Slavínského slabší chvilka. Ani by nevadilo, že scénář je prostomyslný až hanba a spoléhá se na tradiční propriety, tzn. na přepychové interiéry, lidovou moudrost Antonie Nedošinské a líbezný zjev stále ještě neumětelské Lídy Baarové, jako jeho apatická umřelost a nepoužitelný humor. Naprosto neadekvátní mužští partneři v hlavních i vedlejších rolích. Milovníci zmizelých pražských lokalit ale mohou ocenit původní vilovou zástavbu na Ořechovce a luxusní prvorepublikový hotel Wagner v Jevanech.(3.10.2008)

• tomtomtoma

Nenáročná a naivní veselohra se zpěvy a romantickou pohádkou. Bodrá až drzá hospodyně Antonie Nováková (Antonie Nedošinská) dělá vše možné pro svou dceru, aby se měla v budoucnosti dobře. Je vztahovačná, ale neváhá se pro svou dceru obětovat i za cenu trapností. Její dcera Milada (Lída Baarová) je šibalka, která náhodou nachází práci u stejného zaměstnavatele, jako její matka, a která se nechává rozmazlovat dvěma muži, aby nakonec tomu úspěšnějšímu řekla své ano. Doktor inženýr Milan Domanský (Jiří Plachý), zaměstnavatel žen Novákových, se dostává až na post ministra železnic, přestává být nepřítelem žen a získává ruku Milady. Bankéř Viktor Radota (Jaroslav Gleich), věrný přítel Domanského, je tím neúspěšným uchazečem o Miladinu lásku, a navíc dodává filmu operní zpívání. Z dalších rolí tu je Domanského sluha Cyril (František Kovářík), trochu kostrbatý komik. Podprůměrný a naivní film, nadprůměrné vily.(8.2.2012)

Paní Antonie ve své nejlepší formě. Díky Bohu zde břečí jenom málo, takže komedie to není příliš ufňukaná. Celý film táhne téměř sama a musím říct, že plnou parou vpřed, jak se na železničářku sluší. Film se odehrává skoro celý ve dvou místnostech, ale nedostatkem rozletu příliš netrpí. Jde sice o elitářský film (jsou tu samí bohatí), ale lidová zábava je to především. Sny chudých o náhlém štěstí jsou opět vyslyšeny, což v roce vrcholící krize bylo nezbytné a zásadní. Slavínský coby bavič mas opět nezklamal. Nedoporučuji ovšem pro Nedošínsko-alergiky a odpůrce operetních pěvců.,..80%(20.6.2012)

Jeden z nejslabších pamětnických filmů, který jsem viděla a to jsem jejich milovník. Herecké výkony byly divadelní, dialogy primitivně naivní, rozšafnost paní Nedošínské zacházela místy do trapnosti a hudební vsuvky byly nezajímavé a zdržující. Zápletka mohla být vtipná, ale nebyla. Jediné co se mi líbilo, byla krásná vila a dobové záběry Barrandovských teras a vltavských nábřežních plováren.(31.1.2012)

• Karlos80

Nenáročná, srdcervoucí, slzavá, ale jinak velmi lidová zábava, film u kterého již od pár prvních počátečních minut poznáte, že ho měl na svědomí režisér Slavínský. Ano, stále stejný Slavínský jak se píše, po Zlaté Kateřině další film s jeho typickým rukopisem, kde opět svěřil hlavní úlohu bodré a pohotové Antonii Nedošínské ("české mámě" jak se ji přezdívalo), která se tu pohybuje mezi ministry, rady a bankéři, a díky své samorostlé povaze s nimi jedná tak jak ji ústa narostla a oni ji to kupodivu baští, až na pár malých výjímek hrála také pořád stejně, ale film koneckonců zachránila od úplného fiaska právě ona svým umem, že to bylo občas až trapné a únavné to tenkrát nevadilo. Slouha Kovařík se svým typickým hlasem a nějakými vtípky to tu rovněž trochu oživil, ale celkově vážně šeď a slabota, která dnes k smíchu už vážně moc není.(16.1.2011)