Stárnoucí letuška Jackie Brownová (Pam Grierová) si přivydělává ke svému hubenému platu pašeráctvím peněz z Mexika pro překupníka zbraní jménem Ordell Robbie (Samuel L. Jackson) až do doby, kdy ji zatknou agent AFT a policajt z L.A. přímo na letišti. Pokud jim slíbí spolupráci při dopadení Ordella, má šanci vyhnout se kriminálu. Jackie, která je na svobodě jen díky sympatickému ručiteli soudních kaucí, zosnuje odvážný plán, jak to zahrát na obě strany. Situaci však komplikují Ordellovi komplici Louis Gara a Melanie Ralstonová, kteří mají své vlastní záměry. Jackie, která na oko spolupracuje s policisty i nepohodlným šéfem, se pokusí vypálit rybník oběma a odejít s milionovým balíkem. Kromě Grierové a Jacksona se ve hvězdně obsazené adaptaci románu Elmora Leonarda od režiséra Quentina Tarantina představují také Robert Forster, Michael Keaton, Bridget Fondová a Robert DeNiro. (HBO GO)

ywo666

Hmmm. Tak skorejší Tarantino mi nejak extra nejde. Dlho som sa jeho starším dielam vyhýbal a môžem povedať, že som o nič neprišiel. Jackie Brown je podľa mňa len mierne nadpriemerný film. Tie niektoré ťahy sú dobré. Ale film mohol mať tak o 30 minút menej. Pár slušných dialógov sa tu nájde. Ale je ich menej ako som čakal. A hudba k filma ma nechávala maximálne chladným. Herecké výkony sú super. Ale tým asi všetky klady končia. U mňa tak 3 a pol*. ()

elanius

(90/2013) / Skrytý klenot Quentinovej filmografie. Jackie Brown som prvýkrát videl hodne dávno, asi sa mi to aj páčilo tipujem. Podujal som sa na druhé zhliadnutie po rokoch. Po tých dlhých rokoch keď som videl QT vývoj a posun o hodné kroky dopredu, trochu som sa aj obával čo mi vlastne Jackie ponúkne. Nie je ľahké neporovnávať Jackie s Pulp Fiction, ono sa totižto zdanlivo jedná o ten istý žáner. Po pozretí však musím konštatovať, že to nie je docela pravda. Jackie je totižto v istých momentoch ešte dokonalejšia. A viac ako o zbierku poviedok sa jedná o pomaličký heist. Z Pulp Ficiton sa postupne sa stal kult, film už ani nie je filmom, ale zbierkou dokonalých, kultových momentov. Dobehla ho jeho dokonalosť. Jackie sa drží oveľa viac pri zemi, jemne rozohráva vzťahy postáv, netlačí tak na pílu, ale štýlová je minimálne rovnako. OST takisto porovnatelný s genialitou sountracku PF. Smiešne je vidieť ako sa kopa komentárov točí ohľadne nudy, zdĺhavosti, nudných dialógov a podobne. Škoda, že niektorí diváci poslali film do priemerných vôd práve kvoli porovnávaniu s PF, Jackie Brown totižto poskytuje ako celok ešte intenzívnejší a prepracovanejší zážitok. (10/10). ()

Fleetguard

Když natočíte takový film jakým je Pulp Fiction-historky z podsvětí, je jasné, že laťku, která je hodně vysoko bude zatraceně těžké pokořit. Quentin Tarantino sice trochu ubral z litrů krve a rozstřelených mozků, ale jinak mu zůstalo vše z jeho černého humoru a hlavně jeho kvalitní režie. Jackie nechybí ani napětí,vtip, netradyční (Tarantinovské) dialogy a samozřejmě jeho umění vyprávět přiběh z několika úhlů a samozřejmě je plný brilantích hereckých výkonů. S.L.Jacksona (Ordella) si s jeho impozantní bradkou do copánku zamilujete stejně jako R.DeNira v roly hloupého packala (zabijáka). A nemohu ani zapomenout na skvělou Pam Grierovou (Jackie), které nezbyde nic jiného než vymyslet plán ják ušít "boudu na boudu" tj. přelstít jak poldy tak Ordella. Myslím, že Quentin nezůstal svému jménu nic dlužen a natočil další ze svých (Tarantinovských) Filmů! ()

Compadre

Moc se nedivim, že to tenkrát lidi nepobrali. Po Pulp fiction přišla docela "obyčejná"kriminálka. Alespoň teda na Tarantinovské poměry. Do Jackie Brownové se náš režisér snažil nacpat asi co nejvíc černochů, samozřejmě v čele s oblíbencem Samuelem L. Jacksonem a Pam Grirovou, kterou jsem doteď neznal, ale je to fakt třída. Skvělé byly ale i výkonu jejich hvězdných kolegů De Nira a Forstera..co dodat - prostě paráda. děj je dost komlikovaný a nápad ukázat různé scény z více pohledů se po Pulp fiction náramně osvědčil. Co mě trochu překvapilo byla hudba. Samé přesládlé skladby od Delfonics a spol...To že ve filmu není nadbytek brutálních scén mi nijak zvláť nevadilo, ani dlouhé rozhovory hlavních hrdinů se v tomto případě nekonaly, i když hlášek je tu zase docela kopice. Moc dobrej a pro Tarantina určitě netypickej filmek. ()

