Šestnáctiletý Jirka Horáček (Rudolf Hrušinský nejml.) žije s otcem (Ladislav Potměšil) na plzeňském sídlišti. Táta mu dává dobře míněné rady, avšak Jirka jeho rad příliš nedbá. Čas tráví s kamarádem Romanem na diskotékách, kde se mu velice líbí Eva (Mariana Slováková). Ta patří k o něco staršímu frajírkovi Cáfovi, ale Jirka se nevzdává a snaží se dívku získat pro sebe. Ztracenou legitimaci mu domu přichází vrátit Jitka (Jaroslava Stránská), které dává najevo svůj nezájem. Avšak osud tomu chce, aby Jirkova veškerá snaha získat Evu, ztroskotala, čímž i prohrál sázku a musí se vydat do holičství. Otec ztrácí nervy a syn chodí domů pouze v době otcovi nepřítomnosti. Nakonec se náhodou setkají u snídaně a usmíří se. (TV Prima)

Kpitbull

Tady všichni pindaj na Davida, ale když se začne hrát někde v klubu tak jsou první na parkete pokrytci. Super hudba a všechno je to takový super pubertalne ulitlí. ()

mdf

Když na tom vyrůstáš, tak není co řešit,byla jiná doba,kdo jí nezažil,tak o ní nic neví,koukám z nostalgie.... ()

BigJohn02 odpad!

Setkání neherců a zoufalců, kteří berou vše, doprovázené sračkama vřískajícího komoušského komedianta. HUMUS K ZBLITÍ! ()

bournak odpad!

Totální odpad. Normalizační průjem se soundtrackem ostudy české popmusic Michala Davida. Slabá režie, ještě slabší scénář, chabé herecké výkony v kulisách komunistického Česka 80.let. ()

anakonda007

Zase tak hrozný to není,a hlavně nezapomeňte, že je to hudební film a písničky jsou pěkný .A poslouchají je moje děti, kluci, kterým je letos 18. A znají i film a to jsou velmi opatrní na to, co milostivě shlédnou. ()

KalimeroI

Deux....za Potměšila. Ten chlap to má v krvi. I když hrál v takových kravinách. Druhý Kopecký v dikci a cynismu...škoda, že se uvrtal v píčovinách. Ten zbytek je...bohužel nezapomenutelný, protože MD, sráč jeden světskej. ()

dr.Queen

Jedině za pět,skvělá hudba,super film, super doba,kdy jsme vymetaly kina za 12kc a poslouchaly Michala Davida.Vždy se rád na film podívám znova a znova ()

pt93

Dovolím se mírně opovrhnout negativními komentáři. Jasně, souhlasím, že Michal David stojí za prd a s  hudební kariérou měl skončit listopadovou revolucí. Pokud však opomineme hudbu a zaměříme se lépe na příběh, není to vůbec zlé. Jako dítě jsem ve filmu viděl chudáka puberťáka a tyranského otce, který ho jen mládí a trestá ho domácím vězením. Tak jednoduché to ale není a v dospělosti to vnímám jinak. Ve skutečnosti, je to velice smutný příběh o nešťastném, vznětlivém, ale zároveň milujícím a starostlivém otci, kterému zemřela manželka a kvůli tomu zůstal na svého pubertálního syna, který je mimochodem totálně na facku, zcela sám. I přes synovy průsery, neposlušnost a útěk z domova je stále schopen na něj v obavách čekat a "nenápadně" mu v lednici nechávat jídlo, protože ví, že se jeho přiblblý syn chodí domů tajně najíst a vyspat, když táta není doma. Nakonec, když na něj doma narazí, dá svému synovi beze slov, ale za to s úžasným výrazem ve tváři a všeříkajícím pohledem najevo, jak moc se o něj bál a jak je rád, že se mu vrátil domů. Komediální prvky, které vyplňují zbytek filmu, jsou už tam jenom tak navíc. Hlavní myšlenka je však jasná a myslím, že krásná. ()

Enon odpad!

