Host

Během koronavirové krize se šest kamarádů z nudy rozhodne zkusit přes videohovor vyvolávání duchů. Jedna z kamarádek má známou – médium, kterou do videohovoru přizve a s jejíž pomocí chtějí duchy vyvolat. Zpočátku jde o nevinnou zábavu, když si ale další z kamarádek vymyslí příběh o mrtvém kamarádovi, pozve tím nevědomky do našeho světa démona. Postupně se jednotlivým účastníkům videohovoru začínají dít podivné věci a skupina kamarádů si pomalu uvědomuje, že začíná jít o život. (MaaaR@)

Morholt

Ale jo. Na to, že daný formát většinou nevyhledávám, to celkem ušlo. Člověk sice musí přetrpět nějakou půlhodinu a smířit se s neskutečně pitomou konstrukcí i s ne zrovna sympatickými herečkami (zejména osoba asijská byla na bombu), ale když to bubák rozjede, dokáže film napínat a vtáhnout. A jednou jsem se dokonce i zasmál a to když si jedna z účastnic nepovedené seance nezapomene ve vystresované situaci nasadit roušku. 50% ()

BoPo

Klasika, ktorá sa snaží zaujať tým, že sa odohráva počas covid-19 karantény. Čo má teda znamenať, že sa dva-tri krát povie slovo karanténa a jedna postava si raz nasadí rúšku. Inak dostanete partičku nesympatických postáv, ktoré navštívia bubáci. Plusom je ultra krátka minutáž a vydarené lakačky. Ak dokážete, či skôr chcete vypnúť mozog, tak si kľudne bežne zaskypovat. ()

JohnCZ

Na to, jak jsou horory obecně dost podhodnocované a zejména found footage subžánr, který mám fakt rád, tak mě tady to kladné přijetí fakt upřímně překvapuje. Beru v potaz, že to bylo natočené během lockdownu, takže v omezených podmínkách, ale on je to prostě zcela basic nenápaditý horor, který nestojí ani na konzistentním příběhu, ani na atmosféře, pouze na úplně obyčejných jump scarech toho nejlacinějšího kalibru. Tímto způsobem se kvalitní horor nedělá. ()

vurhor

Uf. Koronavirový rok 2020 nebyl ve všem špatný. Například dal podnět k vytvoření tohoto originálně pojatého fan footage hororu, které mi nahradil dnešní dávku cardio cvičení. Host je duchařský film, který se však celý odehrává v teams callu mezi holkami, které přežívají v domácí karanténě. A musím říct, že už jsem dlouho neviděl horor, který by měl tak velké množství fungujících lekaček. Kterých je tam dost. A jsou fakt hnusný. Samotný děj není na žánrové poměry nijak zvlášť originální. Už dopředu víte, že když se někdo pokusí vyvolávat duchy online, něco se tam posere. Otázka je, zda se filmu i přesto povede udržet divákovu pozornost. V tomto případě si film zaslouží medaili, je plný skličujícího napětí, hrůzných nápadů a velice efektivních lekavých sekvencí. Možná mi ale krapet vadilo, že film se ke konci trochu moc utrhl ze řetězu a ukázal víc, než bylo nutné. Jinak ale parádní krátký horůrek, který fan footage žánr posunul zase o pár kroků vpřed. Lepší 4* ()

agentmiky

Host vznikl v době koronavirové pandemie, tudíž tento karanténní nízkorozpočtový film je maximálně aktuální. Herci neznámí, vše se odehrává jen na počítačové obrazovce prostřednictvím videokonference na Zoomu a příběh se zaobírá vyvoláváním duchů. Když si to takto člověk čte, zní to jako něco, co zavání obrovským průserem, ale opak je pravdou. Snímek se s ničím nemaže a vrhne vás do středu dění, žádné představovačky postav nečekejte, ono by se to ani k přihlédnutí ke stopáži do filmu nevešlo. Jinak to nabídne pár scén, při kterých vám srdce malinko poskočí, celkově samotnou atmosféru nasáklou strachem všech zúčastněných postav dokázali autoři zachytit vskutku na jedničku. Není to žádná oskarová hitparáda, ale fanoušky si to najde a pokud někdy najdu čas, tak si film pustím znovu. Za mě dávám 70 % ()

FromHell

Absolútny ducharský masaker bez nejakých zbytočných omáčok.Maximálne efektívny zárez, ktorý konečne rozvíril vody upadajúceho subžánru. 100% ()

