Stárnoucí letuška Jackie Brownová (Pam Grierová) si přivydělává ke svému hubenému platu pašeráctvím peněz z Mexika pro překupníka zbraní jménem Ordell Robbie (Samuel L. Jackson) až do doby, kdy ji zatknou agent AFT a policajt z L.A. přímo na letišti. Pokud jim slíbí spolupráci při dopadení Ordella, má šanci vyhnout se kriminálu. Jackie, která je na svobodě jen díky sympatickému ručiteli soudních kaucí, zosnuje odvážný plán, jak to zahrát na obě strany. Situaci však komplikují Ordellovi komplici Louis Gara a Melanie Ralstonová, kteří mají své vlastní záměry. Jackie, která na oko spolupracuje s policisty i nepohodlným šéfem, se pokusí vypálit rybník oběma a odejít s milionovým balíkem. Kromě Grierové a Jacksona se ve hvězdně obsazené adaptaci románu Elmora Leonarda od režiséra Quentina Tarantina představují také Robert Forster, Michael Keaton, Bridget Fondová a Robert DeNiro. (HBO GO)

Chuckiecz

Tenhle film budu muset nechat trochu uzrát. Na první pokus jsem ani nepoznal že je to Tarantino. Nějak málo krve :-) Zatím je to film, který mě láká k dalšímu shlédnutí, tak potom uvidíme ()

Troglodytes

Film je sice dlouhý, tempo vyprávění spíše pomalé, ale rozhodně jsem se po dobu 151 minut vůbec nenudil. Kromě hlavní dějové linie (podvést drogového dealera, a zároveň kluky z protinarkotického), mi bylo potěšením sledovat vzrůstající vzájemnou náklonost 2 hlavních postav (Pam Grier, Robert Forster). Je až neuvěřitelné, jak se toho dá říct tak mnoho s minimálními prostředky. Žádná vyznání lásky, jen nemnoho drobných lichotek, řečených na správném místě. Žádná vášnivá objetí, jen letmé tření nosu o nos, a to prosím až v závěrečné scéně! Přesto z této scény vyzařuje silný erotický náboj. Kdyby se hrdina neovládl (ani bych se mu nedivil) a vášnivě se na Jackie vrhl, nebylo by to už ono. Ze scény by se vytratilo ono zvláštní napětí a také mnohé nevyřčené otázky. Film si zaslouží více než 5 hvězdiček. ()

fruitixx

Podle mě to je trošku moc přitažené za vlasy. A je tam moc náhod na jednou, holku zastřelí za blbý kecy, ho potom rovněž a nakonec to skončí potmě taky smrtí téměř bez důvodu. Všichni nepohodlní lidé prostě skapou, tak se zjednodušují scénáře. Od Tarantina bych teda čekal více. ()

davebono

Tenhle Tarantinův film mám moc rád. Scénkám s DeNirem a Bridget se vždy brutálně směji, ta úžasná absurdita a lidskost zároveň. 2 a půl hodiny utekly jako voda a já se pořád bavil a s napětím sledoval co bude dál. Pohled každé z účastněných stran mi přišel jako heslo "V jednoduchosti je krása.", tzn. každému jde o primárně o sebe a dělá pro to jen to co musí a co umí, bez omáčky okolo. Maximálně jedna malá výtka ke konci Samuel. L. Jacksona, který by si podle mě zasloužil lepší konec. Nicméně DeNiro, vysvětlující Jacksonovi co se podělo s jeho chráněnkou, to vynahradí. 5* je tady na místě. ()

marien1039

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů vůbec. Ději vévodí zamotaný podfuk letušky Jackie Brown, která se snaží oblafnnout jak policiji, tak svého šefa, obchodníka se zbraněmi. Robert de Niro zahrál skvěle neprofesionálního zloděje-troubu, tak že je ho divákovi až skoro líto, Samuel L. Jackson si zase jako obvykle střihl roli černého mafiána, což k němu sedí perfektně. Jemné dvoření Pam Grier coby samotné Jackie a Roberta Forstera jako ručitele kaucí Maxe působí sice romantickým dojmem, ale rozhodně to nedělá z filmu "slaďárnu". Tarentino tento film natočil na výbornou a marně hledám něco, co bych mohla vytknout. ()

Legi36

Další úžasnej film mého oblíbeného režiséra. Vše ve filmu obsažené mi jednoduše sedlo. Byl jsem na Jackie v kině a koupil si i dvoudvd, ani jednoho nelituji, naopak, k tomuhle filmu se časem rád vracím a bavím se u něj stejně jako poprvé. U Tarantina je navíc úžasné i to, že nejen jeho filmy ale i soundtracky jsou víc jak dobré a tenhle je dalším důkazem ()

