Mladý batůžkář Richard přiletí do Bangkoku, ubytuje se v hotelu a seznámí se tam s podivínem Daffym z vedlejšího pokoje. Ten mu vypráví o tajemném ostrově a pláži v zapomenuté laguně. Druhý den má na dveřích připíchnutou mapu ostrova. Jde za Daffym a najde ho mrtvého. Policie případ hned uzavře s tím, že si Daffy podřezal žíly. Richard se domluví s mladým párem, Etiennem a Françoise, kteří také bydlí v hotelu, že se společně vydají najít ostrov. Ten leží v chráněné oblasti, takže je tam nikdo nedopraví. Rozhodnou se tedy dojet lodí na nejbližší ostrov a zbytek, cca 2 km, doplavat. Večer se Richard seznámí se Zephem a Sammym, kteří mu vypráví legendu o ostrově a pláži, kde je všechno naprosto dokonalé, ale nikdo neví, kde ten ostrov leží. Navíc tam prý roste spousta marihuany. Ráno před odjezdem jim Richard nechá v pokoji kopii mapy...  Richard, Etien a Françoise vyrazí na cestu lodí a pak doplavou na ostrov, kde objeví obrovské marihuanové pole. Richard si všimne spícího muže, který pole hlídá. Hlídače probudí křikem jeho opice, která vidí Richarda a za chvíli už pole pročesává spousta mužů se zbraněmi a hledá vetřelce. Těm se podaří utéct a rozhodnou se pokračovat v hledání pláže. Cestou potkají Keatyho, který je zavede do tábora. Tam se dozvědí, že Daffy byl zakladatelem této komunity. Vedoucí komunity Sal chce vědět, zda Daffy dal mapu ještě někomu, nebo zda ji někomu ukázali. Všichni řeknou že ne a Sal mapu zapálí, protože chtějí zůstat utajeni. Pak zavedou cestovatele k pláži, která je nádherná... Komunita je soběstačná a na pevninu jezdí jen minimálně. S farmáři, kteří pěstují marihuanu na druhé straně ostrova, mají dohodu, že pokud do komunity nepřijdou další lidé, mohou zde zůstat. Richard, Etienne a Françoise se s komunitou sžijí a mají se skvěle. Richard stále víc touží po Françoise a on se jí také líbí. Jednou v noci na pláži se spolu vyspí. Etienne to zjistí a Françoise mu přenechá... (TV Prima)

Dave9794

Absolutně nechápu tak obrovské podhodnocení tohoto filmu. Že DiCaprio zahrál v The Beach jednu ze svých nejhorších rolí?! Ne, ať se snažím sebevíc, tak asi nepochopím myšlení některých "odborníku" ("kritiků"). Protože tohle hlubokomyslné drama mě uchvátilo. Mělo všechno, co má skvělý film mít. Měl bych velkou chuť napsat nějaký bouřlivý komentář, kde bych odkázal všechny zdejší "kritiky" do horoucích pekel, ale mám takový dojem, že by to bylo úplně zbytečné. Ať si každý udělá vlastní obrázek. Avšak takové hodnocení tak skvělého filmu mi opravdu vyrazilo dech.. ()

W.Johnnie

Pro mne film mé puberty a školního období, kdy jsem chtěl vypadnout někam pryč a hodně dlouho se nevrátit. Pak jsem se dostal ke knize, která byla ještě lepší - bohužel jsem viděl první film, takže jsem nemohl dát tolik prostoru své fantazii, ale nevadí. Mrzí mě snad jen, že ve filmu (na rozdíl od předlohy) chybí celkem podstatná postava...a tou je Jed, kterého ve filmu tak nějak napůl supluje Keaty. ()

neo250

Film mal dobrú myšlienku, odísť z chaotického života v modernom svete a uchýliť sa na tichom mieste na ostrove, no nič viac. Dej ma postupom nudil, až som sa začínal pozerať na hodinky a čas kedy asi skončí. Filmy od Lea milujem, no tento bol jeho najslabší aký som mohol od neho vidieť. Pozitívne hodnotím soundtrack, ktorý sa mi naozaj páčil. Hodnotím na 40% ()

joelly01

Danny Boyle. Ja mu nikdy neodolam... A pokud se do toho primicha DiCaprio, a Canet, tak to uz jsem jako uplne bez sance. Zase paradni hracicka, zajimavy pribeh, naprosto vymazlena vizualni stranka filmu a soundtrack naprosto fenomenalni (sveho casu jsme v aute nesmazili nic jineho). Tak jako Richard, tak ja bych si prala zmizet nekam do hor. Vykvaknout se na trapne pinozeni se za necim (hypoteka, nove boty, kablilka od prada, satek od lujze vitona, sporovni auto, dovolena v luxusnich hotelech, vecere v restauracich kde za jidlo pro dva vyplaznete nekolik stovek evropskych penez). ()

