Noční talk show

Talk Radio

USA, 1988, 110 min

Kdyby to nebylo inspirováno skutečnými událostmi, tak by mi moc extrémní konec, který jako by odpoutával pozornost od toho hlavního, vadil, ale budiž, takhle se proti němu asi nedá moc říct a tím spíš musím ocenit, že film zvládá prezentovat něco víc - každopádně vynikající kousek, dost možná nejlepší od Stonea 4 a 1/2.(15.7.2013)

"Jestli se vám nelíbím, tak mě vypněte." Velmi zajímavá a dokonale strhující sonda do hlubin (zdaleka nejen) moderátorovy duše. Špičkovou úvodní půlhodinu už film sice nepřekoná, ale Oliver Stone je takový hračička a Eric Bogosian je ve své roli takovým způsobem vynikající, že si toho člověk vlastně ani nevšimne.(10.1.2014)

"Přicházím každý večer, útočím na vás, urážím vás, ponižuju vás a vám to nestačí." Není nad to, když má moderátor hezký vztah se svým publikem. Barry sice jakýkoli náznak divácké přízně okamžitě zabije trefnou urážkou, ale jeho názory rozhodně stojí za poslech. Pro mne tedy nakonec bylo toho rozhlasového plkání příliš mnoho, ale odkrylo i odvrácenou tvář Ameriky a taková sebekritika vždy potěší.(30.9.2015)

50%. Film docela o ničem. Moderátor je úplně stejný magor jako ti co mu volají. Ve filmu se moc normálních lidí nevyskytuje. Nevím moc co bych měl vyzdvihnout. Pokud to měla být ukázka americké společnosti, tak to nevím, až tak to nebude, ja jsem to takto nezažil. Ze začátku to bylo aspoň trochu ftipné, pak už jen trapné.(9.9.2010)

Scenáristicky perfekcionizmus v luxusnom balení minimalistickej produkčnej ohraničenosti. Začiatok nakopne ako chilli con carne a aj napriek mierne stagnujúcej dejovej línii Bogosian/Stone a spol. servírovali jeden precízny rozhovor za druhým, gradovaný až do samého záveru. Pan Bogosian herecky ovládol Stone-ovu ako inak pozoruhodnú réžiu (schválne sa vyhýbam superlatívu, pretože Stone to neoživil tým správnym korením) a monológ na jeden zaber z ich podania - ako inak pour excellence. Čo k tomu viac dodať? Chýbalo už len spomínané oživenie deja a filmovo by som prežil iný rozmer, ktorý by sa určite prejavil aj na kladnejšom hodnotení.(7.9.2011)

• - Michael Wincott (Joe, Kent, Michael) hrál roli Kenta i ve stejnojmenné divadelní hře (1987) Erica Bogosiana. (Rugero)

• - Stu (John C. McGinley) čte časopis „Playboy“, který obsahuje rozhovor s Oliverem Stonem. (Rugero)

• - Film byl natočen podle stejnojmenné divadelní hry (1987) Erica Bogosiana, která byla nominována na Pulitzerovu cenu. (Rugero)