Major Maisner, svérázný policista a v současné době šéf Interpolu pro "střední Evropu a přilehlé asijské oblasti", nejprve brilantním způsobem dostane v Bangkoku asijské mafiány do blázince a poté se vrací do vlasti, aby se opět ujal svého místa ve Svitavách i v Praze, kde je pobočka Interpolu maskována jako psychiatrická léčebna. Před náměstkem ministra vnitra a kapitánem Hrubcem se však musí nejprve prokázat vytetovaným drakem. Ve skutečnosti totiž nejde o majora Meisnera, ale o jeho dokonalého dvojníka. Pravý major sedí ve vězení v Bangkoku, což zařídil právě náměstek s Hrubcem, kteří se ho chtěli nadobro zbavit. Jenže to neznají nezničitelného českého poldu. Tomu se samozřejmě podaří uprchnout a v přestrojení za asijského zemědělce dorazí do vlasti. Ani on, ani jeho dvojník, nemají o tom druhém nejmenší ponětí, což vede k celé řadě omylů, záměn a nedorozumění. Náměstek s Hrubcem se sice pokusí dvojníka přinutit, aby skutečného Meisnera zabil, ten to však nedokáže. Místo toho zřídí na policejní stanici tajný nevěstinec, kam se mu podaří naverbovat nejen věčně neukojenou psychiatričku Kudlákovou, ale také starostovu ženu. Bláznivé situace a překvapivá odhalení se kupí takovým tempem, že občas ztrácí přehled i sám Meisner. Přesto však dokáže dotáhnout celou záležitost s dvojníkem do absolutně nečekaného a pochopitelně zdárného konce. (oficiální text distributora)

MarekT odpad!

Přiznám se, že v deseti letech mi první díl s též laciným humorem, kde není zapotřebí využívat mozkových buněk, přišel celkem dobrý. Toto pokračování mě přišlo trapné a příšerné už tehdy, a to už o něčem svědčí. Mimochodem, před asi dvěma roky jsem slyšel i informaci, že se chystalo natáčení čtvrtého dílu, kde Maisner bojuje s duchy. Zaplaťpánbůh, naštěstí z toho sešlo. ()

Nach odpad!

Jedna z nejnudnějších her na filmové dvojníky. Čím bavil Byl jednou polda I. a trochu i II., tomu už poslední díl této trilogie za žádnou cenu nestačí. Děj je nudný, postavy nezajímavé i nudně zahrané. Jakoby herci sami věděli v jakém odpadu hrají a otravovalo je to. Já už v době premiéry byl též otráven. A čas tomu nijak neubral. Pokud chcete zabít 82 minut svého času nudou, Byl jednou jeden polda III. to jistě splní. 20% ()

JesterKruger

Neuvěřitelně rozporuplný film. Řeknu vám, že Byl jednou jeden polda III mě rozesmál, a taky hodně bavil na výbornou. Jsou tu ale věci, které celý film kazí. 1) Kamera filmu je hodně levná (viz. takové Pelíšky ze stejného roku, a kamera je na úplně jiné úrovni), ale pokud je toto vytvořeno jako TV film, tak prosím. 2) Nesrovnalosti v ději v závěrečné fázi. Majorův dvojník měl hodit všechnu špínu na pravého Maisnera, a když si Interpol řekl, že falešný je schopnější, toho starého už nepotřebovali. Problém je v tom, že pak se objevuje lavina otázek, a z děje vám zůstanou samé teorie. Proč musel skutečný Maisner zfalšovat svou smrt? Kde se poděl dvojník Majora? To ho ihned jen tak vzali, a řekli mu: ,, Ó pane, vy jste náš nový šéf Interpolu!" To je moje teorie. I přes tyto všechny problémy musím říci, že toto pokračování mělo sakra velký potenciál. Nebýt těch problémů, tak bych se nebál dát 4*. ()

FireTight odpad!

NE, NE, NE, NE! Jedničku jsem měl celkem rád, dvojka byla o poznání slabší a trojka, to je pro mne brak největšího kalibru! Takovou dávku trapného, hnusného, prvoplánového, nevtipného a debilního humoru jsem za celý svůj život vydržel celou pouze dvakrát a vždycky mi z toho bylo tak nějak zle po celém těle. Vždyť... ne já fakt nevím, to se mám smát, že udělali z policejní cely bordel? Nebo co???? Nebo že má Potměšil na sobě kostým Mickey Mouse? No k popukání! Fakt, to se raději podívám třikrát na Policejní akademii 7, než na trojku Maisnera! ()

Grogan

Neskutečně debilní film, ale jestli tohle je nejhorší český film, tak nevím, jak nazývat ty, které se natáčejí v současnosti, ty jsou v mnoha případech ještě mnohem horší. U spousty tvůrců (nejen českých) se mi občas zdá, že hledají něco jako nové dno - když si jeden myslí, že nic horšího už se natočit nedá, tak ho něčím novým vyvedou z omylu... ()

• Některé scény hrál skutečný dvojník Ladislava Potměšila. (A.MacGyver)
  • Bylo plánováno i čtvrté pokračování oblíbené série, ale režisér Soukup nesehnal potřebné finanční prostředky. (Dawe_Holi)
  • Natáčení probíhalo na zámku v Lysé nad Labem, Svitavách, Nechanicích a Praze. (M.B)