Mladý batůžkář Richard přiletí do Bangkoku, ubytuje se v hotelu a seznámí se tam s podivínem Daffym z vedlejšího pokoje. Ten mu vypráví o tajemném ostrově a pláži v zapomenuté laguně. Druhý den má na dveřích připíchnutou mapu ostrova. Jde za Daffym a najde ho mrtvého. Policie případ hned uzavře s tím, že si Daffy podřezal žíly. Richard se domluví s mladým párem, Etiennem a Françoise, kteří také bydlí v hotelu, že se společně vydají najít ostrov. Ten leží v chráněné oblasti, takže je tam nikdo nedopraví. Rozhodnou se tedy dojet lodí na nejbližší ostrov a zbytek, cca 2 km, doplavat. Večer se Richard seznámí se Zephem a Sammym, kteří mu vypráví legendu o ostrově a pláži, kde je všechno naprosto dokonalé, ale nikdo neví, kde ten ostrov leží. Navíc tam prý roste spousta marihuany. Ráno před odjezdem jim Richard nechá v pokoji kopii mapy...  Richard, Etien a Françoise vyrazí na cestu lodí a pak doplavou na ostrov, kde objeví obrovské marihuanové pole. Richard si všimne spícího muže, který pole hlídá. Hlídače probudí křikem jeho opice, která vidí Richarda a za chvíli už pole pročesává spousta mužů se zbraněmi a hledá vetřelce. Těm se podaří utéct a rozhodnou se pokračovat v hledání pláže. Cestou potkají Keatyho, který je zavede do tábora. Tam se dozvědí, že Daffy byl zakladatelem této komunity. Vedoucí komunity Sal chce vědět, zda Daffy dal mapu ještě někomu, nebo zda ji někomu ukázali. Všichni řeknou že ne a Sal mapu zapálí, protože chtějí zůstat utajeni. Pak zavedou cestovatele k pláži, která je nádherná... Komunita je soběstačná a na pevninu jezdí jen minimálně. S farmáři, kteří pěstují marihuanu na druhé straně ostrova, mají dohodu, že pokud do komunity nepřijdou další lidé, mohou zde zůstat. Richard, Etienne a Françoise se s komunitou sžijí a mají se skvěle. Richard stále víc touží po Françoise a on se jí také líbí. Jednou v noci na pláži se spolu vyspí. Etienne to zjistí a Françoise mu přenechá... (TV Prima)

husoko

Pri čítaní knihy som mal príliž veľkú predstavivosť o tom, ako by mohli vyzerať trávové polia na skrytom ostrove s nádhernou lagúnou.. No a pri filme sa moje vízie zhmotnili!! Život na pláži je taký sladký, až sa vám z neho pokazia zuby.. no a možnože sa vám pokazí aj celý život... Film síce vychádza z tieňa predlohy len vynechávaním niektorých pasaží, ktoré mi tam samozrejme chýbajú, ale originálne zobrazenie vlastnej Richardovej videohry nemalo chybu!!! Vpohode zážitok, ktorý sa po zhliadnutí musí trochu predýchat.. ()

_aandyy_

Úžasné, atmosférické, vrývající se neustále do paměti; sympatičtí herci, úžasná hudba, velice zajímavý příběh. Absolutně nechápu tak nízké hodnocení. ()

pavlosalex

Dobrodružství, náhoda, adrenalin, nebezpečí i kontrast mezi panenským rájem a bezcitnými domorodci. Já byl nadšený. Ze sna jsem se probudil ve chvíli, kdy Lea vyhostili ze skupiny kvůli nezvaným hostům. Od tohoto okamžiku se film ze skvělých 80% propadl téměř k odpadu. ()

john.h

DiCaprio fajn, filmek v pohodě, ale je to celé taková naivní blbůstka s nelogickým chováním osob a nelogickým vývojem děje, že bych ji kultovní rozhodně nenazýval. V první polovině filmu se ale určitě člověk zamyslí nad tím, jestli jeho život nestojí za hovno a má okamžitě chuť vzít baťůžek a vyrazit za nosem. Tento pocit se ale bohužel v druhé polovině vytratí a člověk je rád za to, že čumí doma u televize na tento film a žere při tom brambůrky a nemusí někde v zátoce lovit ryby se stupidníma zfanatizovanejma a přetvařujícíma se lidma a žralokem, který dělá problémy. A tato změna pocitů navozená změnou děje a jeho vyvrcholením se mi příliš nelíbí, mám teď pocit, že film vůbec neví, co chce říct. Jestli vůbec něco říct chtěl. Scénárista se zkrátka měl víc snažit. Tři hvězdičky. ()

