Frankenstein: Děs a hrůza

• Velká Británie The Horror of Frankenstein (více)

Nelítostný Victor Frankenstein vytváří z částí lidských těl děsivé monstrum a nezastaví se přitom před ničím. (Netflix)

karnifex

Film natočený se značnou ironií a nadhledem, ale zas ani komedie, ani horor (ostatně, pokud chcete vidět skvělou komedii na toto téma, rozhodně doporučuju Mladého Frankensteina s Genem Wilderem - ten je asi nepřekonatelný!) Zde je tedy Frankenstein sice taky mladý (a k tomu opravdu úlisný, bezcharakterní a odporný), ale celkově film spíše nudí. Frankensteinova laboratoř byla stylová, ale silně mi tu chyběla jedna z nejdůležitějších součástí frankensteinovských filmů - chcete hádat? No jasně - rozvášněný dav vesničanů s pochodněmi a vidlemi! Bez toho je tento žánr jak hokejový zápas bez gólu - a hvězda dolů! ()

kavralajka

Sice je to dost přímočará verze klasického hororu, a tentokrát je to i trochu nuda, ale zase zde vidíme všechny atributy Hammerovské produkce. Jasně červená krev, otřesné triky, prsaté herečky a samozřejmě mlha na vřesovištích. Tedy všechno, co mám na těchto filmech rád. Takže za tři a hotovo. ()