Pistol

• USA Pistol

Epizody(6)

Tento americký životopisný seriál je založený na pamětech Steva Jonese, legendárního kytaristy Sex Pistols. Rocková skupina byla zodpovědná za vznik punkové revoluce po celé Británii v pozdních 70. letech 20. století. V té době se stala jejich píseň „God Save the Queen“ symbolem politických a sociálních nepokojů ve Velké Británii. Seriál sleduje vznik kapely, včetně jejího vzestupu na výsluní. (Trajektt)

sadlokan

Málo speedu,moc intelechechtu a nerealistické angličanky.I američanky.A proč hraje Pete Shelley vod Buzzcocks Matlocka? ()

Katie88

Naprostá pecka! Minisérie je skvěle zpracovaná a na to, že to není dokument i celkem realistická. Sice tam bylo několik vymyšlených a přemrštěných detailů – chápu, že bylo potřeba vložit nějakou romantickou linku skrz sérií, ale důležitost Chrissie Hynde v životě filmového Steva Jonese a celé kapely, byla trochu moc. Stejně tak nesmysl, že by Glen Matlock byl nucen opustit kapelu, v reálu odešel sám. Bohužel mě ani nepotěšil fakt, že John Lydon (Rotten) žaloval Disney za to, že mu nedali detailní skript na schválení. Jsem ale schopná nad tímto vším přimhouřit obě oči a dát tomu 5 hvězd, protože minisérie naprosto vystihla náturu nejen kapely, ale celého punkového hnutí. Sex Pistols byla nadějná kapela a její členové byli většinou talentovaní a schopní umělci. Bohužel série špatných rozhodnutí a v samotném finále drogy je nakonec předčasně zničily. ()

Olík

„I am an antichrist - I am an anarchist - don't know what I want - but I know how to get it“. Danny Boyle, ten chlápek, co natočil Mělký hrob nebo Trainspotting. Sex pistols, ta kapela, která iniciovala punkové hnutí ve Velké Británii. Tohle prostě musí pasovat jako klíč do visacího zámku. A víte, co je na tom úplně nejlepší? Ne Johnny Rotten nebo Sid Vicious, pánové kteří se na nás budou šklebit s punkových triček ještě za stovky let, ale Steve Jones, to je oč tu běží. Škoda jen, že je věnována až příliš velká pozornost „epizodním“ postavičkám na úkor například Paula Cooka nebo Glena Matlocka a že ne úplně všechno zřejmě bylo, tak jak nám je presentováno, ale jinak to byl zkurvený no future plivanec do divákova obličeje. ()

NorseSword24

Pamätám si ako som s ocom pozeral Sid a Nancy. Vtedy ma ta kapela nezajímala, avšak God Save The Queen a Anarchy in UK sa mi pridali do playlistu. Nečakal som, že sa časom dostanú do mojich TOPiek a kapela ako taká tiež. Po tomto seriáli si musím pustiť aspoň jednu pesničku za deň a ich album mi zdobí policu. Nedokážem to hodnotiť objektívne keďže celkový štýl seriálu (a hudba) sa mi trafil presne do vkusu podobne ako Clark. Môžem napísať ako sa mi každý element filmografie ľúbil, ale neviem načo keď hodnotenie hovorí samo za seba. Niektorí herci mi predali ich role viac uveriteľne a zapamätateľne než ich skutočne predlohy. Je mi jedno ako verné to je realite, toto je kxrva dobrý seriál! ()

sanikope

Vzdal som po 3 epizode, Danny je večne nevyspytateľný a v tomto prípade triafa úplne mimo. Charaktery postáv sú úplne neuveriteľne a na to ze nemajú ani 20 rokov sa vyjadrujú moc sofistikovane. Možno keby som mal 12 tak by som to žral. Smola- premrhana príležitosť. ()

bearmeedek

Coby zmapování celkem krátké kariéry skupiny Sex Pistols je seriál záslužné dílko (ne, že bych jim fandil). Drží se posloupně všech fakt, což není na tu krátkou existenci těžké a málem by to mohlo kolidovat i s hraným dokumentem. A právě proto mě to nevzalo až tak filmově a pocitově. Nedá se srovnat s nedávno viděným hudebním filmem Hnüs o kapele Mötley Crüe. I když tady srovnávám film a seriál a to zase tak moc nejde. Takže určitě dobrý, ale bez velkého nadšení. ()

Anayka

Sex pistols - kapela, která reálně existovala jak dlouho? Ani ne 2 a půl roku? A přesto ji dodnes zná celý svět. A kdyby tyhle ulítlý kluky, co neuměli moc hrát ani moc zpívat, přece jen náhodou někdo neznal, tenhle seriál mu je s láskou představí. ()

pushover

Vzestup a pád punkovýho boy bandu pod vedením manipulátora McLarena. Boyle parádně trefil 70. atmosféru a charaktery postav. ()

Maara0

Krasne natocene a bez servitek. Pekne je tam vykreslena doba a priciny vzniku te nasranosti a odporu vuci vladnouci strukture. Johnny Rotten je celkem dost presnej, nekdy mozna trosku moc karikovanej, ale hodi se to tam. Sid a Nancy tu nemaji zas tolik prostoru, ale ten kterej dostali je vyuzitej skvele. Dalsi plus - prsa Maisie Williams ;) ()

