Renomovaný režisér Douglas Sirk natočil portrét bohatého muže, kterému nedostatek morálky přinesl úpadek a nakonec i smrt. Robert Stack se představí v hlavní roli jako Kyle Hadley, požitkářský syn texaského magnáta Roberta Keitha, jehož dynastie se začíná hroutit. Ve vedlejších rolích uvidíme hvězdy jako Lauren Bacall v roli Stackovy nešťastné ženy a Rocka Hudsona jako jeho nejlepšího přítele. Dorothy Malone získala za roli Kyleovy nymfomanské sestry Oscara za nejlepší ženský výkon ve vedlejší roli. (oficiální text distributora)

Mikino00

Velmi působivý snímek mapující poměry v naftařské rodině, kde vzniká jakýsi milostný čtverec, plný touhy, lásky a závisti. Příběh dobře vykresluje sourozeneckou dvojici alkoholik, coura a dvojici stojící mimo rodinu, která to prostě na konci musí dát dohromady. Skvělé herecké výkony, ale podávají právě negativně působící sourozenci. ()

Jajar

Klasicky vystavěné melodrama o tragickém rozpadu jedné zbohatlické dynastie, kterému neschází příběh plný tradičních filmových klišé. Výjimečným dělají Psané ve větru především perfektní herecké výkony, poetické vizuální záběry v nádherných barvách Technicoloru a nadmíru kvalitně odvedená režijní práce Douglase Sirka. ()

Adiemus

Tohle není můj šálek kávy (Lauren Bacallová promine). Navíc nechápu, proč Psané ve větru, nikoliv Psáno ve větru. Inu což, aspoň jsem se pokusila zjistit, "wo co go". ()

Auvajs

Po všech stránkách nechutnej a mimořádně špatně natočenej film. Že se tomu říká "exaggerated Hollywood studio style" nežeru. Ani závěrečné "melodrama" nepřebilo tu pachuť z první půlky. "Klasickej doják" a "zárodek mejdlovejch oper". Na blití... Meh. /35%/ /thumbs down/ ()