Rodin

Tedy děsné zklamání. Po dlouhých létech jsem se odvážil zhlédnout tento médii slušně hodnocený film a měl jsem velké problémy a) neusnout, a za)b) dokouknout to až do konce. Odhlédnu-li od toho, že nemám rád Lea a nepokládám ho za herce, byl celý tento kousek nepovedenou slátaninou, která si až do konce navíc nebyla schopna ani vybrat žánr. ()

M4rkl4r

Na tomto filmu je patrná Boyleho snaha vytvořit další kult. A také je zde spousta atributů pro to aby se jím stal: podmanivý styl vyprávění z 1 osoby, výborný soundtrack, herecké obsazení(Dicaprio, Robert Carlyle z Trainspottingu)... A do první poloviny snímku to skutečně funguje: člověku se evokuje takový ten pozitivní pocit z očekávaného dobrodružství. Ovšem poté začíná děj postupně upadat do nudného stereotypu a ve chvíli, kdy se Dicaprio promění v běhající digihru, je až nesnesitelný. Závěr však šrámy zahladil a člověk si - stejně jako hlavní hrdina - odnáší jen to dobré. When you develop an infatuation for someone you always find a reason to believe that this is exactly the person for you. ()

Tiiso

Pláž jsem prověřil třemi projekcemi. To je myslím dostačující počet na to abych si zde dovolil napsat pár dojmů a zážitků. Boyle se jednoznačné pokusil nacpat do maistreamového kabátku (rozuměj peníze producentů či studia) trochu dramatu. A to sice neobvyklého, potud jen pokus, protože paradoxně ne zase moc neobvyklého. A to právě aby jsme nevypadli z nabízených peněz. Tato koláž komerce a nekomerce, ve finále působí nepovedeným křížencem, který neodbytně dorážel na mé smysly. A je mě úplně jedno jestli měl režisér nějaké možnosti či ne. Tudíž filmový zážitek drobet trpí, zmíněnými skutečnostmi, ale to je věc názoru. Film samtoný: i přes nějaké scénaristické škobrtnutí, děj hezky ubíhá a vše co s jeho postavami potkávám mě nepřichází v žádném případě tupé nebo blbé. Zkuste si někde na ostrůvku v tropech najít pole marihuany a odpadlou skupinu lidí, vzdávající se, aspoň každý podle své míry, civilazace euroamerické společnosti. Myslíte, že by to vypadalo nějak dramaticky jinak? Myslím, že ne. Samotné hašteření uvnitř skupiny lidí, už je jen na tvůrcově fantazii, protože se to hašteření dá předvést mnoha způsoby. Právě zde cítím jedno z těch zaškobrtnutí ve scénáři. Ale přese všechno se film dobrým způsobem dotlačí ke konci a k závěrečným titulkům. Mě osobně DiCaprio připadá herec jako každý jiný (v mých očích v poslední době více a více profesionální) tu přesvědčivější, tu méně. Spíše žehrám na projevy ostatních protagonistů, které nejsou nikde ničím vyjímečné. Scenérie dozajista působí dobře na oči, a vtomto případě k čertu s tv obrazovkou. Doprovodná hudba velmi dobře zvolená a tak já nevidím problém s lehce nadpůměrným hodnocením filmu Pláž. ()

Pan_Bacik

Každý z nás hľadá raj. Ale čo, ak v raji nebude dosť miesta. Raj prestane byť rajom. Za akú cenu sme ochotný vzdať sa svojho sna? Pláž je film, ktorý sa mi vryl pod kožu od prvých minút. Tento príjemný snímok si obrazným spôsobom pokladá surové filozofické otázky.: Aké sú naše priority? Čo hľadáme v živote? Koľko a koho stojí náš blahobyt? Stojí nám to vôbec za to? Dej je zakomponovaný do exotického Thajska. Melodický soundtrack je tiež veľmi príjemný a celý film pôsobí (aj vďaka nemu) melancholicky. To však neznamená, že je tu núdza o dramatické scény. Práve naopak, film je koncipovaný ako horská dráha, kde jednu sekundu si užívame pohľad na azúrové more a krivky Virginie Ledoyen, a druhú hľadíme do tlamy smrti plnej ostrých žraločích zubov. Idea hľadania pláže je vlastne vyjadrením ľudskej potreby hľadať raj, hľadať pokoj, rovnováhu. Otázne ostáva či je ju človek vôbec schopný nájsť. ()

