Pro moderátora rádiové talk show v Dallasu, který si nebere servítky, jsou následující dny hodně důležité. Zjistil totiž, že jeho kontroverzní pořad vysílaný pozdě v noci by mohl "vykopnout" do celonárodní sítě rozhlasových stanic. Nicméně všechno není zdaleka tak skvělé jak se zdá. Má trable s láskou a bojí se, že vedení sítě se bude snažit změnit obsah show kvůli neonacistické skupině, kterou rozzlobily moderátorovy otevřené názory. (oficiální text distributora)

mm13

Jasný dôkaz, že Stone to so svojim ultraľavičiarstvom až tak vážne nemyslí. Inak by nebol schopný chopiť sa tejto hry s toľkým pochopením. Je zaujímavé sledovať, ako šikovne natočil túto v podstate one-man show, aké je to cez pocity hlavnej postavy unavujúce, vyčerpávajúce až beznádejné a zároveň plné vnútornej dynamiky a napätia. I keď je jasné, na koho strane stojí režisér, je Talk Radio dokonalým nestranným(!) komentárom ku stavu vecí. Opakujem - komentárom, nie správou, nie kázaním. Komentárom. Dokonalým. A nestranným. ...Je to tak, že americké divadlo má všetko to, čo jeho filmu najviac chýba? To potom ale stojí za hlbší záujem. ()

hans500

Takřka geniální One-man show Erica Bogosiana, jenž je v hlavní roli zcela strhující za což si zaslouží uznaní, na plátně je téměř po celou stopáž a jeho ukecanost nezná mezí, aslespoň nominaci na Oscara by zasloužil. Bogosian je též autorem divadelní předlohy a spoluscénarista tohoto filmu (společně se Stoneem). Režie tradičně vysoce kvalitní, věrohodná atmosféra, mnoho výtečných dialogů a excelentní a nečekaný konec. ()

HonzaBez

"Sklízíme, co jsme zaseli…" Může někdo, kdo přichází každý večer dělat talk show, v níž útočí na své posluchače, uráží je a ponižuje, dopadnout jinak než jak na konci tohoto Stonova filmu dopadl moderátor Barry? Asi těžko. Upřímně musím říct, že mě tenhle Barry (v dosti afektovaném podání  Erica Bogosiana) postupem času čím dál tím více štval a přišlo mi, že už ty své výpady vůči volajícím vážně přehání. Na druhou stranu těžko říct, jak by se člověk dokázal vypořádat s tím, kdyby byl vystaven debatám s tolika různými excentriky. Mě dostatečně vysílilo samotné sledovani téhle excentrické talk show. ()

D.Moore

"Jestli se vám nelíbím, tak mě vypněte." Velmi zajímavá a dokonale strhující sonda do hlubin (zdaleka nejen) moderátorovy duše. Špičkovou úvodní půlhodinu už film sice nepřekoná, ale Oliver Stone je takový hračička a Eric Bogosian je ve své roli takovým způsobem vynikající, že si toho člověk vlastně ani nevšimne. ()

movie

70% Prvních 25 minut výborných, Stone a Bogosian si rozhlasové pasáže dávají naprosto precizně. Následující "romantická" linie, která se filmem protíná je ale trošku mimo a zdržuje. Stone využívá svého speakara jako ventil svých levicových názorů, podsud vše ok. Na konci jsem ale měl pocit, že se to Stoneovi rozpadlo pod rukama, hlavně scénář, začátek rozhodně stál za to a hodně mě navnadil. ()

• Michael Wincott (Joe, Kent, Michael) hrál roli Kenta i ve stejnojmenné divadelní hře (1987) Erica Bogosiana. (Rugero)
  • Film byl natočen podle stejnojmenné divadelní hry (1987) Erica Bogosiana, která byla nominována na Pulitzerovu cenu. (Rugero)
  • Stu (John C. McGinley) čte časopis „Playboy“, který obsahuje rozhovor s Oliverem Stonem. (Rugero)