Cesta na jihozápad

Journey Southwest

(festivalový název)

Rodinný / Western

Československo, 1989, 84 min

Mě se jako malýmu tenhle western docela líbil, vzdor těm nadutejm kecům uvedenejm jako text distributora, ač jde o slova Václava Březiny z Lexikonu českého filmu (s jeho komentářema ostatně nesouhlesim častěji než je zdrávo).(8.3.2009)

Tohle rozhodně není film pro hnidopichy a věčné kverulanty, ale mě přinesl vlahé potěšení. Výběr chlapáků československého filmu se zde úspěšně popral s tématem, které je tak vzdálené našim krajinám. Zajímavý příběh odvahy a dobrodružství v peřejích průzračných řek a ve stínu skalistých hor.(24.10.2015)

Kdysi dávno jsem to viděl v kině a zanechalo to ve mně docela nesmazatelnou stopu. Jiří Schmitzer pro mně byl na nějakou dobu těsně za Old Shatterhandem.(23.12.2009)

Takovy nijaky western pro mladez je pouze bez radne atmosfery odvypravenym pribehem dospivajiciho chlapce.(3.8.2002)

western je pro nás trošku cizí žánr, takže naši herci v rolích gangsterů z divokého západu působí trošku nevěrohodně, místy i legračně, ale přece jenom, tento film má něco do sebe.... :) pro mě lepší ***(3.3.2008)