Bleeder

Mladý pár Leo a Louise vedou relativně spokojený život, dokud Louise nepřijde s novinou, že je těhotná. Leo by sice rád tuto zprávu přijal zcela jinak, ale zrovna to nejde. Souboj s vlastním hněvem se stupňuje až do podoby nekontrolované agrese, po níž musí následovat spravedlivá odplata... (Richie666)

oLí

Skandinávská velká perla. Taková, která okouzlí né svým prvopohledným třpytem, nýbrž skromná a v mnoha ohledech lepší a působivější než vše kolem. Velmi syrové, chladné a velice upřímné ( nepříjemné ), místy i hřející na srdci a mnohé životní situace citující drama ve kterém netušíte, co se odehraje v následující scéně. Trio Pánů herců K. Bodnii, M. Mikkelsena a Z. Burice v režii N W Refna, který i svým druhým filmem zapíchl další Dánskou vlajku na vrcholu pomyslného filmového Everestu, vládnou severské kinematografii, drsný. 9/10 ()

Richie666

Mads Mikkelsen v roli maniaka, který pracuje ve videopůjčovně, večery tráví sledováním filmů a tím pro něj okolní svět skončil :) ..což samozřejmě není všechno. Kim Bodnia a jeho stupňující se šílenství z partnerčina těhotenství je prostě geniální, zvrácené a sebedestruktivní ještě mnohem mnohem víc, nežli je výchova dítěte v předpotopním paneláku za mizernej plat. Dost silný zážitek. ()

Padme_Anakin

Úplně ze všeho nejdřív musím zmínit, že jsem si blahem málem cvrkla do kaťátek při pohledu do videopůjčovny a potom při návštěvě antikvariátu, filmy a knihy, ach, to je něco úchvatného, to bych chtěla domů.. Pochválit musím Madse Mikkelsena, takhle roztomile nesmělého jsem ho snad ještě neviděla a o to víc si to užila, byl k zulíbání, zajímavá role ve skvělé práci.. Kim Bodnia dal toho frustráta pozoruhodným způsobem, ono se to v něm vařilo tak dlouho, až to prostě muselo ven.. Inu, ne každý chce mít svůj genetický přenos.. ()

Pishin

Syrová mozaika osudů bandy vyšinutých přátel. Lenny (Mads M.) není schopen kontaktu s dívkou, která jej okouzlila zato nejlépe mu je s jeho filmy videopujčovně. Jeho život by se dal odměřovat patnácti snímky za týden. Leo (Kim B.) čeká dítě se svojí přítelkyní, která tentokrát už nechce jít na potrat a tak hodlá porodit dítě do tohodle zkurvenýho světa, až z toho jde Leovi hlava kolem. Luis (Levino Jensen) má zase problém s negrama, kteří asi chtějí ovládnout tohle město a pak mu přidělává starosti jeho švagr Leo. Kitjo (Zlatko B.) drží kamarády pohromadě a pravidelně pro ně dělá projekce na své kurevsky velké televizi a takhle nějak si tihle podivní přátelé žijí své mizerné životy. 70% ()

NinonL

Byla to tehdy krásná doba, kdy se chodilo na promítání filmů do některých videopůjčoven. I v tomto filmu a v jeho videopůjčovně se promítají filmové hity tehdejší doby. Mads Mikkelsen hraje zaměstnance právě té videopůjčovny a ostatní herci jsou jeho kamarádi a dívka, která se mu líbí. Kim Bodnia hraje týpka Lea, který postupem času více a více blázní. Za mně průměr. ()

TomX2

Nikdy som sa poriadne nevedel stotožniť s cholerickými povahami, takže ma ústredná postava Leo občas riadne srala. Každým jeho krokom sa stupňuje napätie, do toho ešte krvavočervený filter a človek vie, že to nedopadne dobre. Kim Bodnia v tomto ohľade odviedol slušnú prácu, tieto záporné role mu predsa len sadnú. Viac ma však zaujímala dejová línia čudáckeho Lennyho v podaní Mikkelsena, ktorý mi bol veľmi sympatický (dvanásť filmov za týždeň, takého by som chcel mať v okolí aj ja) a aspoň jemu som prial, nech preňho všetko dobre dopadne. A aj keď jeho príbeh poriadne nebol uzavretý, dúfam, že s tou slečnou to nakoniec dopadlo dobre. Inak samozrejme už tradične mrazivé, napínavé a strhujúce, ako je už Nicolasa zvykom. ()

PP66

První hodina vleklá nuda o ničem, zbývající půl hodina dějový fičák plný zážitků. Pěkně nám pan režisér tuhle dobrou vztahovku naservíroval i se známými herci z Pusher. ()

Eldrick

Refn si dává repete s hereckým ansáblem z jeho debutu PUSHER a do jedné z rolí obsazuje svou pozdější manželku. Oproti PUSHER je BLEEDER melancholický kousek řešící zase chlapské problémy se ženskýma na pozadí obsese filmy. Prostředí je inspirováno CLERKS a Tarantinem, přičemž Madsova postava evokuje takovou zamlklou verzi Tarantina, ale ve skutečnosti je to sám Refn v celé kráse. Ačkoliv je mi téma blízké, výsledný dojem je oproti PUSHER slabší. ()

