Svend a Bjarne pracujú v malom dánskom mestečku ako mäsiari. A pretože ich už nebaví počúvať urážky svojho šéfa, rozhodnú sa , že si založia vlastný obchod. Začiatky podnikania sú veľmi  bezútěšné, veľmi sa  im nedarí, avšak niekoľko náhod im  pomôže získať veľkú zákazku. Šťastie im začína priať . Aj preto, že objavia tajnú ingredienciu. Jej prísun však súvisí s tým, že v meste začnú záhadne miznúť ľudia... (Film Europe)

psychohippo

"Ta večeře mi připomněla moji Grétu." Inu, jak jednou ochutnáš, nezapomeneš! To platí i pro mé ochutnání dánské kinematografie. Nikdy to není jednou a dost. Je to: Můžu si přidat, prosím? Řezníci jsou takový malý, nenápadný film. Žádná jízda jako v Čině mají psy nebo sofistikovanost v Blikajících lucernách. Tady je jen jedno malý město, jedno řeznictví (vlastně dvě), dva řezníci (vlastně tři) a jejich příběhy a sny. Ty se smíchané melou v masomlejnku tak, že zíráte. Nikdy už nebudu podceňovat význam dobré marinády a nikdy, opravdu nikdy, se už nebudu posmívat upocenýmu chlápkovi, zvláště pokud má účes jako japonský rolník a dost se potí. Skromnost filmu je festovním řeznickým prknem, na kterém vás skvělé výkony herců naklepávají jak kuřecí řízky, pardon, jak "kuřecí nebíčka". Nikolaj Lie Kaas a Mads Mikkelsen jsou ikonická parťácká dvojka cvoků, který byste si domů asi nepozvali, ale přesto jim držíte palce. I když Madsova postava je na ránu sekáčkem z milosti. Ne, není to řachanda, až se vám třese ovar. Je to docela smutná sekaná, namletá z příběhů o smrti, samotě, šikaně a důsledcích rodičovské nespravedlnosti. Je to prostě maso! ()

calculus

Dobré, ale možná to mohlo být lepší. Pěkně ujetý příběh a jako takový mohl klidně i zůstat. Časté narážky na minulost a nehodu, racionální vysvětlování, to mi přišlo zbytečné. Ale dobrá, Jensen nesourodé situace rád zamíchá a takový koktejl máme od seveřanů rádi. "Připomnělo mi to Grethe." :-) ()

Hruskovice

Spoiler: Nebylo to tím masem ale tou marinádou.... :D Kdyby tam nebyla tato věta asi by se mi tento film tolik nelíbil. V podstatě jsem čekal něco dost jiného, více komediálního méně dramtického, ale i tak jsem se bavil. Hlavně při klíčových scénách a občasných vtipech. Každopádně Mads u mě stále stoupá výš v oblíbenosti, je to slast koukat na jeho výstupy (viz Hannibal atd.) 4/5 ()

blondboss

Dáni opäť vymysleli jednu z ich klasických čiernych komédií, ktorá vlastne podľa mňa ani komédia nebola, ale tak asi nerozumiem podobnému typu humoru. Mikkelsen a Kaas klasicky dobrí a na odreagovanie celkom fajn film. Ide len o to, že nie každému pointa a scenár sadne, takže na takýto film musíte mať proste náladu. U mňa celkom spokojnosť. 60 % ()

CrazymanM

Velmi povedená černá komedie,v hlavních rolích budoucí velké postavy dánské,potažmo světové kinematografie!P.S.Už je mi jasné,proč získal Mads Mikkelsen roli Hannibala Lectera!!! ()

