Mělký hrob

Trailer 1

VOD (1)

David, Alex a Juliet hledají spolubydlícího. Mezi šílenci, počítačovými fanatiky a jinými asociály, kteří mají o pokoj zájem, působí Hugo jako zjevení. Sympaťák na první pohled. Pohoda ale končí hned druhého rána, kdy objeví Huga v posteli bez známek života. Ještě než úmrtí nahlásí úřadům, najdou vedle jeho těla kufřík plný peněz. Svědomí velí volat policii, jenže vidina hromady peněz je lákavější. Během několika dnů projde jejich přátelství těžko uvěřitelnou zkouškou a cena, kterou za ohromné bohatství zaplatí, bude vysoká. (Bontonfilm)

Trailer 1

Campbell

No bohužel jsem nejdříve viděl Transpotting a až pak Mělký hrob, proto možná nejsem vyloženě nadšený, ale i tak jsem se bavil, teda aspoň první hodinu a čtvrt konec mi přijde sice zajímavej ale ne nijak extra dobrej, Eccleston je celkem frajer a zároveň sráč, prostě mi v celým filmu přišel nevyrovnanej(ale ne špatnej) a ostatní herci jsou parádní a hudba od Boswella je celkem dobrá, ale nic extra to taky není. ()

Davies182

Báječní herci a celkově dobré zpracování ve věčném souboji s občas znatelnými těžkými začátky mistra režiséra a nemastnou neslanou atmosférou, které moc nepřidává ani povšechně nudné vyprávění. Konec a začátek perfektní, minuty mezi nimi jsou však až bolestně nezáživné a plytké. Jako psychologická sonda znamenité. ()

Lacike

Perfektny zanrovy mix, ktory sa od pohodovej komedie zmeni na psychologicku dramu az to nakoniec finišuje ako napinavy thriller. A pritom sa to skoro po cely cas odohrava v jednom byte. Proste dokonaly nizkorozpoctovy film akych v v devätdesiatkach vznikalo neurekom. Prirovnanie k Fargu mi uplne nesedi. Nema to taku pomalu atmosferu. Skôr to pôsobi videoklipovo dravo a britsky baznivo. Logicke chyby som si nevsimol ziadne. Akurat nie je vsetko ukazane doslovne. Paradna je ustredna trojka v ktorej vsetci traja herci exceluju. Najpôsobivejsi je prerod Christophera Ecclestona. Ale prial som si, aby tato linia bola este dlhsia a prepracovanejsia. Ewan McGregor je sympatak ako vzdy a Kerry Fox riadne vypocitava mrcha. Potesilo aj niekolko vypiplanych brutalnych scen. Nic extra nechutne, skôr vynaliezavo zabavne. U Boyla uz tradicne je silnou strankou aj perfektne zvolena hudba. Takze aj po rokoch to je stale pecka 9/10. ()

Lateef

Působivý snímek s pozvolnou gradací o kufříku plném peněz a o přátelství, které může být pevné jako lýko a v následujícím okamžiku slabé a tenké jako nitka. V závěru vzniká mezi postavami napětí o tolika voltech, že jich takové množství není ani v Raidenově hromové holi. Herecky i režijně parádně odmakané, ale díky pomalejšímu rozjezdu a také prokouknutelné pointě ´pouze´ nadprůměrné, nikoliv geniální. ()

Isherwood

Nápad je to fajn, exnuté tělo feťáka, jež po sobě zanechalo balík peněz. Ale Boyle musel celý děj dvakrát mohutně zlomit přes koleno, aby se dostal až na konec. Díky Bohu ukázal, kolik talentu v sobě má a velmi obratně přebruslil jak přes regulérní psychothriller, tak osobitou variaci Dostojevského Zločinu a trestu. Pravda, celek nakonec shodil v prvoplánově laciné, ale o to zábavnější pointě. Genialita nebo neschopnost? Nachytal jsem se a pobavil zároveň, takže díky Danny! ()

• Podľa slov režiséra Dannyho Boyla je Plytký hrob prepojený s jeho nasledujúcim filmom Trainspotting (1996) cez postavy Keitha Allena (Hugo), ktorý v oboch filmoch stvárňuje drogového dílera. (HelenOfTroy)
  • Tvůrci filmu museli v jeho průběhu dražit některé z rekvizit, aby měli dostatek kapitálu na jeho dokončení. (don corleone)

Související novinky

Danny Boyle se vrací ke kořenům. Konečně.

Danny Boyle se vrací ke kořenům. Konečně.

09.05.2011

První film, kterým na sebe upozornil, byl téměř hitchcockovský Mělký hrob. O svém příštím počinu nazvaném Trance tvrdí, že půjde o podobně temný, sexy, vyhrocený thriller. Scénář podle svého… (více)