VOD (1)

Major Maisner, svérázný policista a v současné době šéf Interpolu pro "střední Evropu a přilehlé asijské oblasti", nejprve brilantním způsobem dostane v Bangkoku asijské mafiány do blázince a poté se vrací do vlasti, aby se opět ujal svého místa ve Svitavách i v Praze, kde je pobočka Interpolu maskována jako psychiatrická léčebna. Před náměstkem ministra vnitra a kapitánem Hrubcem se však musí nejprve prokázat vytetovaným drakem. Ve skutečnosti totiž nejde o majora Meisnera, ale o jeho dokonalého dvojníka. Pravý major sedí ve vězení v Bangkoku, což zařídil právě náměstek s Hrubcem, kteří se ho chtěli nadobro zbavit. Jenže to neznají nezničitelného českého poldu. Tomu se samozřejmě podaří uprchnout a v přestrojení za asijského zemědělce dorazí do vlasti. Ani on, ani jeho dvojník, nemají o tom druhém nejmenší ponětí, což vede k celé řadě omylů, záměn a nedorozumění. Náměstek s Hrubcem se sice pokusí dvojníka přinutit, aby skutečného Meisnera zabil, ten to však nedokáže. Místo toho zřídí na policejní stanici tajný nevěstinec, kam se mu podaří naverbovat nejen věčně neukojenou psychiatričku Kudlákovou, ale také starostovu ženu. Bláznivé situace a překvapivá odhalení se kupí takovým tempem, že občas ztrácí přehled i sám Meisner. Přesto však dokáže dotáhnout celou záležitost s dvojníkem do absolutně nečekaného a pochopitelně zdárného konce. (oficiální text distributora)

Jean_Calid odpad!

Byl jednou jeden polda byl opravdu dobrý film. Druhé pokračování bylo hloupější. A třetí ani nemělo nikdy vzniknout. Zatímco první díl se nesl na vlně parodující americkou sérii Policejních akademií, a druhý díky ní ještě přežíval, celá situační nesmyslnost a bizarnost trojky ji odsuzuje do odpadu. Neuvěřitelné situace a příběh vůbec po čase diváka šíleně omrzí a on už jen doufá, že snad na konci se to zlepší. Ale to se divák mýlí... ()

OughJay

Přijde mi, že lidi jsou tady jak stádo krav, co se ženou za volem... Vidim odpad, tak dám taky odpad... Takový uvažování nechápu. Přitom i když je tohle nejhorší díl ze série, aspoň jednu hvězdu si zaslouží... Ať mi nikdo neřiká, že se u toho ani jednou nezasmál... Vtipnejch momentů je tam dost a i když je tam několik trapnejch, Potměšil rozesměje aspoň mě skoro pokaždý... Navíc zahrát dvojroli se mu taky povedlo... Možná časem zauvažuju i nad dvouma hvězdičkama, ale určitě ne nad odpadem, existujou miliony horších filmů... ()

HateBreeder odpad!

98% procentni sracka, kterou chtel Soukup dokazat, ze Cesko je zeme, ktera takovy sracky opravdu umi. Herecke vykony sou tu snad horsi nez samotna rezie - a ta je udesna. Film postrada jakykoliv vtip a nejvic sem se smal kdyz sem videl zaverecny titulky. Potmesil tady stvarnil dvojroli tzn. ze hral dvojity hovno, no a ostatni herci se snazili tohle hovno podporovat, aby lezlo hezky pomalu a my se na nej museli koukat co nejdele. Tento film je nejlepsi ukazkou toho, kam se dnes ceska kinematografie ubira - do stoky. ()

Eisenmann

Bezpochyby nejhorší díl z celé série Maisnerů. První díl byl poměrně slušný a na první shlédnutí pobavil. Druhý díl šel s kvalitou lehce dolů a tenhle třetí díl už je prostě jen slátanina nesmyslů a jednoduchého humoru, který tak akorát vystačí pro tuctového diváka. Nicméně i přes všechna tahle negativní kritéria se zde najdou dva dobré herecké výkony: pan Potměšil a pan Moravec. Těmhle dvěma dávám 30%. ()

Fiftis

Tak toto už je fakt trapas. Opäť si pamätám, že aj tento diel ma v mladosti bavil, bola iná doba. Ale 90tky sú už preč a pri súčasnom zopakovaní celej trilógie musím konštatovať, že som pri sledovaní dosť trpel. Pritom si to pamätám úplne inak. Holt 20 rokov dozadu. Áno, pochváľme, že na českú komédiu navyše z roku 1999 zvládli "zrkadlenie" Maisnera dokonale. Akoby skutočne vo filme hrali dvojičky Potměšilov. Jeden z nich je však nechutne až odporne otravný, až má človek chuť hodiť do monitora papuču. Tu už vás neteší ani tá legendárna znelka ukradnutá z Ružového pantera. Práve naopak vás skôr deprimuje, akoby sa sa nachádzali na kare. A toto skutočne kar bol. Kar tejto českej trilógie. ()

• Některé scény hrál skutečný dvojník Ladislava Potměšila. (A.MacGyver)
  • Natáčení probíhalo na zámku v Lysé nad Labem, Svitavách, Nechanicích a Praze. (M.B)