Mariňák Briggs ve výslužbě dostane úkol, který se ukáže být možná tím nejsložitějším v celé jeho kariéře. Má dopravit psí fenku jménem Lulu, na pohřeb jejího bývalého pána. Vyrážejí společně na cestu autem podél pobřeží Tichého oceánu, aby se do jednoho týdne dostali na místo určení. Namachrovaný lehkovážný frajer a svéhlavá psí dáma jsou ale poměrně neslučitelní, pes Lulu je k tomu často o krok napřed. Umí zdemolovat auto, zničit nadějné rande a taky umí utéct. V sérii průšvihů se z nich ale začíná stávat tým. Briggs postupně zjišťuje, co všechno Lulu už v životě prožila a co má ráda, Lulu si uvědomí, že by z něj přecijen mohl být solidně vychovaný a vycvičený člověk. Jenže k tomu všemu je potřeba dorazit včas! (Bontonfilm)

Trailer 1

Malarkey

Normálně bych podobnému filmu dal tři hvězdy a byl spokojený s tím, že jsem vlastně dostal to, co jsem chtěl. Jenže čtvrtou hvězdu jsem nakonec přidal za to, že tu Channing Tatum překvapivě neprvoplánově hraje týpka, který na první dobrou vůbec není sympaťák. Spíš tak trošku debílek. Jenže tak, jak se mění vztah jeho s oním psem, který zde má hlavní roli, tak se mění i jeho osobnost a musím říct, že mi to ke konci přišlo hrozně fajn. Dobrý, tady se Channing vyšvihl. Konečně zase film, kde je fajn a nehraje něco, co mě vysloveně odpuzuje. ()

borec999

Z mojej strany absolútna spokojnosť. Channing Tatum bol obsadený určite hlavne kvôli ženskej časti publika a na prekvapenie, vôbec nevadil vo svojej úlohe ani mne. Film je samozrejme už dopredu strašne predvídateľný a takmer každý uhádne ako asi skončí. Cesta k vytúženému koncu, ale zas až tak predvídateľná nie je, a za to palec hore. Okrem komediálnych vsuviek je v Psovi i dosť drámy(Tatumova postava má traumu z vojny a trvalé následky), vojenský pes LULU nevyzerá a ani sa rozhodne nespráva ako dobrý a roztomilý havino (ale ako agresívny, neskrotný živel) a v neposlednom rade, film netlačí pri každej možnej príležitosti umelo na divákove emócie (čo cením keďže to býva u podobných filmoch zvykom). Bavilo ma sledovať dej,Lulino vyčíňanie, postupné zbližovanie psa a Tatuma i  predvídateľný koniec, kde už hra na city má svoje miesto a nepchybne patrí. Pre ľudí čo mali/majú psa za 4*, ostatní si možno jednu hviezdu odoberú... 70% ()

vydumnica

Z mojej strany trošku sklamanie. Čakala som, že sa snáď z toho vykľuje nejaká romantická komédia, ale Dog je len obyčajný road movie o priateľstve človeka so psom. Podobných filmov tu už bolo dosť, tento neponúka niečo nové ani originálne. Jediná vtipná scénka a zároveň najlepšia zo všetkých bolá tá v 5* hoteli. Páčila sa mi hudba a kamera. Nepáčili sa mi vedľajšie postavy a celkovo dosť nudný, nepravdepodobný a nezáživný scenár. ()

tron

„Rekognícia? To vážne?!“ Väčšine psích filmov som dal 4*, česť výnimkám (sorry, ale u Snežných psov s Cubom Goodingom Jr. to fakt nešlo). Preto ma prekvapilo, že Psovi nemôžem, lebo po vzhliadnutí traileru som 4* považoval za automatickú samozrejmosť. No a nestalo sa. Film mi pripomenul staré (dobré?) časy, keď som na DVD pozeral vystrihnuté scény. Presne tak na mňa Pes pôsobil: ako keby som nevidel plnohodnotnú snímku, ale len nekonečné vystrihnuté scény. Tie síce samé osebe neboli zlé, ale po ich dopozeraní som na DVD skoro vždy usúdil, že rozumiem dôvodom, pre ktoré/prečo boli vystrihnuté. Vyložene „filmovo“ na mňa pôsobila azda len (silná) scéna pohrebu. Všetko ostatné divným spôsobom šumelo do prázdna (vykradnuté auto). Komediálne scény mi vyvolali maximálne úsmev na tvári (dole klobúk za „fľašu“, keď uvidíte pochopíte). Páčilo sa mi, ako naplno do toho Channing Tatum šiel, páčil sa mi samozrejme fotogenický chlpatý granát alias belgický ovčiak Lulu (aj soundtrack a výprava) a potešilo ma, že sa tvorcovia česť výnimkám vyvarovali klišé zvratom. Niekedy mi ale pravdupovediac práve prítomnosť klišé chýbala (väčšie finálne dojatie by akiste bodlo). ()

blackkocour

Co já tady vůbec dělám, proč mám sledovat film o psovi, když jsem kočka? Ne, teď naostro. Nemusím filmy o psech, nebo se psema, protože to z valné většiny bejvá jen ždímačka emocí, na koholiv jiného, než na pejskaře. Nebo na buchty, co si jak užijou hafana, tak i pánička. Tatum se jeví jako zajímavý herec, občas to vypadá že má spadeno na skvostnou kariéru, kde se role budou střídat jedna za druhou, ale v pokračováním Tango a Čivava, i pes zahrá lepší štěkot.. ()

• Fenka vo filme sa volá Lulu. Bola tak pomenovaná na počesť vlastného psa herca Channinga Tatuma, ktorého príbeh sa stal inšpiráciou aj pre tento film. Hercovmu štvornohému priateľovi veterinári diagnostikovali rakovinu v roku 2018, a tak ho pred "odchodom do krajiny za dúhou" Tatum zobral na niekoľkodňový výlet. aby si spolu užili. (maestrotatum)
  • Film je založený na skutočnom príbehu Carolin a Bretta Rodriguezovcov. Brett sa podieľal na scenári. (Arsenal83)

Související novinky

Striptérské drama Bez kalhot se dočká trojky

Striptérské drama Bez kalhot se dočká trojky

30.11.2021

Třetí snímek ze striptérské série Bez kalhot je oficiálně na cestě. Zprávu potvrdili režisér Steven Soderbergh (Nákaza, Dannyho parťáci) spolu s hlavní hvězdou filmu Channingem Tatumem (21 Jump… (více)