Noční talk show

Talk Radio

USA, 1988, 110 min

70% Prvních 25 minut výborných, Stone a Bogosian si rozhlasové pasáže dávají naprosto precizně. Následující "romantická" linie, která se filmem protíná je ale trošku mimo a zdržuje. Stone využívá svého speakara jako ventil svých levicových názorů, podsud vše ok. Na konci jsem ale měl pocit, že se to Stoneovi rozpadlo pod rukama, hlavně scénář, začátek rozhodně stál za to a hodně mě navnadil.(2.11.2010)

"Přicházím každý večer, útočím na vás, urážím vás, ponižuju vás a vám to nestačí." Není nad to, když má moderátor hezký vztah se svým publikem. Barry sice jakýkoli náznak divácké přízně okamžitě zabije trefnou urážkou, ale jeho názory rozhodně stojí za poslech. Pro mne tedy nakonec bylo toho rozhlasového plkání příliš mnoho, ale odkrylo i odvrácenou tvář Ameriky a taková sebekritika vždy potěší.(30.9.2015)

Jasný dôkaz, že Stone to so svojim ultraľavičiarstvom až tak vážne nemyslí. Inak by nebol schopný chopiť sa tejto hry s toľkým pochopením. Je zaujímavé sledovať, ako šikovne natočil túto v podstate one-man show, aké je to cez pocity hlavnej postavy unavujúce, vyčerpávajúce až beznádejné a zároveň plné vnútornej dynamiky a napätia. I keď je jasné, na koho strane stojí režisér, je Talk Radio dokonalým nestranným(!) komentárom ku stavu vecí. Opakujem - komentárom, nie správou, nie kázaním. Komentárom. Dokonalým. A nestranným. ...Je to tak, že americké divadlo má všetko to, čo jeho filmu najviac chýba? To potom ale stojí za hlbší záujem.(7.3.2010)

Film odehrávající se skoro celý v on-line místnosti, který na vás zapůsobí především deprimující atmosférou, plnou deviantních telefonátů a výbornými hereckými výkony. (Na motivy skutečných událostí).(11.6.2006)

• Xmilden

Tohle bude určitě nejslabší kousek ve filmografii Olivera Stonea. U filmu v pohodě stačilo vypnout obraz a jen poslouchat blábolení pohotového Barryho. Závěr byl naprosto nevyhnutelný... Člověk, který dokáže naštvat a urazit za jednu noc tolik lidí, ani nemůže čekat nic jiného. Líto mě Barryho určitě nebylo.(10.5.2013)

• - Michael Wincott (Joe, Kent, Michael) hrál roli Kenta i ve stejnojmenné divadelní hře (1987) Erica Bogosiana. (Rugero)

• - Stu (John C. McGinley) čte časopis „Playboy“, který obsahuje rozhovor s Oliverem Stonem. (Rugero)

• - Film byl natočen podle stejnojmenné divadelní hry (1987) Erica Bogosiana, která byla nominována na Pulitzerovu cenu. (Rugero)