V newyorské kanalizaci se rozmnožili švábi, kteří roznášejí smrtelnou infekci. Doktorka Tylerová však naklonuje jiný druh brouka, ten šváby zneškodní a sám vymírá... zdánlivě. O tři roky později je v chodbách metra objeveno dvacet centimetrů velké mladě brouka neznámého původu. Jeho zkoumáním Tylerová zjistí, že kdysi záchranný klon nevymřel, naopak, jeho mutace zašla až k přizpůsobení se člověku. Když se navíc začnou množit zprávy o lidech záhadně zmizelých v podzemí, je třeba se začít bránit. (oficiální text distributora)

weasel.p

Asi trochu nedoceněný horor. "Pan Divnobotka" byl opravdu divný, celý film se měl nést ve stejném duchu jako první část, druhá už byla klasika ve stylu "Kdo přijde na řadu teď?", přesto dávám slabší 4 za celkovou nestandartnost. ()

J.Mayen

Pekna a podle meho docela inteligentní věc, sice navenek vypadá jako normalni béčko, režie zde namísto krvavé akce sází na atmosféru, podpořenou působivou hrou světel a stínů, a na tajemno, které dokonale těží z prostředí podzemního labyrintu metra a původu jeho obyvatel. I když film končí jedním z nejabsurdnějších a nejnevhodnějších happyendů, jaké jsem kdy viděl, určitě si zaslouží mnohem větší pozornost, než se mu dostalo. ()

Nikolas__

Silné tři hvězdy. Občas vtipné, ale takové nekonzistentně "parodicky hororové". Bohužel se ale nedává prostor většímu budování postav, ty jsou z většiny průměrné. Potěšilo však snad jen finále (z části), a pár hodně dobrých scén. Příběh se nebojí nechat zemřít i děti, a monstra ve finále vypadají skvěle. Jen lehce pod čtyřmi hvězdami. ()

palmovylist

Filmu nelze upřít na svou dobu určité audiovizuální kvality, ale film dost sráží k uzoufání nudné postavy a navzdory zajímavé myšlence nezajímavý děj...45% ()

FISSSH

Není to špatný film - jen bych to chtěla někdy vidět v kině...podle toho, jak jsem vyšilovala u televize si svoje reakce naprosto neumím představit. ()

l.bejk

Velmi povedený horror,ve tmě přihází smrt.Stojící člověk nebo stojící zrůda,jedině jak to zjistíte že příjdete blíž je jen na Vás jestli dokážete utéct jestli jste zrovna narazily na onoho zmutovaného švába.Suprový scénář,tajemná hudba. ()

vasek.raul

Tak tohle bylo pro mě tak zklamání než cokoliv jiného...celkem zajímavé téma, ale jinak jde vše do průměru či níže...bohužel Guilermo tomu nedodal ten správný kečup a tak z toho je jsou špagety s olejem...zajímavě vypadají scény jen ze začátku každé části, pak to jde dolů až do záchodu...pro mě 40 se zavřením všech očí a sluchovodů... ()

Tempest

Horory sice moc nemusím, ale tenhle film se mi docela líbil. Docela orignální téma, příšery byly dost děsivé, docela to uteklo, vůbec jsem se nenudil. Jen mě připadalo trochu nelogické, proč Jidáši někoho zabily hned a jiného zase ne, ale to by ten film asi rychle skončil. ()

sAreOn

Poměrně solidní horor se slabším scénářem (jak už u tohoto žánru bývá bohužel zvykem), avšak perfektní režií, která zvyšuje kvalitu snímku nejméně o jednu třídu, ale samozřejmě vše zachránit nedokáže. ()

JoKKeR

Viděl jsem to kdysi, tak rok zpatky jsem to koupil na dvd a jestě jsem to nezhledl:-D nějak mě to neláká tak snad jednou,ale určitě to byl s Relicem jeden s nejzajimavějších hororu toho roku ()

