Vynikajícího hasiče a pilota Peta všichni považují za lehkomyslného blázna, protože při hašení požárů příliš riskuje. S Dorindou se neustále hádají o jeho nechuti usadit se a žít poklidným rodinným životem cvičného pilota. Protože však Dorindu miluje, souhlasí nakonec, že riskantní práce zanechá. Čeká ho ještě poslední akce, hašení velkého lesního požáru. Když se jeho přítel Al dostane při akci do nesnází, Pete ho zachrání, bohužel za cenu vlastního života. Zjeví se mu ale anděl v podobě bíle oděné ženy jménem Hap, která ho posílá zpátky na Zem, aby zbavil smutku svou lásku Dorindu. Romantická sci-fi fantasy Stevena Spielberga. (Magic Box)

Fíma

Audrey Hepburnová! To už by na pár hvězdiček stačilo, ne? Tak vážně. Romantická duchařina, při které se člověk místy zasměje. Není to žádná sláva, ale podívat se na to dá. ()

pollstro

Remake původního romantického fantasy dramatu, který transformuje prostředí druhé světové války do prostředí leteckého hašení  moderní doby. Spielberg osobním procítěním vzpomíná na původní filmový originál, ke kterému si během svého života vytvořil emocionální vztah, který se znatelně projevuje ve filmovém zpracování, a který zároveň jenom dokazuje, jak překvapivým romantikem ve skutečnosti je. Mnohdy sentimentální, melodramatické a obsahově nesourodé, nicméně ústřední romance, celkový námět, filmové zpracování, jednotlivé charaktery postav a letecké sekvence jsou po celou svoji dobou poutavé, hravé a zábavné. Poslední filmová role Audrey Hepburn, jejíž postava je doslova symbolem, za který ji považoval celý filmový svět - anděl. ()

georgiino

Je tam dost scén, které jsou parádně, možná dokonce Spielbergovsky, natočené. Na druhou stranu je tam víc než dost scén, u kterých jsem se neubránil nudě. ()

jouzy

Nevím jak začít, totalní neuspěch produkce vybrat herce. Obsazení 0 a hlavně hlavní postava nesympatyckýRychad Drayffus, čekal jsem od Spilberga víc, ale to to. Do dnes když vidím tohle obsazení chce se mi zvracet Nebýt to natočeno v duchu 80 let , zvracím. Nebýt Holy Hunter která zahrála nádherně, je krásná a nedoceněná tak? Jenom kvůli n i jsem dokoukal. ()

Dvojirakri

Spielbergovo fantasy-romantické drama z prostředí pilotů hasičských letadel, které nefunguje. Důvod je prostý. Spielberg nedostatečně potlačil své ego. Jen tak by mohly být vztahy mezi jednotlivými postavami dostatečně výrazné a nosné, aby si je mohl divák vychutnat. Pokud můžu nabídnout srovnání, tak Clint Eastwood právě tohle pochopil velmi dobře a dal vzniknout nádherné romanci Madisonské mosty. Zatímco Spielberg je ve snímku Always snad z každého záběru jasně rozpoznatelný, kousky s letadly, zblízka snímané kokpity, scény z hořícího lesa, i ty fórky okolo hlavně prostřednictvím Johna Goodmana. Romantickému snímku tohle nesluší a proto to nemůže na většinu obecenstva fungovat. Další věc která mě napadá - Holly Hunter si pár let předtím zahrála roztomilou slečnu ve snímku Vysíláme zprávy, kde byla k nakousnutí. Ve filmu Navždy je to úplně někdo jiný díky tomu děsnému sestřihu a šmrnc má jen na těch pár chvil kdy si oblékne na oslavu šaty. V neposlední řadě je zcela mimo i hudba, která pokračuje v linii spielbergovské klasiky, ale ruku v ruce s jiným přístupem režiséra měl být vybrán i jiný skladatel. Chtěl jsem dát tři hvězdy, film má i silnější chvíle, ale ne, po zralé úvaze jdu ještě níž. Steven tohle zkrátka nezvládl. ()

Fill16

Miluju filmy Stevena Spielberga, strašně moc a tento film (i když ho většina nemusí a preferuje něco jiného) mě naprosto vždycky dostane a jsem z něj naměkko. Jasně - je to normální typická americká romantika, ale tohle mě prostě dostává pokaždé. A není to jen příběhem, režisérem, ale i hudbou a vším ... Společně s Terminálem můj nejoblíbenější romantický film od Spielberga. ()

