Svend a Bjarne pracujú v malom dánskom mestečku ako mäsiari. A pretože ich už nebaví počúvať urážky svojho šéfa, rozhodnú sa , že si založia vlastný obchod. Začiatky podnikania sú veľmi  bezútěšné, veľmi sa  im nedarí, avšak niekoľko náhod im  pomôže získať veľkú zákazku. Šťastie im začína priať . Aj preto, že objavia tajnú ingredienciu. Jej prísun však súvisí s tým, že v meste začnú záhadne miznúť ľudia... (Film Europe)

YURAyura

8/10Takovy maly s(y)urovy film o malomeste se vsemi jeho zakoutimi a nejdivnejsimi charaktery. Divak nevi, jestli by mel byt znechucen, postrasen nebo rozradostnen - zadny z pocitu kvalitniho zazitku nedokaze nabyt vrchu. Humor je tak specificky - to specificnosti opravdu nemyslim samotnou jatecnost, ale dialogy kolem - ze to muze mezi "hlavni" latkou zapadnout, coz je urcite skoda. Ale taky se musim priznat, ze ten konec se mi nelibil - scenarista se bal ukoncit film nejak jinak, takze jsme se dockali jine hruzy. A docela by me zajimalo, zda si sami dali - nebo aspon ochutnavali, coz se pri vareni obvykle dela, ale zde se to ani v jednom zaberu nedovime. ()

katuska138

Takový Sweeney Todd ve vtipnějším prostředí, bez Johnnyho a břitev, s jedním psychicky narušeným, co má moc rád zvířátka, jedním psychicky narušeným, upoceným, co má moc rád úspěch a jedním psychicky narušeným, co moc rád vraždí zvířátka a vystavuje si jejich kostry. Co z toho spojení může vzniknout? Pár vtipných momentů a hodina a půl celkem velké nudy. ()

PP66

Krásná životná komedie, v níž se blýskli jako pitomci Mikkelsen a Kaas - ten dokonce v dvojroli. Aneb jak zbohatnout "omylem" přes kuřecí nebíčka. Trochu mi ta kreténskost připomněla jejich loňský společný počin O kuřatech a lidech - být za blbce jim jde velmi dobře a já se stále potutelně usmívám. ()

easaque

-5* po prvním zkouknutí jsem dal 4 hvězdičky, protože jsem chvilku před Řezníky viděl Adamova jablka a ty mě dostali hodně. Teď když jsem je viděl po 5 letech, tak mě bavili o dost víc a můžu tuhle řeznickou černou komedii povýšit mezi srdcovky. Příběh je napsaný dobře (pokud tedy nejste odborník a nemáte výhrady k nesmyslnému zpracování čerstvého masa) a Jensenova oblíbená partička hraje na výbornou. Takže doporučuji a nebojte se, i pro romantika se tam něco najde. [ PŘÍBĚH: 2 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

honajz2

Klidně bych dal i čtyři hvězdy, kdyby to nemělo kouzelný růžový happy end jak z americké romantické komedie. To se na mě nezlobte, ale něco takového se do tak černohumorné komedie o řeznících prodávajících lidské maso fakt nehodilo. Mělo to skončit odhalením skutečného tajemství jejich úspěchu, to totiž byla úžasná pointa a vlastně mě z celého filmu rozesmála nejvíc. Jinak to ale není vůbec špatné. Sice to zpočátku je strašně chladné a "jako vždy úžasný Mads" opět hraje ten svůj standard, za který mu všichni tleskají a já zase nepobírám proč (přitom tu zbytek herců hraje výrazněji a uvěřitelněji), ale jakmile se to trochu rozjede, tak se to příjemně sleduje, vtipných scén to má taky dost a docela mě i napínalo, kam se to vše posune. Škoda jen té poslední scény, jinak bych dal opravdu víc. I tak mě to ale ujistilo v domnění, že Jensen mi z těch současných slavných dánských režisérů rozhodně sedí nejvíc. Sice to taky není žádná extra třída, ale pořád lepší než to, co teď tvoří Trier nebo ta z prstu vycucaná dramata Bierové... Silné 3* ()

Necron

- A taky dvě jelení klobásy. Jsou úplně úžasné. - V čem spočívá vaše tajemství, jestli se můžu zeptat? - Je to dlouhý příběh. Stále mě fascinovaly klobásy. - Je téměř mýtické zabít zvíře... a potom se mu vysmívat tím, že ho nacpete do vlastního střeva. Dokážete si představit něco horšího než že vás nacpou do vlastního zadku? - Ne, nedokážu. - To je jedno z našich malých potěšení. :-) ()

johny89

Ten námět je tak neuvěřitelně tragický, že jsem to musel vidět. Mads Mikkelsen alias Svend Potítko je v tomto filmu naprosto geniální křupan a snad nejodpornější člověk, kterého jsem ve filmu viděl :D ()

M.i.k.e

po včerejších Rytířích spravedlnosti sem se rozhodl mrknout se na zoubek Jensenově filmografii a hned první kousek po kterém sem sáhl mě úplně nenadchl.Jensen se evidentně snaží míchat žánry a i tady je to mix (černé)komedie a dramatu,ale na mě to nezafungovalo tak jak sem čekal a myslím,že se z toho dalo v klidu vytřískat víc.Klidně za cenu toho že by se šlo trochu za hranu - což sem tak nějak u filmu s nádechem kanibalismu doufal,že se stane.A nepomáhá tomu ani obvykle skvělý Mads Mikkelsen...60% ()

