Reklama

Reklama

Navždy

Trailer

Obsahy(1)

Hlavní postavou je vynikající hasič a pilot Pete Sandich, který je ve svém oboru legendou, miluje sympatickou Dorindu Durstonovou a a všichni, včetně jeho přítele Ala ho považují za lehkomyslného blázna, protože při hašení požárů příliš riskuje. S Dorinsou se Pete neustále přou o její touze létat a také o jeho nechuti usadit se a žít poklidným rodinným životem cvičného pilota. Protože však Dorindu miluje, souhlasí nakonec, že zanechá riskantní práce. Čeká ho ještě poslední akce, hašení velkého lesního požáru. Když se Al dostane se svým strojem do nesnází, Pete ho zachrání, bohužel za cenu vlastního života. Petovi se zjeví anděl v podobě bíle oděné ženy jménem Hap, která Peta posílá zpět na Zemi, aby pomohl mladému pilotovi Tedu Bakerovi a také zbavil smutku svou lásku Dorindu, což se zdá zpočátku velmi obtížné, protože ho nikdo nevidí a dokonce ani neslyší. Během bouřky, kdy Pete doprovází Teda na jinak běžném letu, je mladý pilot nucen přistát a setká se s tulákem, který jediný je schopen Petea slyšet a tak spolu mohou oba piloti jeho prostřednictvím komunikovat. Pete začne Teda učit tajům svého leteckého umění a s nevolí sleduje jak se mladý pilot dvoří jeho lásce Dorindě. Žena ho zpočátku odmítá protože nemůže zapomenout na Peta, ale jak mladý pilot od svého učitelé získává stále více jeho vlastností, pomalu si získává její náklonnost. Když pak zachrání řidiče školního autobusu, získá si její sympatie. Opět se objevuje Hap, aby Peta upozornila, že jeho život již vypršel a žárlit na lásku Teda a Dorindy není namístě. Přesto mu dává poslední příležitost rozloučit se s ženou svého srdce. Jenže právě v tom okamžiku vypukne velký lesní požár a do vzduchu vzlétá nejen Ted, ale také Dorinda, která se přes své schopnosti ocitne ve smrtelně nebezpečné situaci, velmi podobné té, která se stala osudná Peteovi. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (94)

Anthony 

všechny recenze uživatele

Stevene, jseš nejlepší režisér, jakého znám. Tvé filmy jsou pro mě zárukou kvality, ale tohle? Jistě není každý film posvícení, i tvé "slabší" filmy mám rád (1941, Hook), ale tohle?! Ve stejném roce natočíš geniálního Indiana Jonese 3 a pak takovou nasládlou blbost. A kvůli tomu jsi donutil Audrey, aby ještě jednou po dlouhé době točila film? Tohle už mi, Steve, nedělej. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $31miliónovTržby USA $43,858,790Tržby Celosvetovo $74,134,790║ Ono to je veľmi dobrý námet a niektoré momentky majú silný nábeh ale ako celok to nedokáže až tak zamávať s divákom ako by malo, nie tam až taká kompatibilita, súhra a potrebná iskra, Spielberg akoby nemal síl z toho vykresať viac. /60%/ ()

Reklama

Psema 

všechny recenze uživatele

Spielberg v módu Amazing Stories. Perfektní dobovka se zasněnou poetickou optikou, dokonalým Dreyfussem, který je srdcem filmu, a jedněmi z nejnapínavějších leteckých scén, co jsem viděl. A to se v nich ani nestřílí. Sentiment my ass, v tomhle filmu je víc virtuozity než v čemkoli z letošního roku. Stačí se podívat na narozeninovou scénu, záchranu Goodmana nebo finále. ()

Radyo 

všechny recenze uživatele

Přiznám se, že na tenhle film mě navedli rodiče. Ti z něj byli úplně unešeni. No, já jejich nadšení zcela nesdílím, ale přiznávám, že něco má do sebe. Spielberg natočil spoustu skvělých filmů a je jasné, že všechna jeho díla nebudou vystavena ve filmové síni slávy. No a tohle tam tedy určitě vystaveno nebude. Ale přesto je to roztomilý, trochu smutný, trochu veselý snímek pro všechny, kdo mají rádi romantiku. ()

dobytek 

všechny recenze uživatele

Spielberg měl v 80. letech příšerný období, kdy točil různý fantasmagorie a stupidní pohádky pro děti. Tento film nijak nevybočuje z jeho tehdejší zoufalý tvorby. Je to taková kýčovitá romantická komedie, ve který Richard Dreyfuss v roli anděla strážnýho (nebo co to je) pořád mele pantem, ale nikdo ho nevidí a neslyší. Já jsem na film náhodou narazil v televizi, tak jsem se podíval hlavně kvůli Johnu Goodmanovi. Ten sice nezklamal, ale jeho role je poměrně malá. Richard Dreyfuss byl tradičně takovej nemastnej neslanej a Holly Hunter, kterou mám jinak docela rád, hrála tak nesympatickou krávu, že mi lezla od první do poslední minuty na nervy. Navíc měla hroznej 80's účes. Od toho holiče, kterej jí tohle vytvořil na hlavě, bych si nenechal ostříhat ani chlupy v podpaží. ()

Galerie (47)

Zajímavosti (14)

  • Píseň, kterou si Pete (Richard Dreyfuss) píská, když je nervózní, je popěvek zvaný "Garry Owen". Jedná se o oficiální píseň Sedmé kavalerie Americké armády – kavalérie generála Custera. (HellFire)
  • Do role Teda Bakera (Brad Johnson) byl původně navržen Tom Cruise, ten ale roli odmítl. (viperblade)

Reklama

Reklama