Po filmové pohádce Čarovné dědictví z roku 1985 natočil režisér Zdeněk Zelenka v roce 1990 ve Filmovém studiu Zlín další film pro mladé diváky – Freonový duch. Již z názvu může být patrné, že tématem této strašidelné komedie adresované nejen dětem, ale i jejich rodičům, je ve své době tolik diskutovaná věc – ekologie a znečištění ovzduší na naší planetě. Ale nebojte se – problém nesmírně vážný se postupně rozvíjí do veselého vyprávění o dětech Žanetě a Markovi z jeskynní léčebny, kteří se spolu s dobrým duchem Leopoldem dostanou na mašince Matyldě do neposkvrněné krajiny na přelomu století, ale nejen to – zažijí spoustu „hrůzostrašných“ dobrodružství a bojů. Ve filmu nebude chybět ani několik líbivých písniček, jejímiž autory jsou Jiří Suchý a Jan Krůta. V dětských rolích se nám představí R. Hoppe a K. Pokorná, ducha Leopolda si zahrál Vlastimil Brodský. (Česká televize)

brasek

Jedna z posledných ešte zaujímavých rozprávok resp. filmov pre deti a mládež. Snímok kde detský divá sa chce stať súčasťou deja. ()

Ironhead

Vlastimil Brodský celou tuhle eko pohádku táhne, a dělá to tak dobře, že je to koukatelné... jinak by si to ani ty tři hvězdičky nezasloužilo. ()

ssarka

když jsem byla malá,tak se mi to moc líbilo,byl i strach a o to šlo...navíc pokud někdo říká,že téma ekologie je nuda,tak je blbec a asi nedýchá nebo nepije vodu..ty záběry z měst a ten mrtvý les jsou deprimující i teď ()

baron156

Dětská pohádka o duších co se živí freonem a kradou náklaďáky. Kdo by toto v USA vytvořil? Tradiční a zároveň nezvyklé. ()

Bohdy67

Jako malému se mi to velmi líbilo....především jsem vzpomínal na krásnou roli pana Brodského. Bohužel po opětovném shlédnutí jsem kromě právě pana Brodského na filmu nenašel nic zajímavého...Max tak nadčasové poselství o ekologii, které je dnes aktuálnější čím dál víc. Bohužel tak jako každý film kde jsou děti v hlavní roli, mě to už dnes moc nebavilo... 39% ()

soukyd33

Zábavný ale dětský film. Písničky se dají přetrpět. Nápad zajímavý. Všechno se stále točí kolem duchů a sprejů. Úplně mě to ale nechytilo. Efekty dobré. Herecké výkony super. Herecké obsazení TOP. Poznámka: Parní lokomotiva byla super. Hvězdiček 3 ()

Dubansky

Překvapil mne formát obrazu 1,66:1, v dobrém slova smyslu. Odkaz na dětskou herečku obsahuje chybné datum narození (1967). Když klukovi bylo v době natáčení (1990) 11-12 let... Jí by bylo 23, což je ptákovina. ()

Amedeo

Docela hezký film, i když děj je jednoduchý, je něčím zajimavý. Rozhodně v něm není žádné násilí, nebo krev, je to takový rodinný film ne který se vždycky rád podívám. :) ()

honzik003

Velmi zdařilý film, který se snaží poukázat na zhoršuící životní prostředí, které díky freonům narušuje ozonovou díru. Bezchybný Vlastimil Brodsky zde skvěle stvárnil roli Lorenze Leopolda který se svou Matyldou se snaží o dobrý skutek. pro mě velmi zdařilá pohádka s hodnocením 65% ()

Fannyss

Trošku netradiční , ale přesto hodně povedený pohádkový příběh , z ruky pana režiséra Z.Zelenky. Vynikající Vlastimil Brodský. 100% ()

VMa

Poněkud komicky zní proroctví freonového ducha Vlastimila Brodského, že se vrátí, až se lesy v Krušných Horách zase zazelenají - a ono uběhlo již 26 roků a ty lesy vypadají stále stejně. ()