V newyorské kanalizaci se rozmnožili švábi, kteří roznášejí smrtelnou infekci. Doktorka Tylerová však naklonuje jiný druh brouka, ten šváby zneškodní a sám vymírá... zdánlivě. O tři roky později je v chodbách metra objeveno dvacet centimetrů velké mladě brouka neznámého původu. Jeho zkoumáním Tylerová zjistí, že kdysi záchranný klon nevymřel, naopak, jeho mutace zašla až k přizpůsobení se člověku. Když se navíc začnou množit zprávy o lidech záhadně zmizelých v podzemí, je třeba se začít bránit. (oficiální text distributora)

JimWalker007

Trochu nedocenený štýlový horor z počiatkov del Torovej kariéry. Kvôli votrelcom nemusíme cestovať do vesmíru, už si ich vieme vyšľachtiť aj na Zemi z domácich potvoriek...Oceňujem, že režisér nebral ohľad ani na deti a ukázal krásu newyorského metra. ()

Ros_tik

Osobně jsem z toho thrilleru měl docela dobrý pocit. Není to žádný skvost, ale atmosféru a nápad má. Viděl jsem ho jako kluk když to byl nový film a to ve mě zanechal hluboký dojem (bylo mi 13). Nyní se na něj občas podívám jako na takovou tu klasiku ktera nezklame. ()

Pecca007

Mimic je velice průměrný horror a to proto, že tehdy ještě nezkušený Guillermo del Toro neuměl tak dobře pracovat s atmosférou. Námět není tak lákavý, spíš kýčovitý a zachraňuje ho skutečnost, že se onen hmyz jaksi podobá člověku. První polovina nabízí spíše nudu a film se naplno rozjede až v druhé polovině, kdy začíná lov v prostorách metra. Závěrečná exploze filmu sice sluší a diváka nadchne, ale klišovitý a přeslazený happyend tuto akční třešničku na dortu pokazí. 50 %. ()

martan1

Vzhledem k obsahu filmu jsem byl nakonec velmi příjemně překvapen tím, že se na to dalo vcelku dobře koukat... ()

Pattrick

Režijně je to slušně odvedená práce, ale dějově to postrádá nějakej wow efekt. Na Miru se moc dobře koukalo = ) ()

lineker

S hmyzem to nikdy nebylo a asi ani nebude lehký. Spíš než horor tak žánrové sci-fi,které i přes určitou ohranost nepůsobí vyčpěle a to hlavně díky celkem působivé atmošce New Yorkského podzemí. Oceňuji i ten fakt, že na konci se zpoza nějakého menšího či většího kamene nevyloupl nějaký malý šestinohý hmyzák jako předvoj Mimic II. I když na něj nakonec stejně bohužel došlo. ()

Sadova302b50

Profesionální hororové béčko, vzhledem k možnostem to vizuálně dopadlo nejlépe, jak mohlo. Jinak má film v podstatě dost okoukaný příběh a tuctový scénář, který potřeboval něčím vytáhnout nahoru. Například režijními nápady nebo slušnou hudbou, což se povedlo. 65% ()

Pollini

Trochu mi to připomínalo rodinnou komedii. Zdlouhavý děj se srandovníma příšerama. Množství naprostých biologických žvástů, rodinné drama nepočetí potomka, když už jste konečně mohli něco vidět, tak byla všude tma a příšery byly k nerozeznání od trubek na stropě. Hrdinové se vláčejí kanály, snaží se o vtipné hlášky, ale nejde jim to, scénář se moc nepovedl. A pak to autistické dítě, které ani nevzlykne po mrtvém dědovi, ale cituschopně a naléhavě se mačká na přeživší téměř cizí manžele. Doufala jsem, že policajt přežije, ale nohu mu ošetřovali zbytečně. Celkově - velmi ubohé i na svou kategorii (což jsou zmutované nechutné zvířata a hektolitry slizu). ()

Rorschach_SK

"Život je vo svojej podstate škaredý, brutálny a krátky. Mravec by to vyjadril stručnejšie, zjem to alebo to zje mňa." Ako všetci vieme pod ulicami New Yorku je čulý ekosystém - veľké potkany, aligátory, občas nejaká godzilla, ale teraz, teraz je tu nový nájomník. Miestny homlesáci mu vravia Dlhý John, jeden malý leštič topánok Pán divnobotka, pravda je oveľa desivejšia - pretože keď sme sa niečo naučili, tak to, "že život si vždy nájde svoju cestu". Guillermova hollywoodska prvotina nedopadla najslávnejšie, ale nedá sa uprieť, že snímok má pod jeho dohľadom parádnu atmosféru a z nevýrazného scenára, vychádzajúci z krátkej poviedky Donald A. Wollheima, sa snaží vymačkať maximum. Ako rodený odporca všetkého hmyzovitého si tento film zvlášť vychutnávam, hlavne z bezpečia obrazovky :-) ()

zamboni

Postava Joshe Brolina při odebírání vzorku hoven: Táta vždycky chtěl abych byl zubař. Tak to ani náhodou, já nebudu celej život čumět lidem do huby. No ale tohle je teda mnohem větší hnus. V podzemí metra: Chlapi pojd'te sem, tady je nějakej hnus. Jakej? Velkej! Už jsi tady dole někdy viděl něco podobnýho? Vy se mě ptáte, jestli jsem už něco takovýho viděl? Vypadám snad na to, že už jsem něco takovýho viděl? Nee nikdy jsem nic takovýho neviděl! Kdo by sakra lezl sem dolu, aby tady pak podělal ty stěny? To by musel bejt nějakej vobrovskej posranej slon, nebo tak něco! ()

MADJACK

SLIBNÝ ZAČÁTEK KDY MATERIÁL PRO HOROR -  (MIMIKRY ČAHOUNA V KABÁTĚ) DÁVAL NADĚJI NA DOBRÝ HOROR SE ZVRTL DO PODŘADNÉHO  BÉČKA PLNÉHO SLIZU A NECHUTNÝCH REKVIZIT BEZ NÁPADU A UŽ VŮBEC  NE PŘEKVAPENÍ... POSLEDNÍ TŘETINU  JSEM SE TĚŠIL NA KONEC FILMU A TÍM I MOJE  TRÁPENÍ......  NESTOJÍ TO ZA DRUHÉ ZHLÉDNUTÍ.... ()