U-Turn

• USA U Turn (více)
Trailer

VOD (1)

Bobby Cooper (Sean Penn) uhání ve svém autě směrem k Las Vegas, aby srovnal hráčský dluh u mafiánů, kteří už ho kvůli prodlení v platbě připravili o dva prsty. Doufá, že pak bude volný jako pták. Porucha na autě ho však zavede do ospalého arizonského městečka s nepatřičným názvem Superior. Zde se ocitne v pasti, protože přijde o všechny peníze a nemá jak si nechat auto opravit. Když se seznámí s krásnou Grace McKennovou (Jennifer Lopezová) a jejím vlivným manželem Jakem (Nick Nolte), cíl uprchnout z města rázem ustoupí základní potřebě přežít. Jake nabídne Bobbymu peníze za vraždu Grace. Ta ho později požádá, aby se zbavil Jakea. Oba mu nabízejí způsob, jak se dostat pryč – když pro ně zabije toho druhého. Jakmile se však Bobby nechá zatáhnout do smrtící hry chtíče, šílenství a peněz, začne jít opravdu o hodně... (HBO GO)

Trailer

choze

Nenáročný pohodový žánrový mix, byť jede na půl plynu. Eskapády Pennova hrdiny baví v komediálnější i vážnější poloze, ale mohlo to být víc crazy nebo víc noir thriller. Herci jsou skvělí, hlavně Penn jako neidiotský loser a J-Lo jako femme fatale a kamera tomu dává šmrnc a prodává žhavou pouštní výpravu. ()

POMO

Resty z devadesátek spočítám na prstech jedné ruky, jelikož jsem tehdy sjížděl všechno včetně romantických komedií s Meg Ryan. U Turn byl jedným z nich a teď lituji, že jich v záloze nemám víc, protože zavzpomínat si na tyhle herecké gardy je eňo-ňuňo labuž. Když už si myslíte, že vás zde po šíleném, umaštěném automechanikovi Billy Bob Thorntonovi nebo násilnickém úchylákovi Nicku Noltem nic nepřekvapí, objeví se na scéně nagelovaný vynervovaný frajírek Joaquin Phoenix a máte divácké Vánoce. Přesto mám s touto stoneovkou trochu problém - jak je skvělá v atmosférickém rozjezdu a narůstajícím drajvu do čím dál absurdnější fucked-up situace hlavní postavy, tím v ní čím dál více skřípe nesourodá mixáž dramatu s komedií, se kterou si neumí rady ani Morricone. A ve finále se pak jejímu specifickému scenáristickému rozumu vymkne z rukou úplně všechno. ()

Frajer42

Pokud snad máte pocit, že se vám celý život lepí smůla na paty, tak tento Stoneův film vás navždy vyvede z omylu. Dlouho jsem neviděl natolik černohumornou záležitost. Jedná se v podstatě o černý humor level 2.0, ze kterého už vám přestává být do smíchu a na scénu přichází úzkost. Docela jsem byl zvědavý, jak se Stone popasuje se žánrem, který pro jeho tvorbu není úplně běžný. Myslím, že si poradil velice slušně. Oliverův styl se spoustou detailních záběrů dodal vyprahlému americkému zapadákovu zajímavý šmrnc. Celé to na mě svoji atmosférou působilo silně snově až hypnoticky a dost dlouho jsem tvůrce podezříval, že se celý děj odehrává pouze v něčím snu. Kurva Jennifer zde byla ve své nejlepší formě a určitě měla potenciál zamotat hlavu nejednomu dehydratovanému přivandrovalci. Dost na mě zapůsobil i velice skvěle sedící soundtrack (zastydím se, že jsem mistra Morriconeho nepoznal a rovnou mu skloním poklonu, že se tak dokonale přizpůsobil atmosféře filmu a lehce upustil od svého typického rukopisu). Postavy městečka byly dokonale zajímavé a správně šílené. Snad s jednou obrovskou výjimkou. Postava toho slepého Indiána byla z hlediska děje totálně nepodstatná a ke všemu naprosto čurákoidně zahraná. Takhle debilní postavu jsem viděl naposledy v seriálu Breaking Bad (píča Skyler). Myslím, že po premiéře musel Jon Voight několik měsíců používat ke svému přemisťování výhradně kanály. To je takový nejzásadnější kaňka na celém filmu. Jinak to bylo docela solidní. Lepší 3 hvězdy. ()

k212

Svět U-Turn je další z precizních ujetin páně Stona, nepochybně. Brutální střihy, násilné přechody barevného a černobílého materiálu, geniálně divné úhly záběru. Tahle to sice zní jak videoklip, ale to by U-Turn nemohl mít tak zábavně ironický děj. Městečko v poušti, které tak (ne)trochu připomíná Creeky z dob Divokého západu, až na to, že v téhle díře nenajdete jediného normálního člověka a ani ten frája, co kolem jen projížděl a zařvalo mu auto, tomu rozhodně nepřidá. Atmosféra je tu dusnější než vzduch, co hlavní pošuci a hajzlíci ztěžka vtahují do nozder. Totálně úletové figury, rádoby idylický hudební doprovod, nepředvídatelný děj a zvraty, to je jen pár pozitiv, které dělají z U-turn něco víc než jen krásný klip. No a od krutě satirické až černohumorně absurdní grotesky je jen krůček ke krvavé lázni... 80%. ()

Jordan

Tento film odporucam: 1 vsetkym, ktorym je zima - pretoze horuca pust, temperamentna J. Lo a dusna atmosfera vas rozhodne zahreju 2 vsetkym, ktorym je horuco, lebo nabita atmosfera a zvrhlost postav vas zmrazi 3 vsetkym, ktori maju radi uchylne postavicky a charaktery, z ktorych neviete, ci sa mate smiat, alebo plakat, z ktorych ide strach aj zabava zaroven 4 vsetkym, ktori si myslia, ze KLADNY hrdina uz vymrel 5 vsetkym, ktori si nepotrpia na sladke torty, romanticke scenky, stastne konce a uhladene obleky 6 milovnikom LIV TAYLER, ktora tu svoju rolu odviedla perfektne na celych 100 % 7 nadsencom hlasok typu: "Je mrtvy" "Proc?" "Protoze umrel" a hlavne VSETKYM tym, ktory uvazuju ist na prazdniny do Arizony! ()

• Ve filmu se objevuje druh supa, který v Americe vůbec nežije. (Cheeker)
  • Když se jeden novinář zeptal režiséra Stona, proč natočil takový film, stone odpověděl, že chtěl natočit malý film, který by si užil jako teenager. (Cheeker)
  • Pro roli slepého muže zvažoval Oliver Stone Marlona Branda, nakonec ji ale svěřil Jonu Voightovi. (Ai.ma)