JohnSmith

Když jsem tenhle Tarantinův kousek před 13 lety viděl poprvé, tak mě to dvakrát nezaujalo. Teď jsem na nj nedávno znovu koukal a i když ten film znám jak svý boty, tak nebyl jsem schopnej se od něj odtrhnout. Tarantino má prostě dar vyprávění ()

Mytologie

Příběh nic moc. Už od začátku bylo jasný, jak film dopadne. Policii a záporňákům to místy moc nemyslí. Nevýrazný výkony postav (De Niro, L. Jakson) zachraňují vtipný hlášky a komplikovaný plán na získání peněz s efektním rozuzlením na konci. Pulp Fiction bylo o dvě třídy zábavnější. ()

McM

Tarantinova "pomalá", ale krásná jízda. Pam Grier je úchvatná! Poprvé v životě jsem si uvědomil, jak může být nádherná 44 letá ženská. Skvělej film. ()

KimmyJ

Rozhodně Tarantino nezklamal a je vidět že točit určitě umí. Scény typu té na parkovišti byly prostě úžasné. Co mi ale chybělo, byly jeho v každém filmu geniálně propracované dialogy. Plus o půl hodiny kratší = 90%. Takhle je to tak 77%. Naprosto souhlasím s komentářem kiddo... ()

Brain-D

Parádní Tarantinovka se skvělou zápletkou. Samuel L. Jackson byl parádní negr a zahrál to výborně !! De Niro byl na druhou stranu zas nevýraznej, ale rád jsem ho tam viděl :) ()

Brandon

Čtvrté rande s Pam Grier, po 25 letech od našeho prvního setkání. Tentokrát dorazila bez afra, zkušenějí, zralejší, ale pořád neuvěřitelně kočkoidní. Byl jsem z ní stejně paf, jako v těch praštěných sedmdesátkových blaxploitovkách. Jenže co čert nechtěl, organizace naší výjimečné schůzky se chopil jeden z nejnudněších režisérských omylů přírody, pan Tarantino. Já tušil, že to zprasí. Quentin jako obvykle nechal své postavy žvanit neuvěřitelné rádobycool bláboly, úmorně zdlouhavým způsobem natahoval každou scénu, mohl jsem si klidně odběhnout uvařit kafe, protože jsem měl jistotu, že až se vrátím, uvidím tu samou scénu ještě z pěti perspektiv, a spoustu dalších zrůdností. Místo svižného, zábavného rande se mi dostalo nejiskřivého filmového trápení. Budiž tomu režisérskému przniteli přičteno k dobru, že Pam vytáhnul ze dna na zasloužené výsluní, i když za nehoráznou cenu. Neházím flintu do žita, je jisté, že se s Pamelou Suzette sejdeme určitě v jiný čas, na jiném místě a za příjemnějších okolností. ()

sskrblik

Od Quentina jsem čekal něco víc! Ve filmu jednoznačně nejvýraznější a nejvíc "cool" roli má Samuel L. Jackson. Hraje gangsta nigga opravdu výborně, zbytek už je ale o dost slabší, ani skvělý De Niro nic moc nezachraňuje. Děj je na můj vkus až příliš jednoduchý a jednotvárný - jak jsem říkal, čekal jsem víc. Zase na druhou stranu se Tarantinovi povedlo vybrat dobrý mix hudby. No hodnocením něco mezi třemi a čtyřmi *. ()

hroubek

Už je to pár let co jsem tento film viděl, ale rozhodně nezapomínám na skvělý výkon Pam Grier a Samuela L. Jacksona.Jackie Brown přišla po Pulp Fiction, takže to měla velmi těžké, protože zápletka tady je o dost jinačí než předchozích filmech.Nechci tvrdit, že je film nudný, ale spíš hodně pomalý což zrovna není to nejlepší, když to vemu k porovnání s Gaunery.Naštěstí, když už děj upadá tak se objeví Robert de Niro, který si svoji roli naprosto užívá. ()

Terzeus

Zatiaľ najslabší Tarantinov film aký som videl. Z tej vety to vyznieva ako by šlo o niečo slabé, takže to uvediem na správnu mieru. Jackie Brown je kvalitný film. Trpí ale nudou. Tam kde druhý raz Tarantino dá zmysel aj tým najobyčajnejším a zdanlivo nedôležitým postavám vďaka výbornému scenáru, tak tu v Jackie Brown nudí. Po takej hodine a pár minútach sa Tarantinovský dych vytráca a ani sa už nevráti. Príbeh tiež prestane baviť a pri celom filme v podstate drží len skvelá réžia a vynikajúce herecké výkony. Škoda tiež toho pre Tarantina takisto netradičného šablónového záveru. Veď práve on je ten, kto zvyčajne vie predostrieť dobre vypočítaný a premyslený koniec svojím príbehom. Jackie Brown má, až na zopár odbočiek od detailov, ten najtradičnejší aký si vie divák predstaviť. 75% ()

