Death of Me

• USA The Death of Me (pracovní název)

Pár na dovolené na odlehlém ostrově, Christine (Maggie Q) a Neil (Luke Hemsworth), přišli na ostrov dokumentovat místní kulturu. Ráno se probouzí v zaneřáděném bytě bez vzpomínek na to, co se stalo. V panice se snaží chytit trajekt, aby se mohli dostat domů. Cesta k trajektu je ale podivná, stejně jako náhrdelník Christine, který nikdy předtím neviděla. Z ostrova se nedostanou a cestou zpátky do vesnice si uvědomí, že Neil minulou noc nahrával na svůj digitální fotoaparát. Když si přehrají video z minulé noci, zjistí, že se podíleli na místním rituálu, zahrnujícím podivný drink v baru, po kterém následuje násilný incident mezi Neilem a Christine. Ten končí zabitím Christine jejím partnerem Neilem a pohřbením jejího těla. (Bospor)

Trevor

Miestami trochu zmätený dej, avšak v peknom prostredí, dobre natočený. Podobných príbehov veľa nie je a napriek nízkemu hodnoteniu za pozornosť stojí... ()

dyfur

....jedna hviezda len za Maggie Q...inak klasický horor - bez logiky -to mystično -jáááj také blbé...ozaj netreba viackrát pozerať.... ()

JasonCZ

Desivej příběh a parádní místo k tomu. Tenhle horror si zaslouží daleko větší hodnocení, bohužel opět Csfd a jantari..... ()

bourec

Bousman a horor. To spojení vůbec nefunguje. Tohle byla neskutečná slátanina toho nejhrubšího zrna. Psychor dal filmu pět hvězd, a nazval to filmem pro znalého diváka. a ještě dodal, že je to kombinace žánru a autorského filmu.Já ovšem spíš myslím, že jim při natáčení devětašedesátkrát spadla kamera na zem, a tak z toho udělali film. :) ()

vnimatkrasu

Maggie Q je sympatická, genius loci ze začátku docela tuhý a Bousman dokáže přitvrdit, jakkoli z toho malej rozpočet páchne jako zdechlina. Dvakrát škoda, že scénář od prvních minut jen projíždí snad všema předvídatelnejma zastávkama, kterýma jste ve filmech o turistech v zahraničí už jeli milionkrát. ()

Hillock

Skvělý námět a scénárista a režisér to zkurví do nebetyčného těžkopádného vopruzu. Vždyť to nemá špetku napětí či koukatelného děje. Odpad jsem nedal jenom proto, že byly natočeny větší sračky. ()

Johnny.ARN

Do Thajska už len s vlastnou paštikou a Budiškou. Nikdy neviete, čo vám prilejú do pitíčka. Pozerať tento film je utrpenie. Vizuál je fajn, len ten zvyšok je píčovina. Ani len k žehleniu. 1 z 5 ()

oveckaoa

Bousman se proslavil pouze několika Sawy pak ještě od něj ušel remake Dne Matek, ale zbytek jeho filmů je těžce průměrný až podprůměrný. Tohle není jiné ženská s chlapem se probudí a zjistí, že jí cosi je a je součástí rituálu (dále nebudu spoilerovat). Bohužel většinu času sledujeme ženskou jak chodí po ostrově a domorodci se na ni smějí jak Prymula poté co zjistil, že mu byznys s rouškama tak moc vydělává, že už nebude muset v životě dělat a jediné co zaujme jsou 2 sebevraždy a jedna vražda . 40 procent díky za titulky ejnuleta. ()

jefff

Fakt hrozná škoda. Potenciál ohromný, ale režie byla přímo prasácká. Bousman musel být nějak mimo, protože takhle zkušený režisér přece nemůže vyplodit, takhle amatérsky natočený kus. Přitom kulisy, nápad i slušné herce film měl. Ač film vypadá lákavě, nepovedl se. ()

janesX

Môj výber filmu po vojne na Ukrajine (aj keď tá ešte neskončila, len ja som zase začal pozerať filmy) nedopadol práve najlepšie. Ústredný pár je sympatický, ale to, čo sa im deje, je na mňa až príliš mysteriózne - jedným z mojich zásadných problémov bolo to, že neverím na zázračnú silu nejakého náhrdelníka. Tá sa tu vliekla počas celého filmu a ten sa postupne úplne odpútaval od mojej pozornosti. Na konci ma to už nezaujímalo až tak, že sa moja pozornosť od filmu odpútala úplne. To by sa filmu nemalo stávať. ()

jorgus

nedokoukano..prvnich par minut zajimave rozehrava dej..ale pote se to zacne tocit v ruznych nerealnych vyjevech a to me nudilo..vypnuto cca 20 minut pred koncem..:( ()

