U-Turn

Ešte sa môžeš vrátiť

U-Turn

Krimi / Drama / Thriller

USA / Francie, 1997, 125 min

Tak to byla síla. Skvělé obsazení, ale hlavní hvězda tohohle filmu je Oliver Stone, který dokáže vytěžit maximum už i z úvodní scény kdy Sean Penn jede do toho zapadákova. Všichni herci bez vyjímky hrají skvěle. Úchyl Nicka Nolteho je nezapomenutlený stejně jako úchyl Billy Boba Thortona. Sean Penn je skvělej a je hustý jak postupně furt krachuje z toho jak se mu to celý kurví. Jennifer Lopez je ultrahypersexy a zahrála to taktéž skvěle. No a dvojice Joaquin Phoenix a Claire Danesová skvěle dotváří tento brilantní film.(22.12.2005)

Kdyby se u tohoto filmu nesešla taková zajímavá herecká sebranka (skvělý Sean Penn, Nick Nolte hrající totálního hnusáka, Thornton, kterého jsem poznala jen kvůli titulkům, ujetá dvojička Danes-Phoenix, a jaký div! - ani Jennifer Lopez nebyla marná) asi by to nebylo ono. Stoneova režie je sice dobrá, ale ty neustále prostřihy mě občas celkem rušily.(8.3.2007)

Jedinečná práce s kamerou (prostřihy na detaily chvílemi skoro přivádějí v úžas) a skutečně silný (nejen emocionálně) závěr trochu vylepšují jinak ne až tak skvělý scénář. Námět je sice zajímavý, ovšem nebýt výkonů jednotlivých protagonistů (hlavně neustále bitý Sean Penn je fakt dobrý) a zmíněné kamery, asi by tenhle film zapadl jen do šedi průměru, byť Oliver Stone svou práci odvedl na solidní úrovni.(5.6.2003)

• Viktooorka

Našeho nesympatického hrdinu postihne neštěstí a rozbije se mu uprostřed pouště auto. Poštěstí se mu ale dojet do městečka, které je plné ještě víc nesympatických lidí a krásné JLO.. Její zadek je stále velký jako stát, ve kterém se film odehrává, tedy jako Arizona.. Vlasy krásně dlouhé vyvolávající chuť vyzkoušet právě nabroušené nůžky. Šaty natolik těsňoučké, že by je každý muž chtěl strhnout, páč byly ohavné.. A v hlavě to stále nemá v pořádku, jenže to bohužel nemělo celé obyvatelstvo již zmiňovaného městečka.. Penn prožívá nejhorší den svého života a každý divák s ním.. Už jen záleží, jak se divák užije bláznivé střihy a záběry.. Já si z velké části modlila, ať už to vedro skončí, což je zvláštní, páč jsem v tu chvíli měla teplé ponožky, teplý rolák a čaj, neboť v místě kde jsem se nacházela já, právě probíhala sněhová kalamita.. Zima jednou skončí, teplo sa ešte môže vrátiť, film už raději ne..(3.12.2010)

Miestami mi to prišlo ako paródia na to a potom zasa na niečo iné. Raz hore, raz dole. Začiatok ma bavil a čakala som čo príde, ale mám pocit, že sa to stále točilo v jedenom kruhu a k záveru som sa už tešila, že je koniec. Olivera mám rada, ale toto mi nie úplne sadlo, ale možno som len neodhadla ten správny moment.(25.3.2017)

• - Pro roli slepého muže zvažoval Oliver Stone Marlona Branda, nakonec ji ale svěřil Jonu Voightovi. (Ai.ma)

• - Oliver Stone původně zamýšlel do role Grace Sharon Stone, ta ale měla přemrštěné požadavky na honorář. (Ai.ma)

• - Joaquin Phoenix se na plátně objeví poprvé za doprovodu písně Ring of Fire od Johnnyho Cashe. Tohoto zpěváka si pak za pár let zahrál v biografickém snímku Walk the Line. (Ai.ma)