DavidWebb

Pláž som už videl pred rokmi a keďže som si pamätal, že to nebolo také zlé, rozhodol som sa televíznu ponuku opäť prijať. Rovnako ako zistiť, prečo som jej vtedy uštedril len 3 hviezdy. A myslím, že rovnako ako vtedy aj teraz mi hrozne vadila prostredná tretina filmu - od momentu, ako traja mladí dorazili medzi komunitu, až po úmrtie jedného z dvoch bratov napadnutých žralokom - tá je totiž príliš dlhá, samoúčelná a Capriovým kecaním v pozadí vyslovene otravná. Naproti tomu záverečná tretina je v podstate akoby iným filmom a až tá ma naozaj "chytla". Z tohto fliku si nebudem pamätať nejaké Leove filozofické bláboly alebo rádoby "odkaz", ale herecký koncert DiCapria a Tildy Swinton spolu s vynikajúcou hudbou a samozrejme prostredie - pláž + ostrov. 70% sa dá zaokrúhliť aj hore aj dole, ale... Dvíham na štyri. ()

padrick

Parádny film. Výborný námet, nádherné prostredie, veľká dávka super dobrodružstva, ktoré vás donúti trocha sa zamylieť nad tým, čo podniknete nasledujúci deň. Jedná sa o takmer dvojhodinovú zábavu, ktorá zaručuje príjemne strávený čas. Zhliadnuť aspoň raz to rozhodne odporúčam. Nemôžem vám zaručiť, že čas strávený pozeraním nebudete ľutovať, nakoľko sú rozličné názory na tento film aj na herecké výkony, avšak mne sa páčilo ako jedno, tak aj druhé. Už od začiatku som bol vtiahnutý do vydareného deja a až do konca som sa cítil ako účastník tohto šťavnatého príbehu. Slovenský dabing k tomuto dielu je skutočne vydarený. Tomáš Maštalír ako hlas DiCapria ma tu na 100% presvedčil, že by mal Lea dabovať častejšie, pretože tu podal výborný výkon, ktorým mnou predtým preferovaného Leovho dabéra, Juraja Kemku, zamenil za seba už po pár minútach. Aj ostatní dabéri boli vybraní starostlivo a svojimi výkonmi nesklamali. ()

Sharles

Neviem úplne čo to je, to čo robí tento film tak kúzelným. Je to soundtrack? Je to fakt, že sa film zaoberá útekom z reality? Je to tá silne emotívna scéna v mori? Nie, nie, myslím, že odpoveďou je jednoducho "Danny Boyle". Škoda však, že si film neudrží pútavosť a tie emócie až do konca. Druhá polka je ako úplne iný film a znižuje úroveň majstrovskej prvej polovice. ()

himor

Trvalo mi strašne dlho, kým som sa dostal k tomuto filmu. Neľutujem, ale ani nejasám. Príroda krásna, tiež to políčko so zeleninkou :D Príbeh slušný, ale nič extra, milostný trojuholník, pláž, nervy, sekta, koniec. Toľko. 55% ()

Toshio

Neříkám, že knižní předloha je vždycky lepší. Ale tenhle film se prostě nepovedl. Všechno jde jen po povrchu, některé věci nejsou vůbec vysvětlené. Chybí důležité postavy, hlavně Jed. To, že ve filmu Richard začal chodit s Francoise, je totální blbost. ()

Alan_Shearer

Super muzika, skvela vyprava, solidni DiCaprio, krasny zabery, clovek zapremysli nad existenci lidstva, vztahu k prirode ale i sektarstvi, avsak cekal jsem proste vic. Plaz neurazi, ale az se nekdy na nejakou plaz vyvalim, tak si na tenhle film urcite nevzpomenu. ()