Rathalos

Najnovsi pocin rezisera Bousmana sa urcite nezaradi medzi jeho najlepsie filmy,lebo Death of Me nim s istotou nie je,aj ked zase nie je to totalna sracka,taky chaoticky horor s krasnou Maggie Q,fajn maskami a nadhernym ostrovnym prostredim,cize davam priemerne hodnotenie...:-) ()

BOURQUE

Režisér Darren Lynn Bousman je skúseným matadorom vo svojej profesii. Jeho aktuálny hororový kúsok je však opäť jeden z tých priemernejších, padajúcich do kategórii tuctových. Striedanie „reality“ a „nepravých“ obrazov nie je vždy dobre zvládnuté. Hlavná postava v poriadku, vedľajšie postavy však bez silnejšieho a dominantnejšieho zastúpenia. Vo svojom žánru trochu na hrane čiary „priemer“. P.S.: Maggie Q vypadá stále parádne a má neskutočne dobrú postavu. Osobné hodnotenie: 72% (***) ()

Cinematrix

Maggie Q neni moc dobrá herečka, je to taková polsko-irsko-americko-vietnamská vyzáblá noha, která je zajímavá tim, že takovej mix se jen tak nevidí a málokterej chlap má tohle doma. Luke Hemsworth je zase nesympatická odnož bratrů Thora, ale jelikož hrají jeho bratři Chris a Liam, "hraje" i on. Kdovíjaký herec to opravdu neni a nejspíš to o sobě ví, protože cvičí, aby bicepsem potěšil oko divačky, když už hereckým umem nemůže potěšit příznivce udílení Oscarů. Film jako takový by rozhodně nebyl špatný, má parádně gradovanou dávku exotické mystiky, režisér Bousman má nepopíratelný talent, ale určitě bych ještě dopiloval casting a na další projekt bych počkal, až budu mít větší rozpočet. ()

geek.ondra

Bousmanův opus magnum a důkaz že se za ty roky kurvením Saw a odskakováním k menším blbostem přece jenom něco naučil. V Death of Me kombinuje prvky hororové žánrovky a autorského filmu a stupňuje napětí tak aby udržel diváckou nejistotu až do úplného konce. Nadstandartní žánrová práce. 7/10 ()

Hashirama

Vidět to v šestnácti, byl bych býval byl mnohem benevolentnější, už jen kvůli Maggie Q, které to stále moc sluší. Především bych ocenil zjevnou, nicméně ne příliš zdařilou snahu zaujmout dostatečný odstup k žánrovým pravidlům a nějakým způsobem je ještě variovat. Problém je však v tom, že ač je toto oním zamýšleným lógrem filmu, pořád ho Bousman zalévá tou samou ohranou destilovanou vodou, ve které tyhle přežvýkané kemry stále plavou. A smutné je to, že je scénář chce obcházet, v důsledku čehož se mezi začátkem a koncem vytratil veškerý smysluplný dějový posun, a tenhle vlak pak musí dohánět tím, že se k nim stejně uchýlí - uměle, vynuceně, a tím pádem ne příliš přesvědčivě. Ze (zřejmě) autorské vize se tak rázem stane další spotřební jednorázovka, ač docela sympatická (pokud jako já máte rádi horory, a to i spoustu těch objektivně špatných). Nějaká zručnost se nedá Bousmanovi upřít a pro nějaké znalce žánru může jít o zajímavý experiment vhodný k žánrovým rozborům, díky čemuž Death of Me stále budí můj fanouškovský zájem, ale na vyšší ligu ani v rámci svého žánru tahle anomálie nedosáhne. ()

mira.l odpad!

Co to bylo za grc?!? Scénář někdo pošlehal v mixeru nebo co?!? To, že naprostou sračku natočíte v krásném prostředí neznamená, že přestane platit to, že je to totální sračka. ()