jancidobso

Hmmm, ze by ich nechali pestovatelia drog volne odist z ostrova ? To pochybujem, tym si to film u mna dost pokazil. Inak to bolo velmi dobre, teda hlavne hudba :) ()

filip289

Jednoducho "kultová pecka". Skvelá, krásna atmosféra, výborný DiCaprio, úžasný soundtrack. Možno mi tam trocha vadila Tilda Swinson, proste mi nesadla (nie je mi sympatická), ale to je vlastne jedno. Skvelý film, ktorý pobaví, zaujme a dá sa pozrieť kľudne niekoľkokrát, hlavne kvôli tej atmosfére a hudbe. ()

Farley

Příběh se snaží mít nějakou filozofii. Do jistý míry se to i povedlo. Z DiCapria už tenkrát vyrostl docela bstojnej herec. Výprava boží. No a čtvrtou hvězdu samozřejmě za hudbu, ta byla absolutně perfektní. ()

Jacccob

Chvíli plesáte nad dokonalostí, chvíli si říkáte, že už je to celkem přehnané nebo nesmyslné. Ale rozhodně to není špatný film. :) ()

Hanzo47

Pláž je taková moje srdeční záležitost. Možná se to mohlo udělat líp a věděl to i pan Boyle, ale co se týče atmosféry a hudby to je bezchybné a pláž je skvělá. ()

Izz

V podstatě bych mohla přepsat svůj komentář ke 28 dní poté - film,u kterého je důležitý přístup a správná očekávání. ()

altaica

PRO MUŽE:Za posledních 10 let natočil Leonardo řadu vynikajících filmů, takže jsem si říkal, že když jsem přežil Titanic (ve filmu, zas tak starej nejsem), přežiju i Pláž. Očekával jsem sladkobolnou romantiku a ejhle, vůbec to nebyl špatnej film a rozhodně žádná těžká ztráta času. Útěk do pozemského ráje. Ale i tam vládne řád. Řád lidí, ale ne lidský. Jednu věc vám nikdy, nikdo nemůže vzít. Vzpomínky. Někdy bohudík, někdy bohužel.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Ta čírota, ta oplocha, to ftáctvo nebecké, ty opláčky, ty rypišky. Čekrásná fóda, mnogo mladych čelověků na bíči. Mós checké, madame, bude líbit.          HLÁŠKA:Bangkok, brána do jihovýchodní Asie, kde se dolary a marky přeměňují na falešný hodinky a pravý jizvy. ()

ANTYCHRYST

Kouzelná lokace, průzračné moře, sluníčko... prostě ráj na zemi a když k tomu přidáme naprosto dokonalej soundtrack i s luxusním songem od Mobyho- porcelain, tak se stačí jenom zasnít.... škoda toho přelomu jak sleduje ty zemědělce :) to je trošku slabší část proto 4 *. ()

Dave9794

Absolutně nechápu tak obrovské podhodnocení tohoto filmu. Že DiCaprio zahrál v The Beach jednu ze svých nejhorších rolí?! Ne, ať se snažím sebevíc, tak asi nepochopím myšlení některých "odborníku" ("kritiků"). Protože tohle hlubokomyslné drama mě uchvátilo. Mělo všechno, co má skvělý film mít. Měl bych velkou chuť napsat nějaký bouřlivý komentář, kde bych odkázal všechny zdejší "kritiky" do horoucích pekel, ale mám takový dojem, že by to bylo úplně zbytečné. Ať si každý udělá vlastní obrázek. Avšak takové hodnocení tak skvělého filmu mi opravdu vyrazilo dech.. ()

Leonardo DiCaprio jako Steve Jobs?

Leonardo DiCaprio jako Steve Jobs?

23.04.2014

Je tomu týden, co se Leonardo DiCaprio upsal westernu The Revenant. A už tu máme další projekt, ve kterém by mohl podat obdivuhodný výkon. Tady je ale jeho účast prozatím jen zbožným přáním pánů od… (více)