Timto filmem si JS vytvoril sablonu na tvorbu filmu pro mladez a nutno rici, ze dobrou a na nejaky cas nenapodobitelnou. Sice si bere na musku jenom ty veselejsi stranky zivota mladych v socialisticke spolecnosti, je zcela prost kriticnosti typu Smyczka ci Olmera, ale jeho filmy (tenkrat) plnily kina.(26.7.2002)

Kamarád do deště, Láska z pasáže, Vítr v kapse...tyto tři filmy mají hodně společného. Zajímavé je, že ve filmu Vítr v kapse zemřel jako herec Sagvan Tofi a ve filmu Láska z pasáže nechal režisér v jeho roli zemřít Lukáše Vaculíka...samotný film Vítr v kapse jinak splnil účel v té době a s krásnou hudbou Michala Davida plnil tehdejší kina.(15.7.2018)

Vylezeš ze školy, píchneš si první den ve fabrice, začneš hákovat a na všechny své sny můžeš zapomenout. Tady (nebo o kousek dál) budeš, dokud z Tebe nebude zešedivělá pajdající troska. Film, který i ve svých komediálních momentech působí trochu depresivně a asi nejrozjuchanějším momentem je roztančená socialistická halekačka "Já chci žít nonstop" od Michala Davida, která následuje hned po finální tragické události. Tématem nástupu do práce přímo z idealistického studentského uživání se zabýval i trochu zapomenutý film "Fandy, ó Fandy". Není úniku, jen málokomu je souzeno, aby to tak nebylo do konce života. Po letech navyšuji, z filmu se stal dokonalý pomník (a dokument) doby.(12.3.2013)

Vo svojej dobe príjemný film o dvoch socialistických rebeloch, pre vtedy dospievajúcu generáciu možno aj kultový. Všetko samozrejme v rámci normy, nikto nečakal protištátne heslá a nemôžeme ich čakať ani my od filmu z roku 1982. Na hudbu tiež nie je možné povedať krivého slova, čo už bolo vtedy vyššie ako Olympic a Michal David...(1.12.2013)

Duo Vaculík a Tofi mě dokážou pobavit v jakékoli době. I když atmosféra 80. l. nebyla příznivá, museli to kluci nějak přežít. Jejich vtípky, lotroviny a rádoby rebelie byly spontánní, stejně jako sny a touhy. Mysleli srdcem a to se mi na nich líbilo. Místy mi připadali jako nejlepší kamarádi, místy jako pouzí známí. Film si zaslouží vyšší hodnocení, protože si zde zahráli slušní herci a celkové ladění filmu bylo jako ze života.(20.8.2012)

• - Slávnostná premiéra sa uskutočnila 1. mája 1983, iba mesiac potom zomrela Karolína Slunéčková, ktorá vo filme stvárnila matku Lukáša Vaculíka (Ondřej Bystrický). (Raccoon.city)

• - Sagvan Tofi (Cyril) sa počas natáčania ako 17-ročný prvýkrát zamiloval do mladej slečny z Plzne, s ktorou zažil prvé milovanie. Často za ňou cestoval a nejaký čas spolu dokonca chodili. (Zdroj: pluska.sk) (Raccoon.city)

• - Při postelové scéně měl na sobě Lukáš Vaculík oblečené džíny a Ivana Andrlová pyžamo svého manžela. (kapsomut)