• Ironfood
  ****

  Portáše jsem měl vždy zafixované jako zlé pohůnky feudálních pánů stíhající statečné moravské zbojníky Ondráše, Juráše a spol. V tomto filmu jsou vykresleni mnohem pozitivněji a staví se spíše proti vrchnosti. Nechybí trocha folkloru a na svou dobu je tu řádná porce akce. Ta v závěru silně připomíná scény ze zfilmovaných májovek, ve kterých hrstka hrdinů brání srub před nájezdem neschopných banditů...(22.10.2012)

 • Pitryx
  odpad!

  Ano, příroda nádherná, lid rázovitý. Ale protože mám hodnotit film, tak musím říci, že neměl děj, byl statický a herci mluvili nějakým nářečím, které se snad ani nikde nevyskytuje. Autoři si ani nedali práci toto nářečí nastudovat. No vydržel jsem 45 minut a stále se nic nedělo, tak jsem film prostě „přejel“, protože nebylo na co čekat. Už mne nezajímalo, jak to dopadne. Pro mne, bohužel, už kvůli kraji kde se film odehrává a kde jsem strávil hodně času, film o ničem. 211020114500/6001/6001/(27.2.2014)

 • majo25
  ***

  Národopisná historická dráma o Portášoch, akomsi bezpečnostnom zbore v 18. storočí, ktoré na Valašsku chránili valašsko-uhorské pohraničie pred pašerákmi, zbojníkmi, zlodejmi a celkovo lumpami. Čo do opisu folklóru, krásnych hôr a romantiky tej doby je to na vysokej úrovni, aj keď patetické a miestami mierne nadhodnotené. Čo do samotného príbehu, je to horšie, pretože okrem osudovej lásky/lások sa vo filme objaví už len záverečný konflikt. Hodnotenie: 65%(28.4.2014)

 • liquido26
  ***

  Jako exkurze do života moravského venkova v 18. století je to pěkné, Portáši jsou docela sympaťáci, ale jinak mě ten film jako celek nijak extra neuchvátil. Solidní průměr, ke kterému se už nevrátím.(13.9.2016)

 • Karlas
  ***

  Krásné téma, které by si zasloužilo velkolepé zpracování a nikoliv toto epicky nevýrazné ztvárnění. Tři hvězdy za závěrečný boj plný statečnosti a obětování, ten však již nenahradil poměrně vlažný příběh. Dnešní filmový svět naříká nad nedostatkem vhodné potravy, přitom inspirace nám leží u nohou. Bohužel již nemáme Vláčila, Kachyňu ani Vávru ...(14.7.2016)

 • - Exteriéry byly natáčeny ve Velkých Karlovicích, na hřebenech Javorníků a v okolí Soláně. (Xell)