Martin741

Len som cakal, ci sa inspiruju istym Paolo Villaggiom - ten vo filme Signore e signori buona Notte navrhol bojovat proti preludneniu pozieranim deti z chudobnych rodin. Fakt, nedelam si prdel, Villagio to urobil v tom filme : 76 % ()

MrPierc

Jsou dva. Dva řezníci, kteří jsou milí jako dvě prasečí kolena. Jeden se potí a vypadá jako velké mastné čelo a druhý každého kope. Tento ideální pracovní pár založí vlastní řeznictví, kde lidské maso je místní delikatesa. Velmi černý humor a Mikelsen, který se stále na něco vymlouvá + dementní bratr. Morbidní komedie, která není pro každého. Nejlepší hláška: Poslyšte nevyhrožujte mi tou žirafou :-) ()

C0r0ner

Jensen dokáže neuvěřitelně dobře napsat vtipné postavy, které mají většinou IQ vypnuté rychlovarné konvice a díky jejich vzájemné interakci tak stvořit hodně srandovní situace. Řezníci jsou veselá komedie, která sice není nijak přelomová, ale člověk se u ní jednorázově dobře pobaví a zasměje. 70% ()

Flynn

Asi jsem od filmu čekal trochu více, hlavně když se tam objevili mí dva oblíbení herci. Bohužel se film tak nějak ne a ne rozjet.. některé situace jsou teda legrační.. ale spíše jen tak jako úsměvné. Škoda, potenciál to mělo fakt velký... ale Mads Mikkelsen je tady teda skvěle slizský :) to je prostě účes na oscara :) ()

zette

Jensen je vyborny reziser a jeste lepsi scenarista. Dalsi film z jeho tvorby, ktery me velmi zaujal a pobavil zaroven. Absurdni situace na ktere divak sotva zapomene. Za me dalsi klenot danske kinematografie 21. stoleti. ()

angel74

Hodně morbidní černá komedie, při jejímž sledování občas tuhne krev v žilách. Mads Mikkelsen v roli totálně vyšinutého řezníka působí dost odpudivě s tím brutálním účesem a nadměrným pocením. Herecky mu jako obvykle nelze nic vytknout, ovšem tentokrát ho trochu válcuje Nikolaj Lie Kaas. Jakpak by ne, když hraje nejen dalšího pošahaného řezníka, ale i jeho retardované dvojče. U filmů, které Anders Thomas Jensen režíroval nebo se alespoň podílel na scénáři, jsem se ještě nikdy nenudila a Řezníci rozhodně nejsou výjimkou. (90%) ()

ivet.ka

Dánský smysl pro humor mi dokonale sedí. Zabalit hledání vlastního úspěchu a sebevědomí do několika zcela zbytečných úmrtí, je natolik černočerný humor, že se opravdu nelze nezašklebit. Adamova jablka mi sedla přeci jen možná trochu více, ale Mads Mikkelsen v roli upoceného řezníčka film vynáší na skvělou úroveň. ()

morgos

Každý si už musí říkat, že nadržuji dánským filmům a možná to tak i trošku je, ale tento film si těch 5 hvězd zaslouží. Výborná komedie s humorem černým jako to nejlepší ostravský uhlí. Výborně zahrané. Mads Mikkelsen divnej už od pohledu. Naprostý psychopat. Nikolaj Lie Kaas dalších z mých oblíbených je taky asociálně odloučený z reality a vraždí zvířátka a hraje si s jejich kostrami. Co se asi může stát když si dva psychopati otevřou řeznictví ? No prostě fantazie. Pointa celého filmu je opravdu dokonalá. Mads Mikkelsen zde ukázal, že se hodí na roli Hannibala Lectera. Doporučuji ()

SeanLSD

Ani Škandinávcom to vždy nevyjde... a niekedy sa ten ich zmysel pre podivný, absurdný a čiernočierny humor dostane tak ďaleko, že už zrejme definitívne prestáva byť humorom. Alebo to nebola komédia ? ___ Je pozoruhodné, že Jensen, ktorý napísal celý kopec dánskych filmov všetkých žánrov, si pre svoje autorské projekty vyhradzuje len tie ďaleko najbizarnejšie a najúchylnejšie námety. Akoby mu iné ani nestálo za réžiu. ()

snared

Zpocený Mads Mikkelsen zavírá do mrazáku lidi, aby udržel nově rozjetý byznys v chodu. Nikolaj Lie Kaas vrátí bratrovi život tím, že ho nechá odpojit od přístrojů. Pomalu se rozjíždějící i plynoucí černohumorná komedie s vtipnými dialogy, bohužel s jasným koncem, který ale můžeme odpustit. Je to přece spíše oddychový film na nedělní večer. Že se jedná o film vyšší kvality netřeba zmiňovat, na to jsme od seveřanů už zvyklí. 3,5* ()

Severský filmový podzim 2011

Severský filmový podzim 2011

05.11.2011

Po Severské filmové zimě přináší Severský filmový klub divákům letos již druhou filmovou přehlídku: Severský filmový podzim. V pořadí již počtvrté budou mít diváci možnost shlédnout vybrané snímky… (více)