U-Turn

Ešte sa môžeš vrátiť

U-Turn

Krimi / Drama / Thriller

USA / Francie, 1997, 125 min

Nebylo to špatné, herce a jejich výkony chválím, Sean byl žhavý jak Arizonská poušť a Jenny hrozně sexy. Ale něco tomu chybělo, hudba mi vyloženě vadila. Vždycky když děj nadějně vygradoval, přišel zkrat a nahodil otočku, jako když gurmán uždibuje nejlepší laskominy, ale postupně ztrácí chuť a čich. I přes zajímavě nasnímanou imaginaci a originální režijní pojetí, mi ze snímku vyšla jen jedna varovná moralizující reklama na "Desatero" a "Facebook", která je stejně neúčinná jako zbytečná.(3.11.2011)

Sice místy zdlouhavé a polopatické, ale to je ten nejmenší problém. Oliver Stone si prostě natočil film po svém. Z U-Turn je cítit onen pověstný drajv, ten chtíč přinést divákovi něco, nad čím se může zamyslet. Ne jen povrchně zaujmout. Charakteristický rychlý střih zaujme již na začátku a zásadně odlišuje snímek od ostatních podobného rázu. Námět je sice jednoduchý, ale nechápu tolik výtek ohledně něj, rozhodně je k věci a naopak i místy překvapí. A famózní obsazení vše dokoná...80%(1.6.2015)

Divný film. To je první, co mně napadá, když si vybavím U-Turn. Emočně je to studené jako psí čumák, film jenom tak prošumí hlavou. Ne, že bych se nudil, ale na Stonea je to slabý. Za zmínku stojí obtloustlý, kouzelně špinavý Bob Thorthon (není vůbec k poznání!) a tehdy ještě neznámá Jeniffer se svými sexy proporcemi.(11.5.2003)

Oliver Stone vždycky něčím překvapoval a snažil se být kontroverzní. V tomto snímku, který je celý o rozhodnutích a o vlivech na lidská rozhodnutí. Drsný, špinavý a prašný jako ta odlehlá cesta po, které přijel Sean Penn do malého městečka plného zvláštních lidí. Nejblbější den v jeho životě právě začíná a Jennifer Lopez v červených šatech prochází.... Zbytek je už film, plný výborných herců v absurdních rolích. B. B. Thornton hraje mechanika, který vypadá jako by utekl z psychiatrické léčebny a cestou 100x spadl na kámen a do bahna. Perfektní herec opravdu. Sean Penn nepatří mezi mé největší oblíbence, ale přál jsem mu, aby ze svých problému aspon na chvíli unikl. Jennifer Lopez je zde ještě "nezkažená" s původními neodbarvenými vlasy. Mladá a krásná nikdo se nemůže zájmu o ni divit. Dvojce Claire Danes a Joaquin Phoenix to je opravdu hříčka přírody, která všechny rozesměje a do filmu dostává trochu odlehčenosti. Pefektní kamera a špinavý look filmu je neodolatelné spojení, které dodává Stoneovu stylu další dimenzi. Scénář se točí okola městečka a hlavní postava se dostává do velkých problému a hledá nejsnažší cestu pryč. Femme Fatale se mu nabídne on přijme a do horoucích pekel vejde. Žárlivost a nedůvěra, které nakonci nejvíc ovlivňují hlavního hrdinu jsou dalšími pocity a emocemi, které k zamilovaným mužům patří. Doporučuji každému, kdo má rád absurdníhy příbehy s vlastním stylem a dobrými herci.(4.6.2006)

Noirový námět, avšak černohumorné zpracování, nepřejícný osud zatraceného hrdiny se tak mění v tragikomičnost, člověk najednou neví, co mu vlastně přát - držet mu palce, nebo se bavit nad jeho smůlou? Tyto zvláštnosti spolu s výbornou režií (kamerové přechody, prostřihy) vytahují z jinak poměrně pitomého děje to nejlepší, co je za daných okolností možné. Stylovost a ujetost, jež si Stone uchoval z Takových normálních zabijáků, zamaskovává stupidní momenty a přináší prostou a zároveň prostě fungující zábavu. Škoda, že se s prvkem noiru nepracovalo alespoň s nějakou okázalostí a škoda, že film není "chytřejší", neboť potenciál v zamotných potřebách a motivech postav na to má... 7/10(11.7.2010)

• - Bobby Cooper (Sean Penn) nosí hodinky značky Movado Museum. (dyfur)

• - Ve filmu se objevuje druh supa, který v Americe vůbec nežije. (Cheeker)

• - Sean Penn byl nucen odřeknout hlavní roli kvůli jinému natáčení. Studio angažovalo Billa Paxtona, ale ten z projektu vycouval asi týden před začátkem natáčení. U Penna se mezitím naštěstí změnila situace, takže mohl Paxtona nahradit. (Ai.ma)