TaNya_

Když jsem si film pouštěla, tak jsem měla kdesi vzadu v hlavě zafixováno, že má jít částečně o horor. Čekala jsem asi do tří čtvrtin stopáže a pak mi došlo, že jsem se nejspíš spletla. Na druhou stranu mi to nijak nevadilo a o to víc jsem si ke konci užila Leovo šílené pobíhání po lese. ()

BrunoA

Tenhle film není špatnej proto, že v něj hraje DiCaprio, i když i on tu hraje špatně (v porovnání s Úplným zatměním nebo Gangy New Yorku). Nejhorší je naprosto nerálná konstrukce příběhu, kdy se lidi chovají, jak by se v normálním životě nikdy nechovali. A ani po filmové stránce (kamera, střih...) to za moc nestojí. Pár legračních hlášek, pár povedených momentů - to je všechno. ()

Hydr0gen

Po pravdě nevím, co k filmu říct-ne, že bych se extra nudil, ale ani jsem se extra nebavil. Nemusím mít ve všem nějaký "hlubší smysl", ale nějak nevím, o čem to celé bylo... Nápad a viuzální stránka přinejmenším zajímavé a na zaplácnutí času to stačí, existují o DOST horší způsoby. Ale taky lepší... 6/10 ()

mikhail

Ach ten scenár! Celým filmom sa tiahne vlna stupídnych situácií, ktoré nedávajú zmysel. Výkony hercov mi skôr pripomínaju seňorov a seňority z mexickej telenovely (ospravedlňuje ich vsak infantilita scenára). Prostredie, v ktorom sa snímka odohráva je naozaj krásne, ale ani ono ju nemôže zachrániť. ()

Bigfuckman

Zapnětě si Pláž a na 2 hodiny se přenesete do čarokrásného thajska a nebudete vnímat nic jiného. Dokonalý obraz dokonalá hudba, dokonalý Caprio. Film na mě funguje jako medikit na duši. ()

Cortesz

Mám pro tenhle film zkrátka slabost. Přijde mi hodně originální ze strany námětu, hledání ráje a poté vyhnání z ráje. Skvělé a co tomuhle filmu dodává hodně je skvěle a přesně vybraný soundtrack, a samozřejmě Leonardo Dicaprio, kterej je, byl a bude jeden z největších talentů a rozhodně jeden z nejlepších herců co v Holywoodu jsou k mání. ()

nula87

Vcelku zklamání. Silná propracovaná kniha Alexa Garlanda, a z ní vycházející tento nesoudržný film. Scénář je tak odbytý, že se nedozvíme nic podrobnějšího o jednotlivých obyvatelích komunity, natož o jejich motivacích chování. Poznáme vlastně jenom trojici nově příchozích a "vedoucí" Sal. Jinak jsou všichni bezejmenné figurky. A co hlavně zoufale filmu chybí oproti knize, je ATMOSFÉRA. Kniha 80%, film slabých 50% ()

Marrianna

Zajímavý nápad, zajímavý příběh, jen si nemůžu pomoci, ale DiCapriovy představy, že je v nějaké přitroublé hře mě prostě srazil na kolena, proto nemůžu a ani nechci dát víc *. ()

R.O.man

Tak na tento film som sa obzvlášť tešil, pretože som sa tak trochu chcel "navnadiť" na moju blížiacu sa dovolenku na Korfu. A podarilo sa. Neskutočne nádherné pláže thajských ostrovov sa museli páčiť každému. Di Caprio zahral skvelo, námet filmu musím iba pochváliť-je ladený tak dobrodružne a soundtrack sa tiež vydaril. Porcelain od Mobyho pri prvom vstupe našich "hrdinov" na vysnívanú pláž nemá chybu. Priznám sa, zvedavý som bol čo z toho dokáže vytvoriť Danny Boyle, a nesklamal - tá atmosféra má svoje čaro. Ba čo viac, mám pocit, že i ja som našiel svoj paralelný svet. ()

Leonardo DiCaprio jako Steve Jobs?

Leonardo DiCaprio jako Steve Jobs?

23.04.2014

Je tomu týden, co se Leonardo DiCaprio upsal westernu The Revenant. A už tu máme další projekt, ve kterém by mohl podat obdivuhodný výkon. Tady je ale jeho účast prozatím jen zbožným přáním pánů od… (více)