U-Turn

• USA U Turn (více)

Bobby Cooper (Sean Penn) uhání ve svém autě směrem k Las Vegas, aby srovnal hráčský dluh u mafiánů, kteří už ho kvůli prodlení v platbě připravili o dva prsty. Doufá, že pak bude volný jako pták. Porucha na autě ho však zavede do ospalého arizonského městečka s nepatřičným názvem Superior. Zde se ocitne v pasti, protože přijde o všechny peníze a nemá jak si nechat auto opravit. Když se seznámí s krásnou Grace McKennovou (Jennifer Lopezová) a jejím vlivným manželem Jakem (Nick Nolte), cíl uprchnout z města rázem ustoupí základní potřebě přežít. Jake nabídne Bobbymu peníze za vraždu Grace. Ta ho později požádá, aby se zbavil Jakea. Oba mu nabízejí způsob, jak se dostat pryč – když pro ně zabije toho druhého. Jakmile se však Bobby nechá zatáhnout do smrtící hry chtíče, šílenství a peněz, začne jít opravdu o hodně... (HBO GO)

tomxxx

Podle hodnocení jsem čekal víc. Dlouho jsem tento film odkládal a asi věděl proč. Nemastné, neslané, ale nakonec ne vyloženě hloupé. Iritovala mě atmosféra filmu, rádoby zajímavá kamera a některé herecké výkony (hlavně sheriff). ()

PetrVabruscak

Perfektní atmosféra, kterou dokresluje Ennio Morricone, sexy J-Lo, město, kde nikdo neni normální a herecký koncert Seanna Penna, který jen kolem projížděl. Oliver Stone mi doslova omráčil a já se ještě teď nemůžu toho horka a písku z podkůže zbavit. Surový a zvrácený. ()

Compadre

Tak z tohohle filmu jsem měl fakt depresi...začátek je vyloženě dobrej, vizuální bomba v podobě mého oblíbeného prostředí amerického jihu (tentokrát Arizona), pohodová muzka, ford mustang z roku 1964 a borec Sean Penn. Pohodovou atmosféru prvních pěti minut zabije jeden malý zapadákoc, kam se náš hrdina po havárii dostane. U turn nejlépe vystihuje věta:"VŠECHNO CO SE MŮŽE POSRAT, SE TAKY POSERE."A v případě Seana Penna to platí stoprocentně a ještě nadruhou. Celý film si nejste jistí, kdo s kým táhne, kdo chce koho zabít...jen už chcete aby to ten starej chudák konečně dotáh do zdárnýho konce a ono pořád nic...hodně dobrej film, kterej vás prostě strhne s sebou ()

Brain-D

Tak tohle by se klidně mohlo jmenovat: "Peklo v Arizoně", protože co tu Bobby (Sean Penn) zažije je opravdu strašné. Samá smůla a nikomu se nedá věřit - /// Všichni zradí ///, ale většinou se snaží mít v tom horku co tam je chladnou hlavu... Pro mě zatím nej počin Seana Penna :) ()

zdenny

Tento film musím zákonitě srovnávat s filmem "Red Rock West". Jsem k tomu logicky nucen. Neznám historii obou těchto filmů, neznám předlohu. Zda jsou dvě či jedna a podle ní jsou natočeny dvě verze. Jedná se o to, že děj obou filmů je velice podobný. Vyjdu-li z domněnky jedné předlohy, musím toto nutně považovat za remake anebo za pokus natočit tento film trochu jinak než "Red Rock West". Ten je totiž o pět let starší. Filmy Olivera Stonea, i přes jeho věhlas, nehodnotím zpravidla pěti hvězdami. A to proto, že mi jakýmsi způsobem jeho díla ne úplně ideálně sedí. Lokální thrillery mám velice rád, proto jsem po zhlédnutí "Red Rock West" sáhl i po "U-Turn". Nejsem zklamaný, to v žádném případě. Jen mi přijde, že v tomto filmu jsou k hlavní dějové lince našroubovány zbytečné kudrlinky - starý indián, štěk Liv Tyler a výlevy psychopatického Joaquina Phoenixe. Myslím si, že režisér chtěl film udělat zajímavější a atmosféričtější. U mne toto na úrodnou půdu nepadlo, protože "Red Rock West" takové přívlastky nemá, zato je ale spádovější a přímočařejší. Prostě si myslím, že Oliver Stone na film nabalil několik zbytečností. Kdybych ale předtím "Red Rock West" neviděl, zřejmě by mé hodnocení bylo vyšší. Co se týče hereckého obsazení, tak to bylo famozní. Všichni hráli velice dobře (i Jennifer Lopez), Sean Penn hrál ale nejlépe. PS: Nick Nolte s jeho vizáží mi silně připomínal Rona Perlmana. ()