Shrnu to velmi rychle, bylo to dobré jako songy Michala Davida. Naprosto tupý a nesnesitelný. V minulém režimu asi jeli na slušným matroši. Nic se tu neděje. Hloupý příběh, otřesné herecké výkony u kterých sem házel facepalmy stejně často jako tvůrci písničky do tohohle filmu (ty ani nestojí za řeč ale bohužel je jich tu požehnaně a jedna horší než druhá), lokace nic moc a scénář, který je naprosto primitivní a hloupý a reálně dítě ve školce by to za půl hodiny napsalo líp. Film trvá hodinu a 22 minut a snad 50 minut sou jenom songy našeho oblíbeného “umělce”. Jako musíte být slušně zhulený nebo pod vlivem abyste tento skvost české kinematografie dokoukali až do konce. Dávám odpad a už to nikdy nechci vidět. ()

Vlasak900

Film pojednává o puberťákovi a jeho otci, který se po náhlé smrti manželky musí o syna starat sám. Každý z nich má jinou představu o životě a proto otec, v podání skvělého Ladislava Potměšila, často nezvládá výchovu. Nesmíme zapomenout na Rudolfa Hrušínského nejml., který podává vcelku solidní výkon. Co se týče dějové linky, film má spád, jsou zde některé nudnější scény, ale těch vtipnějších je tu rozhodně více. To vše proloženo písničkami od Michala Davida. Disco sice není můj žánr, ale co si budeme povídat, když DJ pustí někde na plese Michala Davida, tak tančí úplně všichni. Film, jako oddechovka na večer, ideální. Herecké obsazení bych řekl v uspokojivé míře. Pokud ovšem nemáte rádi Michala Davida, tento film se vám zřejmě líbit nebude. ()

PavelKral

Pro dnešní padesátníky je to nostalgie, balzám, a pohoda... Všichni se tam někde vidí... Patky, máničky, džísky, džíny, trvalá ondulace, pláťáky.... Ládík Potměšil je famózní 😀 Enšpígl řeší, jestli je horší DP1, nebo DP2... Enšpígl v době největší slávy tohoto příběhu možná tak cucal mámě prso... neřeš to kámo a tentokrát přepínej... ()

Caseyy

Discopříbeh je v podstate iba pár videoklipov spojených do jedného. Niekoľko minútová časť, kde herci "hrajú", potom nasleduje nejaká pesnička od Michala Davida, kde Rudolf Hrušinský najml. otvára ústa a všetci jeho "kamaráti", ktorí mu celý film robia naprieky, tancujú za ním ako zmyslov zbavení. A toto stále dookola. Jedna hviezda akurát tak za pesničku "Discopříbeh", ktorú som mala rada ešte dávno predtým ako som videla tento film. ()

leafroller

Dokonalá komedie z konce 80. let, kterou však - jak je vidět podle hodnocení - dnešní mladý člověk asi těžko pochopí. A přitom se jen málo liší od různých veleúspěšných Snowboarďáků a ostatních teenagerských filmů současnosti. Hlavní hrdina je velmi uvěřitelný stejně jako jeho příběh a lze se s ním tedy ve správném věku dobře ztotožnit. Pokud samozřejmě nežijete pouze zavření doma a přikovaní k počítači. Chtěl bych též zvlášť vyzvednout vynikající soundtrack z pera Michala Davida, dnes tolik opovrhovaného, aniž by většina lidí vůbec skutečně znala jeho nebo jeho tvorbu. Za mě super biják, který jsem naštěstí měl možnost shlédnout ještě v kině. ()

NikoKovac

Z tohohle ta normalizace smrdí na 150 tisíc mil. Nicméně pořád z toho není smrdět propaganda, takže lepší Discopříběh Michala Davida, než odpornej humus Major Zeman nebo komunistický agitky 50.let... ()

Zemřel Ladislav Potměšil

Zemřel Ladislav Potměšil