Stárnoucí letuška Jackie Brownová (Pam Grierová) si přivydělává ke svému hubenému platu pašeráctvím peněz z Mexika pro překupníka zbraní jménem Ordell Robbie (Samuel L. Jackson) až do doby, kdy ji zatknou agent AFT a policajt z L.A. přímo na letišti. Pokud jim slíbí spolupráci při dopadení Ordella, má šanci vyhnout se kriminálu. Jackie, která je na svobodě jen díky sympatickému ručiteli soudních kaucí, zosnuje odvážný plán, jak to zahrát na obě strany. Situaci však komplikují Ordellovi komplici Louis Gara a Melanie Ralstonová, kteří mají své vlastní záměry. Jackie, která na oko spolupracuje s policisty i nepohodlným šéfem, se pokusí vypálit rybník oběma a odejít s milionovým balíkem. Kromě Grierové a Jacksona se ve hvězdně obsazené adaptaci románu Elmora Leonarda od režiséra Quentina Tarantina představují také Robert Forster, Michael Keaton, Bridget Fondová a Robert DeNiro. (HBO GO)

Felix22

Jedna z nepřízemněji natočených a režijně i scénáristicky "nejvyzrálejších" tarantinovek - možná také jediná. Nejsou zde žádné dialogové šílenosti jako v Pulp Fiction, Djangovi nebo Panchartech. To samé se dá říci i o herecký výkonech a samotné režii. Postavy působí realisticky a ne nijak karikaturně. Zároveň ve snímku nechybí ani klasické tarantinovské zvraty. ()

JokerBaby

Takéto filmy dávam do jedného pytla a žeriem ich . Historky z podsvetia . Oni sa tam proste medzi sebou zabíjajú ako by nič. Jeden na druhého číha kto koho oberie , ošulí . Sex ? Ten sa tam rozdáva , proste kuknú dvaja na seba a ideme na to. V tomto filme sa stretli dve filmové celebrity. Robert De Niro, a Samuel L Jackson, pre mnohých obľúbený herec ktorý hrá väčšinou v kunových trhákoch . Robert detto samozrejme. Je veľa filmov ktoré vám na vždy ostanú v pamäti . Jackie Brown je jeden z nich. Režie: Quentin Tarantino záruka filmu ktorý určite stojí za ho pozrieť. ()

Teachman

Námět a zápletka: 8/10 ... Vizuální stránka: 8/10 ... Soundtrack: 7/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 8/10. ()

Andrrew

Nejúspornější Tarantino zbavený samolibých, pro děj nepodstatných dialogů, cinefilních hrátek s odkazy (pár pop-kulturních by se našlo), roztříštěné narativní struktury a hektolitrů prolité krve. Z jeho trademarků zůstává pouze vytříbená hudební složka. Namísto toho se „Maniak z videopůjčovny“ soustředí na důsledné vyprávění příběhu, jasné nastínění motivací hlavních postav a budování vztahů mezi nimi. Bezchybně obsazené, zahrané a odvyprávěné. Zajímavá odbočka v Tarantinově filmografii, která, bohužel, většinu jeho fanouškovské základny příliš nepotěšila a nejspíš proto už se Maniak k adaptaci cizí látky a minimalističtější filmové formě nikdy neuchýlil. ()

JesterKruger odpad!

Tady nelze dát ani jednu hvězdičku za námět (je to podle knihy). Toto je tak špatný film. Sice to není tak obrovský odpad jako Kill Bill 2, ale film Jackie Brown je asi lepší o 0,1%. Tarantino neumí psát scénáře, natož vytvářet nějaké příběhy (ty příběhy myslím u jiných filmů, toto je podle knihy). Tento film je jedna velká nuda. Naprostá nuda. Až na pár malých výjimek po hodině a tři čtvrtě, se tam furt bezvýznamně kecalo. Naprosto nezajímavý děj. Jediný film, který Quentin Tarantino udělal alespoň na 4*, je Osm hrozných, jelikož to má nějaký děj, a strhující okamžiky. Tady není nic. Stejně jako u Gaunerů, a druhého Kill Billa. Toto je čistokrevný odpad! ()

PeteBuck

Trvalo mi tak 20 rokov, kým som to znovu zopakoval. Treba povedať, že prvýkrát som to pretrpel a teraz sa mi to páčilo trochu viac. Ale stále mi to trochu škrípe. Je mi jasné, že Quentin je ťažký fanúšik Pam Grier a podľa mňa jej tak trochu chcel vystrúhať poctu, zároveň jej filmom, zároveň si splniť sen a obsadiť napr. takého Roberta Forstera. Ostatní sekundovali tiež zdatne: Samuel L. Jackson, Bridget Fonda, Michael Keaton, De Niro. Bolo to proste fajn. Chrisa Tuckera som takmer nespoznal. Ale na mňa je to trochu zbytočne natiahnuté a málo dynamické. Tak neviem, zatiaľ čo Quentin sa vyjadril, že nechce natočiť ďalšie Pulp Fiction, tak sa mu to podarilo. Nenatočil. Miesto toho vytvoril síce osobitú ale dosť natiahnutú a nevýraznú zlátaninu. Mne to nesadlo. A iba sa mi to zdalo, alebo bola postava Roberta Forstera urobená aj preto, aby Quentin povedal, ako je totálne hotový z Pam Grier? ()

