Detektivka, která se svým skutečně nelogickým a předvídatelným rozuzlením podobá ostatním kriminálkám té doby. Jiné a zajímavé je však vysokohorské prostředí a zejména brilantní výkon některých herců, zejména M.Macháčka v roli potencionálního pachatele. Jeho si snad už jinak nedokážeme představit než v roli cholerického jedince se sklony k depresím. Opět ji ztvárnil na výbornou. V dalších rolích uvidíte: S.Budínovou, I.Racka a J.Vinkláře.(25.9.2004)

Ivo Toman převedl na komunistická plátna cosi, jenž evokuje klasické dobové české krimi s několika prvky, které s dvou hvězdiček vykouzlili tři. Kvalitní herci byli v sedmdesátých letech samozřejmostí, ale příjemně překvapilo pár scénáristických obratů, většinou spojených s Iljou Rackem. Za to, že "když si sundá brejle, je úplně hluchej", by se nemusel stydět ani Inarritu nebo Lynch :)...(28.12.2006)

Moje hodnocení tohoto filmu bude velmi neobjektivní.Za prvé jsem velký fanoušek Jiřího Macháčka a to nejen za jeho herectví,ale hlavně po tom co jsem četl knihu "Zápisky z blázince",kterou sepsala jeho dcera také herečka..Kdo ho chce alespoń trochu pochopit a nedávat na drby,měl by si jí přečíst....Za druhé . Tento film se z větší části natáčel v okolí Kamenického Šenova a Práchně..tedy u nás :-) Chata Na vyhlídce již nestojí,neboť shořela 1.8.1979 (byla postavena v r.1910) .Náměstí v Kam .Šenově kde se natáčely scény z hospody už byste také asi nepoznali.Po letech komunistického chátrání bylo nedávno zcela přestavěno.Např.drogerie kde si J.Macháček kupoval zrcátko již nestojí a budova někdejšího "Stadtmusea" u kterého parkoval autobus ,také ne..Scény z budovy SNB pak byly natáčeny v administrativní budově dnešního podniku Preciosa-Lustry a.s. Herecké výkony se mi vůbec nezdály špatné.Proč by měly? Zde ještě přidávám fanouškovské stránky Práchně i s chatou Na vyhlídce: http://www.prachen.freepage.cz/(12.2.2011)

• triatlet

Díky scenériím, hudbě a herectví hlavního trojúhelníku (Macháček – Karel Pešek, Budínová, Racek - Machovi) celkem koukatelné. Zajímavé je, že Macháčkův bratr (Milan Pešek) neoslovuje Vinkláře soudruhu, ale pane kapitáne. Vinklář si v úvodu zahraje na věštce a v Restauraci Na Vyhlídce pronese „Vy se tady jednou zabijete.“ Ale jinak tápe stejně jako scénárista – závěr působí (nechtěně) až směšně. Pobaví i myslivecká intermezza – „Číhaná na pošťačku“.(15.2.2011)

• Goldbeater

Těžko ohodnotit, rozhoduji se mezi 2 a 3 hvězdami. Ve filmu je velmi dobrá atmosféra (alespoň zpočátku), místy až hororová, a výborné herecké výkony v čele s Miroslaven macháčkem. Ovšem vše je zabito totálně nezvládnutým scénářem a poněkud dlouhou stopáží. Scénáristům asi nedošlo, že hlavnímu hrdinovi je jedno, že venku běhá vrah dětí, a on si tím bere na sebe jeho vinu (vesele), což z velmi sympatické postavi dělá naprostého ignoranta. Škoda, byl by to výborný český thriller.(12.9.2011)

• Ilja Racek

• - Na vraždícím noži chybí krev. (M.B)

• - Chata Na vyhlídce nedaleko obce Prácheň, na které filmování probíhalo, shořela rok po natáčení. (wazbic)

• - V době natáčení filmu byli Slávka Budínová a režisér Ivo Toman nedlouho po sňatku. (kozlos)