Byl jednou jeden polda III - Major Maisner a tančící drak

Byl jednou jeden polda 3: Major Maisner a tančíci drak

Komedie

Česko, 1999, 82 min

No jo no, svět je nespravedlivej. Comtovi de Lautréamontovi za jeho "krásné jako nahodilé setkání deštníku a šicího stroje na operačním stole" každej tleská, a na Soukupa za jeho mnohem surrealističtější dílo každej kydá tuny odpadu. Přitom kam se hrabe nějakej operační stůl na těhotnýho Sypala, Moravce s myší maskou, kuře chovající si kozu na mlíko, kozu coby příslušníka policie ČR a vola coby ministra, ha?!(22.10.2016)

• haffen

Pri sledovani filmu som pociťoval až fyzicku bolesť miešajúcu sa s traumou. Neskutočny a nikdy nedopozerateľny snímok (nie snímok, ale HOVNO) vytiahnutý z najhlbsej žumpy nevkusu. Z takej žumpy, kde sa už aj hovno bojí ísť. Toto sledovať hraničí až s masochizmom a sebapoškodzovaním. Dajte cvičenej opici režisérsku stoličku a zvládne to lepšie ako tento pan. Soukup zase raz jede...!(10.2.2011)

• megan017

Tyto stránky mě neustále předsvědčují, že českou tvorbu opravdu málokdo docení a pokud to není trilogie Slunce seno, tak všechny hned hazíte do odpadu už jen z principu. To se mi nelíbí. Je to náhodou docela svižná česká komedie, která není nijak na škodu. Ladislav Potměšil přímo zářil a ukázal mi, že i čeští herci můžou mít chemii(Maisner&Boženks). Nemám ráda věcně opakující se Krainovou, ač proti ní nic nemám. Film se jako parodie tváří, tak to tak berte, pokud si ten film chcete užít. Pokud ho chcete jen kritizovat, mile pokračujte dál ve sledování 30 případů majora Zemana. Třetí díl byl nejslabší, ale pořád ho řádím do průměru.(20.4.2015)

• smrtubohem

Problém s velkým -P- pokračuje a hmotní do naprosto obludných rozměrů, film se ZASLOUŽENĚ usadil na špiči nejhorších filmů, co existují. Potměšila jsem začal nenávidět, jakžtakž dobří herci jsou tu dál, peněz je holt potřeba, naivně doufají, že to divácky přeci jenom nějak dopadne. OMYL! Řekl bych, že to je jeden z vůbec nejhorších, netrpanějích a nejstrašnějších filmů, co jsem viděl. Ps. Martincová není herečka, ale coura.(9.2.2009)

• Jean_Calid

Byl jednou jeden polda byl opravdu dobrý film. Druhé pokračování bylo hloupější. A třetí ani nemělo nikdy vzniknout. Zatímco první díl se nesl na vlně parodující americkou sérii Policejních akademií, a druhý díky ní ještě přežíval, celá situační nesmyslnost a bizarnost trojky ji odsuzuje do odpadu. Neuvěřitelné situace a příběh vůbec po čase diváka šíleně omrzí a on už jen doufá, že snad na konci se to zlepší. Ale to se divák mýlí...(2.6.2012)

• - Některé scény hrál skutečný dvojník Ladislava Potměšila. (A.MacGyver)

• - Natáčení probíhalo na zámku v Lysé nad Labem, Svitavách, Nechanicích a Praze. (M.B)

• - Bylo plánováno i čtvrté pokračování oblíbené série, ale režisér Soukup nesehnal potřebné finanční prostředky. (Dawe_Holi)