SAINTS

Punk rocková miniséria taká silná a surová ako kapela ktorá ju inšpirovala.Piesne Sex Pistols boli prvotným výkrikom proti autorite a komercializmu.Sey Pistols vytvorili v roku 1976 v Londyne revolúciu,ktorá sa čoskoro rozšírila po celom svete.S etosom ktorý pluje do tváre slušnosti a uctieva oltár hnevu.Texty kapely poukazovali na nerovnosť života v Británii a ích hit Good save the QUEEN zakázala BBC a velká čast nezávislých rádii čím sa stal jedným z najviac zakázanych singlov v UK.Divoká jazda Sex Pistols však skončila hned na začiatku,kedže boj v kapele a nekontrolovatelne uživanie drog viedli k tomu,že ích chaos sa stal skutočne deštruktívny.Serial je založený prevažne na memoráloch člena skupiny gitaristu Steva Jonesa.Pistol je hlboky vykrik proti eštablišmentu,ktorý sa zdá byť aktualny hoci sa odohral pred viac ako 40.rokmi.Niektoré veci sa menia,ale očividne potreba punku zostáva rovnaká. ()

Binne

"Destroy, we don't want music, we want chaos" Vyměníme zelené trávníky a cihlové domy ozdobené květinami, hnědé teplé kabáty a decentní klobouky, kávu o páté...To vše vyměníme za mokré a špinavé chodníky, alkohol, cigaretu v každém koutku úst a touhu objevovat. Na každém rohu je slyšet David Bowie, Beatles, Bee Gees, Ramones. Atmosféra vyvolává stejný dojem, jako Berlín za dětí ze stanice ZOO, temnota, špína a touha objevovat a posouvat vlastní hranice. Do toho se nám setkává několik ztracených existencí, za jejichž "ztraceností" stojí komplikovaný lidský příběh. Frustrace z nové doby, která se posouvá rychleji než kdykoli před tím dovádí tuto generaci k pochybám o své vlastní budoucnosti, o svých schopnostech. Potřeba se vymykat tomu, co od nás očekává svět postupně vyvěrá do nekontrolovatelné agrese. Sláva za tento počin, neboť většina zmínek o Sex Pistols, se točí kolem Sida a Nancy a jejich "ikonického" vztahu. Tento seriál nám ale nabízí pohled na počátky kapely, komplikovanost doby a především - na Johnnyho Rottena, který se mi vždy jevil v ústraní pozornosti ve srovnání se Sidem Viciousem. Nahlídneme do počátků legendární Vivienne Westwood! Způsob, jakým je seriál natočen nás do poloviny 80.let vítá stejně, jako několik působivých archivních záběrů z oné doby. A já tuhle Anglii miluji! Ačkoli po pokračování Trainspottingu 2 jsem přemýšlela, zda je Danny Boyle schopen navázat na hutnost doby, tak jen potěšil a vůbec nezklamal. Seriál je pro  ty, kteří dokáží ocenit punk v době, kdy byl skutečně ještě punk. Pro milovníky krystalické pop-kultury legendárních 80.let a hudby té doby. "Stevene, budou si nás pamatovat, něco jsme dokázali..."  ()

Modeman123

Geniální (skoro) počin, v kterém Mr. Boyle servíruje šesti hodinovou stopáž vzniku, života a skoro konce punkového hnutí Sex Pistols. Syrové, autentické, definitivně ponuré.  K tomu skvělé dobově prostříhané scény. God save the Sex Pistols! ()

Rosomak1343

Není to špatný, má to dobrý vibe, doba je vykreslená taky dobře. Ale podle me je to dost roztahaný, stačilo o díl nebo dva méně. ()

Lockeroom

Líbilo se mi to, rád jsem si připomněl tu dobu, ale pár výhrad mám. Především herci hrající Jonese, Rottena a Viciouse nemají ani zdaleka charisma svých předloh, spíše připomínají členy moravské vesnické zábavové kapely ( něco jako Argema, atd. ), ale ve skvělých hadrech. Paul Cook je O.K., Matlock vypadá asi lépe a sympatičtěji než skutečný Matlock a Chrissie Hynde vypadá jak luxusní modelka, nebo členka dívčí disco skupiny. Ale nechci jen kritizovat, bylo fajn si to připomenout, v dnešní době je seriál silný nadprůměr. ()

Anosompozer

Len aby bolo jasné. Arya Stark žiadne kozy nepredviela! Prečo? No pretože boli protetické. Fejkové ako zuby Dietera Bohlena. Samotný Sex pistols boli ako veľkonočný pukavec. Ak viete čo tým myslím. A práve to bolo na nich najlepšie. Niečo ako James Hunt proste na plné pecky dosiahnuť cieľ a potom vyhorieť a kúsok hajzlového papiera na osratom záchode. Johnny Rotten povedal že takto to nebolo takže tak. Veríme mu? ()

Zeuska

Krásný rodinný seriál. Konečně se celá rodina můžeme sejít u televizní obrazovky a všichni si vychutnat ty mladé nezbedníky, z nichž jsou v současnosti už obtloustlí postarší pánové ( teda z těch co se dožili) aniž by někdo remcal ( na co to zas čumíte) Tatínek si zpívá, protože je znalec, no future, celou tu historii zná a tak bedlivě sleduje nakolik se děj liší od skutečnosti. Děti (20+) obdivně pokyvují, ostatně punk's not dead ( nebo jak se to říká) poslouchají od batolecího věku. No a maminka ( já) se učí, protože pubertu prožila koncem blyštivých natrvalených osmdesátých let, sexy pistolema nezasažena. Je to super a nedá se od toho odtrhnout. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

29.12.2022

Danny Boyle natočí příběh Sex Pistols

Danny Boyle natočí příběh Sex Pistols

13.01.2021

Režisér Danny Boyle (Trainspotting, Yesterday) natočí pro televizní společnost FX minisérii o legendární anglické punkové kapele Sex Pistols. Scénář napíší Craig Pearce (Moulin Rouge) a Frank… (více)