O vánoční hvězdě

(TV film)
  • Slovensko Vianočná hviezda (více)
TV spot

Učitel Václav (V. Kotek) se chodí každý večer dívat na princeznu (L. Brill), jak bruslí na zamrzlém jezeře, ale ani sám sobě nepřizná, že je do ní zamilovaný. Jednoho dne se u něj doma objeví hvězda Denička (T. Ramba Voříšková), snoubenka zářivého Siria (O. Sokol), kterou na zem srazila žárlivá Proxima (A. Geislerová). Každá hvězda na zemi vyhasíná, síly jí ale může dodat čistá, nesobecká láska. Když Denička zjistí, že Václav miluje princeznu, rozhodne se pomoci jejich lásce a tím zachránit i sebe. Jenže Proxima se rozhodně nevzdává a je odhodlaná udělat cokoli, aby zazářila vedle Siria místo Deničky. Výpravnou zimní pohádku natočil režisér Karel Janák v překrásných kulisách zasněžených Tater, na zámcích Žleby a Kačina. Spoluautorem scénáře je společně s režisérem Michal Čunderle. (Česká televize)

ixel1

Téměř všichni řeší Sokola vyhlížejícího jako Malfoy, mě zase vadilo tak trochu vykrádání Hvězdného prachu, co se týká hvězdy spadlé z nebe a jejího záření, které posiluje láska. ()

ada99

Po dlouhé době mě štědrovečerní pohádka zaujala, a nejen to. Pohádku jsem si od té doby pustila už asi desetkrát. Krásná výprava, námět, scénář, který si psal Karel Janák sám (a měl by v tom pokračovat) byl skvělý. O vánoční hvězdě mám na škále Janákových pohádek jen kousek od Dvanácti mesíčků. Zaujala mě hlavně Aňa Geislerová, kterou jsem jako záporačku, nenáviděla celý film. Hrála to dokonale i v rámci gest a posturiky. Ondřej Sokol mě velmi bavil a spolu s ním "hvězdné vtipy". Ramba byla pěkně "praštěná" v tom nejlepším slova smyslu. Kotek, bratří Hádkovi, Brill i Adamovská krásně sehráli roli v druhé dějové lince, ale mají na víc. Samozřejmě chápu, že ve scénáři neměli moc prostoru. Celkově ta pohádka mi osobně sedla, ale nemyslím si, že to bude budoucí klasika. Pohádka jako taková 4 hvězdy, ale dávám 5 hvězd za Aňu Geislerovou, úžasně propracovanou záporačku. ()

Krtisko

Taková milá pohádka. Krásné prostředí, krásné kostýmy, výborní herci. Vojtěch Kotek nezazářil v roli učitele o nic méně než hvězdy, Tereza Ramba byla uvolněná a ve své roli, která ji dávala svobodu rozletu, působila přirozeně a nenuceně. Aňa Geislerová si jednou střihla záporňačku a Ondřej Sokol přitroublého sobce. Oba si role evidentně užili. Trochu mě mrzí nedotaženost role královny, která naslouchá cizí hvězdě, která se jí vlichotí do přízně. Taky nedávalo úplně smysl, že některou hvězdu dobíjí přítomnost lásky, jinou ne. Námět byl trochu vyumělkovaný, ale herci se s ním popasovali statečně a s humorem. V současné tvorbě tato pohádka patří rozhodně mezi to lepší. Kdybych měl srovnávat s některými slátaninami, které nám naše televizní stanice o Vánocích nabízí, dal bych čtyři hvězdy, ale docházelo by nutně ke snižování nároku diváka a kvality filmu. Hodnotím proto třemi hvězdami. ()

bonsetti

Štědrovečerní pohádka nebo sci-fi? Nevím, zda to děti pochopí .. malý vůz, velký vůz, sirius. Ale je štědrý večer, tak budu hodný a dávám za 3*. ()