JecteJogurty

Miestami trosku rozvlacne, ale tarantinovky su proste dotiahnute do dokonalosti. Ked clovek citi dym z cigarety, vonu starej koze v aute, tak ma postarane o ten pravy filmovy zazitok. Pribeh celkovo mozno nebol az taky vynimocny ale nenudil som sa. Vsetko ostatne ale bolo super, vratane niektorych hlasok - " Is she dead? - Pretty much. " su typicky tarantinovske a tie ja mozem. A vlastne neviem, preco som chcel dat 4*... ()

chicotomas

Trošku jiný Tarantino, než na kterého jsme zvyklí. Ne až tak vulgární zobrazující naturalistické scény, zato stále velice pečlivě pracující s jednotlivými postavami během extrémně dlouhých dialogů. Hezky složitě zamotaná zápletka a skvělá Pam (Jackie Brown). Já sem si to užil i přes svoji délku. ()

Nobunaga

Nádhera, Quentin reinkarnoval dnes už zapadlou, kdysi však populární hvězdu blaxploation filmů 70.let a obsadil jí do své vlastní verze filmu Podraz. Ve filmu se objeví i plejáda současných hvězd filmového plátna a tak i přes to, že ve své době Tarantino zklamal očekávání mnohých o dalším Pulp Fiction, je pořád na co se dívat. Z každého záběru je cítit Quentinova vycizelovanost, cit pro příběh, pro dlouhé drajvy kamerou, pro dialogy, pro stylový soundtrack- tentokrát ve stylu funky 70's. Nečekejte Pulp fiction, ale pozvolna gradující kriminálku, kdy do poslední chvíle není jasné jak se zápletka vyvine a budete se bavit. 4* ()

Pogodancer

Pro mně je tohle asi nejslabší Tarantinův kousek (když nepočítám Auto zabiják)... nevýrazná hlavní představitelka, De Niro kterému jsem poprvé v životě nevěřil roli... jedinou charismatickou postavou je slizký Samuel L. Jackson. :-) Jinak příběh slaboučký. ()

Smartynko

Čo mám k tomu povedať? Je to Tarantino. Tarantino nerobí filmy, robí klenoty. Tento možno nie je taký žiarivý ale má to čo od filmu očakávam. Poriadnu zápletku, dobré obsadenie, vyšperkované dialógy a dobrú hudbu. Nemám čo vytknúť až na ten slovenský dabing, v ktorom to nedávno išlo na Jednotke. Chcel som, že si to pozriem lebo Jednotka nedáva reklamy. Ale slovenský dabing? Prosím nie. Prečo ste ich nemohli namiesto cikania nechať proste hezky česky čůrat? Toto je ako keby mi niekto pchal do ucha klinec, ku**sky to bolí! ()

sir23

k tomuto filmu som sa dostal len náhodou keďže sa u nás málokedy vysiela o to viac som bol prekvapený keď som ho videl po prvý krát. super zápletka aj príbeh, veľmi dobre stvárnený skvelými hercami. Quentin Tarantino je jeden s najlepších režisérov vôbec. ()

skok01

Výborný klasický akční film, navíc v podání režie Quentina Tarantina. Není co dodat. Doporučuji k vidění. Snad jen přece něco - vypůjčím si popisnou myšlenku z obalu tohoto DVD, se kterou naprosto souhlasím: ...film (), který stojí nikoli na akci, ale na charakterech jednotlivých bravurně zahraných postav. ()

lapatata

Poslední Tarantinův film před Killem Billem a první, který si zaslouží plných pět. Není to sice ještě 100%, má to ještě stále dost společného s Gaunery nebo Pulp Fiction, ale k dokonalosti už chybí málo. ()

adako

Scenárovo to malo potenciál stať sa skvelým heist movie, Tarantino však prekvapivo nepremenil. Hlavný a jediný problém je tempo - Tarantino proste vtedy celkom nevedel tomu dať to správne tempo, ktoré je pri heist movie nevyhnutné. Len potom to má drajv a hlavne napätie, ktoré tu veľmi rýchlo vyprchalo. V Gauneroch ani v Pulp Fiction to nebolo až také potrebné, tu ale hej. Tak som teda odpísal hlavnú líniu filmu a zisťoval čo zostalo - a div sa svete, on tam bol ešte skvelý film o starnutí, o romantike (ako sa vyjadril sám Tarantino), skvelo zrežírovaný a božsky zahraný. Pam Grier a Robert Forster nechávajú všetkých hlboko za sebou a záverečná scéna lúčenia sa a Jackie za volantom je totálka. ()

wex666

Totálně nudné a natáhlé.Je to jak levná televizní inscenace z levnými dialogy.Tohle to nezachrání ani Jackson s De Nirem který zde hraje beztak jen štěk. ()

Dvě smutné zprávy ze zahraničí

Dvě smutné zprávy ze zahraničí