JohnSmith

Stone obsadil do rolí amerických podivných buranů opravdu výborné herce. Film je ale natolik divný, že přestává být zajímavý. ()

Jacob23

Oliver Stone opet ukazal jak se ma tocit film vpodstate s tak jasnym scenarem.Sean Penn skvele drti svuj nejhorsi den v zivote,J.Lo(jak ji fakt nemam rad)tady zari na plno,stejne tak roztekany Nick Nolte.Skvela kamera,strih i hudba.Tresnicky v podobe prvniho camea Liv Tyler,naprosto TNT Joaquina Phoenixe a jak sem pochopil tak uzasny Billy Bob Thorton v roli buranskeho opravare ()

liuk

Takové filmy, které se odehrávají v nekonečných amerických polopouštně stepních dálavách, prostě můžu. Když je pocit ještě zvýrazněn takovým tím okrovým, žlutavým, prostě totálně Sluncem usmaženým filtrem, těžko můžu stylistické režii něco vytýkat. Když se na scéně objeví štír, had, ale i rozpukaná půda nebo skály, tak bych do těhle končin hned vyrazil. Určitě bych si i rád zajel do nějakého takového U-Turn redneckova, abych zjistil, jestli se tam fakt motaj takový vidláci jak tady. A k autě bych si pustil přesně ten typ hudby, jaký do amerického filmového mainstreamu procpal Tarantino, a v souvislosti s příběhy a prostředím jako je tento, nikdy neomrzí, takový ten americký neo-folkrock. Jen bych tam nerad potkal Jennifer Lopez, na které bych hned poznal, že na mě jen něco hraje a že je taková nicmoc herečka. Kdyby mi už všem uhranula a byl bych strhnut do takového kolotoče trablí, které každá postava jen zhoršuje, možná bych si připadal, jak v nějaké reality-show "Všichni proti mě", ale asi bych musel přistoupit na pravidla hry. Když bych se na tuhle příhodu díval za pár let zpětně, na celou mou návštěvou tohodle osamoceného vidlákova bych stoprocentně rád vzpomínal. Ovšem kromě poslední části, kdy jsem se choval jak komediant a celou tu finální dramatickou situaci bych teď zvládnul určitě lépe, a uvěřitelněji pro případného čitatele mého deníku. Takže tento zážitek by nebyl stoprocentní, ale pouze osmdesátiprocentní, což je opravdu škoda. Stejně bych se tam ale klidně milerád vrátil a odehrál si to celé znova. ()

Pražák

"Lidská duše není jenom lidská. Každej má v sobě kus zvířete." Tenhle film zásadně změnil moje vnímání filmu jako vizuálního média. ()

Puyi

Pro mě velmi milé a příjemné překvapení - velmi dobrý film, celkově skvěle udělán - celou dobu jsem se hodně bavil a do teď na film vzpomínám jen v dobrém..:D. :) Sean Penn byl skvělý, výborný, velmi mě tímto výkonem zaujal a získal si mou další pozornost. :D Vlatně všichni herci byli skvělí - hlavně Billy Bob Thornton (naprosto k nepoznání a naprosto dokonalý, nechutný, špinavý machanik!) a Joaquin Phoenix, který, spolu s Claire Danes, zahráli skvělé, zábavné a pro mě vlastně naprosto nezapomenutelné scény. :) Konec byl možná až trochu přehnaný, ale pak mechanik to prostě vychytal! Zasloužených 5*. :) ()

Koryntos

Tak jaký měl Bobby Cooper den? ,,Můj den, děs běs k nevíře, pak padly všechny hranice. Mám pro vás novinu! Teď už tohle nikoho nevzrušuje. Časy slušnosti jsou v tahu, jasný! Prásk, vypařily se jako smrdutá bahnitá kaluž. Jeden den jste v ní mohli vidět svůj odraz a den na to je z ní mastnej flek, co zírá z vaší ošumělý příjezdovky a vysmívá se, bla bla bla. Zná totiž zvrácenou pravdu, která zahnívá ve vaší duši. Byl to podělanej den.“ ()