Kraliczech

Navedla mne k tomuto filmu máma a já z něj byl stejně nadšený, jako ona. Pro mě to byl romantický velkofilm. Nemůžu říct, že by mě dojal k slzám, jako nejmenovaný australský muzikál, ale od začátku do konce jsem od něj neodtrhl oči. Je opravdu silný, jeho vtípky mě bavili a Dreyfuss je neuvěřitelně sympatický. Holly Hunter sice není můj ideál krásy, ale přesně jsem viděl, co na ní líbilo Jim. Mám rád sci-fi romantické filmy. Takže 90%. ()

Nobunaga

Dobrodružný duchařský romantický doják, od nejlepšího filmového vypravěče všech dob. Steven film nakopne hned úvodní scénou s letadlem na jezeře a rybáři ve člunu, a od té chvíle film plachtí vstříc finálním titulkům stejně elegantně, jako Peteova B-26. ()

Svadbos

Uhladený remake filmu "A Guy Named Joe" (1943). Za Spielbergom za kamerou a dvoma charizmatickými hviezdami, je to iste zábavné, ale dopláca na svoju milotu. Audrey Hepburn vo svojej posldnej úlohe stelesňuje anjela. „A Guy Named Joe“ rozplakal Spielberga, keď mal 12 rokov. Jeho remake Vás môže taktiež rozplakať, ale nad marením jeho talentu a Vášho času. zdá sa, ako keby režisér chcel na každú scénu našu reakciu: takmer všetko je veľkolepé, hnané a zmätočné. A celá myšlienka má voyeristickú nevyrovnanosť. Zle obsadený Dreyfuss je odvážny hrdina. Po svojej smrti sa vracia ako duchovný vodca mladého pilota (amatérsky Brad Johnson), ktorý ho nahrádza v náklonnosti k jeho manželke. Audrey Hepburn ako anjel-supervízor podáva transcedentálne stupidity v dávkach, ktoré zmrazili aj publikum na udeľovaní Oscarov; stala sa ceremoniálnou ikonou. John Goodman, ako Dreyfussov najlepší priateľ, je zase tučnou veselou ikonou. ()

robbez

Je zajímavé, že o rok později vznikl film Duch s opravdu hodně podobným námětem a stejnou snahou vydojit z diváka maximální možné dojetí. Některé scény jsou opravdu až neúnosně kýčovité a pseudoromantické. Počínající láska Teda a Dorindy je ale třeba zase vylíčena s docela příjemným humorem. Ve filmu měla svou poslední filmovou roli Audrey Hepburn, ovšem její postava průvodkyně z druhého břehu bohužel zapadala přesně mezi ty nejvíce kýčovité momenty. ()

Damnsinead

Nuda roztahaná přes 2 hodiny.Prvních 40 minut se neděje skoro nic, pak se Pete rozfláká s letadlem a film začne být trochu zajímavý (když Pete mladému pilotovi radí,jak hasit hořící barel,dalo se tomu zasmát),a pak zase šablonovitá nuda. Lásku až za hrob, zasahování do životů pozůstalých a na závěr "požehnání" do nového vztahu jsem už viděla i v lepším podání. ()

Pythonator

Kandidát na nejhorší film Stevena Spielberga. Pro mě alespoň rozhodně nejméně podobný Stevenovu geniálnímu rukopisu. Přeslazený slaďák pro lidi s nízkým obsahem cukru. ()

fabienne223

Já vím, že to není veledílo, ale Richard Dreyfuss a Holly Hunter jsou nezapomenutelní a díky nim i tenhle film. Mimochodem, myslím, že jsou to opravdu hodně nedocenění herci. ()

gizi

Už jsem kdysi viděl, ale nepamatoval si. Nic moc jsem neočekával, a tak ani nebyl zklamán. Je to celkem povedený romatický film s trochou té akce a pěkně se na to dívá, i když chvílemi jsem se i nudil. 75%, 9.8.2014. ()

majstrstyk

Poslední film Audrey Hepburn v nepříliš velké, leč důležité roličce. Jinak romantika jak vyšitá. Já měkota nemůžu jinak než za pět, i když cynik ve mně se s tím nemůže a nemůže smířit... ()

Indio

Moc hezkej filmek. Když už Spielberg rád divakovy slzy tak by to mohl dělat nenásilně jako v tomhle nenápadnym filmu. Putěší Audrey Hepburnová ve své poslední roli. ()

jirikzaboj

Always mě minulo trochu víc, než bych chtěl. Často bývám na tyhle témata velmi dobře naladěn, ale tady to zkrátka nedopadlo. Snad proto, že se mistr snaží mixovat několik žánrů do sebe a ono to komediální drama s fantasy v tomhle případě úplně nefunguje. Vynachválit můžu jen slušný úvod do děje a pár zapamatovatelných scén, z kterých jde ten dobrodružný um znát. Ale i ten slabší Spielberg není žádnou ostudou, jen velice průměrným filmem. ()