Po zkušebním promítání svého posledního filmu se stárnoucí hvězda hororů Byron Orlok (Boris Karloff) rozhodne odejít do ústraní, neboť už na filmovém plátně nikoho neděsí a je přesvědčen, že se ve srovnání s pouličním násilím stal pouhým anachronismem. Mladý režisér Sammy Michaels (Peter Bogdanovich) se ve snaze obsadit Orloka do hlavní role svého nového filmu pokouší herce přesvědčit o opaku. V ten samý okamžik bere průměrný mladý pojišťovák Bobby Thompson (Tim O'Kelly) do rukou svou sbírku zbraní a znenadání zastřelí nejprve vlastní matku, potom manželku a nakonec i poslíčka. Následně vyleze na plynojem a začne ostřelovat motoristy na losangeleské dálnici. A jakoby to nebylo už dost velké nadělení, události naberou ještě tragičtější spád poté, co se Thompsonovy a Orlokovy cesty zkříží - šílený střelec si totiž zvolil za své poslední útočiště místo hercova rozloučení s filmovou kariérou. V rozlehlém autokině tak už vyčkává vrah i se svým arzenálem. (Cinemax)

Han22

Pěkné to bylo. Když jsem před lety začal sledovat staré filmy, konkrétně staré horory, Boris Karloff a Bela Lugosi byli největší hvězdy 30-40. let. Lugosi zemřel, Karloff se na pár kousků vrátil v 60. letech a tímhle filmem se nádherně rozloučil. Hraje tu v podstatě sám sebe, zestárlou hororovou hvězdu, která už cítí že je přežitek, odmítá točit dál a vidí, že skutečné zlo je děsivější než jeho filmy. A skutečné zlo ho čeká v autokině, kde se má rozloučit se svou kariérou. Tím je dosud úspěšný mladík, kterému jednoho dne hrábne, postřílí svou rodinu a poté co se rozehřeje palbou ze sniperky na dálnici se rozhodne pro krvavé finále právě v autokině. Na dobu vzniku se s tím režisér moc nepáře, lidí tu zařve celkem dost. Obě dějové linie jsou výborné, jen se v podstatě skoro nepotkají, finální střetnutí Karloffa s vrahem je víc než úsměvné. Ale jinak výborný thriler s atmosférou béčkových hororů. ()

wosho

Film o debílkovi co má fůru zbraní a tak se rouhodne střílet po autech a pak o lidech. A to se mixuje o staré hororové star jenž jde na premiéru svého nového "skvostu" a v závěru se ti dva potkaji a hvězda toho blbečka zpacifikuje. Jediné co je na tomto filmu zajimavé, že Bogdanovich měl záchránit nový viktoriánský horror Karloffa a vymyslel originální způsob jak to udělat. Bohužel celkově je film spíše nudným uměním ze 60tých let. Škoda, protože Terče měly opravdu velký potenciál. ()

J.F.B.

"Don't call him back. Why torture yourself?" "That's my job. I get paid to be a masochist." Velmi důstojný debut jednoho mladého režiséra na počátku jeho kariéry a zároveň velmi pěkná pocta jednomu starému herci na konci té jeho. Obě témata, kterých se ve dvou liniích filmu dočkáme, stále neztratila nic ze své aktuálnosti, potažmo děsivosti, snímek si pravděpodobně dokonce drží prvenství ve zpracování skutečných případů střelců, které se začaly více objevovat na plátně a v televizi až v 70. letech (Dirty Harry, The Deadly Tower, Two-Minute Warning). Ovšem zde jsme zatím stále kousek za polovinou šesté dekády a můžeme se kochat pohledy na zmizelé Los Angeles – od industriálních oblastí přes dálnice až po bulváry, domky střední třídy na předměstí, hotelové pokoje, obchody se zbraněmi, autokina, všudypřítomné neony... a samozřejmě i krásná auta. Také nesmím zapomenout na to, že zvukovou kulisu nám (alespoň na chvíli) neposkytuje nikdo jiný než The Real Don Steele! (♪♫) (♪♫) (♪♫) (♪♫) (x) [viděno 13.9.2020] ()

Rozjimatel

[2,5*]     "I was having a nightmare. I opened my eyes, the first thing I see is Byron Orlok."     Krimi dráma zaradená v zozname 1001 filmov, ktoré musíte vidieť, než umriete, ktorá ukazuje veľmi znepokojivý obraz Ameriky danej doby - predstavuje ju ako svet plný násilia, kde sa tie najhoršie zločiny dejú len tak, bez najmenšieho motívu. Rozhodne nemôžem tvrdiť, že by ten film nebol dobre nakrútený, to skôr naopak, nakrútený je výborne. Problém, ktorý s nim mám, je skôr subjektívneho charakteru a týka sa jeho obsahovej stránky. Film totiž veľmi otvorene zobrazuje neduhy, ktoré ma odpudzujú a ktoré sú, zdá sa, hlboko zakorenené v americkej kultúre (ako sú tá priam kultová fascinácia strelnými zbraňami, či ten pokrytecký prístup k náboženstvu). A úplne najviac ma vytáčajú tie arogantné kreatúry, ktoré si z akéhosi záhadného dôvodu prisvojujú právo rozhodovať o živote a smrti. Ale pozor, tu nie je reč o nejakých psychopatoch, ide v podstate o bežných ľudí, "normálnych" "zdravých" jedincov (teda aspoň podľa miestnych noriem). A tento film je vlastne štúdiou jedného takého. Sú tu dve dejové linky, ktoré sa až v samom závere prepoja a keď k tomu príde, stojí to za to ("Is that what I was afraid of?"). Tá scéna s dvomi Orlokmi blížiacich sa z dvoch strán (najmä to spacifikovanie ohroziteľa) proste nemá chybu.     "What're you hunting this time?" "Gonna shoot some pigs." ()

Lobotommy

Vzhledem k tématu nadčasová záležitost. Současná produkce akčních her nebo filmů vybízí k tomu, že bouchačku v ruce může mít každej a lidi jsou vlastně jen chodící terče. Každej takovej cápek by potřeboval naliskat a hlavně dřív, než něco takovýho provede. ()

Jonatthan

Mrazivě aktuální film. Nic nevysvětluje a nechá na divácích, aby si položili otázku: "Co se asi tak odehrává v hlavě psychopata?" ()

Maverick

Celkem zvláštní snímek. Zezačátku chvíli trvá než vám docvakne, že se děj odehrává ve dvou liniích. Potom přemýšlíte co se vlastně honí hlavou budoucímu zabijákovi a pak se od filmu nemůžete odtrhnou, protože čekáte jak to dopadne. No a najednou běží titulky....... Mě osobně se víc líbila dějová linie z ostřelovačem. Nevim proč... Zvláště bylo zajímavé že se dějové úseky stále zkracovaly a zkracovaly až se na konci úplně spojily. Takže za čtyři. ()

JuliCsóka

Sem nějak vyměk nebo co. Třeba vánoční terč Jenda.. ..chmch, co sem to zač ?, že nechám na vánoce tenhle sráč..... Kupte mi motýla, paní Vondrouškovic... ()

Zemřel Peter Bogdanovich

Zemřel Peter Bogdanovich