• Lima

Já bych měl spíše "vražedné pochybnosti" o schopnosti pana scenáristy napsat smysluplnou zápletku a schopnosti Ivo Tomana jej přetavit v aspoň trochu kukatelnou záležitost. Neuvěřitelně špatný pokus o jakýsi psychologický film s detektivním plánem v druhém sledu, který dokonale zapadá mezi tu šedou masu filmové produkce roku 1978. Vydržet dodívat to do konce se dá jen díky mému oblíbenci, velkému herci Mirkovi Macháčkovi, jenž v civilním životě sžírán duševní trýzní, která se mu dokonale odrazila v jeho výrazu, se pro tak napsanou roli jevil jako zcela ideální představitel.(28.12.2006)

• Enšpígl

Největší výtku mám k samotný zápletce, ale protože je spoilerující dám jí až na konec. Ano jistě horská atmosféra není špatná. Určitě pomáhá minimální hudební doprovod. Miroslav Macháček zahrál svou roli suprácky, ale, a teď POZOR TĚŽKEJ SPOILER, aby jsme se ve finále dověděli, že vraždil majitel chaty, to je přece ) úplně směšný. Vždyť malý děti bezdůvodně zabíjejí jenom psychicky narušený degeni. A to mě jako chcete říct, že on tam celou dobu žil, nikdy žádný dítě nezabil a zrovinka, když na chatu přijede Macháček, tak se ráno vzbudí a řekne si "ááá dneska si zabiju dítě", naprostej nesmysl. KONEC SPOILERU. Navíc u tématu vrah dětí očekávám velmi silný emoce a ty se díky naprosto dementnímu scénáři bohužel nedostavili.(7.2.2011)

"Je-li sebevražda zbabělost, je to jediná zbabělost, která vyžaduje odvahu. Člověk, který spáchal sebevraždu prošel jistě okamžikem velkého utrpení, to však není srovnatelné se zoufalstvím toho, kdo nemá odvahu sáhnout si na život a musí čekat na příležitost, která rozhodne za něj."(13.7.2012)

Zcela urcite se jedna o jedno z nejlepsich kriminalnich dramat, ktere jsem kdy videl. Velmi dobre natoceno, " nahodne " setkavani myslivce a listonosky nas uvede v novy den. Hra zvuku a hudby pri manipulaci s brylemi je demonicka. Velmi zajimave vedlejsi postavy ( hospodsky, policejni psycholog, autobusak ) a vyborne prostredi horske chaty. Fenomenalni herecky vykon Budinove a Machacka ( spolu s Marvanem a Hrusinskym muj nejoblibenejsi cesky herec ). Vyborna atmosfera, film, ktery chci videt znovu.(11.9.2011)

• triatlet

Díky scenériím, hudbě a herectví hlavního trojúhelníku (Macháček – Karel Pešek, Budínová, Racek - Machovi) celkem koukatelné. Zajímavé je, že Macháčkův bratr (Milan Pešek) neoslovuje Vinkláře soudruhu, ale pane kapitáne. Vinklář si v úvodu zahraje na věštce a v Restauraci Na Vyhlídce pronese „Vy se tady jednou zabijete.“ Ale jinak tápe stejně jako scénárista – závěr působí (nechtěně) až směšně. Pobaví i myslivecká intermezza – „Číhaná na pošťačku“.(15.2.2011)

• Ilja Racek

• - Filmováno i v obci Kamenický Šenov. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)

• - V době natáčení filmu byli Slávka Budínová a režisér Ivo Toman nedlouho po sňatku. (kozlos)

• - Na vraždícím noži chybí krev. (M.B)