PTuranyi

Výborná tarantinovka s inteligentným príbehom ako obtiahnuť svojho šéfa, nelegálneho obchodníka so zbraňami, o pol milióna $, pritom ho ešte naservírovať policajtom ako na podnose a vyčistiť si register. K tomu prvotriedna produkcia a vynikajúce herecké výkony. Okrem predstaviteľky hlavnej hrdinky Pam Grier tu hviezdi hlavne Samuel L. Jackson, ktorý s Tarantinom už natočil Pulp Fiction, ktorý Jackie svojím štýlom v mnohom pripomína. ()

F2003F

Príliš umiernený Tarantino, prosím zoberte mu niekto prášky. Ľahkým tempom a niektorými tvárami to navádza dojem len lepšieho tv filmu. Ani režisérov vyčnievajúci rukopis okrem výraznej precíznosti v tom badateľne nenájdete. Oddychovo si plnil svoje mokré fanúšikovské predstavy, na mňa bez chuti a hlavne bez náboja. Nič výrazné čo by aspoň trochu odklonilo dejovú ťahanicu sa za 2,5h dĺžku, ktorá je sama o sebe pri tak slabom námete extrémne nehorázna neudeje. Preto to najviac kríva na, narozdiel od zvyšku tvorby, neosvietenom scenári, ktorý až na zopár dobrých hlášok nedáva možnosť zažiť nič pútavé. Dialógy sú síce dlhé, ale aj keď je teoreticky film celý postavený na rozprávaní nezaujmú natoľko aby sa stratil pojem o čase a navyše postrádajú jedinečne ohromný štýl aký vie diváka odrovnať pri (odteraz takmer) každej tarantinovke. Výsledok nezanechá absolútne nič. ()

weth

Mám rád takový ty kecy o ničem.. Překvapení není u Tarantina žádné novum, takže až do konce divák stále čeká jak to vlastně všechno dopadne..4,5 * ()

Bohulib

Tenhle film se mi líbil nejmíň ze všech Tarantinových filmů. Děj mi připadal místy rozvleklý a konec byl nějak překombinovaný. Možná, že po dalším shlédnutí bych přidal. Zatím tři hvězdičky. Mimochodem, v tomhle filmu je prý nejkratší milostná scéna v historii filmu vůbec. ()

T.Clifton

Samuel L. s divným účesem, mrtvola v autě, peprné dialogy, ale Pulp Fiction to není... Příjemný film o tom, že příležitost dělá zloděje. Pozvolné tempo tu má svůj smysl, přesto může nadstandartní stopáž matně znepříjemnit večer. Postupně rozkvétající Pam Grier, buran DeNiro a žoviální Jackson nicméně za zhlédnutí stojí. ()

J.Bourne89

Klasický Tarantino, byť jen přeci trochu jinak, než u Pulp Fiction. Zápletka je zajimavá a nutí přemýšlet, co to ta kujonka Brownová má za lubem. SLJ a De Niro jsou ďábelská dvojka, i když Robert není zrovna hercem, který hraje takové outsidery a rozhodně to mohl víc roztočiť. Každopádně jsem nabyl pocitu, že bych nebyl šťasten, budu-li muset ve čtyřicítce začínat ,,Od znova", jak to nazvala Jackie v kuchyni po propuštění na kauci. ()

Ladisec

Další člen vynikajicích tarantinových filmů, takhle by podle mého měla vypadat kvalitní kriminální drama, navíc Tarantinův styl je cítit skoro pořád a to je to co dělá ten film neobyčejným a zajímavým, nikdo jiný by to tak skvěle nenatočil, je to radost se na jeho filmy koukat!! ()

aronofsky

Něco tak slabého bych od „legendárního” QT nečekal. Quentin chtěl navázat na úspěch Pulp Fiction a asi právě proto si s tím hrál tři roky (Pohotovost a povídku ze Čtyř pokojů nepovažuji za plnohodnotné filmy), na výsledku to ale poznat nejde. Dějová „rozsekanost”, která v PF fungovala na jedničku, tady jako by byla nepatřičná, samoúčelná. Vtipy se tu skoro nevyskytují, i když se o to tvůrce asi hodně snažil a nuda by se dala krájet. A navíc mi tu chybí pověstná Tarantinova perverznost. Nic šokujícího typu znásilněný negativ tady není. 60% ()

m4ynard

Okúzlujúca Quentinova lahôdka. Ja proste jeho filmy môžem a nemyslím, že by sa mi páčili, už len preto, že je to Tarantino. Ale väčšinou sa proste na jeho filmy dobre pozerá, či uz kvôli štýlovosti, dialógom, alebo hercom..všetky tieto zložky sú super. Herecké výkony vo filme sú skvelé. Môj obľúbený Samuel L., ale najmä by som vyzdvihol geniálnu vedlajšiu úlohu Roberta De Nira. Má môj obdiv, už len preto, že herec jeho rozmerov vzal takúto úlohu a zhostil sa jej famózne. Čakal som jedine trochu prepracovanejší záver resp. nejaké prekvapko, ktoré sa nekonalo. O čom sa hovorilo, to sa aj stalo. Ale inak som sa veľmi pobavil. A ešte by som dodal, prečo každý hovorí, že sa Tarantino sám vykráda a už je otrepaný. Okrem rukopisu (ktorý, nemôže sám od seba ukradnút) tie filmy ponúkajú niečo nové! ()

epsyn5

Neustálá reciklace již použité techniky už mi leze krkem. Při tomhle filmu mi to najív lezlo krkem skoro 3 hodiny... Jestli mě to samé čeká i u Parchantů, tak snad tarantina nadobro zavrhnu.. ()

Dvě smutné zprávy ze zahraničí

Dvě smutné zprávy ze zahraničí