Noční talk show

Talk Radio

USA, 1988, 110 min

No, cekal jsem trochu takovyho Pontypoola, akorat bez zombiku, ale tohle je pecka. Dej se sice obcas snazi venovat nejaky vedlejsi a nezajimavy romanticky linii, ale nastesti vetsinu casu jsme v radiu a sledujem moderatora v akci. A Bogosian je naprostej buh, kterej by McHattieho ukecal po peti minutach. Tomuhle totiz neni nic svaty, chova se jak kreten, kazdyho urazi, kazdymu se vysmiva, dokaze okecat naprosto vsechno na jakykoliv sebedrsnejsi tema a vetsinu lidi tim kurevsky nasere. Na druhou stranu, volaj mu samy uchylove, perverzaci, magori a posuci, takze by tady nejaky maslo neobstalo. Celej film je pak neco na pomezi mezi hodne znepokujujicim thrillerem, protoze nektery telefonaty vam fakt nadzvednou koule a naprosto cernocernou komedii, protoze zase nektery telefonaty jsou vtipny, ale takovym zvracenym zpusobem. Proste skoro dve hodiny neporetrzityho kecani jednoho chlapka v radiu, ale je to skvele natoceny, Bogosian je genialni a me to celou dobu perfektne bavilo a Stone opet dokazal, ze je machr.(12.3.2010)

Zajímavý pohled na společnost prostřednictvím svérázného moderátora v rádiu Barryho Champlaina (dobrý Eric Bogosian). Je to kritika společnosti, ve které je hojnosti netolerance a strachu z odlišnosti, která přes strach vede až k páchání násilností a pošlapávání lidskosti. Je to kritika falešné morálky a pokrytectví a přetvářky. Nenávist a závist je zakořeněnou lidskou vlastností a díky němu bude dav vždy falešně moralizující, díky pokřivenosti vedoucím k militantnosti největších a nejzoufalejších nespokojenců, kteří z ryzí nenávisti dokáží zabít všechny, koho považují za své nepřátele. Barry se nebojí říkat krutou pravdu a hájit lidskost velmi tvrdě. Odsuzuje neschopnost lidí podívat se sami sobě do tváře, která se skrývá pod nánosem pochlebování a přetvářky a pokrytectví. Tepe do všeho s čím je nespokojený a tím pádem i sám do sebe. Další postavy: Barryho bývalá manželka Ellen (Ellen Greene), Brarryho současná milenka Laura (Leslie Hope), technik Stu (John C. McGinley), ředitel Dan (Alec Baldwin) a pozorovatel Dietz (John Pankow). Příjemně břitké s patřičně inteligentním nadhledem a melodramatickým koncem.(2.2.2011)

O rok mladší kolega Good Morning,Vietnam s hlavným predstaviteľom Robinom Williamsom,taktiež SHOWMAN:SPEAKER z rádia,ktorý bol ale rozdielny v komunikácii s poslucháčmi,lebo Barry je ostrý moderátor,ktorý si nikdy neberie servítku pred ústa,a tým sa mu často stáva,že naserie veľa ľudí,ktorých ani nemá ako spoznať,až na jedného fanatika Kenta,ktorý príde do rádia,tak vážení to je teda Šou,Oliver ide aj cez mŕtvoly,tentokrát si berie do parády židov,Hitlera,Holocaust a neonacistickú skupinu,ktorú Barry poriadne rozdráždil... Barryho predstaviteľ Eric Bogosian,ktorého asi ani nepoznám?,je rovnako fantastický ako zmienený Robin Williams,len ako som hovoril,majú inú schému ako pobaviť ľudí... Barry musí riešiť každý deň všelijakých pacientov,ktorí mu visia na drôte,vzťahy s ex manželkou,či sa nechce prispôsobovať Bossovi Alecovi Baldwinovi... Výborný výkon Erica aj Aleca,štúdiová vynaliezavá kamera Roberta Richardsona,ale najmä extra pohotová réžia a scenár Oliho a Erica v exkluzívnej SHOW,kde som ostal ako zasiahnutý bleskom,čo ľudí všeličo trápi...(28.10.2014)

"Jestli se vám nelíbím, tak mě vypněte." Velmi zajímavá a dokonale strhující sonda do hlubin (zdaleka nejen) moderátorovy duše. Špičkovou úvodní půlhodinu už film sice nepřekoná, ale Oliver Stone je takový hračička a Eric Bogosian je ve své roli takovým způsobem vynikající, že si toho člověk vlastně ani nevšimne.(10.1.2014)

• blitzer

Naprosto zbytečnej a nudnej film. Jestli to měl bejt obraz americký společnosti, tak to potěš. Film se měl podle mě zaměřit na jedno téma a to rozebrat, např. ten antisemitismus. Takhle se jednalo pouze o přehlídku zbabělých, bezcharakterních, bigotních, rozstřesených, ožralých nespavců, paranoidních, nechutných, zvrácených, voyeristických, ubohých, oplzlých telefonujících (slova hlavního hrdiny). Na druhém konci drátu to ovšem nebylo o moc lepší. Moderátor byl krajně nesympatickej, arogantní a namyšlenej. 1* dávám za povedenou kameru. PS: potěšila mě akorát hláška zfetovanýho rockera Kenta: znáš tu píšničku od Megadeth: "Mír je naprodej, ale kdo kupuje..."(5.6.2010)

• - Stu (John C. McGinley) čte časopis „Playboy“, který obsahuje rozhovor s Oliverem Stonem. (Rugero)

• - Michael Wincott (Joe, Kent, Michael) hrál roli Kenta i ve stejnojmenné divadelní hře (1987) Erica Bogosiana. (Rugero)

• - Film byl natočen podle stejnojmenné divadelní hry (1987) Erica Bogosiana, která byla nominována na Pulitzerovu cenu. (Rugero)