Hamaradža

S ničím novým neprichádzajúca duchárska jednohubka z nedávno vzniknutého, no už teraz znásilňovaného subžánru skype-found footage, obohacujúca ju asi iba o koronu. No asi pomerne funkčná, ja som sa bál. :) 2,5* ()

Trevor

Zabudnite na tabuľku na vyvolávanie duchov, teraz je in konferenčný hovor. Potešilo najmä to že film nebol prehnane dlhý, to je asi tak všetko. Objavilo sa tam pár lepších momentov ale drvivú väčšinu času sa pozeráme do tvári nie zrovna najlepších herečiek a pravdu povediac už po úvodných minútach som vedel že tento film ma nenadchne. Svojich fanúšikov si určite nájde, pretože nebol vyložene zlý ale neprekvapil takmer ničím. ()

honajz2

Hergot, mělo to vůbec nějaký scénář, nebo to celé byla jenom špatná improvizace? Stejně na tom všem je nejděsivější(asi) fakt že na scénáři pracovali tři (!!!!) lidé... Objektivně minimálně slabé 2* dát musím, protože ten nápad karanténního hororu je sám o sobě dobrý (když už z příkazů vlády není možné točit filmy normálně...), udělané je to poměrně uvěřitelně a asi jedna nebo dvě lekačky nebyly úplně tragické. Subjektivně bych ale snad i sáhl po odpadu, protože mě ten film dost vytočil. Nějakou naději jsem do toho skutečně vkládal a prvních 5 minut jsem byl celkem zvědavý, co z toho bude. Pak už mě to začalo nudit, protože než se k něčemu ten (hodinový!) film vůbec dostane, máme za sebou tak 15 minut. Následně se ukáže, že to evidentně bude duchařina - což už mě teda naštvalo, ale budiž, dokázal bych se přes to přenést. A než se to posune zase o něco dál, tak je pryč asi 35 minut a začne příběh tak hloupý a stupidní, že se až divím, že to údajně mělo scénář. Ono je pak až do konce filmu jasné, že půjde jen o lekačky a čekání na to, kdo a kdy zaklape bačkorami, přičemž je jasné, že nakonec stejně nikdo nepřežije. Ani to nebudu uvádět jako spoiler, dojít to snad muselo každému. Ale koho by zajímal nějaký příběh, když dnešním divákům stačí jen laciné vyděšení, že? Na co nějak vymýšlet příběh, na co vysvětlit, proč vůbec chtěli vyvolávat duchy, na co vysvětlit, co že to vlastně vyvolali (podle všeho nějaký duch, kterého si ta s brýlemi nechtěně vymyslela - tak proč je chce zabít, sakra?), proč to neustále mění formu (chvíli to vypadá jako Slender Man, pak jako levitující maska a ve finále jako nějaká příšera typu The Rake?) a když to zrovna vytvořili, proč to má takovou sílu, na co vysvětit, jak to vlastně dopadlo s tou ezoteričkou, proč vůbec vymýšlet něco jako příběh? Hlavně že se máme u čeho leknout... Postavy jsou nám hodně jednoduše představeny, ale stejně jsou všechny amatérsky zahrané a strašně nesympatické. Teda s výjimkou jedné, protože byla sexy a jako jediná z nich se nechovala jako úplná kráva s IQ 40, ale stejně umřela buď jako první nebo jako druhá. Atmosféra a napětí neexistuje, protože většinu filmu se neděje lautr nic - a z toho se má něco vybudovat? A kecy o inteligentním filmu jsou taky úplně mimo - leda by vám přišlo inteligentní, že si holka vezme roušku, když utíká ven. Bravo, to tak krásně reflektuje dnešní strach! Kam se hrabe nějaký trapný Tarkovskij nebo Bergman, tahle scéna celou jejich tvorbu strčila do kapsy! Ok, možná chci od hororu moc, ale mě strašně štve, jak ten žánr upadá. Budování atmosféry a napětí, inteligentně vymyšlený příběh, sympatické postavy a nějaký skutečný strach nahradily nejlacinější bubu scény, co nejblbější možné postavy, hloupý a maximálně nelogický příběh a ten fakt, že to z diváka automaticky dělá idiota. A Host je takový ukázkový příklad, proč je dnes pojem "kvalitní horor" ve filmovém světě evidentně už ohroženým druhem - protože divákům fakt stačí jen laciné vyděšení s nelogickým příběhem. Celkem mě tady těch 64% překvapuje - a ještě víc mě překvapují vysoká hodnocení od uživatelů, od kterých bych to fakt nečekal. V rámci těchto "počítačových hororů" je tenhle snad tím nejhorším, co jsem zatím viděl - a že jsem jich neviděl málo. A víte co? Nakonec dám jen lepší 1*, protože to současné hodnocení, jaké tady je, si ten film rozhodně nezaslouží. Tohle prostě není dobrý horor. V žádném případě. A klidně mě za to ukamenujte. Lepší 1* () (méně) (více)

