Stárnoucí letuška Jackie Brownová (Pam Grierová) si přivydělává ke svému hubenému platu pašeráctvím peněz z Mexika pro překupníka zbraní jménem Ordell Robbie (Samuel L. Jackson) až do doby, kdy ji zatknou agent AFT a policajt z L.A. přímo na letišti. Pokud jim slíbí spolupráci při dopadení Ordella, má šanci vyhnout se kriminálu. Jackie, která je na svobodě jen díky sympatickému ručiteli soudních kaucí, zosnuje odvážný plán, jak to zahrát na obě strany. Situaci však komplikují Ordellovi komplici Louis Gara a Melanie Ralstonová, kteří mají své vlastní záměry. Jackie, která na oko spolupracuje s policisty i nepohodlným šéfem, se pokusí vypálit rybník oběma a odejít s milionovým balíkem. Kromě Grierové a Jacksona se ve hvězdně obsazené adaptaci románu Elmora Leonarda od režiséra Quentina Tarantina představují také Robert Forster, Michael Keaton, Bridget Fondová a Robert DeNiro. (HBO GO)

martinez.

Tarantinovo první zavrávorání. V žádném z jeho předešlých filmů nebyla ani jedna postava zbytečnou. A že jich bylo vždy požehnaně. Jackie Brown má postav málo a vlastně ani jako kdyby tam nebyly. Bez Fondy a De Nira se to mohlo obejít úplně, Forster působí příjemně jako hitchocovský hrdina (hlavně vzhledem), ale též není zajímavou postavou a velkou záhadou zůstává i postava Jackie. Nezajímavá, nudná. Proč je ten film vůbec o ní? Jediný, kdo působí jako klasický tarantinovský gangster a vede odpovídající zábavné fuck dialogy, je Jackson. Je to zbytečně dlouhý (slovo zbytečně se zde bohužel musí vyskytovat často), o ničem, hudba mně taky nesedla a svoje si s přehledem plní pouze kameraman a herci. ()

LEATHERFAC

Vážení přátelé...pro mě o něco slabší Tarantinovka...i když úplně slabá určitě ne. Jen to nemuselo být tak dlouhý... ()

korndaddy

Jackson s dlouhejma nažehlenejma vlasama a De Niro jakoby v budoucích letech zplůodil Earla. :-D Jinak BRAVO Jackie. Takovej plán ve kterým všem řekneš pravdu, ale jen takovou aby si z toho i něco měla.. To je pěkný. Ale to je tak všechno. Jeden ze slabších Tarantinovo filmů, ale v žádném případě ne špatnej. Tak půl až tři čtvrtě hoďky dolů by neškodilo. ()

Mistickzz

Po Gauneroch a Pulp Fiction sa Tarantino opäť snažil namiešať koktejl plný hlášok, skvelých rozhovorov a elegantnej akcie. Nemôžem povedať, že sa mu to nepodarilo, aj keď Jackie Brown nemalo také čaro ako predchádzajúce filmy. Samozrejme potešili herecké výkony. Či už elegantne prefíkaná Pam Grier, odporný Samuel L. Jackson, alebo pohodlný, no nevyspitateľný Robert De Niro. Dosť mi však prekážali prechody pesničiek zo scény do scény, proste keď skončila scéna, tak skončila aj skladba a často aj v strede slova alebo taktu.To mi troška narúšalo vlnu, na ktorej som sledoval príbeh. Jackie Brown je ale presto ďalšia výborná tarantinovka, ktorá má svoj štýl a kvalitu. Na záver len "Kde je Mel? Otom som si chtel práve stebú promluvit. Ona mi neskonale pila krev. Buzerovala mi, že sem ji nechtel nechat tú tašku, pak se mi začala pochehtávat, to len podtrhla, já sem totiž zapomnel, kde sem zaparkoval auto, trochu sme bloudili a ona celou tu dobu do mne rila aje to tahle řada Luizi? Je to tahle řada Luizi?Úplne mi to drásalo nervy kamaráde. No a de si ji teda nechal? Ja sem ji vodprásk." 82% ()

