Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Major Maisner, svérázný policista a v současné době šéf Interpolu pro "střední Evropu a přilehlé asijské oblasti", nejprve brilantním způsobem dostane v Bangkoku asijské mafiány do blázince a poté se vrací do vlasti, aby se opět ujal svého místa ve Svitavách i v Praze, kde je pobočka Interpolu maskována jako psychiatrická léčebna. Před náměstkem ministra vnitra a kapitánem Hrubcem se však musí nejprve prokázat vytetovaným drakem. Ve skutečnosti totiž nejde o majora Meisnera, ale o jeho dokonalého dvojníka. Pravý major sedí ve vězení v Bangkoku, což zařídil právě náměstek s Hrubcem, kteří se ho chtěli nadobro zbavit. Jenže to neznají nezničitelného českého poldu. Tomu se samozřejmě podaří uprchnout a v přestrojení za asijského zemědělce dorazí do vlasti. Ani on, ani jeho dvojník, nemají o tom druhém nejmenší ponětí, což vede k celé řadě omylů, záměn a nedorozumění. Náměstek s Hrubcem se sice pokusí dvojníka přinutit, aby skutečného Meisnera zabil, ten to však nedokáže. Místo toho zřídí na policejní stanici tajný nevěstinec, kam se mu podaří naverbovat nejen věčně neukojenou psychiatričku Kudlákovou, ale také starostovu ženu. Bláznivé situace a překvapivá odhalení se kupí takovým tempem, že občas ztrácí přehled i sám Meisner. Přesto však dokáže dotáhnout celou záležitost s dvojníkem do absolutně nečekaného a pochopitelně zdárného konce. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (390)

Fiftis 

všechny recenze uživatele

Tak toto už je fakt trapas. Opäť si pamätám, že aj tento diel ma v mladosti bavil, bola iná doba. Ale 90tky sú už preč a pri súčasnom zopakovaní celej trilógie musím konštatovať, že som pri sledovaní dosť trpel. Pritom si to pamätám úplne inak. Holt 20 rokov dozadu. Áno, pochváľme, že na českú komédiu navyše z roku 1999 zvládli "zrkadlenie" Maisnera dokonale. Akoby skutočne vo filme hrali dvojičky Potměšilov. Jeden z nich je však nechutne až odporne otravný, až má človek chuť hodiť do monitora papuču. Tu už vás neteší ani tá legendárna znelka ukradnutá z Ružového pantera. Práve naopak vás skôr deprimuje, akoby sa sa nachádzali na kare. A toto skutočne kar bol. Kar tejto českej trilógie. ()

-bad-mad-wolf- odpad!

všechny recenze uživatele

Zatímco první díl byl relativně ucházející blbina a druhej se dal s trochu sebezapření aspoň vydržet, tady už Soukup líže dno a chutná mu to. V osmdesátkách tenhle režisér natáčel neškodný, ale upřímný, dobově ocejchovaný a do jistý míry trefně vypovídající filmy o mladých (a pro mladý), v devadesátkách si zjevně nechal veškerej cit pro sympatickej film někým zprivatizovat. Všimli jste si, že v jeho pozdějších dílech jsou všichni chlapi chodící karikatury, případně zcela retardovaní idioti a všechny ženský nadržený, tupý kurvy? Všichni dohromady se držej za ruce v zápletkách, který maj hodnotu podprůměrnýho hospodskýho fóru. Zlatej Discopříběh... ()

Reklama

kingik 

všechny recenze uživatele

Třetí pokračování české crazy komedie o policajtech je natolik "crazy" až mu to vlastně škodí. Major Maisner bude mít svého identického dvojníka z řad zločinců a tak dojde k řadě záměn, trapasů a omylů. Ladislav Potměšil do své role překvapivě neinvestoval tolik hereckého umění, jak bych čekal a dvojníky od sebe nijak výrazně neodlišil, zahrál je skoro stejně a tak ztížil orientaci v nich.Ve formě je však šílené duo Sypal & Moravec, které v psychiatrické léčebně spřádá svoje zákeřné plány. Nápad s dvojníky sice nebyl využit maximálně, ale jak se říká, konce dobrý, všechno dobré. Odklon od původního záměru parodovat americké policejní komedie po česku je tady nejpatrnější. Trojka už nechrlí gagy takovou kadencí,ale přesto je výrazný posun k vlastní invenci dost znatelný, i za cenu nepříliš atraktivních lokací Svitav, méně nápaditého scénáře a slabšího Potměšilova výkonu. Majora Maisnera bychom se prý možná mohli dočkat ještě počtvrté a pokud ano, jsem za vypilovanější scénář a brilantnější komické situace. Zatančit si s drakem však neodmítnu ani tentokrát. 60% ()

Shit 

všechny recenze uživatele

neni to tak špatný, sice je to suverene nejhorsi dil ze serie, ale porad je tam vostrej Ladislav Potměšil a kdykoliv se tam objevi tak je to vtipny, ale taky je tam bohuzel nekolik hodne trapnejch scen a dost blba hudba a taky se moc nepovedla dvojice Moravec, Sypal, která tady byla tak jako navíc, narozdíl od jedničky kde byli fakt kruty, ale jinak ty 2* jsou tak aokrat ()

SeBig odpad!

všechny recenze uživatele

Úplně stejný případ jako u série Slunce, seno.. Třetí díl je prostě naprostá fraška s otřesným smyslem pro humor. Zase si tvůrci vyjeli na dovolenou do ciziny a využili to pro natáčení a vypadá to spíš jak rodinný výlet natáčený bez scénáře s kecama do kamery a zbytek? To je taky hrůza. Majora Maisnera mám rád ale jen první díl.. velká škoda. ()

Galerie (4)

Zajímavosti (4)

  • Natáčení probíhalo na zámku v Lysé nad Labem, Svitavách, Nechanicích a Praze. (M.B)
  • Některé scény hrál skutečný dvojník Ladislava Potměšila. (A.MacGyver)

Reklama

Reklama