Myrreczech

Taková přehlídka toho, jakou může mít člověk smůlu během jediného dne. Výborní herci a především dokonalý střih dokázali vyhnat průměrný scénář plný absurdit (nebo to tak v USA opravdu chodí, což by mě asi ani neudivovalo) ve vcelku zábavný film. ()

vyfuk

U-Turn, i když v rukách pana Stona, jsem čekal jakožto film, který mne překvapí svým propracovaným, originálním příběhem a asi i celkovým šarmem filmu. V podstatě z toho vzešlo koukatelnější průser než Takoví normální zabijáci. Ať dělám co dělám nemůžu si pomoct v tom, že jsem vlastně viděl pokračování TNZ. Vtip je v tom, že když se setká mistr Richardson s panem Tarantinem, vznikne z toho něco, co by si co se týče záběrů a propracování práce s kamerou zasloužilo Oscara. Když se sejde jmenovaný kameraman s režisérem Stonem, tak z toho spíše vznikne tolik relevance, jako když si na jednání měnové krize v Bruselu povídají o receptu na jablečný koláč. Záběry jsou někdy, a to ve většině případů zcela nedomyšlené, tím, že během toho kdy Penn zasouvá do tehdyještěnetakprcózní Jennifer Lopez, tak vidíme obrázek krákající vrány. Kurva, i v Game of Thrones tohle dělají, ale tam to alespoň dává smysl. Nebo dobře, Richardson se Stonem natočili i JFK, kde je právě takový to styl filmování dokonalý, ale tam jde o to, že ty prostřihy mají smysl, ne že uprostřed střílení na prezidenta bude záběr na Costnera jak sere na hajzlu. Dále... Sean Penn je pro mne jeden z nejlepších existujících herců. Má charisma, talent a když už něco hraje, tak ví co dělá a dělá to dobře. Tohle je i ten případ, ale spíš mi to přijde, že se do této role hodil asi jako prdel do čokoládovýho dortu. Celkově vzato musím uznat, že jsem se ale na výjimky u filmu bavil. Rozhodně lepší počin než TNZ a zároveň s dobře udělaným příběhem v tom slova smyslu, že se na to stále dalo koukat a nemusel jsem si říkat, co to dělám se svým životem. Upřímně, pan Stone v mých očích začíná pomalu klesat, nejdřív rozjebe Tarantinův námět i scénář a teď rozjebal i námět na hodně potenciální film. Pořád se mi to líbilo, ale ne natolik, abych za to někomu... no radši nic. V celku bída, ale ještě snesitelná bída. "Lidi mi tu říkají TNT. Víš proč?" - "Protože nemají představivost?" ()

Autogram

Film o chlapíkovi, čo by si mal dávať pozor a akokoľvek si pozor dáva, vždy sa mu niečo prihodí. Keby len to, ono sa to stupňuje, mestečko Superior stále prekvapuje. Oliver Stone podáva klamstvo, faloš, chamtivosť, násilie a vraždy s ľahkosťou a humorom, ešte sugestívnejšie ako Tarantino a spol. Dekódovať, čo všetko majú časté symboly vo filme znamenať, sa mi nechcelo, stačilo mi, že som sa bavil, chvíľami až kráľovsky, a pokochal sa na J.Lo v prirodzenej kráse v najlepších rokoch. Asi aj v Amerike majú príslovie, že kto sa smeje naposledy, ten sa smeje najlepšie. –––– To bude tou pustinou. Tady na poušti to lidem něják leze na mozek, nebo co. –––– Ty máš ale kliku. Adios. ()

Nepi

Kvalitní a svěží snímek Olivera Stonea, který mě nadchl svým prostředím a vynikající režií.Herci jsou vynikající a jejich role věrohodné.Prostě kvalitní snímek s vynikající porcí násilí. ()

Krasus

Nevim nevim jestli by se na to dalo koukat bez Penova hereckého výkonu,skvělé kamery a Stonevy poměrně dobře odvedené práce.Jinak začátek a konec parádní.70% ()