Castrator

Tarantinův nikoliv nedoceněný, ale přehlížený film, na který musí mít divák náladu a čas, u žehlení nebo přípravy večeře film nedocení, zde se počítá s divákem, který je pozorný. Dabovaná verze táhne film opravdu, ale opravdu hodně dolů. Dabéři jsou možná kvalitní, ale hlasy Zawadské, Pospíchala nebo Juřičky naprosto nesedí k charakterům postav, o dosti umírněném překladu nemluvě. JB není napěchovaná "hláškami" a vtipnými dialogy jako Pulp Ficition (i když se tu taky něco najde), přesto jsou správně "tarantinovské" a zábavné. Je to jediný (únor 2016) Tarantinův film, který je o normálních lidech, ne o gangsterech, lovcích nacistů nebo lidí apod. ()

Timak

Pokud bych to měl hodnotit očima diváka v roce 1997, tak rozhodně dobrý film, ale předchozí 2 jsou někde úplně jinde. Samuel je bezkonkurenčně tahoun, Robert nemá co hrát a hlavní hrdinka je sympatická. Ale chybí mi tam to něco navíc, to co dělá z PF a RD klenoty kinematografie. Bojim se, že se Quentin už vyčerpal a bude to jen dobrý filmař. Jelikož jsem to viděl až teď (2019), tak už mám trochu lepší představu o režisérovi a jeho práci. Už vím, že je Quentin výjimečný režisér a že tento film je jeho nejslabší. Robert je naprosto zbytečný a zřejmě Madsen nemohl, protože s největší pravděpodobností to byla role pro něj. Absence jeho klíčových herců je tu patrná, protože jinak věřím tomu, že by tento film byl o něco lepší. Jackie Brown je fajn film, ale absolutně v tom nevidím Quentinovo rukopis, jež by pozvedl film na vyšší úroveň. Takhle to je jakási fajn černošská “pohádka”, na kterou se tak nějak zapomnělo. Dneska o tom filmu nikdo nemluví, přesto všechny ostatní Tarantinovky mají “nesmrtelný” status. ()

J.Lajner

Zatraceně silná černá káva bez přidaných umělých dochucovadel, které by zbytečně degradovaly výraznou chuť. Nostalgií a životním nadhledem nasáklá kriminální hříčka Jackie Brown, tak trochu zaskočila tehdejší diváckou obec očekávající něco na způsob „Pulp Fiction: Part II“. Z dnešního pohledu však o zklamání nemůže být řeč. Quentin Tarantino si i zde drží svůj snadno rozpoznatelný styl, ale zároveň se nemá potřebu opakovat. Namísto atraktivní gangsterky nám předložil snímek s rafinovaně vystavěnou zápletkou a osázel ho povětšinou inteligentními postavami, z nichž se konce dožijí jen ti nejchytřejší. Pro potřeby svého třetího celovečerního filmu, se Tarantino rozhodl zadaptovat knihu od oblíbeného spisovatele Elmora Leonarda. Konkrétně román „Rum Punch“ z roku 1992, na jehož základě byl vytvořen scénář. Výsledek pojednává o všem možném. Jackie Brown je filmem o životě, stárnutí a jedné nenaplněné romanci. Jo, a taky se v něm hodně fetuje a sem tam někdo někoho zabije. Velký návrat pro černošskou hvězdu subžánru „blackpotation“ Pam Grier a důkaz, že Tarantino na tlak veřejnosti kašle a bude si točit jak chce a co chce. ()

cross

Tarantino nepřekvapil. Film jasně zavání jeho tvůrčím stylem, který je však kvůli pohybům v perspektivách trochu nepřehledný a mírně překomplikovaný, nemluvě o natahované délce (nicneříkající dlouhé záběry či některé prakticky zbytečné dialogy). Trefou do černého je naopak vytříbené herecké obsazení, občasné tarantinovské zavtipkování či retro-styl vyprávění. A abych nezapomněl, Bridget Fonda je až neuvěřitelně sexy! V konečném hodnocení však nemůže Jackie nabídnout víc než jen standardní krimi zdrcující délky. ()

ganz

Na Pulp fiction ani na Reservoir dogs to nemá. Ale přesto jde o velmi nadprůměrný zážitek z filmu, který je umocněn quentinovými metodami, nápady atd. Zase jiný film o gangsterech a násilí, který skoro dosahuje kvalit svých předchůdců. ()

Dvě smutné zprávy ze zahraničí

Dvě smutné zprávy ze zahraničí