Pro moderátora rádiové talk show v Dallasu, který si nebere servítky, jsou následující dny hodně důležité. Zjistil totiž, že jeho kontroverzní pořad vysílaný pozdě v noci by mohl "vykopnout" do celonárodní sítě rozhlasových stanic. Nicméně všechno není zdaleka tak skvělé jak se zdá. Má trable s láskou a bojí se, že vedení sítě se bude snažit změnit obsah show kvůli neonacistické skupině, kterou rozzlobily moderátorovy otevřené názory. (oficiální text distributora)

Jara.Cimrman.jr

"Přicházím každý večer, útočím na vás, urážím vás, ponižuju vás a vám to nestačí." Není nad to, když má moderátor hezký vztah se svým publikem. Barry sice jakýkoli náznak divácké přízně okamžitě zabije trefnou urážkou, ale jeho názory rozhodně stojí za poslech. Pro mne tedy nakonec bylo toho rozhlasového plkání příliš mnoho, ale odkrylo i odvrácenou tvář Ameriky a taková sebekritika vždy potěší. ()

B!shop

No, cekal jsem trochu takovyho Pontypoola, akorat bez zombiku, ale tohle je pecka. Dej se sice obcas snazi venovat nejaky vedlejsi a nezajimavy romanticky linii, ale nastesti vetsinu casu jsme v radiu a sledujem moderatora v akci. A Bogosian je naprostej buh, kterej by McHattieho ukecal po peti minutach. Tomuhle totiz neni nic svaty, chova se jak kreten, kazdyho urazi, kazdymu se vysmiva, dokaze okecat naprosto vsechno na jakykoliv sebedrsnejsi tema a vetsinu lidi tim kurevsky nasere. Na druhou stranu, volaj mu samy uchylove, perverzaci, magori a posuci, takze by tady nejaky maslo neobstalo. Celej film je pak neco na pomezi mezi hodne znepokujujicim thrillerem, protoze nektery telefonaty vam fakt nadzvednou koule a naprosto cernocernou komedii, protoze zase nektery telefonaty jsou vtipny, ale takovym zvracenym zpusobem. Proste skoro dve hodiny neporetrzityho kecani jednoho chlapka v radiu, ale je to skvele natoceny, Bogosian je genialni a me to celou dobu perfektne bavilo a Stone opet dokazal, ze je machr. ()

movie

70% Prvních 25 minut výborných, Stone a Bogosian si rozhlasové pasáže dávají naprosto precizně. Následující "romantická" linie, která se filmem protíná je ale trošku mimo a zdržuje. Stone využívá svého speakara jako ventil svých levicových názorů, podsud vše ok. Na konci jsem ale měl pocit, že se to Stoneovi rozpadlo pod rukama, hlavně scénář, začátek rozhodně stál za to a hodně mě navnadil. ()

Malarkey

Kdybych měl zvolit jeden jedinej film, kterej naprosto dokonale popisuje osobnost Olivera Stonea, tak je to právě Noční talk show. Pro mě jeden z jeho posledních filmů, co jsem od něj ještě neviděl. Zároveň ale přesně film, který naprosto dokonale vystihuje jeho osobnost. Kritický, tvrdý, násilný, nebezpečný a bůhví co ještě za synonyma k těmto prvotním emocím. Eric Bogosian tady hraje člověka, co si k lidem dovoluje hodně. Jakmile se ale na scéně objeví vyjetej rocker, přichází ten pravej Stone, kterej se nebojí říct svůj brutální názor. Tím to ale nekončí. Film má plno silných scén, především v samotných hovorech s ostatními lidmi. Jsou tam ale i zbytečné momenty, který film jen zaplácávají, a které bych klidně vynechal. ()

xxmartinxx

Kdyby to nebylo inspirováno skutečnými událostmi, tak by mi moc extrémní konec, který jako by odpoutával pozornost od toho hlavního, vadil, ale budiž, takhle se proti němu asi nedá moc říct a tím spíš musím ocenit, že film zvládá prezentovat něco víc - každopádně vynikající kousek, dost možná nejlepší od Stonea 4 a 1/2. ()

• Film byl natočen podle stejnojmenné divadelní hry (1987) Erica Bogosiana, která byla nominována na Pulitzerovu cenu. (Rugero)
  • Michael Wincott (Joe, Kent, Michael) hrál roli Kenta i ve stejnojmenné divadelní hře (1987) Erica Bogosiana. (Rugero)
  • Stu (John C. McGinley) čte časopis „Playboy“, který obsahuje rozhovor s Oliverem Stonem. (Rugero)