DonBraso

Řezník Krkovička z Jája a Pája si přijde na své:)Zde máme Svenda a Bjarneho,který je každý trochu jiný,přesto sláva je přeci víc.Mads si zde vážně krade svůj film,přesto N.L.Kass je tu delší dobu v obrazech.Prostě upocený čelo a těla v mrazáku dokážou humorem zasmát.Ono totiž to nějaká veselohra moc není,ale ta míra absurdního je přesně tak akorát.Tohle musí sednout na první dobrou,jinak to nemá cenu ani dokoukávat.Moc úplně jsem nemusel bráchu Bjarneho Eigila,který moc nevím jaký měl mít průřez dějem,ale zvířátka měl rád o tom žádná.Milostná story asi byl jen důsledek koncové rozporuplnosti společnosti jako takové.Že by láska?Sláva?Nějak si říkám,co dal Svend do tý svý remulády za dobroty,že všem tak chutnala i s nohou realitního makléře.75% ()

Mamutol

V hlavní roli je krámek a v něm veliký mrazák. Jedna nešťastná náhoda způsobí, že hit grilovací sezóny je na světě. Hustá černá komedie, u které jsem se sice moc nenasmál, ale dobře bavil. Škoda toho konce, Jensen z toho mohl vyždímat mnohem víc. ()

luciekout

Já mám fakt slavnost pro Nikolaje a Madse a ten trochu švihlej skandinávskej humor mě prostě baví. Tihle dva by spolu měli hrát častěji. Navíc co si budeme, Kaas toho idiota hrál fakt dobře ()

dank011

Po jedinečných Adamových jablcích přišly pro mě tříhvězdičkové Blikající světla, abych nakonec skončil někde uprostřed při hodnocení tohoto snímku. Opět typický Jensen, asi nemám smysl pro humor, protože jsem se nahlas nezasmál ani jedenkrát, trošku asi podnět pro osobní psychoanalýzu...Proč to ? Protože i přes neschopnost se smát ( ale ano, hlášky a dialogy skvělé, trošku toho " pousmání pod fousy přiznávám) nad porcováním lidských těl ne zrovna nesympatických lidiček z okolí..se mi film líbil, jojo, jedním dechem. Snad pro pochopení pro lůzry, snad pro ten duch kamarádství, snad pro soucítění nad lidskými slabostmi...snad pro šílenou vizáž Svendovu, snad pro dvojroli Lie Kaase. Jedno společné pro Jensenovy filmy: dlouho leží v hlavě. ()

Radussee

Nu do pr....to je mazec! Psycho jak pes, nechápu jak to ty Dánové dělají, co film, to pecka! Když jsem viděl sestavu herců, hned jsem věděl do čeho jdu a zklamání vážně nepřišlo! ()

ekzorcist

"Co je v tom pytli, Svene?" No je tam čierny humor, fantastické herecké výkony (najmä potiaci sa a koktajúci Mads Mikkelsen) a perfektné dialógy. Severská čierna komédia je síce ohrozený druh, ale pár prežívajúcich exemplárov ako tento film a Boj snežného pluhu s mafiou stoja za to. Určite pozrieť! ()

hony23

Ani skvělý představitel psychopatů Mads Mikkelsen nezachránil tento film, který měl daleko větší potenciál. Hvězdní režisér i herci, ale slabý scénář. Přitom to mohla být černá komedie jako víno, kdyby to bebylo pojato tak vážně... ()

metztlimoon

Pri tomto filme je clovek stale napaty jak struna a caka kedy to praskne. Tu si ti dvaja rozhodne koleduju o pruser a kauzu Mrazak. Inak ma velmi pobavil ten plot twist na konci ohladom toho, co mali ti zakaznici najradsej na tom nebicku v papulke. Rozhodne chcem recept. Nebyt Mikkelsenovho renesancneho ucesu, mozno by som pouvazovala aj nad piatimi hviezdami. ()

Severský filmový podzim 2011

Severský filmový podzim 2011

05.11.2011

Po Severské filmové zimě přináší Severský filmový klub divákům letos již druhou filmovou přehlídku: Severský filmový podzim. V pořadí již počtvrté budou mít diváci možnost shlédnout vybrané snímky… (více)