Seti

Tarantina mám raději říznějšího a vtipnějšího, nebýt Jacksona s DeNirem, tak mě komorní Jackie Brown ani moc nebavila. ()

Benedygtus

No snad jen diky hudbe si lze domyslet to, ze se o film postaral Quentin T., protoze jinak mi to moc jako jeho snimek nepripada. Ano, je tam jasne vepsan jeho vtip, ktery jsem si zamiloval, ale zda se mi, jakoby film byl na QT trochu vycenzurovan. Zkratka na QT tam je prilis malo oplzlosti a mrtvol. Ale me se tahle zmena velmi zamlouva a jsem za to rad! Vynikajici, kdybych nebyl lenoch tak to snad i vmestnam do TOP10. P.S.: soundtrack je jedna z veci, diky kterym na Jackie Brown budu jeste dlouho vzpominat. ()

iXtr3m3

Dobrá Tarantinovka s dobrým obsadením ale s dôrazom len na slovo dobrá. To znamená, že určite to človek neľutuje, že to videl, dokonca to môže aj s čistým svedomím odporučiť, ale nie je to film, pri ktorom by bolo nad niečím možné jasať. ()

klukluka

Jasně, pozitiva jednoznačně převažují, je to výborný film. Možná jen trochu zbytečně dlouhý a založený na premise, že policajti jsou banda totálních kretén, kterou je možný opít rohlíkem. Filmové Jackie to klaplo a působilo to věrohodně, v reálu bych jejímu plánu nedával na úspěch ani procento naděje. ()

Loki_Six

"Look, I hate to be the kinda nigga does a nigga a favor, then, BAM!, hits a nigga up for a favor in return. But I'm afraid I gots to be that kinda nigga." ()

Chmur

„Je mi šestapadesát. Nemůžu nikoho obviňovat ze svých vlastních činů.“ Kdybych film viděl před více než 20 lety poté, co jsem zhlédl Pulp Fiction a Gaunery, asi bych byl strašně zklamaný. Teď to ale vidím jinak. Jedna z nejlepších Tarantinovek. Jackie a Max mi jsou sympatičtí. Tak nějak mám pocit, že jim rozumím. Navíc všichni herci hrají skvělé. Je to hutný koktejl charisma a sexappealu. Titulní píseň Across 110th Street se na několik dní hluboce vryla do mysli a musel jsem si ji pouštět několikrát po sobě. Vím, že Jackie Brown vzdává Tarantino hold blaxploitation filmům 70. let, pro mě to ale bylo krásně melancholické připomenutí let devadesátých. ()

Vajonek

Chvíli mi trvalo se na tohoto stále svého (absurdity, sprostá slova, zloduši i hezké zajímavé ženy...) ale zároveň zase trochu jiného (pomalejší rozjezd a tempo celkově, trochu jiné typy vztahů) Tarantina naladit. Pak to ale opět stálo za to a film jsem si užila maximálně. Asi nejvíce mě bavila možná trochu překvapivá linka Jackie-ručitel, ti dva byli spolu od prvního setkání prostě kouzelní. A nesmím také zapomenout, že tenhle film obsahuje jeden z nejlepších soundtracků, jaké jsem kdy slyšela. 85 %. ()

black_adder

Quentin Tarantino a Samuel L. Jackson...tohle osvědčené spojení dvou obrovských osobostí, snad ani nemůže dopadnout špatně...a když k tomu ještě přidáte taková jména jako Bridget Fonda, Michael Keaton, Robert De Niro či Robert Forster dostanete další parádní gangsterku... ()

cold

Když jsem ho viděl poprvé, tak jsem byl nadšen. Postupně se mi, ale nějak vytratilo nadšení. Což mě překvapuje, protože u Tarantina to bývá většinou obráceně. Pulp Fiction je prostě moc skvělý film a tím to asi bude. Přesto všechno lepší průměr (3a 3/4). Když to tak píši budu se muset jít znovu podívat... -- Po čase asi 2 hod. (nějak mě to neláká ani dokoukat do konce:-( ) -- Je to dobrý (slušný) film, ale hodnocení neměním. Myslím, že Tarantino má navíc (což dokázal Kill Billem tedy jen jedničkou). ()