M.i.k.e

malý nezávislý kousek, který ale postupně slušně zraje.  Refn přináší dost depresivní náhled do života permanentně nas*aného frajera, (jakkoliv k tomu nemá úplně důvod), který svojí nas*anost jednoho dne vyventiluje na svojí přítelkyni, čímž rozjede kolotoč fatálních událostí. Těsně po shlédnutí sem bral Bleedera čistě jako odškrtnutý rest v Refnově filmografii, ale postupem času jsem zjistil, že se mi tahle studie agrese a chování bez zjevné příčiny slušně zaryla pod kůži. Jde sice teprve o druhý Refnův kousek, ale stejně jako ve svojí prvotině i tady moc dobře věděl co chce natočit a už jen samotná kamera vyvolává depresivní až klaustrofobické stavy. Ještě, že je tu Mads Mikkelsen jako dánská variace na Tarantina, který do všeho toho zmaru přináší alespoň trochu toho polotrapného pozitivna...70% ()

zette

Dalsi z te nastupujici danske filmove vlny devadesatych let, ktera byla v neskutecne forme. Spolecnym jmenovatelem byla realisticka kamera, osudy obycejnych lidi, zajimave vykreslene postavy a hlavne vyborni herci. Ackoliv je cela rada lepsich severskych filmu, tento je porad nadprumerny. ()

majo25

Tragický príbeh z depresívnou atmosférou, v ktorom sa predstavilo pár bizzare týpkov. Niektorým hrablo totálne, niektorým skoro. Páčili sa mi scény, kde malí mladí problémy s konverzáciou. A záver to posadil ma zadok. Kamera - trhané rybie oko či čo to bolo - oničom. Inak v Dánsku sa asi veľa nezarába, keď si môžu dovoliť "iba" takéto mikrobytíky. ()

okkac

Druhý Refnův film je v podstatě hodně podobný jako jeho debut Pusher. Možná je to celé tím civilním stylem a skoro těmi samými herci, který tentokrát ale hrajou takové tragikomické postavy potloukající se životem bez větší sociální intervence, kromě té mezi sebou (obzláště to platí pro filmového magora v podání Mikkelsena). Závěr filmu, ale už přepne do hodně vážnější noty, která skončí tragickým vyvrcholením. ()

Radiq

Bleeder, neboli ve slangu ničema, lump, příživník, chudák, lékařsky též ten, kdo krvácí, hemofilik. Obsazení jak z Dealera, natočené stejným pouličním stylem. Ty jejich malé krcálky, to bych tipoval spíš někde v Číně a ne v Dánsku. Mimo jiné mi to přijde jako Refnovo vyznání filmům, které ho inspirovaly nebo se mu líbí, k čemuž mu dobře posloužila videopůjčovna a postava, která o ničem jiném než o filmech nemluví (Mads Mikkelsen). Jako film to není zrovna průlomové a spěje to k jedné nebo dvěma zajímavým scénám, ale jinak nic moc. ()

Sfinkter

Další Refnova silná káva - nečekejte žádné bílé nescafe, ale nechutně hořkého turka s těžkou vrstvou lógru na dně poháru. Kodaň by měla Refnovi postavit sochu a všichni filmoví nadšenci velebit jeho režisérský styl a děkovat za protlačení Mikkelsena na plátna kin. Mrazivá sociální sonda, přesně moje krevní skupina. ()

Tosi

Drama o traumatech, násilí a hněvu s výborným Mads Mikkelsenem, jehož postava týpka z videopůjčovny, co sjíždí dvanáct filmů týdně a k tomu se marně snaží sbalit holku, se do tohoto depresivního filmu s krvavým koncem jakoby nehodila, ale působila spíš jako vtipné odlehčení. ()

Brain-D

Dvě různé příběhové roviny, které se setkávají v jednom bodě. 1. Hlavní rovina je příběh nešťastného člověka, kterému jeho dívka oznámí, že čeká dítě. Je na svou dívku naštvaný a ubližuje jí. Její bratr se jí, ale zastane... 2. Vedlejší rovina je o seznamování dvou obyčejných lidí. Ta autentičná nervozita a postupné zbližování bylo opravdu nádherně stvárněno. Díky tomotu chápu krásnou vybarvenou citovost v "Drive". Naprostá nádhera. 3. Společný bod je v podstatě místo, které většinu postav spojuje. Ta spojnice je obecně "film". Večery, kdy se parta sejde na film či, kdy mladím pozve dívku do kina. Opravdu jsem nečekal, že dostanu tak půvabný scénář s naprosto perfektně vykreslenými postavami. Skvělé ! ()

Lukoboss

Krásná ukázka rozkladu lidské duše a osobnosti jako takové. Každá z postav má (tak jako každej člověk) svou stinnou stránku, která se časem rozleze takovým způsobem, až jsou následky nevyhnutelný. Je to všechno ještě natočený tak neskutečně syrově a chladně, až z toho běhá mráz po zádech. P.S.: Závěrečný věnování asi chápe jen sám autor... ()

SpaceOdyseus

Refn zase serviruje syrove maso, tentokrat v trosku rodinejsim podani. Hlavni hrdinove jsou filmovy fanousci, coz je fajn videt, co ale neni fajn je, jak film neprijemne graduje k nevyhnutelnemu konci. Dale za zminku rozhodne stoji super kamera, ktera v klaustrofobickych kutlocich doslova kouzli s atmosferou. ()

Zero_Signal

Tak taký skurvene silný filmový zážitok som už nezažil dlho. Sedím, pozerám do blba a snažím sa nejako z toho spamätať, ale zdá sa že nadarmo. Toto mi bude vrtať v hlave ešte dlho.. ()