dubinak

Tak jestli má v tomto smutném, depresivním a apokalyptickém roce 2020 nějaký horor nárok na pochvalu je to právě Host. Už jen z toho důvodu, že doba je tak bleskurychlá, že jsme už na počátku srpna dostali natočený, sestříhaný, celovečerní, karanténní (!) horor, který má atmosféru (!) a hororové scény lepší než v X hororech, které byly točeny ve studiích, považuji ho za adepta do předních příček mé hororové topky za tento rok. Jasně, jsou tam zase otravné chrčící hovory, špatný obraz a roztřepané záběry, ale kdo tohle nezažívá právě teď, nežije v době covidové. Hodně hodně dlouho jsem nebyla u hororu takhle podělaná a líbí se mi, jak se tu tlačilo na pilu a od té doby co se děj rozjede to frčí jako po drátkách. Pět tomu dát nemůžu, protože co byste chtěli za dobrý příběh po skype hovorech. Ale to zpracování! Parádní horor na posrání. Valila jsem oči nad zvládnutými efekty a fakt si tvůrci zasluhují moje uznání. Víc takových found footage, takhle se to dělá. ()

PavelVanekArt

To lepší z pofidérního subžánru found footage, social networking nebo jak to nazvat, nijak převratný, s idiotskou pointou, ale tenhle druh mi nevadí, pořád lepší než týpek s kamerou a klepavkou v ruce. 3* a.k.a 55% ()

PROCESOR

Tak asi si mnozí řeknou, že podobný formát už zažili a není možné z toho vytřískat víc. Prostě tam bude pár lekaček a co jako? Jenomže tenhle snímek je jiný a svou atmosféru si pečlivě buduje. A kdo vydrží, tak ho čeká vymazlený závěr. Já jsem se bál a byl jsem tedy spokojený. ()

A.Fish

V podstatě geniální variace Unfriended. Po prvních pár minutách kecání to chytá drastické tempo, a to myslím doslova. Naprosto perfektní stopáž nedává prostor k vydechnutí a to je prostě brilantní. ()

KajusaK

Po dlouhé době nějaká ta duchařina. A rovnou z lockdownu během covidu. Originální, ale nic moc. Herečky přesvědčivé, ale efekty nulové. Vypadá to, že se natáčelo tak dvě hodiny. Jednou se to dá. ()

UhLee

(4/10). Jsem vděčný za tak krátkou stopáž, protože mě tento horror nijak neoslovil.. Bylo něco na způsob Paranormal Activity a já takovéto horrory příliš nemusím.. Jsem vděčnější, když herci stojí tváří v tvář něčemu hmatatelnému a ne nějakému démonovi. Takže za mě dost slabý průměr.. Párkrát jsem se lekl, ale nebylo to nic převratného z čeho bych se v noci bál na záchod.. Více mě letos bavil například - The Rental ()

David.Darco

Prevarený námet v prevarenom duchu. Našťastie v sympatickej dĺžke, čo je asi aj jeho jediná prednosť. Nie som práve veľkým fanúšikom jump-scarov, aj keď ich tu je naozaj málo. Popravde by som ale radšej toho démona nevidel (tá maska sa minimálne za mňa moc nepodarila). Úplne som sa však tiež nenudil, za čo môže teda najmä stopáž a rýchly spád deja. Tak aspoň za tie dve :) ()

Doudis19

Prázdnej barák, naprostá tma, karanténa, volume doprava, a k tomu kocour co zírá, jako by viděl “mrtvé lidi”. Ne, víc už nešlo jít naproti. Ale tenhle malej horůrek to ani nepotřebuje. Hodně děsivá videokonference. ()