jpapene

Každému dát, co mu právem náleží. Každému co mu patří, co je jeho. I přes některé komentáře, i když byli na natáčení pohádky, budu se vracet, povedlo se p. Janákovi "I ta tamta láska čistá a nesobecká přeju Všem." Hudba se jim vím povedla, jako stedrovecerni pohádku, na kterou by jsem se zas podíval, tak to platí. Kostýmy se podle mého oka povedly, dětem v rodině se líbyli. Jak někteří hnidopyši poznamenali, plastový pytlík za kočárem aspoň ladil s okolím, byl prostě k zapomenutí, na ovce se člověk určitě nezaměřuje, že některé koukala známka z ucha, to normální divák bere jako okolí a zaměřuje se na herce... Anna Geislerová, prý dlouho čekala na pohádkovou roli, bylo to určitě znát v jejím nasazení, do závistivé konkurentky, která chce získat milého Siriuse - Ondřeje Sokola. Scénář oceňuji, nebyl hloupý prostoduchý pro děti, byl vtipný, herci jej krásně zabarvili. Neodpustím si Ondřej Sokol v roli Siriuse "tak tady jsem, tak tady mě máte." "No vidíte jak ste byli šikovní. To Bylo ono." "Budeš zase večer krmit zvířátka?" "Princezno jste v pořádku? Nemrznete?" "Nekoukat!? Otočit!" Tereza Ramba Voříšková) - líbila se nepřehrávala, to strašně oceňuji její herecký výkon, jak umí některé herečky přehrát a co jím režisér dovolí, takže pochvala i režisérovi a scénáristovi Karlu Janákovi. Tereza Ramba Voříšková) "Václav je totiž svobodný, úplně strašně moc svobodný. Takže jestli se Vám líbí. Vy se se Mu líbíte strašně moc. Když se hlášky používají v životě z filmů, pohádek to je potom krásná práce a opakované podívání, doporučuji na podívání hodnotím přes 94%. ()

mischa

Díval jsem se o Vánocích a pak jsem si film pustil dokonce několikrát, abych si vychutnal každý detail, protože tato pohádka mě nadchla. Všechno co dobrá pohádka pro děti má mít, tato má. A jsem rád, že je natočená svižně, a že i dospělým má co říct. Totiž, že dobro a zlo existuje stále, a že jen pravá láska dokáže divy. Herecky nemám co vytknout. Roztomilá hlavní hvězda, příjemný učitel, krásná a milá princezna, rozvážlivá královna, sebestředný zářivý Sírius a perfektně zlá Proxima. A Bílý trpaslík s Bezejmenným taky dobří.... Film se líbí celé mé velké rodině :-) Také musím vyzdvihnout moc pěkné vánoční písničky a celou pohádkovou hudbu, která vždy perfektně vystihla danou situaci. ()

andydufrsn

Což nemám v naší kotlině dostatek krásných hereček? Ale jinak to bylo takové zvláštní se všemi těmi hvězdami a hvězdičkami ()

jirkas815

Trochu slabší pohádka oproti peckám jako S čerty nejsou žerty, nicméně v porovnání s hromadou dalších (špatných) příjemně překvapila. Hlavní postavy jsou vlastně docela klasika, vesměs obyčejný kluk se zamiluje do princezny (v roli Amálky perfektní, i když překvapivá volba Leonie Brill). Oproti tomu na obloze je větší zábava. Trochu potřeštěná hvězda Denička, která vlastně dost naivně věří arogantní Proximě a taky na to skoro dojede. Pomoc najde u člověka a díky podrazu "nejlepší kamarádky" najdou všichni svoje štěstí. Nicméně nejlepší součást pohádky byl bezpochyby Sirius v podání famózního Ondry Sokola. Co věta, to perla, dodal tomu přesně ten potřebnej náboj a vtip. Vlastně jen díky téhle postavě a herci jsem to pustil i dokoukal do konce. Sokol v tomhle filmu nemá chybu. ()

Tomgunses

Po letech hezká, milá, vtipná a se zajímavým příběhem štědrovečerní pohádka 75 %. Gratuluji Janáku, Rambová a Sokole. ()

monika.lavri

Po sérii nekoukatelných pohádek, přišla ta, která mě od začátku až do konce bavila. Stejně jako se mi líbí Sedmero krkavců, Dvanáct měsíčků apod., tak i zde jsem si říkala, že se jedná o parádní námět, skvělé obsazení, zábavný děj. Jsem moc ráda, že doba trapných Troškovo pohádek odezněla a konečně do pohádek přichází zpět i jejich kouzlo. Za mě za pět hvězd, nebudu v tomto případě nijak kritizovat, protože mi to přijde, vzhledem k tomu, jak to pohladilo po duši a nenuceně vyvolalo úsměv, nepatřičné a vlastně i úplně jako vedlejší podstata emocí a pohody, kterou pohádka přinesla. ()

