U-Turn

Ešte sa môžeš vrátiť

U-Turn

Krimi / Drama / Thriller

USA / Francie, 1997, 125 min

Zatracenej cizinec Sean Penn v dusném, prašném, špinavém zapadákově kdesi v Arizoně potká hříšně lačnou Jennifer Lopez. Jenže ta má žárlivého starouše, ale ten má zase balík peněz ... V ospalém městečku můžete narazit jedině na hromadu všelijakých figurek, z nichž nikdo zaručeně není normální :-) A supi se můžou slétnout k vydatné večeři :-)) Olivere! Já tě miluju!(2.4.2009)

Miestami mi to prišlo ako paródia na to a potom zasa na niečo iné. Raz hore, raz dole. Začiatok ma bavil a čakala som čo príde, ale mám pocit, že sa to stále točilo v jedenom kruhu a k záveru som sa už tešila, že je koniec. Olivera mám rada, ale toto mi nie úplne sadlo, ale možno som len neodhadla ten správny moment.(25.3.2017)

Oliver Stone na Natural Born Killers dojazde. Jennifer Lopez vo svojej najlepšej úlohe, pretože tentokrát nevadí, že na nej vidieť že hrá, keďže hrá mrchu, ktorá to na všetkých hrá (a - pozor dôležité! - je tu viac sexi než kedy inokedy bola). Jon Voight, Billy Bob Thornton a Joaquin Phoenix v epizódnych úlohách, ktoré sú ale aj vďaka ich výkonom viac než len epizódne a to až tak, že napríklad slepota starého indiána nepotrebovala príbeh, ten presne taký nejaký tam bol, ešte než prišiel jeho čas. Rovnako, ako mechanik Darrell či chorobne žiarlivý TNT nie sú iba figúrkami, hoci bez príbehov. Rovnako ako sviniar Jake McKenna (skvelý Nick Nolte) nie je iba sviniarom. Vlastne všetci sú tam z mäsa a kostí, výnimkou je snáď len cameo Liv Tyler... ale je to cameo Liv Tyler! Celý U-Turn je skrátka výsledkom kombinácie nepredstieraného herectva, brilantného scenára a plne chápajúcej, uvedomelej réžie. A to sme ešte nedošli k hlavnému "hrdinovi", tomu jeho príbehu a jeho predstaviteľovi. Ale už ani nedôjdeme, došli nám komplimenty. Ten film je skrytý poklad, rád som ho po rokoch videl a rád si ho (pravdepodobne onedlho) pustím znova. Ďalší z tých, pri ktorých je jasné, že všetci zúčastnení žrali sa toho účastniť.(6.10.2016)

Divný film. To je první, co mně napadá, když si vybavím U-Turn. Emočně je to studené jako psí čumák, film jenom tak prošumí hlavou. Ne, že bych se nudil, ale na Stonea je to slabý. Za zmínku stojí obtloustlý, kouzelně špinavý Bob Thorthon (není vůbec k poznání!) a tehdy ještě neznámá Jeniffer se svými sexy proporcemi.(11.5.2003)

Oliver Stone vždycky něčím překvapoval a snažil se být kontroverzní. V tomto snímku, který je celý o rozhodnutích a o vlivech na lidská rozhodnutí. Drsný, špinavý a prašný jako ta odlehlá cesta po, které přijel Sean Penn do malého městečka plného zvláštních lidí. Nejblbější den v jeho životě právě začíná a Jennifer Lopez v červených šatech prochází.... Zbytek je už film, plný výborných herců v absurdních rolích. B. B. Thornton hraje mechanika, který vypadá jako by utekl z psychiatrické léčebny a cestou 100x spadl na kámen a do bahna. Perfektní herec opravdu. Sean Penn nepatří mezi mé největší oblíbence, ale přál jsem mu, aby ze svých problému aspon na chvíli unikl. Jennifer Lopez je zde ještě "nezkažená" s původními neodbarvenými vlasy. Mladá a krásná nikdo se nemůže zájmu o ni divit. Dvojce Claire Danes a Joaquin Phoenix to je opravdu hříčka přírody, která všechny rozesměje a do filmu dostává trochu odlehčenosti. Pefektní kamera a špinavý look filmu je neodolatelné spojení, které dodává Stoneovu stylu další dimenzi. Scénář se točí okola městečka a hlavní postava se dostává do velkých problému a hledá nejsnažší cestu pryč. Femme Fatale se mu nabídne on přijme a do horoucích pekel vejde. Žárlivost a nedůvěra, které nakonci nejvíc ovlivňují hlavního hrdinu jsou dalšími pocity a emocemi, které k zamilovaným mužům patří. Doporučuji každému, kdo má rád absurdníhy příbehy s vlastním stylem a dobrými herci.(4.6.2006)

• - Film byl volně inspirován jedním příběhem o tulákovi, který v osmdesátých letech zmizel, když se vydal dál po nedokončené silnici. (Ai.ma)

• - Když se jeden novinář zeptal režiséra Stona, proč natočil takový film, stone odpověděl, že chtěl natočit malý film, který by si užil jako teenager. (Cheeker)

• - Billy Bob Thornton pro svoji roli přibral skoro 25 kilogramů. (Ai.ma)