Mawete

Kdybych si první přečetl: režie: Del Toro - ušetřil bych si zklamání (ano, správně, myslím si, že je přeceňovaný). Prostě normální rádoby horror o zmutovaném cosi, kterými jsme byli v osmdesátých a devadesátých letech doslova zaplaveni. Btw nemohl jsem si nevšimnout 4 nebo 5 komentářů, které přirovnávají Mimic k různým dílům Vetřelce. WTF? to si snad děláte .... Tohle béčko chcete srovnávat s nejlepší sérií jakou nám kdy kdo natočil? To snad ne. ()

moriero

Jeden z nejvíce podhodnocených filmů na ČSFD. Lidi, co byste ještě chtěli? Pořád tady čtu, jak se většina horrorů nevyvarovala typickým americkým klišé: "Hlavně nezabíjet domácí mazlíčky a děti, proboha! A retardované děti nevystavovat žádným příšerám..." Sám nemám rád zbytečnou brutalitu, ale G. del Toro je zkrátka démon! Úplně jsem mu to žral i s navijákem. Ten se s ničím nepáře. Ba naopak. Nechá rozpárat i desetileté děti za opravdu plačtivého křiku. A proč nenaservírovat malého Reinmana přímo těm stvůrám pod nos (ten, kdo film viděl, ví, že se nejedná o žádný spoiler). Atmosféra*****, efekty***, Mira & Jeremy ****, model chudého leštiče bot s postiženým synem********** ()

Narana_Baba

Bála som sa malo bo vim že sa to děje. To vetší strach mam sa minu s listonoškou o duchodovem dni. Od nas z dediny šel před lety mladej Jurasek a Malena do Prahy k metrostavu. Tož nikdy sa už nevratili. Ni divne jak dopravni podnik hleda porad zaměstnance do tej vlakovej nory zabrůkovanej. A ja vam povim, že bez porádnych kanonov a specialneho modleni sa ta situace nezlepši. To není nikomu divne že pán Toro dostane taků důvěru a stovky milionu dolarů od můdrych panu v holyvujde na svoje filmy, tak mu věřijó. A tady nikdo nevěří takovému dokumentu informačnímu. No počkajte až jako v muche se začnite měnit na bruka, to už bude pozdě mazat na seba biojogurt. Ja vam řikam budte ostražiti. Dyž jedu do jihlavy na namesti, malu motyčku mam vždycky sebu a to tam metro nejezdi bo tam maju stare sklepeni pro turisty. Ha , stracaju sa , no vy už vite proč, lebo ma dobre čítatě. Pán Toro je mudry člověk, bo možna zklamany že mu lide v kine neverí. Chtěl varovat, no ni chcete tak dobra budu točit nesmysle o velkych ještěrkách japonských bo ste blbci. A ja vam říkam, tento film je velmi mudry a nalehavy. Bruci su satanoi chrchle ale daju sa trydit podle teho, jak daleko od tej huby su, to je jasne. Čim bliž je ma satan u huby tim je třeba vic modleni a miň kulometa. Třeba to keanu v konstatynoi to je specialista na bruky přimo v hubě satanove, nejlepší na světe. No na daleko od huby bruka je najlepši Riplejova s kanónom a kulometom. Ti oba chybaju bolestne v každom filme o boji s bruky v kterom nejsu. Tady v tomhle mimicoi je jasne, že si robka s doktorátem hraje na boha a nemodli sa. Ono to chvilu vypada že ji ten Jidaš bruk co žere druhe bruky pomože a pak dobrovolně chcipne jak mu do genu nakazala bo toho bruka jidaša za tem účelem vyrobila. No jak řika Darwin, co v kanale žije tyďen, to žije věčně ke spokojonesti sve. Pan Toro to tam tak peknučky ma symbolicke, jak ten stary činsky farar spadne přes ten neonovy krucifix. To symbolicky znamená podle Lenina: modliť sa , modliť sa, modliť sa. A to ta robka s doktorátem nedela protože naškole ji řikali, že nemusi. Určitě si řikate, že tihle bruci su spiš pro Riplojovu bo daleko od huby satanovej. Velky omyl to je len to tak vypada pretože navod na teho bruka Jidaša byl do tej roby šeptany přimo satanem, což ve filmu nejni bo ja vim svoje tak tomu musite věřit. Taky velmi dobra informace je ta, že bruci z podzemí čichajů a moc nevidí, tož je dobré si z rozemletych bruku udělat mastičku v mixery a do kelimka od nivey ji dať. Před vstupem do metra sa tim mazať bo pak bruk pozna že ste bruk kamarad a sežere ineho člověka, co si třeba myslel že mimic je enom zabavny na strach udělany film bez važneho varovani. Tak takého blbca škoda není. Poučeni je tež, že krasna samica, roztomilučky klučik i zpuchřely bezdomovec bezprizorny su si všici před brukom rovni. ()

argo.smile

Nadhodnotím ako B**** lebo tá atmosféra ktorá bola po celý čas od začiatku po koniec úplne super. Takisto dobrá lokalita podzemných nádraží... Efekty boli obstojné však čo by sme čakali v tej dobe. Za mňa super. ()