Moje hodnocení tohoto filmu bude velmi neobjektivní.Za prvé jsem velký fanoušek Jiřího Macháčka a to nejen za jeho herectví,ale hlavně po tom co jsem četl knihu "Zápisky z blázince",kterou sepsala jeho dcera také herečka..Kdo ho chce alespoń trochu pochopit a nedávat na drby,měl by si jí přečíst....Za druhé . Tento film se z větší části natáčel v okolí Kamenického Šenova a Práchně..tedy u nás :-) Chata Na vyhlídce již nestojí,neboť shořela 1.8.1979 (byla postavena v r.1910) .Náměstí v Kam .Šenově kde se natáčely scény z hospody už byste také asi nepoznali.Po letech komunistického chátrání bylo nedávno zcela přestavěno.Např.drogerie kde si J.Macháček kupoval zrcátko již nestojí a budova někdejšího "Stadtmusea" u kterého parkoval autobus ,také ne..Scény z budovy SNB pak byly natáčeny v administrativní budově dnešního podniku Preciosa-Lustry a.s. Herecké výkony se mi vůbec nezdály špatné.Proč by měly? Zde ještě přidávám fanouškovské stránky Práchně i s chatou Na vyhlídce: http://www.prachen.freepage.cz/(12.2.2011)

• mh.mail

10 % - Od odpadu to zachraňuje jenom vynikající Miroslav Macháček a velmi dobrá Slávka Budínová. Děj je nevěrohodný a i to „vyšetřování“ je takové nanicovaté. Navíc chování postav je velmi podivné, vrcholem všeho je postava Slávky Budínové, která poté, co prozře, kdo je vrah, neoznámí to v klidu policistům sedícím u ní v restauraci, ale místo toho napíše vzkaz na účtenku, a teprve tu jim předá. Pro mě jednoznačně nepovedený film.(7.2.2011)

Poměrně drsná a nadprůměrná kriminálka. Hlavní postavou je psychicky narušený muž, který utekl od lidí, kteří se o něj starají. Dostane se do horského hotelu, kde poblíž byla nedávno nalezena ubodaná desetiletá holka. Podezření padne právě na něho. Film zobrazuje silně psychologii narušeného člověka, který mluví málo a je naprosto uzavřen do sebe. Ve filmu se chvílemi nemluví, ani hudba nehraje a atmosféra nabývá na intenzitě. Poměrně drsný konec a kvalitní herecké výkony Miroslava Macháčka, Slávky Budínové, Josefa Vinkláře a Ilji Racka dostávají film tam, kde je. Slušný nadprůměr a jistě jedna z nejlepších českých detektivek 70. a 80. let.(21.1.2006)

• triatlet

Díky scenériím, hudbě a herectví hlavního trojúhelníku (Macháček – Karel Pešek, Budínová, Racek - Machovi) celkem koukatelné. Zajímavé je, že Macháčkův bratr (Milan Pešek) neoslovuje Vinkláře soudruhu, ale pane kapitáne. Vinklář si v úvodu zahraje na věštce a v Restauraci Na Vyhlídce pronese „Vy se tady jednou zabijete.“ Ale jinak tápe stejně jako scénárista – závěr působí (nechtěně) až směšně. Pobaví i myslivecká intermezza – „Číhaná na pošťačku“.(15.2.2011)

Zcela urcite se jedna o jedno z nejlepsich kriminalnich dramat, ktere jsem kdy videl. Velmi dobre natoceno, " nahodne " setkavani myslivce a listonosky nas uvede v novy den. Hra zvuku a hudby pri manipulaci s brylemi je demonicka. Velmi zajimave vedlejsi postavy ( hospodsky, policejni psycholog, autobusak ) a vyborne prostredi horske chaty. Fenomenalni herecky vykon Budinove a Machacka ( spolu s Marvanem a Hrusinskym muj nejoblibenejsi cesky herec ). Vyborna atmosfera, film, ktery chci videt znovu.(11.9.2011)

• Ilja Racek

• - Na vraždícím noži chybí krev. (M.B)

• - Chata Na vyhlídce nedaleko obce Prácheň, na které filmování probíhalo, shořela rok po natáčení. (wazbic)

• - V době natáčení filmu byli Slávka Budínová a režisér Ivo Toman nedlouho po sňatku. (kozlos)