ájulinka

Německá princezna dost hrůza, jazyková bariéra mezi ní všemi ostatními herci byla velmi silně znát, a navíc byla taková studená a poněkud neprinceznovská buchta. Příběh jako takový taky nijak zvlášť nenadchl, ale dalo se to. Vojta Kotek průměr, ale lepší než ve snowboarďácích :D Geislerku nemám ráda snad v žádném filmu a Sokol to na můj vkus trochu přehrával, až to vyznělo spíš trapně. Nicméně super byly hvězdný hlášky, černá díra, bílej trpaslík a především, a to za celou hvězdu navíc, byla skvělá Tereza Ramba jako Denička. Její nezdolný a uvěřitelný optimismus a hravost mě bavili po celou dobu sledování a to už si zaslouží uznání :-) ()

wistar

za mě je to dost fajn pohádka, vojta kotek je fajn, Brill je docela fajn princezna, Geislerová umí záporačku dobře zahrát, jakmile se objevil na scéně Sirius tak si jí ukradl pro sebe a opravdu mě bavil jeho styl humoru, nápad s hvězdami je sice originální, ale ne tak dobře podaný a zbytek příběhu a postav je fakt klasický, 7/10 ()

Dara.S_24

Štědrovečerní pohadka z roku 2020 má přesně to, co má pěkná pohadka mít. Milou a ztřeštěnou hlavní hrdinku, sympatického hlavního hrdinu a záporáka co škodí a škodí. Dětský sbor přidává pohádce na roztomilosti. Co musím vyzdvihnout na této pohádce, jsou vybraní herci. Všichni sehráli svoje role výborně a uvěřitelně. Karel Janák vsadil na netradiční námět moderní pohádky, což se v tomto případě rozhodně vyplatilo. O vánoční hvězdě je zkrátka pohadka, u které se nudit nebudete. ()

martinicon

Jedna z mála pohádek, která mne zaujala svou originalitou. U pohádek nemám většinou rád pokračování, v tomto případě bych byl rád, kdyby se Karlu Janákovi pokračování povedlo a bylo stejně úspěšné jako třeba Anděl páne Jiřímu Strachovi. Pohádka nenudí, i když má dvě linky. Pozemskou a nadpozemskou. Ta druhá ve mě vzbudila malého kluka. Nebeský svět mezi hvězdami a měsícem tu ještě v pohádkách snad takto nebyl. Herecké obsazení (Ondřej Sokol, Vojta Kotek, Tereza Ramba, Zlata Adamovská, Aňa Geislerová, Martin Huba aj.) je naprosto skvělé a nikdo z řady nevybočuje (jak se mi u některých českých pohádek pozdává). Kryštof a Matěj Hádkovi tu snad poprvé hrají spolu v pohádce. U českých pohádek máme občas pocit, že jsou ušité horkou jehlou stylem za málo peněz hodně muziky. Příjde mi až líto, že jich je moc a jsou neoriginální. V tomto případě tomu tak není.  U negativně hodnotících recenzorů nechápu jejich pesimistický pohled na Janákovu pohádku. Ale chápu, každému se líbí něco jiného. ()

Eva.Zumrova

Tady začnu pozitivem. CGI efekty byly přes svou jednoduchost velmi povedené. Koncept nebe a splečenství hvězd a planet zajímavý. Hra se jménem (Z)Denička byla chytrá. Kostýmy a kulisy i prostředí zámku byly pěkné. To je však vše. Je rozdíl mezi naivní a „úplně blbou“ postavou a Denička patří spíš do skupiny B. Její chování bylo chaotické a pobíhala okolo jako bezhlavé kuře. Hlavní hrdina je učitel a neuvěřitelně pasivní. Do všeho se v podstatě nechá zatáhnout. I další postavy měly plochý charakter. Co mě nejvíc nakrklo, bylo jak „toxický“ nádech dostala „láska“ mezi učitelem a princeznou. Princezna byla vlákána do pasti a „přinucena“ se zamilovat. Vše proto aby Denička neumřela, protože to se hvězdám na zemi má stát. Fajn, chápu, nikdo nechce umřít, ale šlo to vyřešit mnohem lépe a méně nuceně. Pohádku jsem cirka 20 minut před koncem vypnula, protože jsem ztratila zájem a příběh mě nudil. Jiné pohádky, jako Tajemství staré bambitky, mě dokáží zaujmout a udržet moji pozornost. Hodnocení: 4/10 Jedno zhlédnutí stačí. Trailer byl lepší než celý film. Dětem se film bude nejspíš líbit, ale my dospělí si asi tentokrát podívanou moc neužijeme. ()