Mělký hrob

David, Alex a Juliet hledají spolubydlícího. Mezi šílenci, počítačovými fanatiky a jinými asociály, kteří mají o pokoj zájem, působí Hugo jako zjevení. Sympaťák na první pohled. Pohoda ale končí hned druhého rána, kdy objeví Huga v posteli bez známek života. Ještě než úmrtí nahlásí úřadům, najdou vedle jeho těla kufřík plný peněz. Svědomí velí volat policii, jenže vidina hromady peněz je lákavější. Během několika dnů projde jejich přátelství těžko uvěřitelnou zkouškou a cena, kterou za ohromné bohatství zaplatí, bude vysoká. (Bontonfilm)

L_Into

Perfektní příběh a skvěle mrazivě zahraný vývoj Alexe, který se z oběti stane tyranem (a sakra si to užívá). Užívala jsem si i Ewana v příšerném stylingu začátku let devadesátých (nevypadal podle vás trochu jako Bono? :D). Celek mě ale trochu zklamal, vzhledem k hodnocení jsem čekala něco víc. Pro mě lepší průměr, 3 ***. ()

Infurius

Scénar je absolutne originálny. Ja som sa tak do toho vžil, že som tiež premýšlal,čo by som spravil s toľkými peniazmi, kde by som ich schoval, kde by som odišiel. Malo to dobré napätie aj tí herci to moc dobre zahrali. Čo by človek nespravil kvôli peniazom čo:D Na konci mi to prišlo také hlúpe,že ak utekám s kufríkom preč, tak si ho vždy prekontrolujem aspon tak rychlo že len ho otvorím. 80%. ()

burg

Danny Boyle je prostě borec - natočit hodinu a půl trvající film jen s minimem prostředků, navíc takový, ze kterého vás opravdu bude mrazit... Aneb, “Když nemůžete věřit svým přátelům, co pak? “ ()

Trucker

Vcelku povedený film o tom, že peníze nejsou automaticky cestou ke štěstí, ale že (ač je to v dnešní době pro mnohé lidi značně překvapivé) existují i jiné hodnoty než je tučné konto nebo hromada hotovosti schovaná na půdě nebo v jiných skrýších. ()

mfanta

70% - Danny Boyle před Trainspottingem. Stylově je to hodně podobné. Nepřipravený divák je zpočátku v šoku, ale postupně si na Boyleho hru zvykne a užívá si ji. Spousta užitých netradičních filmových postupů (např. překvapivých záběrů kamery) film hodně oživuje. Ewan McGregor exceluje, ale stejně tak dobrý je i Christopher Eccleston v roli zblázňujícího se paranoika. ()

karelondatra

Pro mě určitě lepší než kultovní Trainspotting z té samé dílny. Děj zdánlivě předvídatelný a ve skutečnosti nevypočitatelný. Paráda až do konce. ()

padina odpad!

Neber prachy, neber prachy, nebo se z toho zblázníš. Ale je to marný, je to marný..., je to marný. ....... Úchylárna na kvadrát. ()

Rumbambule

Trvalo to 24 let, než jsem tenhle film objevila. Ale stálo to za to. Jednoduchý příběh lidské hamižnosti, okořeněný skvělými vedlejšími minizápletkami. Film mě bavil. Na jeho vizuální podobě (a nemyslím jen dětskou tvář Ewana McGregora) je znát, že je z devadesátek, ale to ho dneska dělá o to zajímavějším. Celkově bych dala tři hvězdy, ale za skvělou pointu přidávám čtvrtou... ()

BubbleGum

Co k tomu dodat! Je to ve všech směrech úplně perfektní film, kterému nemám co vytknout. Je to moje závislost, a můžu to vidět pořád a pořád dokola! Pravá láska. ()

andy60

začátek, kdy trojice hledá podnájemníka, mě moc nebrala, dokonce mně hlavou probleskla myšlenka, že bych to vypnul a pustil si něco lepšího, ale každou další minutou to bylo lepší a lepší. Před koncem jsem byl skutečně napnutý, jak to dopadne, a to je ta nejlepší vizitka. ()

Sejkorka

Mělký hrob, originální thriller Dannyho Boyla, Danny Boyle který odstartoval slávu Ewana McGregora,  Ewan McGregor, vypráví o třech přátelích, kteří do svého bytu shánějí spolubydlícího. Když se konečně jeden najde, skončí to tragicky a obrátí to jejich životy naruby. Toto drama a zároveň i černá komedie o smrti, penězích, problémech s mrtvým tělem a šílenství se zamýšlí nad tím co dělají z lidí, a dokonce z přátel, peníze. V roli padoušky doktorky Novozélanďanka Kerry Fox,  Kerry Fox ()

griso

kto z Vás by nerád našiel pod posteľou kopec prachov, každý to nie je diskusia, alee fuckt. Toto je kulantný príbeh do tajov ľudskej mysle. Pár hodne zdatných "odborníkov" z oblasti hereckého obsadenia určite nemusí súhlasiť, ale potajme je to jeden naj čiernokomediálny počin ostrovného štátu, nie len že skvele zahrané a napísané, ale dráma ako prasa. Neostáva len plná paľba, tento film je pecka. Taká vianočná. ()

Lonelybiker

Jednoduše skvělý film. Bavil mě od začátku do konce a asi to tak bývá, ze peníze dělají "přátele". Danny Boyle je borec. ()

Danny Boyle se vrací ke kořenům. Konečně.

Danny Boyle se vrací ke kořenům. Konečně.

09.05.2011

První film, kterým na sebe upozornil, byl téměř hitchcockovský Mělký hrob. O svém příštím počinu nazvaném Trance tvrdí, že půjde o podobně temný, sexy, vyhrocený thriller. Scénář podle svého… (více)