Freonový duch

The Freon Ghost

(festivalový název)

Pohádka / Mysteriózní

Československo, 1990, 92 min

Trochu netradiční, ale velmi povedená česká pohádka. Trocha ekologie, která je naprosto nevinná stejně jako písničky, které v člověku nějaký ten pátek zůstanou. Vlastimil Brodský sem dokonale zapadl a jsem rád, že jsem se ho dočkal v nějaké povedené pohádce, kam se tak skvěle hodí. Netradiční, ale přesto klasický pohádka.(8.12.2009)

Jedna z mých oblíbených českých pohádek.(3.9.2007)

60%(27.1.2008)

Nekoukal se Al Gore na tuto pohádku? Nu pokud ne at si jí sežene! Muže jí pak pouštět na svých přednáškách , všichni by zpívali a ještě by lidi více oslovil. Pěkné písničky a pohádka , která mě jako malého moc bavila. Pan Brodský jako duch je paradní!(27.11.2008)

• honajz

Tak nějak spíše realistický film, než pohádka. Písničky mne u tohoto filmu nikdy nevzaly, jako třeba u Ať žijí duchové, který svou kombinací reálného světa a pohádek je tomuto žánrově tak asi nejblíž. Podobně nepřirozené mi přišly i děti, prostředí, téma. Jako když moc chcete natočit něco, jako byli Duchové, ale prostě se vám to sype pod rukama.(10.5.2013)

• - Ve filmu zazněly hned 3 písně dvojice Suchý a Šlitr, a to „Sádlo na chleba“, „Láska se nevyhne králi“ a „Máme rádi zvířata“.  (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Snímku začali natáčať vo filmovom štúdiu Gottwaldov a dokončili ju vo filmových ateliéroch Zlín. Išlo o tie isté priestory, len počas nakrúcania filmu došlo k ich premenovaniu. (dyfur)

• - Natáčení probíhalo mimo jiné na nádraží v Malé Morávce. Úvodní záběry jsou natočené na silnici mezi Mostem a Litvínovem v blízkosti chemických závodů Chemopetrol Litvínov. (VMa)