost za svá rozhodnutí a nemají slabé stránky, jsou neskonale nudné a zcela plytké. Na konec bodu dva se opět zamysleme nad poselstvím, které nám „tvůrci“ chtějí sdělit – jste-li žena, narodila jste se již naprosto perfektní, nemusíte se ničemu novému učit, v ničem zdokonalovat a nemáte jedinou slabou stránku. To je naprosto špatná „lekce“ pro kohokoli, bez ohledu na pohlaví, a vezme-li si to někdo k srdci, hodně rychle v životě narazí. --- 3) Marketingová strategie a některé obecné problémy ---  V jednom z rozhovorů prohlásila „hlavní tvůrkyně“ She-Hulk Jessica Gao, že je to seriál od ženy pro ženy a z pohledu ženy. Je pak nanejvýš podivné, že jsou všichni, co se na seriálu podílejí, překvapeni, že hodně mužů se na to nechtějí kouknout, nebo se jim to nelíbí. Je-li She-Hulk film od ženy pro ženy a z pohledu ženy, a zároveň je v něm patrná všudypřítomná misandrie, pak se není čemu divit, že se to mužské populaci příliš líbit nebude (a to používám ještě štědré slovní obraty). Věc se totiž nemá tak, že muži nemají rádi silné ženské postavy (jak se všem snaží krajní levičáci vsugerovat), nemají jen rádi mizerně napsané postavy, které ke svému „povýšení“ potřebují snížit a primitivně potupit všechny postavy okolo nich. Výsledkem pak je situace v duchu jednooký mezi slepými králem. Dalším obrovským problémem soudobých filmů a seriálů je metoda nalákat a odvrátit pozornost (angl. bait and switch). V podstatě spočívá ve využití známého jména určité postavy či značky – ta naláká velké množství diváků – pro „povýšení“ nové, „diverzifikovanější“ postavy (zpravidla ženy). --- Závěr --- She-Hulk je prozatím další z woke katastrof, která překypuje misandrií a jejíž hlavní postava je asi tak zajímavá jako kus prkna (omlouvám se všem prknům). Opět nám bylo připomenuto, že postavy v duchu Mary Sue jsou především nudné a předvídatelné – nemají žádnou charakterovou vadu, ve všem jsou skvělé a všechny pro příběh relevantní postavy jim automaticky důvěřují, i když k tomu nemají sebemenší důvod. Je zajímavé, jak se lidé, nekriticky adorující Marvel za všech okolností, snaží vytvořit dojem, že diváci provádějí bezdůvodný „negativní review-bombing“. Rád bych připomněl, že ve stejný čas probíhá na druhé straně „pozitivní review-bombing“, ale to není tak podstatné, protože jádro problému spočívá v něčem jiném, a to snaze dát rovnítko mezi termíny konstruktivní kritika a tisíckrát ohrané floskule jako rasismus, misogynie, sexismus apod. Společnostem jako Marvel, Disney a DC tento směr ještě nějakou dobu vydrží, ale ne věčně. Přijdou časy, kdy se zásoby peněz začnou povážlivě ztenčovat. A v té době si snad vedení uvědomí, že asi něco není v pořádku. () (méně) (více)

FaithZombie

Komiks jsem nečetla, ale způsob, kterým hlavní hrdinka získá schopnosti Hulka je neskutečně primitivní a líný. Tvrdit, že schopnosti dokáže velmi rychle bezvadně kontrolovat prostě proto, že je žena a ženy musí svůj hněv kontrolovat každý den, protože většina mužů jsou prostě šovinistická prasata, už je vyloženě stupidní. Pokud je to tak jednoduché, co to dělá z původního Hulka? Labilního slabocha? Celkově mi přijde, že minimálně první epizoda Bruce Bannera jen degraduje a zesměšňuje, což mě po době, jakou jsme s postavou strávili, prostě mrzí. Děj se vyvíjí velmi zkratkovitě a trochu to působí, že se scenáristé zrovna dvakrát nepředřeli a prskli tam první věc, co jim nějak vzdáleně dávala smysl, a nebo to úplně klidně mohlo napsat ChatGPT. I úroveň CGI je tu přinejmenším pochybná. Jsme na 100 % pro, aby dal Marvel víc prostoru ženským hrdinkám, ale tohle zatím nevypadá jako ta správná cesta. ()

HenryX018

Ach, to CGI... Hulk vypadá skvěle, ale obličejové pohyby She-Hulk vypadají stejně jako v traileru otřesně. Na první díl docela fajn scénář a hlavní herečka to zatím docela tahá, bohužel celý díl je fakt příšerně prostříhaný, že u bojových scén nemám moc šanci dění pochytit. I tak cením easter eggy, úplnej průser to zatím není. 6/10 ()