Arach.No

Vzhledem k tomu ze Pulp Fiction jsem videl driv nez Jackie Brown, tak si nemuzu pomoct a musim rict - "Co to je?!" Tenhle film je az na par scen,hudbua S.L.Jacksona naprosto "netarantinovsky" a ma mnohem mensi spad nez Pulp Fiction.Nedavno jsem nekde cetl ze se jedna o tarantinuv nejlepsi film a nevericne jsem ziral.jak tohle jenom nekdo mohl napsat.Jackie Brown je uz na prvni zbezny pohled na mile vzdalena kultovnimu statusu PF a pri blizsim ohledani jsem zjistil ze pouze tak polovina scen film vyzdvihuje na Tarantinovu uroven.u jineho filmu by se to mohlo zdat dost,ale od Mistra Tarantina clovek preci jenom ocekava neco vic.Dej plyne porad dal aniz by do sebe divaka vtahl a ten se potom chvilemi (stydim se to rict,vzdyt jde preci jen o Quentina) nudi.Ani vykon Pam Grier me nijak moc nenadchl, celkove se mi tam nejvic libil S.L.Jackson a Robert De Niro,kteremu tahle role sedla uplne dokonale.Nebyt par scen,napr.sukaci scena,nebo kdyz De Niro odstreli Melindu na parkovisti, tak by pro me tento film asi zapadl nekam do te horsi kategorie.A 4 hvezdicky davam jenom kvuli Tarantinovy jehoz filmy jinak zboznuju,ale tento se alespon me zda celkove nejslabsi a narozdil od ostatnich Tarantinovych filmu ma celkem hodne hluchych mist. ()

Revolver

Tarantino se tady trochu utnul. Řekl bych , že pro tyhle tipy filmů se jeho styl vůbec nehodí.Ovšem je tu i pár kladů:herecké výkony(hlavně S.L. Jackson) a také skvělá atmosféra let sedmdesátých , ale toť bohužel vše. ()

Ratherfly

Jackie Brown je další stylový příběh a la Tarantino, jen nese o něco míň pro jeho filmy typických znaků (hodnotím do KB II) - možná je to ekvivalent pro párkrát se zde v komentářích objevující příd.jm. nejdospělejší(?), ikdyž dost možná je to dáno knižní předlohou, z niž vycházel. No každopádně tady Quentin trochu upustil nohu s plynu, což filmu sluší, a společně s vynikajícím hudebním doprovodem ve stylu sedmdesátek dal snímku vážně šmrnc. Herecké výkony jak jinak na výbornou - zejména neodolatelně nemasný-neslaný De Niro je fakt bomba. Mám ale dvě výtky, kvůli kterým nepůjdu s hodnocením na pět švestek. Za prvé je to na můj vkus přílišná rozvleklost filmu, což by mi ale až tak nevadilo vzhledem ke kvalitnímu obsahu (teda až na→). Ona podstatnější vada na kráse je samotné rozuzlení snímku a ona setsakramentská shoda náhod a ve výsledku kurevské štěstí, díky němuž to pro Jacie dopadlo tak jak to dopadlo. Určitě si ho ale dám ještě někdy znova, a jsem teda fakt zvědavý, jestli v mých očích půjde ve stopách filmů, které zrajou jako víno, nebo to pro mě bude dvou-a-půl hodinový nepoživatelný nášup. ()

Shakeus

Reservior Dogs a Pulp Fiction se to ani nepřibližuje, snad možná paroduje. Ne že by to bylo špatné, ale nemá to zajímavý příběh, rozhovory mě převážně nudily a charaktery mi nic neříkaly. ()

Dvě smutné zprávy ze zahraničí

Dvě smutné zprávy ze zahraničí